שאלה באקסס...

בציניות

משתמש מקצוען
יש לי טבלת 'לקוחות' ובה רשומים פרטי הלקוחות: כתובת וטלפון וכו', ויש לי בטבלה הזו גליון נתונים משני, כלומר טבלה נוספת של 'הזמנות' שמקושרת אליה על ידי מספר שדות, וכשממלאים רשומה חדשה בטבלת לקוחות נפתחת שם בגיליון נתונים משני טבלת הזמנות ששם מתעדכנים באופן אוטומטי לכל שורה בהזמנה פרטי הלקוח, וצריך רק להוסיף את פרטי ההזמנה, מוכר ומובן לא?
כמובן שאת כל זה אני עושה דרך טופס עם טופס משנה (שהטופס הראשי מקבל נתונים מטבלת לקוחות וטופס המשנה מטבלת הזמנות, ויש קישור בין שדות אב שבטופס הראשי לשדות צאצא בטופס משנה).
עד כאן פשוט.
השאלה שלי, האם ישנה אפשרות כשאני משנה בטבלת 'לקוחות' טלפון או כתובת של לקוח מסוים, שזה יתעדכן גם ברשומות שבטבלת 'הזמנות' המסונפות לאותו לקוח? וכמו"כ [ובעיקר] כשאני משנה בטופס הראשי שזה יתעדכן בטופס המשנה? בלי שאצטרך להיכנס לטבלת 'הזמנות' ולשנות באופן ידני את אשר שיניתי בטבלת 'לקוחות'.
כי עד היום כל פעם שאני עושה שינוי בפרטי הלקוח, אז נעלמים לי מהטופס פרטי ההזמנה שהיו מקושרים ללקוח זה, וכדי להחזיר אותם חייבים לפתוח את הטבלה של 'הזמנות' ושם לעדכן בכל שורה ושורה את השינוי בפרטי הלקוח.
כמובן שזה מעצבן וגם עלול לגרום לטעויות, אז מה הפתרון?
מקווה שהובנתי, אשמח לתשובות מחכימות, תודה.

יאיר משה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפתרון הפשוט הוא ליצור שאילתה משולבת של טבלת הלקוחות וטבלת ההזמנות, והיו בה את השדות של שתי הטבלאות וטופס המשנה יהיה מבוסס עליה.

FullTime

משתמש מקצוען
אם הבנתי נכון, אז יש טבלה של לקוחות [שלפי השאלה, אני לא מבין בכלל מה הצורך בו] ובו שדות, כתובת טלפון וכו'.
בנוסף יש טבלה הזמנות שגם בה, כתובת טלפון וכו' ושאר פרטי הזמנה.
הבנתי נכון?
אם כן, תשאיר בינתיים את שאלתך בצד.
עיין כאן
וכאן
תוכל לדלג על הפרטים הטכניים.

אם לא קיבלת פתרון לבעיה, מישהו יצטרך להסביר כאן.
זה לא תשובה לשאלתך, וגם לא תמצא שם תזכיר לשאלה, זה רק הסבר על צורה תקינה של הטבלאות, ששאלתך לא במקומה.

נערך לאחרונה ב:

בציניות

משתמש מקצוען
הפתרון הפשוט הוא ליצור שאילתה משולבת של טבלת הלקוחות וטבלת ההזמנות, והיו בה את השדות של שתי הטבלאות וטופס המשנה יהיה מבוסס עליה.
אבל בטופס כזה אוכל רק לראות את הנתונים ולא לשנות אותם, וזה לא פותר לי את הבעיה.
תודה בכל אופן.

בציניות

משתמש מקצוען
אם הבנתי נכון, אז יש טבלה של לקוחות [שלפי השאלה, אני לא מבין בכלל מה הצורך בו] ובו שדות, כתובת טלפון וכו'.
בנוסף יש טבלה הזמנות שגם בה, כתובת טלפון וכו' ושאר פרטי הזמנה.
הבנתי נכון?
אם כן, תשאיר בינתיים את שאלתך בצד.
עיין כאן
וכאן
אעיין היכן שציינת, תודה.
ואנסה להסביר את שאלתי:
יש לי טבלה בה רשומים הלקוחות ופרטיהם, לדוגמא:
1 - משה - ירושלים
2 - יצחק - תל אביב
3 - יוסף - אשדוד
יש טבלה נוספת ובה רשומות ההזמנות, ובכל הזמנה חייבים להיות גם כל פרטי הלקוח,
וזה נראה כך לדוגמא:
1 - משה - ירושלים - סידורים
1 - משה - ירושלים - חומשים
2 - יצחק - תל אביב - חומשים
2 - יצחק - תל אביב - תהילים
3 - יוסף - אשדוד - סידורים
וכן הלאה.
כדי שלא אצטרך להזין בכל הזמנה מחדש את כל הפרטים של הלקוח, בניתי אכן קשרי גומלין בין הטבלאות על כל השדות החופפים, וכשאני פותח טבלה/טופס של הלקוחות, יש לי טבלה/טופס משנה ששם אני רושם רק את פרטי ההזמנה ופרטי הלקוח מתעדכנים אוטומטית.
ואח"כ בכל פעם שאני פותח שוב את הטבלה/הטופס עם רשימת הלקוחות מופיעים בטבלת/טופס המשנה גם פרטי ההזמנה.
הבעיה היא שאם לדוגמא משה עבר מירושלים לבני ברק, ואני משנה בפרטי הלקוח שלו את העיר, אז נעלמים לי כל פרטי ההזמנה שלו, כי בהזמנה הרי כתוב ירושלים ואילו בלקוח כתוב בני ברק.
השאלה היא כיצד ניתן להגדיר שאם שיניתי בטבלה של הלקוחות פרט מסוים זה יעודכן גם בפרטי הזמנותיו של אותו לקוח.
תודה.

בציניות

משתמש מקצוען
נתת לי אכן כיוון מה לעשות, לאחר מעשה אני רואה שכנראה זה מה שבדיוק התכוונת וזה מה שאכן עשיתי - מה שכתבת.
תודה רבה.

FullTime

משתמש מקצוען
בעיירת חלם נהגו לבנות ערסל קפיצי מתחת לגשר כדי שמי שיפול לא ייחבט בקרקע...

הדרך הנכונה, היא לעשות שדה מפתח כשכל עדכון בטבלת הלקוחות משתקף בשאילתה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה