רעש לילי מטריד - מה עושים?

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
בחמש ועשרים לפנות בוקר בדיוק מגיעה משאית האשפה לפנות את הצפרדע הסמוכה לביתנו.

איך אני יודעת? כי נציג מתוק מחדר הילדים טורח לבוא ולהעיר את תשומת ליבי לתופעה המלהיבה.
אין לי נטיה להתלהב מצפיה משותפת בחלון בשעה כזו, מה גם שהבחורון לעולם אינו נרדם בחזרה וכך אנו מתחילים את הבוקר בשעה מוקדמת הרבה יותר מידי, כמעט מידי בוקר.

זה פשוט סיוט! הקולות כבר צפויים מאוד. אני מכירה כל הזזת ידית, כל חיבור שרשרת, כל שיעול של העובדים, את קול המשאית הנוסעת אחורנית. בקיצור...
(ישנם בקרים-לילות שאני מספיקה לשמוע את המשאית מגיעה ואני מזנקת בבהלה ממיטתי ואצה כאחוזת תזזית לסגור את כל חלונות הבית. חם וחנוק, אבל לפחות ישנים).

מבקשת את עצתכם! מה עושים? איך הייתם מטפלים בזה? מה אומר חוק שעות המנוחה? (יש דבר כזה, נכון?)

תודה מראש!

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הרשי לי לנחש שאת בני ברקית.

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לא. :(
דווקא ירושלמית. ואני כמעט משתגעת.
אבל אולי זו בעיה כלל ארצית.

קופית

משתמש רשום
אני גרה ליד תלמוד תורה ובשעת ההפסקה הבית רועד מהצרחות של הילדים שכל פעם מעירים את הקטן התורן שנשאר בבית.
יום אחד גיליתי עצה נפלאה שהחזירה אותי לשפיות.
יש בבתינו מאוורר שכאשר הוא פועל הוא מרעיש מאד. אני מדליקה אותו (בכוון ההפוך מהילד) ולא שומעים כלום מבחוץ.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מנגו;863236:

לא באלעד. המשאיות באות בשעות סבירות יותר.

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
קישון כתב על זה כבר לפני ארבעים שנה. מעניין שאצלו גם כן השעה שבה הגיעו אנשי הזבל היא חמש ועשרים בדיוק.

Bיוטי

משתמש רשום
נכתב ע"י RacheliArt;863234:
הרשי לי לנחש שאת בני ברקית.

בבני ברק יש צפרדעים???
חשבתי שיש פחים קטנים לכל בנין.
לא שזה יותר טוב שגוררים אותם ברעש איום בכל מיני שעות משעות הלילה, בעיקר ביו 2 ל4 בבוקר..

Bיוטי

משתמש רשום
נכתב ע"י מנגו;863236:

זה לא כלל ארצי
בעיר שלי מפנים זבל בשעות ממש סבירות
לא לפני 9 בבוקר ולא אחרי 2 בצהרים.
אבל אנחנו עיר קטנה למדי יכול להיות שזה קשור.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אולי תכווני עם שעון שבת מזגן שידלק כמה דקות קודם לכן למשך זמן לא רב?
בעצם, אם החלונות פתוחים אז זה לא מועיל

טורקיז

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
וואי, כמה שזה מעצבן!!!
אבל מה עדיף? כשמשאיות הזבל פועלות בשעות השיא וגורמות לפקק ענק?
מסכנים המחכים מאחורי הצחנה...

מנגו

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מישהו פעם טיפל בנושא כזה / דומה מול העירייה? (עיריית ירושלים)
יש מצב שהם יקשיבו לפניה בודדת?

אני לא במצב לארגון תלונות המוניות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה