רישום הערת אזהרה להלוואה פרטית

GVol

משתמש פעיל
אני מעוניין לתת הלוואה לחבר, תמורת רישום הערת משכון בטאבו.
הדירה ממושכנת לבנק (משכנתא)
האם הבנק יכול לסרב לרישום הערת המשכון לטובתי?
והאם ואיך אפשר לעקוף את זה?

תודה

A052

משתמש סופר מקצוען
הוא לא אמור לקבל עדכון על רישום הערת אזהרה נוספת.

אני משער גם שזה לא יפריע לו לממש את השיעבוד שלו במקרה הצורך.

אני בודק

משתמש מקצוען
אי שום בעיה בזה.
אתה רושם מישכון שני, כלומר שהבנק קודם לך במימוש הנכס.

וכאמור לעיל, זה לא מפריע לבנק והוא אף לא יודע על זה.

GVol

משתמש פעיל
ואם הדירה עדין לא רשומה בטאבו?
החברה המשכנת צריכה אישור מהבנק?

GVol

משתמש פעיל
אני משער גם שזה לא יפריע לו לממש את השיעבוד שלו במקרה הצורך.
אם כן, אז מה זה נותן לי ?
אני רוצה את זה כבטחונות להלוואה שלי.

אז אני צריך לעשות משכון של הדירה ברשם המשכונות, ולרשום הערת אזהרה ביחס לרישום המשכון.
האם זה נכלל בגדר משכנתא מדרגה שניה,שצריך אישור מהבנק, או לא?

A052

משתמש סופר מקצוען
משכון נוסף אכן מצריך לכאורה אישור מהבנק.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
איני מכיר את הסוגיה כאשר מבקש השיעבוד הוא אדם פרטי, נתקל לראשונה בשאלה כזו.
אבל אני מכיר את זה כשהגוף המשעבד בדרגה שניה הוא גוף מממן (בנקאי או לא), ואז אכן נדרש אישור הבנק, אבל לבנק אין אפשרות לסרב ללא הסבר מניח את הדעת.

GVol

משתמש פעיל
איני מכיר את הסוגיה כאשר מבקש השיעבוד הוא אדם פרטי, נתקל לראשונה בשאלה כזו.
אבל אני מכיר את זה כשהגוף המשעבד בדרגה שניה הוא גוף מממן (בנקאי או לא), ואז אכן נדרש אישור הבנק, אבל לבנק אין אפשרות לסרב ללא הסבר מניח את הדעת.
הבנק יכול לדרוש מחדש תלושים וכו? (מבעל הדירה, כדי לראות שיש לו יכולת לעמוד ב2 ההלוואות)
או שאין לו זכות , כי ממילא זכות השעבוד היא קודם כל שלו.
?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הבנק יכול לדרוש מחדש תלושים וכו? (מבעל הדירה, כדי לראות שיש לו יכולת לעמוד ב2 ההלוואות)
או שאין לו זכות , כי ממילא זכות השעבוד היא קודם כל שלו.
?
הבנק לא יכול לדרוש הוכחת הכנסה לאישור שעבוד שני.

GVol

משתמש פעיל
אין משמעות לגובה השעבוד, גם אם הוא 1% הם קודמים במימוש ל"ע.
אמר לי עו״ד שעל פי הנחיות בנק ישראל אם המשכנתא היא על 50% מהשווי אז הם רשאיים לסרב כי זה מסכן את הנכס,
כי למרות שהם קודמים במימוש, הם מעדיפים הרי לא להגיע לזה.

מצד שני יועצי משכנתאות אמורים להכיר את הבנק יותר טוב..

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אמר לי עו״ד שעל פי הנחיות בנק ישראל אם המשכנתא היא על 50% מהשווי אז הם רשאיים לסרב כי זה מסכן את הנכס,

נוהל בנקאי תקין, 451- נהלים למתן הלוואות לדיור סעיף 19א:
19א. תאגיד בנקאי לא יסרב סירוב בלתי סביר לבקשת לווה למתן הסכמתו לשעבוד נכס בדרגה שניה לטובת גורם אחר. אישור כאמור יימסר ללווה תוך שבעה ימים, למעט בהליך של פירעון ההלוואה באמצעות הלוואה ממלווה מוסדי, כהגדרתו בחוק אשראי הוגן, התשנ"ג- 1993 ,שאז יימסר האישור במסגרת האישור שניתן לפי סעיף 15ב)ג(

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

מה שקורה בשטח הוא כזה..
1. נכון. על פי חוק נב"ת - אכן לבנק אסור לסרב, לאישור דרגה שנייה. הבעיה החמורה - שזה רק סירוב בלתי סביר, מה שאומר שיש כאן פתח פרוץ למצוא 'סירוב סביר', ולא לאשר.
בנק לאומי משתמש בזה כל היום והלילה.. ולא נותן אישורים.
בנק טפחות לעומת זאת, נוטה לאשר כמעט הכל.. גם בנק ירושלים.
2. לגבי אחוזי המימון - הבנק מגביל את זה ב70% מימון בדרך כלל. זה סוג של נוהל, למה? .. ככה בא לו בהרגשה טוב מבחינת הסיכון.
3. כשהבנק בודק לאשר הסכמה לדרגה שניה עבור תוספת, הוא בודק הכנסות, כדי להבין מה הולך.
אממה.. כשאני מבקש עבור לקוח בעייתי דרגה שניה לתוספת חוץ בנקאי, אני מגיש את הבקשה בעצמי - מסביר את התכנית הכלכלית באופן מקצועי, וגורם לבנק להבין שהוא יכול לסמוך עליי (ועל הלקוח) שאין כאן סיכון, למרות שהכנסות הלקוח כעת לא טובות, או לא קיימות. אדרבה, יש כאן שיקום ועזרה למשפחה, ובתור יועץ כלכלת המשפחה אני בונה אמון, וב"ה מצליח.
למרות, שהיו לי גם לקוחות בעיתיים שהצליחו להוציא לבד, אבל גם כאלה שסורבו.
4. רישום הערת אזהרה כאמור למעלה יפה ( @A052 ), לא מצריך אישור של הבנק. רק משכנתא מדרגה שניה. כך זה בחברות חוץ בנקאיות, וכך גם באנשים פרטיים (היה לי כבר..).
5. ההערת אזהרה הזו - לא תיתן גבייה ביום הדין, רק תמנע מהלווה לעשות עסקה בנכס.
ככל ותה מאמין שהלווה יעמוד בהחזר ההלוואה ויהיה לו מהיכן לשלם, תספיק הערת אזהרה (חוזה הלוואה מול עו"ד), וככל שלא - אל תלווה לו.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
1. נכון. על פי חוק נב"ת - אכן לבנק אסור לסרב, לאישור דרגה שנייה. הבעיה החמורה - שזה רק סירוב בלתי סביר, מה שאומר שיש כאן פתח פרוץ למצוא 'סירוב סביר', ולא לאשר.
בנק לאומי משתמש בזה כל היום והלילה.. ולא נותן אישורים.
מכיר את התופעה, ואף כתבתי עליה למעלה, תגובתי הייתה על זה:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה