התייעצות שאלה בענין חופשת מחלה

שלום רבב

משתמש פעיל
האם מי שעובד 4 ימים בשבוע ויש לו חופשת מחלה למשך שבועיים יורד לו מהימי מחלה 8 ימים או 14?

שלום רבב

משתמש פעיל
אז למה בהנהלת חשבונות של העסק אמרו שנגמר אחרי 4 שבועות בזמן שבתלוש כתוב 40 ימי מחלה?
יכול להיות שזה תלוי באורך החופשה?

שלום רבב

משתמש פעיל
ועוד שאלה אם מתוך חופשת מחלה (שאין לה זכאות) נכנסים לחופשת קיץ לא מקבלים על הקיץ?

חחח

משתמש סופר מקצוען
אז למה בהנהלת חשבונות של העסק אמרו שנגמר אחרי 4 שבועות בזמן שבתלוש כתוב 40 ימי מחלה?
ועוד שאלה אם מתוך חופשת מחלה (שאין לה זכאות) נכנסים לחופשת קיץ לא מקבלים על הקיץ?
כדאי לכם לבדוק ב"כל זכות" הכל שם מובא בצורה ברורה פלוס דוגמאות,

בהצלחה.

קצרה

משתמש מקצוען

כי הם צודקים ומי שכתב אחרת - הטעה.
גם שבת נספרת ברצף ימי המחלה ומורידים עליה יום קל וחומר ימים אחרים. ככה זה עובד.

ולידיעת כל מי שלא משלמים לו יום מחלה מהיום הראשון (כמו החוק) - אם חליתם ביום חמישי והמשכתם את המחלה גם בראשון בגלל שמקזזים לכם 4 ימים מהחופשה - יום ראשון נחשב ליום רביעי שמקבלים עליו 100 אחוז.

או אם הרופא נותן לכם חופשת מחלה שמסתיימת בשבת - תמיד תבקשו אחת שמסתיימת ביום האחרון שאותו לא תעבדו - אחרת בזבזתם ימי מחלה על אוויר.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

ולידיעת כל מי שלא משלמים לו יום מחלה מהיום הראשון (כמו החוק) - אם חליתם ביום חמישי והמשכתם את המחלה גם בראשון בגלל שמקזזים לכם 4 ימים מהחופשה - יום ראשון נחשב ליום רביעי שמקבלים עליו 100 אחוז.

או אם הרופא נותן לכם חופשת מחלה שמסתיימת בשבת - תמיד תבקשו אחת שמסתיימת ביום האחרון שאותו לא תעבדו - אחרת בזבזתם ימי מחלה על אוויר.
אין מצב... חלה שבוע מיום ראשון עד ראשון מורידים לו שבוע? גם על שישי ושבת שהוא בכלל לא עובד?

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים

מאיפה המידע השגוי הזה?
ימי מחלה יורדים רק במקביל לימי עבודה לדוג' עובד חלה ביום רביעי וחזר בשני לעבודה מקוזז לו 3 ימי מחלה רביעי, חמישי וראשון בהנחה שאינו עובד בשישי.
שבת לא מקדם יום מחלה.

ראובן ק

משתמש רשום
שבת כן מורידה ימי מחלה בכל המקומות גם במקומות ממשלתיים
הפיתרון הוא לחלק את אישורי המחלה לשניים

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
שבת כן מורידה ימי מחלה בכל המקומות גם במקומות ממשלתיים
הפיתרון הוא לחלק את אישורי המחלה לשניים
שבת לא מוריד
זה חסר הגיון בסיסי
אשמח שתפנה אותי לציטוט שמוכיח את נכונות דבריך

קצרה

משתמש מקצוען
מאיפה המידע השגוי הזה?
ימי מחלה יורדים רק במקביל לימי עבודה לדוג' עובד חלה ביום רביעי וחזר בשני לעבודה מקוזז לו 3 ימי מחלה רביעי, חמישי וראשון בהנחה שאינו עובד בשישי.
שבת לא מקדם יום מחלה.

מהניסיון התעסוקתי שלי בחיים.
לא היה נראה לי הגיוני שכל המעסיקים שלי עד כה שיבשו את החוק.

בשבילך בדקתי בכל זכות - וצדקתי.

מספר ימי המחלה שיש לנכות ממכסת ימי המחלה הצבורים של העובד
  • מספר ימי המחלה שינוכו ממכסת ימי המחלה הצבורים של העובד בעת מחלה הם כל תקופת מחלתו, כולל ימי מנוחה שבועית וחגים, ועד למספר ימי מחלה שצבר העובד במהלך עבודתו.

דוגמה
עובד המועסק 5 ימים בשבוע
  • עובד מועסק במקום עבודה שבו מונהג שבוע עבודה בן 5 ימים.
  • העובד מקבל משכורת חודשית (כלומר שכרו משולם לפי בסיס חודשי קבוע).
  • העובד חלה ונעדר מעבודתו מיום ב' עד יום ג' של השבוע שלאחריו.
  • סה"כ שהה העובד בחופשת מחלה במשך 9 ימים (כולל שישי ושבת).
  • מספר ימי העבודה נטו שמהם נעדר העובד הוא 7.
  • העובד ייחשב כמי שניצל 9 ימי מחלה והמעסיק ינכה ימים אלה מימי המחלה הצבורים לזכותו, למרות שבפועל נעדר רק מ-7 ימי עבודה, שכן ימי המחלה כוללים גם את ימי המנוחה השבועית (שישי ושבת).

דוגמה
עובד במשכורת חודשית העובד 4 ימים בשבוע, בימים א', ב', ד', ו-ה'. (אינו עובד ביום ג').
  • העובד חלה בימים א'-ה'.
  • סה"כ שהה העובד בחופשת מחלה במשך 5 ימים, אך נעדר בפועל מהעבודה 4 ימים.
  • העובד ייחשב כמי שניצל 5 ימי מחלה והמעסיק ינכה ימים אלה מימי המחלה הצבורים לזכותו, למרות שבפועל נעדר רק מ-4 ימי עבודה, שכן ימי המחלה כוללים את כל תקופת מחלתו.

קצרה

משתמש מקצוען
אין מצב... חלה שבוע מיום ראשון עד ראשון מורידים לו שבוע? גם על שישי ושבת שהוא בכלל לא עובד?

כן.
ראה ציטוט מכל זכות בתגובה מעל.

כנראה למחוקק הגיון שונה מלהרבה אנשים פה.
כאמור אפשר גם להרוויח מהענין - עובדים המקבלים שכר לפי החוק וחלו בסוף השבוע.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מהניסיון התעסוקתי שלי בחיים.
לא היה נראה לי הגיוני שכל המעסיקים שלי עד כה שיבשו את החוק.

בשבילך בדקתי בכל זכות - וצדקתי.

מספר ימי המחלה שיש לנכות ממכסת ימי המחלה הצבורים של העובד
  • מספר ימי המחלה שינוכו ממכסת ימי המחלה הצבורים של העובד בעת מחלה הם כל תקופת מחלתו, כולל ימי מנוחה שבועית וחגים, ועד למספר ימי מחלה שצבר העובד במהלך עבודתו.

דוגמה
עובד המועסק 5 ימים בשבוע
  • עובד מועסק במקום עבודה שבו מונהג שבוע עבודה בן 5 ימים.
  • העובד מקבל משכורת חודשית (כלומר שכרו משולם לפי בסיס חודשי קבוע).
  • העובד חלה ונעדר מעבודתו מיום ב' עד יום ג' של השבוע שלאחריו.
  • סה"כ שהה העובד בחופשת מחלה במשך 9 ימים (כולל שישי ושבת).
  • מספר ימי העבודה נטו שמהם נעדר העובד הוא 7.
  • העובד ייחשב כמי שניצל 9 ימי מחלה והמעסיק ינכה ימים אלה מימי המחלה הצבורים לזכותו, למרות שבפועל נעדר רק מ-7 ימי עבודה, שכן ימי המחלה כוללים גם את ימי המנוחה השבועית (שישי ושבת).

דוגמה
עובד במשכורת חודשית העובד 4 ימים בשבוע, בימים א', ב', ד', ו-ה'. (אינו עובד ביום ג').
  • העובד חלה בימים א'-ה'.
  • סה"כ שהה העובד בחופשת מחלה במשך 5 ימים, אך נעדר בפועל מהעבודה 4 ימים.
  • העובד ייחשב כמי שניצל 5 ימי מחלה והמעסיק ינכה ימים אלה מימי המחלה הצבורים לזכותו, למרות שבפועל נעדר רק מ-4 ימי עבודה, שכן ימי המחלה כוללים את כל תקופת מחלתו.
מדובר על משכורת חודשית
במשכורת שעתית אין ניכוי על שבת

קצרה

משתמש מקצוען
מדובר על משכורת חודשית
במשכורת שעתית אין ניכוי על שבת

נכון.
העובד שפתח את האשכול לא ציין שהוא במשכורת שעתית.
והיות והורידו לו את ימי השבתון קל להניח שהוא עובד במשכורת חודשית כמו רוב השכירים במשק.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כן.
ראה ציטוט מכל זכות בתגובה מעל.

כנראה למחוקק הגיון שונה מלהרבה אנשים פה.
כאמור אפשר גם להרוויח מהענין - עובדים המקבלים שכר לפי החוק וחלו בסוף השבוע.[
זהו שאצלי זה לא היה ככה.. אבל טוב לדעת שאני לא ככה ..

קצרה

משתמש מקצוען

אם הגעת לחופשת הקיץ - תפסיקי את המחלה.
מה את מרוויחה מזה? תביאי אישור חדש מהרופא שמסתיים עם תחילת חופשת הקיץ.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא יודע מה פותח האשכול אבל -
שימו לב להבדל בין עובד במשכורת חודשית לבין עובד שעתי
יש בזה הבדלים...

חחח

משתמש סופר מקצוען
שבת לא מוריד
זה חסר הגיון בסיסי
אשמח שתפנה אותי לציטוט שמוכיח את נכונות דבריך
זה גם חסר הגיון בסיסי שעל היום הראשון לא מקבלים כלום אבל כן מנכים אותו ממכסת ימי המחלה שנצברו.
נו ואז, ממתי החוק הולך לפי ההגיון שלנו?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
גם מהנסיון התעסוקתי שלי שבת מוריד. ומבחינתי זה דווקא טוב. לרב העובדים מצטברים ימי מחלה בלי רצון/ יכולת לממש אותם.
לפחות כשחולים בסוף שבוע זה מקרב אותנו ליום הרביעי יותר מהר...

א.מ.ב.

משתמש צעיר
בלת"ק
אם אני מקבלת ימי מחלה 100 אחוז מהיום הראשון, ויש לי רצף ימים של מחלה כולל שישי שבת באמצע.
אני יכולה לחלק את האישורי מחלה לשניים ואז יום ראשון שאחרי שבת יחשב בנפרד? כך שלא יתבזבז לי שישי ושבת מהימי מחלה?

אולי מעניין אותך גם...