שאלה בנושא ההחזר החודשי

געפילטע פיש

משתמש פעיל
נניח שהמשכורת שלי היא 20K לחודש ולקחתי משכנתא שההחזר החודשי שלה הוא שליש מהמשכורת דהיינו 6,666
לאחר חצי שנה אני רוצה לקחת משכנתא נוספת מבנק אחר על נכס חדש. איך הבנק מחשב את השליש שכר. האם הוא לוקח את היתרה שהיא 13,334 ומחלק ל 3 ואז ההחזר החודשי האפשרי הוא שליש מזה דהיינו 4,444?
לפי הכללים היבשים זה נשמע נכון אבל בהיגיון זה לא כ"כ נכון כי אם כך יוצא שההחזרים החודשיים שלי למשכנתאות הם למעלה מ10K ש"ח (6666+4444) וזה יותר מ50% מההכנסה החודשית.
אשמח לתשובה
תודה מראש

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נניח שהמשכורת שלי היא 20K לחודש ולקחתי משכנתא שההחזר החודשי שלה הוא שליש מהמשכורת דהיינו 6,666
לאחר חצי שנה אני רוצה לקחת משכנתא נוספת מבנק אחר על נכס חדש. איך הבנק מחשב את השליש שכר. האם הוא לוקח את היתרה שהיא 13,334 ומחלק ל 3 ואז ההחזר החודשי האפשרי הוא שליש מזה דהיינו 4,444?
לפי הכללים היבשים זה נשמע נכון אבל בהיגיון זה לא כ"כ נכון כי אם כך יוצא שההחזרים החודשיים שלי למשכנתאות הם למעלה מ10K ש"ח (6666+4444) וזה יותר מ50% מההכנסה החודשית.
אשמח לתשובה
תודה מראש
צודק לגמרי. וזה באמת ככה. אגב יש לך הכנסה נוספת משכירות של אחת הדירות. אבל גם אם זה היה משכנתא נוספת אפילו רק להרחבה עדיין אתה צודק בחשבון

צודק לגמרי. וזה באמת ככה. אגב יש לך הכנסה נוספת משכירות של אחת הדירות. אבל גם אם זה היה משכנתא נוספת אפילו רק להרחבה עדיין אתה צודק בחשבון
צודק שמה???
שכל ההחזרי המשכנתא צריכים שס''ה לא יהיו יותר משליש מההכנסות ?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הבנקים מצידם היו נותנים לך משכנתא בהחזר חודשי על כל המשכורת, ואף יותר.....
דא עקא שהרגולציה של בנק ישראל לא מאפשרת להם
ולכן הם עושים הכל כדי לתת כמה שיותר הלוואת, מבלי לחרוג מהכללים היבשים.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הבנקים מצידם היו נותנים לך משכנתא בהחזר חודשי על כל המשכורת, ואף יותר.....
דא עקא שהרגולציה של בנק ישראל לא מאפשרת להם
ולכן הם עושים הכל כדי לתת כמה שיותר הלוואת, מבלי לחרוג מהכללים היבשים.
לא לגמרי נכון.. הרגולציה מאשרת עד 50 אחוז בתכלס הבנקים לא מאפשרים יותר מ 40 אחוז וגם זה במקרים נדירים הסטנדרט הוא 35 אחוז

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה