דרוש מידע שאלה דקדוקית...

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
האם נכון לומר
נלחום יחד..?
ואם לא מה נכון לומר?

sol key

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נראה לי נלחם בבנין נפעל (חיריק וקמץ)
'נִלְחָם' בנפעל בניקוד זה הוא זמן הווה, גוף יחיד (אני, אתה, הוא), ובמשפט זה ייראה (יישמע) כך: דוד נלחם עכשיו מלחמתה של תורה יחד עם חבריו בישיבה.
אבל אני צריכה נילחום אז מה אפשר לומר במקום?
הצורה שאת מבקשת היא: שורש לח"מ, בניין פָּעל (קל) זמן עתיד גוף ראשון רבים (אנחנו) - בעתיד של בנין קל יש שני משקלים: אֶפְעֹל (כמו: אשמור) ואֶפְעַל (כמו: אֶרְכַּב), ובמשפט זה ייראה (יישמע) כך: אנחנו כולנו נִלְחַם יחד למען קדשי ישראל.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
'נִלְחָם' בנפעל בניקוד זה הוא זמן הווה, גוף יחיד (אני, אתה, הוא), ובמשפט זה ייראה (יישמע) כך: דוד נלחם עכשיו מלחמתה של תורה יחד עם חבריו בישיבה.
אני התכוונתי בניין נפעל, עתיד מדברים (חיריק קמץ דגושה וצירה)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני התכוונתי בניין נפעל, עתיד מדברים (חיריק קמץ דגושה וצירה)
אכן, גם זו אופציה.
(אגב, אפשר לנקד מלים ע"י לחיצה על הAlt הימני עם מקש האות הראשונה של שם התנועה: ק - בשביל קמץ, צ- בשביל צירה, ח - בשביל חיריק, ו - בשביל חולם (הח' תפוס לחיריק...), ד - בשביל דגש ובשביל שורוק וכן הלאה )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה