שאלה דחופה למומחים - גרירת משכנתא

674

משתמש רשום
יש לי משכנתא ע"ס מיליון ש"ח בבנק דיסקונט עם קל"צ 2.9
אני מוכר את הדירה ואני רוצה לגרור לדירה אחרת שיש שם הלוואת גישור של מיליון ש"ח (6%)בבנק טפחות
האם טפחות יתנו מכתב כוונות לדיסקונט? והאם דיסקונט יסכימו? ואם זה היה 500 אלף זה היה יותר קל?
השאלה מאד מאד דחופה לי תודה לכולם.

Rabeka

משתמש פעיל
צריך לבקש הסכמה לדרגה שניה ולבדוק שסך 2 המשכנתאות לא עולות על 50% מערך הדירה במידה ומדובר בדירה שניה והלאה או 75% אם זאת דירה יחידה

674

משתמש רשום
צריך לבקש הסכמה לדרגה שניה ולבדוק שסך 2 המשכנתאות לא עולות על 50% מערך הדירה במידה ומדובר בדירה שניה והלאה או 75% אם זאת דירה יחידה

בנק דיסקונט מחוייב להסכים לזה ?
זה תלוי בבנקים? יכול להיות שבנק אחד יסכים ובנק אחר לא?
תודה רבה

674

משתמש רשום
תפרט קצת יותר
כמה שמאות הנכס, וכמה הון שולם או יש להשלים
שמאות הנכס 2.4 הכל שולם - הנכס כבר נקנה מזמן.
יש לי בנכס הנ"ל הלוואת גישור מבנק טפחות בסך של 1.68(70%).
בנוסף יש לי נכס שאני מוכר שיש שם משכנתא של בנק דיסקונט בסך של 1.3 מיליון
אני רוצה לגרור (להחליף) את המשכנתא של טפחות עם המשכנתא של דיסקונוט
זאת אומרת לפרוע את הלוואת הגישור של טפחות ע"י שאני גורר את המשכנתא של דיסקונט

משכנות הדרים

משתמש פעיל
מכיון שמדובר ב2 בנקים שונים יש מצב שלא יאפשרו דרגה שניה באחוז מימון כזה

לענד לגרור תחילה את המשכנתא לפז"ק
לקבל את הכסף מהקונה ולסלק את הגישור
ולגרור את הפזק לנכס

קצת מסורבל, אם יש למישהו רעיון פשוט יותר, עדיף..

674

משתמש רשום
מכיון שמדובר ב2 בנקים שונים יש מצב שלא יאפשרו דרגה שניה באחוז מימון כזה

לענד לגרור תחילה את המשכנתא לפז"ק
לקבל את הכסף מהקונה ולסלק את הגישור
ולגרור את הפזק לנכס

קצת מסורבל, אם יש למישהו רעיון פשוט יותר, עדיף..
חשבתי על זה כבר.
זה לא מעשי כי יהיה חסר לי 500 אל"ש
המחיר של הדירה הנמכרת 2.6
לפז"ק יצטרכו להעביר 1.4 מיליון (יתרת המשכנתא 1.32 מילון +5%)
ישאר לי בקושי 1.2 מיליון והמשכנתא של טפחות 1.7 מיליון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה