רפואה והלכה. (ננעל: כותרת לא תקינה)

מצב
הנושא נעול.

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
שלום רב,
אני אחד מקבוצת אברכים ת"ח, אנו לומדים כבר מספר שנים במעין מסגרת משותפת עם שיעור שבועי נושאים שונים בהלכה, אנו מעוניינים להתחיל ללמוד בעוד מספר חודשים הלכות הקשורות לעולם הרפואה, כגון: רפואה ופיקו"נ בשבת, חולים בצומות, הפוריות בראי הלכה, קדושת החיים ועוד.

אנו מחפשים אישיות רבנית בעלת ידע מקיף בתחומי הרפואה וההלכה, שיועיל להקדיש לנו מזמנו להדריך אותנו בבחירת תחומי הלימוד, ואולי אף יעביר לנו שיעורים בתחומים אלו.

נשמח לשמוע אם משהו מכיר רבנים המתמצאים בתחום הנ"ל ושבאפשרותם להדריך אותנו.

בתודה מראש.

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
א. אני ממש לא סגור על הקשר בין האשכול לבין הפורום.

ב. איזהו חכם המכיר את מקומו. אתה אחד מקבוצת אברכים ת"ח.

ג. לא הגדרת האם אתה מחפש אישיות רפואית עם ידע תורני, או אישיות תורנית עם ידע רפואי. בכל אופן הגאון הגדול רבי משה שאול קליין שליט"א, שותף פעיל בפורומים רפואיים-הלכתיים רבים מספור. ואף הקים את מוקד ה.ר.ב. העוסק בכך.

ד. בכל אופן, הייתי ממליץ לך להעלות את הנושא לדיון בפורום אוצר החכמה.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
א. ברוכים הבאים ל'איש הספר'!
ב. שאלה כזו היא לאו דוקא מתאימה לכאן, יש מצב שב'איש את רעהו' תקבל יותר מידע.
ג. הגר"י זילברשטיין שליט"א מב"ב מתעסק רבות בסוגייות אלו, ואף נכנס רבות לבית גיסו מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א.
ד. יש מכון ושמו 'מכון שליזנגר' שגם מתעסקים בכך רבות, ראה כאן.
ה. ע"פ הידוע לי המומחה בה"א הידיעה לרפואה והלכה הוא הרב פרופ' אברהם שטינברג, שחיבר על כך כמה וכמה ספריו. חפש את שמו ברשת.

ה' יצליח דרכם!

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
ל- cheinanit
אני לא אוהב להתווכח - בפרט שאני די חדש בפורום וחכם המכיר מקומו, אבל לא הבנתי מה פגם מצאתם בהודעתי לגבי הפורום - וכי באיזה פורום אני אמור לקבל את המידע הנ"ל? אולי בפורום בניה ושיפוצים? או שמא בקהילת עורכי סרטים? שיערתי לעצמי שבפורום זה ישנם עוד כמה יהודים ת"ח רחבי אופקים שיוכלו לתת לי מידע בנושא. ואכן גם אתה העלית רעיון (למרות שאני לא בטוח שהגרמ"ש יוכל להקדיש לי מספר שעות מסדר יומו העמוס כ"כ) וקיבלתי בתוך זמן לא רב עוד כמה רעיונות באישי, אותם אני מתפנה לבדוק בעז"ה.
תודה גם על עצתך לבדוק בפורום אוצר החכמה - אכן נרשמתי לשם ואני אמור לקבל אישור.

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
@איש ספר אם מעניין אותך / את מישהו מהאברכים שלומדים איתך,
יש לי למסירה את הספרים של הרב שטינברג (אנציקלופדיה הלכתית רפואית)
באשדוד.
אשמח לתת.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רפואה והלכה כולל קשת רחבה של נושאים, שבת, פיקוח נפש, ילודה ופוריות, ועוד. במקביל אפשר ללמוד את הנושא לפי תחומים רפואיים - נניח להמקד בתחום ניתוחים בריאטריים וההשלכות ההלכתיות הנלוות או כריתת איברים וכהנה וכהנה.
יש רבנים המתמצאים בנושאים ספציפיים, השאלה האם אתם לומדים את כלל הנושאים וגם אם כן אם אתם נעולים על רב אחד לאורך כל הדרך או להיפך מעדיפים לגוון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה