כללי רשימה של תאריכים עבריים רצופים ...

תאו

משתמש פעיל
D I G I T A L
באיזה דרך אפשר לעשות טבלה שתכיל 2 עמודות אחת של תאריך עברי אחת של תאריך לועזי , של כמה שנים ?

תאריך לועזי אפשר לעשות באקסל ,איך אפשר גם תאריך עברי ??

תודה לעונים

nach

משתמש צעיר
יש כמה אפשרויות, בגדול זה די תלוי ברמת הידע שלך באקסל אבל כעיקרון התשובה היא כזו:
1. כשיש לך חיבור אינטרנט תוכל להשתמש בנוסחה הזו: (כמובן בשינויים הנדרשים)
קוד:
FILTERXML(WEBSERVICE("https://www.hebcal.com/converter/?cfg=xml&gy=" & YEAR(A1) & "&gm=" & MONTH(A1) & "&gd=" & DAY(A1)  & "&g2h=1"),"//@str"))
2. באקסל 2019 יש כבר תמיכה מובנית בייצוג עברי של תאריך, אני לא אוכל לעזור לך בזה מכיוון שאני משתמש בגרסה ישנה יותר, אך כפי שהבנתי וראיתי בעבר זה יוצא משהו בסגנון של 29 באדר וכדו' ונקל לשער שלא לזאת היתה כוונתך,
3.יש לי קובץ אקסל עם תכנות פונקציות אישיות, שיש ביניהם גם פונקציות שממירות תאריך לועזי לעברי, השאלה אם יעזור לך, אם תהיה מעוניין אעלה לכאן,
אגב, בפונקציה שהבאתי, אם אתה משתמש בזה בגוגל שיטס זה לא יעבוד ותצטרך להחליף את הפונקציה מFILTERXML לIMPORTXML ויעבוד פרפקט, כמו"כ אם מדובר בנתון שלא תמיד קיים כמובן שכדאי לקונן בתנאים כדי שלא יחזיר שגיאה, ואידך זיל גמור.

ממוקד

משתמש מקצוען
אגב, בפונקציה שהבאתי, אם אתה משתמש בזה בגוגל שיטס זה לא יעבוד ותצטרך להחליף את הפונקציה מFILTERXML לIMPORTXML ויעבוד פרפקט, כמו"כ אם מדובר בנתון שלא תמיד קיים כמובן שכדאי לקונן בתנאים כדי שלא יחזיר שגיאה, ואידך זיל גמור.
סליחה על ההקפצה, אני מנסה את הפונקציה הזאת בגוגל שיטס והוא נותן לי רק אופציה ליבוא כתובת URL חיצונית, או לעשות הפניה לשני ארגומנטים באותו דף (לא מבין למה צריך שני ארגומנטים, תאריך הוא בך הכל ארגומנט אחד) וגם בזה הוא בסוף לא ממיר את התאריך

אני עד היום משתמש בפונקציית HEBDATE , זהו תוסף בגוגל שיטס,
הבעיה היא שאי אפשר לשלב אותו אח"כ בתאים אחרים, כמו למשל לבודד את החודש או את השנה בלבד או את היום בלבד וכד', כי אני צריך למשל לעשות תאריך מסויים ואח"כ את אותו תאריך בדיוק בחודש העברי הבא,
כמו למשל שאם יוצא לי במשבצת מסויימת א' כסליו אז שיתן לי במשבצת הבאה א' טבת, וזה למרות שיש חודשים מלאים וחסרים. אתה יודע לומר לי איך יש דרך לעשות את זה?

תודה רבה

KATZ

משתמש פעיל
הנה דוגמא עובד רק באקסל רגיל

קבצים מצורפים

• תאריך-עברי-אקסל-עיצוב.xlsx
    KB 27.6 · צפיות: 107

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה