שאלה נוקבת.

מצב
הנושא נעול.

זוית חדה

משתמש רשום
נכתב ע"י ציפורת;1867419:
באתר 'לב אם' יש פורום לנשים חרדיות בלבד.
זהו אתר אנמי. אשכולות דלילים מאד, וגם הממשק הטכנולוגי מאד לא ידידותי למשתמש.
אם מישהו מהם צופה כאן, אולי כדאי שיקחו לתשומת לבם.
כי זה יכול היה להיות רעיון מוצלח, אבל הוא לא ממריא בצורה כזאת לדעתי.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
להפריד איש את רעהו

נכתב ע"י סטודיו פלאש;1866714:
כמובן
רק שיחלקו את איש את רעהו
עזרת גברים ועזרת נשים
ושאר הפורומים המקצועיים ישארו כמו שהם

גם בפורום הזה עובר המון מידע עניני ונקודתי ממש

לא רואה ענין להפריד

כל אחד אמור לדעת לשמור על עצמו

ואם לא יודעים אם זה ניק או ניקית או שתזהרו יותר, או שברור שאין בעיה

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
התחזויות

נכתב ע"י efrat1;1867066:
ברור!
זה רק יגרום להתחזויות,לניקים כפולים, ולעוד בלאגנים...:eek:

את באמת חושבת שכולם כאלה ילדים קטנים

שילכו לפייסבוק אם זה מה שרוצים

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
1. אז קודם כל אני מעונינת בהחלט שגברים לא יצלצלו לי על הודעות ולא יגיבו לי עם ציטוט וכדו'

2. אתם אומרים שאין ענין להחמיר כי אין כאן לא קול ולא מראה, אבל יש כאן ועוד איך מראה אישיות
ואם מדברים (מגיבים) במשך כשנה, אפשר להכיר את האדם שמאחורי הניק
(אני מרגישה שאני מכירה פה הרבה ניקיות אפילו שמעולם לא פגשתי אותן..)

בתחילה שאלתי רב של הידברות שעונים לאנשים במיילים והוא ענה לי כך (ציטוט מדויק מהמייל):
כל מקרה לגופו על פי ההתייעצות עם גדולי ישראל.
את צריכה מאוד להיזהר במילותייך.

אח"כ התקשרתי לרבנית שמבינה בעניני צניעות והיא לא ידעה לענות לי והפנתה אותי לרב אחר, מה שכתבתי כאן בתחילת האשכול.

אני חושבת להנהלת פרוג זה כדאי, פורום איש את רעהו ישאר נקי יותר בלי אשכולות ענקיים בעניני שיעורי בית, מתכונים, נקיון וכביסות וכדו', שקופצים כל רגע בלי הפסקה
כל האשכולות האלו יופנו לתת פורום שכל מי שיכנס לשם ירגיש לא בנח שהוא נכנס לעזרת נשים ואנחנו נוכל לתת עצות אחת לשניה בשקט ולהמשיך להנות מפורום מקצועי

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
לא קראתי את כל האשכול, אבל אני אישית מתייחסת לכל ניק פה בפורומים כאל אישה משום מה, אפילו לאלו שיש להם שמות של גברים, לא יודעת למה, מה שבטוח שלא עלתה בדעתי מחשבה זו, עד עכשיו....

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
התלבטתי... התלבטתי... התלבטתי...
אבל החלטתי לכתוב בכל זאת...

לחרדים שבנינו [חלקם כאן אין להם בעיה לכתחילה לדו"ש משותף, וואטצא'פ וכדו].

קבלנו חינוך עמוק ושורשי של בידול וחילוק העזרות.
כתוצאה מכך ישנו שמירה יתירה [ב"ה] על ההפרדה בין המגדרים.
ולכן תמיד אי שם מרחפת השאלה אצל שני הצדדים האם אין
כאן שיח משותף, או היכרות כל שהוא, או תחילתו של דבר כזה.
צריך לומר כאן את האמת אין ספק שלעתים הדמיון הרב [והרגש] מובילים אותנו
להכרה (((([חוויה]))) שיש כאן שיח דו צדדי, כתוצאה מכך אין ספק שיש כאן התרה מסוימת ברגש הבידול וההפרדה, [הנה אני מדבר עם המין השני בדרך עקיפה], מה שתמיד יכול להביא לאיזו קרירות מתמשכת.

לפעמים הדמיון לוקח אותנו למחזות קצת יותר מתקדמים, ובטוחים שהצד השני הכיר בכך שענה לצד אחר, עם זה לפי התגובה, או בסגנון לשון התגובה בלשון יחיד ו אם זה בניסוח לפי הניק הנקית, ויש כאלה שהדמיון מתקדם בכך שמקבלים צלצול מהצד השני, או סמיילי וכדו' כיד הדמיון המצוי.

אי לכך מאוד יהא קשה לרב לענות על השאלה, האם אפשר להגיב בפורום או לא, כי הדבר תלוי מאוד בגישה, בהכרה, ובחוויה של הניק, לפעמים הוא ממש ירגיש שהצד השני מדבר אתו שיחה אישית ואף פולש וחושף / ונחשף לאישיותו הפרטי האישי המגדרי, וכתוצאה מכך הוא יכול להיפגע ברגש הרוחני שכה התחנכנו על הבידול.

מצד שני אפשר והניק/ית לא רואה כלל אם ההוא ניק או ניקית, ואף שרואה מתייחס רק לגופו של עניין, לא שם לב מי מצלצל לו, ולא למי הוא מצלצל, ואינו מעלה כלל בדמיונו ח"ו שיש כאן איזו שיח ברמה כל שהוא בין המגדרים, אלא שיתוף מועיל ונכון.

מאחר וקשה מאוד לדעת ההכרה המודעות והחוויה של כל אחד יהיה מאוד קשה לדון ברגש השקפתי התחושתי לגבי הממציאות המורכבת הזו.

ולכן ההמלצה היא שכל אחד ינהג לפי תחושותיו, ויהיה ער לעצמו.
ומס' עצות לצורך זה.

עצה כללי: על הניקים להחדיר בתודעתם כי גם אם הם מרגישים שתגובה כל שהוא או סמיילי או צלצול שהם קבלו, וכו' וכו', מיועד להם אישית, ובא להחמיא לאישיותם, ומהווה הכרה או יחס אישי ברמה כל שהיא, הרי שזו רק הרגשה שלהם אישית בלבד [ועל אחריותם], ושלצד השני כלל לא הייתה כל כוונה או מודעות להתייחס אישית אלא לגופו של עניין, גם אם העליתם או כתבתם משהוא [והניק הגיב 'איזה תותח אתה' או 'איזה תותחית את' וכיוצ"ב] אין הדברים כאומרם, אלא ביטוי בעלמא לתגובה, לפעולה, ליצירה, לכישרון וכו' ולא אליכם אישית כלל.

מס' עצות קטנות.
א. לפנות בלשון רבים.
ב. להימנע מלהיכנס לפילוסופיה ודיונים של גישה יחס, ותחושה.
ג. להימנע מחשיפה עצמית כלל שיותר.
ד. לכתוב על הנושא עצמו לידיעת הצבור ולא כתשובה אישית.
ה. גם בניסוח שאלה שתהיה כללית, ולא פנייה אישית.
ו. לא לצטט שמות אישיים.
וכמובן כל אחד לפי רגשותיו ואישיותו, ובעיקר לחשוב טוב אייך כותבים ומגיבים.

ומעניין לעניין באותו עניין, אין ספק שרובם כמעט ככולם של חברי הפורום שייכים לעזרת הנשים, מכל מקום הגברים שמוצאים להם זיקה לתחומים המקצועיים של הפורום, מפיקים תועלת מרובה מהפורום, כמו גם תועלת כללית בפרט מפורום איש לרעהו.

ד"א משום מה קיים קונצנזוס שהפורום שייך לנשים בלבד, ופותחים כאן אשכולות כאילו הפורום לנשים בלבד, ופוערים זוג עיניים שבכלל נמצאים גברים ועוד מגיבים, ועוד מסתכלים בדיונים ששייכים לנשים בלבד [בעינם], ועוד מצלצלים, ועוד מזכירים את שמם, ועוד שולחים סמיילי וכו', איזה מין דבר זה, אז כדאי לדעת שהגברים חושבים שלפעמים יש להם מה להגיב ולומר ויהיה לתועלת רב, גם אם התחושה היא שהנושא שייך לנשים בלבד, כי להוי ידוע שלגברים יש אשה, וחולקים את מטלות החיים ביחד, ומתמודדים בענייני חינוך ביחד, [גם אם האשה מרגישה שרק אותה זה מתסכל], ויש להם מה לתרום בנושאים הללו [גם בנושא עומס כביסות למשל שגברים לעתים נוטלים בו חלק, או מוטרדים מהם, או שותף עם אשתו בדרך להתמודד אתם].

ולעוד נושא כואב.
לעתים מעלים כאן דיונים ואשכולות על גבול הנאיביות.
כגון בנושאים חינוכיים, והשקפה, בנושאי סגנון חיים ששונה מאחד לשני, וכיוצ"ב.
שהם בהחלט עוברים את טעם המקצועיות ובקשת העזרה.

וסתם נושא מציק: לפעמים ההרגשה היא שסתם הפכו את הפורום - לפורום נשים בגינה על הספסל, שם מדברים לשם השיתוף והחוויה בלבד, להוציא ולקטר את הקשיים לבטא את המצוקות המשותפות וליהנות שכולם בסירה אחת פחות יותר, ופחות בכדי לקבל תשובות אמתיות, זה מאוד נחמד אבל לא לצורך כך נבנה הפורום [אפילו שאין ספק שזה חסד עצום ותועלת ענקית הקמת גינה ווירטואלית משותפת כזו [בפרט בחורף שאי אפשר לרדת למטה לגינה]].

כן ללחוץ על 'שלח' או לא???

ירוק עד45

משתמש רשום
נכתב ע"י stsh;1867062:
לא קראתי הכל, אולי אני חוזרת על דברים.
לפני כשנה פניתי לחיים בבקשה שיפתח עזרת נשים, והוא ענה לי שמכיוון שאי אפשר לדעת מי גבר ומי אישה, זה לא ילך.

למה לא ילך? ברור שהגברים שחשובה להם הצניעות לא יתענינו במדורים כאלו - מה גם שהם ברובם אינם טכניים ולא מענינים גברים. הבקשה היא בכדי לסייע לרוצים להיות טובים לא לאלו שאין רצונם להיות כאלו

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1867643:
1. אז קודם כל אני מעונינת בהחלט שגברים לא יצלצלו לי על הודעות ולא יגיבו לי עם ציטוט וכדו'

2. אתם אומרים שאין ענין להחמיר כי אין כאן לא קול ולא מראה, אבל יש כאן ועוד איך מראה אישיות
ואם מדברים (מגיבים) במשך כשנה, אפשר להכיר את האדם שמאחורי הניק
(אני מרגישה שאני מכירה פה הרבה ניקיות אפילו שמעולם לא פגשתי אותן..)

בתחילה שאלתי רב של הידברות שעונים לאנשים במיילים והוא ענה לי כך (ציטוט מדויק מהמייל):
כל מקרה לגופו על פי ההתייעצות עם גדולי ישראל.
את צריכה מאוד להיזהר במילותייך.

אח"כ התקשרתי לרבנית שמבינה בעניני צניעות והיא לא ידעה לענות לי והפנתה אותי לרב אחר, מה שכתבתי כאן בתחילת האשכול.

אני חושבת להנהלת פרוג זה כדאי, פורום איש את רעהו ישאר נקי יותר בלי אשכולות ענקיים בעניני שיעורי בית, מתכונים, נקיון וכביסות וכדו', שקופצים כל רגע בלי הפסקה
כל האשכולות האלו יופנו לתת פורום שכל מי שיכנס לשם ירגיש לא בנח שהוא נכנס לעזרת נשים ואנחנו נוכל לתת עצות אחת לשניה בשקט ולהמשיך להנות מפורום מקצועי

מרת פלאש סליחה על הבוטות.
אבל אני יצלצל לאיזה הודעה שיראה לי לנכון לצלצל.

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לדעתי היו צריכים לשנות את שמות הניקים שלא יהיה מובן אף פעם אם זה גבר או אישה.

כתבה כאן ניקית (שלולי שהייתה כותבת זאת כאן כנראה לעולם לא היינו יודעים שהיא נקבה) שהיא לא מצלצלת אף פעם לגברים. ואם היא הייתה מצלצלת מישהו היה רואה שזו נקבה שצלצלה לגבר?

הכי גרוע אם יפתחו פה מדור נשים ששם הן מתגלות בנשיותם. כיון שמאז אתה לא מתכתב מול ניק עלום אלא ניקית נקבה במוצהר.

נקודה למחשבה!

דגנית

משתמש רשום
לבינתיים... אין כמו הניקים של הזוגות,
פעם זה הוא.. פעם זה היא.. וזהו. :)

ירוק עד45

משתמש רשום
כולם כאן מגיבים לפי הלך רוחם.
בל נשכח שהשאלה בא נפתח האשכול היא שזו מציאות שבהחלט מהווה נקודה למחשבה!
והתגובות המרובות ברובן (לא בכולן) לא מתייחסות לכך.

בגדול - זו נקודה למחשבה עם כמה נקודות אחריה

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י דגנית;1868022:
לבינתיים... אין כמו הניקים של הזוגות,
פעם זה הוא.. פעם זה היא.. וזהו. :)

ואף פעם אי אפשר לדעת עם מי את מדברת

בעיה!!!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

mat

משתמש מקצוען
לדעתי יש הלכות בעניין וצריך להיצמד אליהם.

רמב"ם. מקור. http://www.mechon-mamre.org/i/5121.htm
ב ואסור לאדם לקרוץ בידיו וברגליו או לרמוז בעיניו, לאחת מן העריות; וכן לשחק עימה, או להקל ראש. ואפילו להריח בשמים שעליה, או להביט ביופייה--אסור; ומכין המתכוון לדבר זה, מכת מרדות. והמסתכל אפילו באצבע קטנה של אישה, ונתכוון ליהנות--כמי שנסתכל במקום התורף; ואפילו לשמוע קול הערווה, או לראות שיערה--אסור.

לא כתוב שאסור לדבר עניינית. כתוב שאסור לצחוק ולהתבדח וכדו'.
זה נובע מתוספת איסור דרבנן ללאו דאורייתא "לא תקרבו לגלות ערווה" (ויקרא יח,ו).
זה נחשב אביזריהו של גילוי עריות.

השאלה פה האם שימוש בסמיילי כזה ;) או כזה :rolleyes: נקרא לקרוץ בעין או לא.
ויכול להיות שיש הבדל בין פניה ישירה לפניה כללית.

ישראל123

משתמש פעיל
נכתב ע"י רוצה טוב;1867997:
מרת פלאש סליחה על הבוטות.
אבל אני יצלצל לאיזה הודעה שיראה לי לנכון לצלצל.

מסכים איתך לכל מילה.
זה נראה לי קצת עזות, לכתוב בריש גלי, בפורום ציבורי, שמשתתפים בו הרבה גברים, נשים (וילדים), ולדרוש מי יגיב לי ומה יגיב לי, ואיך יגיב לי.
אפשר אולי לכתוב 'אני אעדיף' וכדו'

לגופו של עניין, פותח/ת אשכול שרוצה שהאשכול יהיה לגברים/נשים בלבד, שיכתוב בכותרת לגברים/נשים.
היה טוב אם הייתה אפשרות כזו בהגדרת האשכול 'יעוץ, חסד, וכו' שיהיה אפשרות 'לנשים' - 'לגברים'

גן עדן

משתמש רשום
הציטוט מהרמב"ם לא כל כך ברור
האם מדובר באחת מן העריות או לכל אשה
הלשון מטעה

בכל זאת אלו הן מן הדברים המסורים ללב.

הגפן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
אוי נסחפתם לגמרי...
נראה לי מיצינו כאן את האשכול.
כל אחד ינהג לפי עצת רבו ונגמר העניין.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה שמעצבן אותי כשגבר פונה אלי בהודעה פרטית בהצעה לשליטה מרחוק כדי לכוון אותי לפקודה/עיצוב וכדו'
אפילו שזה לצורך עבודה ואין איסור וכו' וכו' זה מעצבן אותי! כי אני מקבלת [בד"כ] את כל התשובות באשכול ואני מעדיפה לחפור בתוכנה וללמוד דברים חדשים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה