השקעות רציתם קרן פנסיה מנייתית [פאסיבית] כשרה? קיבלתם!!!

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
שונא את הערבוב של ביטוח וחיסכון לפנסיה,
עדיף כבר לרכוש ביטוח שכזה בשוק הפרטי בסכומים נמוכים בהרבה.
זה באמת מעצבן. אבל למבוטח בעל משפחה וילדים אין ביטוח זול כזה בשוק. בנוסף המינוף של הלמן צפוי להניב הרבה יותר מכל IRA.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
30 אחוז מס דיבידנדים זה יותר יקר מעוד קצת דמי ניהול אם התיק גדול.
תבנו אקסל ותשחקו קצת עם המספרים.
איך יש הפרש של 30% מס? לא הבנתי.
בכל IRA חייבים לנהל את הכסף בחשבון ישראלי .
הכוונה היא לקניות נירות זרים בחשבון ישראלי? עלויות קניה ומכירה יאכלו את הרווח.
אפשר לחפש, ראיתי פעם סימולציה של כל האפשרויות, קרנות זרות בברוקר ישראלי לא לוקח בהשוואה בכלל.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
למשל כשיש קרן לא פעילה שיש בה מאות אלפי ש"ח.
כבר התדינו בנושא.. ועשיתי את כל החישובים. זה כמו לקנות ביטוח הוני בסכום יקר של א. הפרש בדמי הניהול ב.להפסיד את המינוף של הלמן ג.לשלם יותר על ביטוח שארים
וכל זה במידה ואין "ערבים " שאז זה מתקזז.
אין סיכוי בעולם שזה יוצא יותר זול, בפרט שדמי הניהול הם אקספוננציאלים, כך שאחרי מספיק שנים הם יעקפו כל סכום של ביטוח כזה בשוק החופשי . וההפרש בביטוח השארים הוא בוודאות יותר יקר מהסכום של ביטוח כזה בשוק, כך שמשלמים בערך כפול 3 על הרעיון הנחמד הזה.
בקיצור, חבל לכתוב את ההטעיה הזו בכל פעם מחדש.
המצב היחיד בו קופת גמל שווה היא עבור כספים שהם מעבר לתקרה (במקום קרן פנסיה כללית)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כבר התדינו בנושא.. ועשיתי את כל החישובים. זה כמו לקנות ביטוח הוני בסכום יקר של א. הפרש בדמי הניהול ב.להפסיד את המינוף של הלמן ג.לשלם יותר על ביטוח שארים
וכל זה במידה ואין "ערבים " שאז זה מתקזז.
אין סיכוי בעולם שזה יוצא יותר זול, בפרט שדמי הניהול הם אקספוננציאלים, כך שאחרי מספיק שנים הם יעקפו כל סכום של ביטוח כזה בשוק החופשי . וההפרש בביטוח השארים הוא בוודאות יותר יקר מהסכום של ביטוח כזה בשוק, כך שמשלמים בערך כפול 3 על הרעיון הנחמד הזה.
בקיצור, חבל לכתוב את ההטעיה הזו בכל פעם מחדש.
דבר ראשון זה לא המצאה שלי, אלא של כלכלנים ויועצים שמבינים בנושא הרבה יותר ממני וממך.
ולא כתבתי שזה כדאי, אלא כתבתי שבמצב מסוים כדאי לבדוק זאת.
וזה ממש לא רק ביטוח הוני למקרה ביטוחי ח"ו, אלא זה אפשרות גם לניהול אישי של הכסף, במסלול IRA שזה גם מפחית מאד מדמי הניהול בקופות גמל.
המצב היחיד בו קופת גמל שווה היא עבור כספים שהם מעבר לתקרה (במקום קרן פנסיה כללית)
אז דבר ראשון, קרן פנסיה לא פעילה זה בדיוק כמו קרן פנסיה כללית, בשניהם אין כיסוי ביטוחי.
אז יוצא שסתרת במשפט הזה את כל מה שכתבת קודם.
ודבר שני, במקום להפריש רק את הכספים מעבר לתקרה לקופת גמל יכול להיות מאד שכדאי לפצל שהפיצויים ילכו לקופת גמל, והתגמולים לקרן פנסיה, כך מרוויחים שכל השכר מבוטח בקרן הפנסיה, ולא רק השכר שעד התקרה.

אז להמשך קריאה איך עושים זאת נכון, יתרונות וחסרונות, ושתראי מה חושבים על העניין אנשים שמבינים טיפה יותר מאתנו, תראי פה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
דבר ראשון זה לא המצאה שלי, אלא של כלכלנים ויועצים שמבינים בנושא הרבה יותר ממני וממך.
טענה לא רלוונטית. הוכחתי למה זה לא שווה. אם יש לך סתירה את מוזמנת לכתוב אותה.
אישית נתקלתי בהרבה המלצות של מומחים שנסתרו עד האחרונה שבהן בפורומים כלכליים.
אני בוחנת טענות לגופן של טענות , ולא לגופם של הטוענים.
ולא כתבתי שזה כדאי, אלא כתבתי שבמצב מסוים כדאי לבדוק זאת
יפה, ואני אשמח לשמוע באיזה מצב.
וזה ממש לא רק ביטוח הוני למקרה ביטוחי ח"ו, אלא זה אפשרות גם לניהול אישי של הכסף, במסלול IRA שזה גם מפחית מאד מדמי הניהול בקופות גמל.
אנחנו לא מדברים כרגע על קופת גמל מול IRA , אלא על IRA מול קרן פנסיה של הלמן.
דמי הניהול הסטנדרטים של IRA הם 0.3-0.2 (לצבירות גבוהות) בלי לחשב דמי ניהול של הקרנות עצמן, כך שקשה לי להבין איך זה זול יותר מ0.05.
אז דבר ראשון, קרן פנסיה לא פעילה זה בדיוק כמו קרן פנסיה כללית, בשניהם אין כיסוי ביטוחי.
אז יוצא שסתרת במשפט הזה את כל מה שכתבת קודם.
נכון.
איפה הסתירה?
קרן פנסיה לא פעילה אפשר להעביר לקרן מקיפה של הלמן אלדובי.
אבל למיטב ידיעתי , לקרן פנסיה כללית אין כיום מסלול מומלץ כשר וזול, ולכן האופציה ההגיונית להפקדות מעל התקרה היא קופ"ג.
אני לא מוצאת שום היגיון לא לנייד את כל הכספים שאפשר (כלומר, עד התקרה ) להלמן, ולשמור חלק מהם בקופת גמל.
אין הבדל אם הקרן במקור פעילה או שלא.

ודבר שני, במקום להפריש רק את הכספים מעבר לתקרה לקופת גמל יכול להיות מאד שכדאי לפצל שהפיצויים ילכו לקופת גמל, והתגמולים לקרן פנסיה, כך מרוויחים שכל השכר מבוטח בקרן הפנסיה, ולא רק השכר שעד התקרה.
אפשרות מוכרת, אבל זה לא קשור לנושא שהתדינו בו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
טענה לא רלוונטית. הוכחתי למה זה לא שווה. אם יש לך סתירה את מוזמנת לכתוב אותה.
אישית נתקלתי בהרבה המלצות של מומחים שנסתרו עד האחרונה שבהן בפורומים כלכליים.
אני בוחנת טענות לגופן של טענות , ולא לגופם של הטוענים.

יפה, ואני אשמח לשמוע באיזה מצב.

אנחנו לא מדברים כרגע על קופת גמל מול IRA , אלא על IRA מול קרן פנסיה של הלמן.
דמי הניהול הסטנדרטים של IRA הם 0.3-0.2 (לצבירות גבוהות) בלי לחשב דמי ניהול של הקרנות עצמן, כך שקשה לי להבין איך זה זול יותר מ0.05.

נכון.
איפה הסתירה?
קרן פנסיה לא פעילה אפשר להעביר לקרן מקיפה של הלמן אלדובי.
אבל למיטב ידיעתי , לקרן פנסיה כללית אין כיום מסלול מומלץ כשר וזול, ולכן האופציה ההגיונית להפקדות מעל התקרה היא קופ"ג.
אני לא מוצאת שום היגיון לא לנייד את כל הכספים שאפשר (כלומר, עד התקרה ) להלמן, ולשמור חלק מהם בקופת גמל.
אין הבדל אם הקרן במקור פעילה או שלא.

אפשרות מוכרת, אבל זה לא קשור לנושא שהתדינו בו.
אני לא אכנס עכשיו להסברים, אני פשוט מצטערת אבל אין לי זמן כרגע להיכנס לוויכוחים שלא נגמרים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

קלופ

משתמש פעיל
איך יש הפרש של 30% מס? לא הבנתי.
בכל IRA חייבים לנהל את הכסף בחשבון ישראלי .
הכוונה היא לקניות נירות זרים בחשבון ישראלי? עלויות קניה ומכירה יאכלו את הרווח.
אפשר לחפש, ראיתי פעם סימולציה של כל האפשרויות, קרנות זרות בברוקר ישראלי לא לוקח בהשוואה בכלל.
קרן ישראלית מחקה שעוקבת אחרי גירסת ה mpr של המדד ולכן מגולם מס במקור בגובה של 30 אחוז דיבידנד זה למעשה חוזה עתידי לעומת זאת לצורך הדוגמא קרן אמריקאית שבה יש רק 15 אחוז מס דיבידנד כי זה עוקב בצורה פיזית ולא סינטטי כמו הקרנות הישראליות.

קלופ

משתמש פעיל
מסכימה

מסכימה. בכספי פנסיה לא מומלץ לשחק. בנוסף לכיסוי הביטוחי שהפנסיה מקנה.
לגבי התשקיף- אני לא יודעת היכן בדקת. אולם המסלול בפנסיה נט עדין לא עודכו( עבר כבר את אישור האוצר ואמור להשתנות בקרוב ממש.)
הפניקס כבר הוציאו על כך הודעה.
מזל שיש פטור מס אחרת זו הייתה פגיעה בתיק.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ישראלית מחקה שעוקבת אחרי גירסת ה mpr של המדד ולכן מגולם מס במקור בגובה של 30 אחוז דיבידנד זה למעשה חוזה עתידי לעומת זאת לצורך הדוגמא קרן אמריקאית שבה יש רק 15 אחוז מס דיבידנד כי זה עוקב בצורה פיזית ולא סינטטי כמו הקרנות הישראליות.
קודם כל בין 30 ל 15 אין הפרש של 30
שנית קוראים לזה TR וNTR
שלישית, בחשבון של גמל לא משתלם לקנות קרנות אמריקאיות, דמי הק.מ. עולים יותר מההפרש.

קלופ

משתמש פעיל
קודם כל בין 30 ל 15 אין הפרש של 30
שנית קוראים לזה TR וNTR
שלישית, בחשבון של גמל לא משתלם לקנות קרנות אמריקאיות, דמי הק.מ. עולים יותר מההפרש.
[/QUOTE
באיריות 15 אחוז על ארהב בזכות אמנת מס שאר בעולם אפילו פחות חלק

zahav1

משתמש מקצוען
מיטב דש וכלל פתחו גם את מסלול הs&p 500
על פי מה שנאמר לי. במיטב יש מינוף של עוד 15%.
בחברת כלל כרגע האפשרות היא רק בקרן התשלמות וגמל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מיטב דש וכלל פתחו גם את מסלול הs&p 500
על פי מה שנאמר לי. במיטב יש מינוף של עוד 15%.
בחברת כלל כרגע האפשרות היא רק בקרן התשלמות וגמל.
יש כבר כמה חברות שיש להם כזה מסלול, ויש כאלו שעובדות לפתוח כזה מסלול, אבל השאלה היא האם הם עם הכשר?

הבוס הגדול

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש כבר כמה חברות שיש להם כזה מסלול, ויש כאלו שעובדות לפתוח כזה מסלול, אבל השאלה היא האם הם עם הכשר?
מי נתן את ההכשר של הלמן?
מי זה ועד הרבנים לחיסכון ופנסיה כהלכה - תשואה כהלכה?
אגב, ידוע לי שיש הכשר בד"ץ להשקעות, וזה לא זה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה