שאלה לגבי פיצויים

שניתה

משתמש מקצוען
עובדת קבועה במשך קרוב לשנה שפוטרה,
אבל היא לא קיבלה תלוש אלא רק הוציאה קבלות על כל משכורת.
כלומר לא היו יחסי עובד מעביד,
אבל זה כן היה משרה קבועה על בסיס קבוע.
האם מקובל לדרוש פיצויים, למרות שחוקית היא לא זכאית?

רכבת הרים

משתמש מקצוען
אם היא הוציאה קבלה היא נחשבת נותנת שרות למקום העבודה,
כמו ספק. לא פתחו לה פנסיה ולא הפרישו לה לקופת פנסיה ופיצויים.
לכן התשובה טמונה בשאלה.
לא מקובל וזה מצחיק לדרוש.

ואגב סתם לידיעה,
בגלל זה-
גם אם היא הייתה שכירה, היא לא הייתה מקבלת השלמת פיצויים.

CPA

משתמש פעיל
שכיר זכאי בד"כ לאחר 11 חודש. במקרים מסוימים גם פרילנסר נחשב כאילו היו יחסי עובד מעביד וזכאי לפיצויים. אבל זה במקרים נדירים בהם אפשר להוכיח שלמעשה הפרילנסר עשה אותה עבודה באותם תנאים של עובד רגיל ולא היתה לו עדיפות מסוימת וכיוצ"ב

שניתה

משתמש מקצוען
במקרים מסוימים גם פרילנסר נחשב כאילו היו יחסי עובד מעביד וזכאי לפיצויים. אבל זה במקרים נדירים בהם אפשר להוכיח שלמעשה הפרילנסר עשה אותה עבודה באותם תנאים של עובד רגיל ולא היתה לו עדיפות מסוימת וכיוצ"ב
זאת השאלה.
בעיקרון - המעסיק כבר מסכים לשלם פיצויים. השאלה היא האם זה מקובל, או שזה סתם ניצול / מצחיק / מה הקשר. מקובל לדרוש פיצויים במקרה כזה? העבודה הייתה די קבועה ומשכורת חודשית, רק שלא היו יחסי עובד מעביד.

mirimirimiri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
זאת השאלה.
בעיקרון - המעסיק כבר מסכים לשלם פיצויים. השאלה היא האם זה מקובל, או שזה סתם ניצול / מצחיק / מה הקשר. מקובל לדרוש פיצויים במקרה כזה? העבודה הייתה די קבועה ומשכורת חודשית, רק שלא היו יחסי עובד מעביד.

אני דיברתי פעם עם עורכת דין שאמרה לי שיש תנאין מסוימים שאפשר לדרוש פיצויים.
מומלץ להתיעץ עם עורך דין. (גם חיפוש בגוגל מעלה את זה)

שניתה

משתמש מקצוען
אני דיברתי פעם עם עורכת דין שאמרה לי שיש תנאין מסוימים שאפשר לדרוש פיצויים.
מומלץ להתיעץ עם עורך דין. (גם חיפוש בגוגל מעלה את זה)
תודה רבה. זאת לא ממש שאלה חוקית, כי המעסיק מוכן לשלם, לו רק העובדת תבקש. העובדת בעצם רוצה לדעת אם זה דבר מקובל והגיוני, או שמה הקשר וזה סתם ניצול?

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי שתתיעץ עם קו לעובד
על הרבה שאלות ענו לי שם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה