שיר רוצים? תפילה

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שבוע שעבר עברתי אתגר רציני (משהו לא מסובך, אך מאתגר)
למדתי ממנו הרבה דברים, ביניהם: כמה צריך לומר תודה כשמרגישים טוב, ואת הערך שיש בתפילה.
הבטחתי שאם אזכה לישועה לפרסם שיר על תפילה, וזה מה שיצא. שיר פשוט אבל חשוב.

רוצים ישועה?
רוצים גאולה?
רוצים משיח?
רוצים שמחה?
רוצים כסף?
רוצים הצלחה?

שאו תפילה!

פרקי תהילים
תיקון הכללי
נשמת כל חי
בקשות ותחינות

תתפללו
ותראו
כיצד הכל מסתדר.

לא להפסיק להתפלל
כי ככה נזכה להגאל

כל היום פרקי תהילים
תחינות
מזמורים
לא לשכוח לרגע
שכל תפילה
שולחת אור, ברכה
וישועה.

בורא עולם מחכה לתפילות
הוא שולח דרכן ישועות
התפילה גורמת לעולם
להיות יותר זך, פשוט ומושלם

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
אז הנה לנו סגולה חדשה, להבטיח לפרסם שיר על התפילה !!! סגולה בהחלט עסיסית.......
אנסה גם;)
ועל השיר אמר הכתוב "והתפילות לא שבות ריקם, הן שוות יותר מכל דבר !!!" (שלמה ר.)
חזק חזק חזק
אמנם "שיר פשוט" אבל ממש יפה........

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אז הנה לנו סגולה חדשה, להבטיח לפרסם שיר על התפילה !!! סגולה בהחלט עסיסית.......
אנסה גם;)
ועל השיר אמר הכתוב "והתפילות לא שבות ריקם, הן שוות יותר מכל דבר !!!" (שלמה ר.)
חזק חזק חזק
אמנם "שיר פשוט" אבל ממש יפה........
תודה!
הכותרת יכולה להיות גם "הבטחתי לכתוב שיר על תפילה - ונושעתי":)

האמת שלא הבטחתי רק לכתוב שיר על תפילה, אלא גם התחייבתי לתת צדקה ועוד קבלות..
השתדלתי לא לקחת דברים שלא אעמוד בהם.

ולמה לא? אשמח שבהשראה של השיר יכתבו עוד שירים על תפילה...

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית

טוב
זה היה מהר מידי..

אבל סיטואציה לא צפויה וקצת נוראית בעיניי,
גרמה לי לחפש אחר סגולה נגישה ופרקטית, כי לא ראיתי מוצא אחר; 2 שניות ונזכרתי ב"סגולה" הזאת.. ומרוב שהייתי נואשת, הבטחתי (די בצחוק) שאם ככה וככה תוך ככה וככה אפרסם שיר על התפילה. לומר שוב? זה היה ברוח צחוק (משהו כמו "אין לי כבר מה להפסיד" אז למה לא..)
אבל הסתבר שצחוק זה עניין די רציני... ו2 שניות אחרי זה, ואם לדייק- 2 דקות, הבעיה שנתקעתי בה נפתרה בהפתעה. הייתי בשוק ובהלם כי איך שחשבתי על זה קודם לא מצאתי איך לצאת ממנה... מדהים.
אבל... אחרי ה"הלם" פתאום נקלט לי שצריכה לפרסם, למרבה הבושה, שיר על התפילה.. (כי "הבטחות צריך לקיים) ולמה למרבה הבושה? כי שירים זה דבר שנכתב ב"רגע של השראה", ואיכשהו, חוק מרפי הוביל לכך, ששום השראה לא נחתה. אז חיכיתי וחיכיתי שאולי היא תבוא, ובגלל שפחדתי לשכוח לקיים, החלטתי לכתוב גם בלי השראה.....
אז
מעלה את השיר כאן, כי זה בול קשור לפה, ולא מתחשק לי לפתוח אשכול חדש בשביל זה. מקווה שזה בסדר, ואם לא- פשוט אפשר למחוק...
טוב, זה מה שיצא

יבוא היום

ותפילה אחת בלב
כל האדם
שיתרפא העולם מכאב
בלי להשאיר חותם
שיבוא הגואל כבר יגאל
את כל העם ...

והתפילה הזאת כבר שנים
היא כתובה בסידור
מתפללים אותה בחגים
בחול, בשבת, וביום כיפור
ויש המוסיפים לה באב
כוונה מיוחדת, הידור

היא לא התגשמה
והיא לא
עדיין מתפללים אותה...
אך עוד יבוא היום, (בקרוב?)
ונראה את פעילותה...

טוב, למרבה הרוגז השיר הזה ממש מזכיר (לי) שיר של ילדה בגן, למרות שהוא לא התכוון להיות כזה, אז כנראה שזה מה שקורה כשכותבים ב"אילוץ"... ולמרות זאת המסר, מקווה, די הובן .. ("התפילות לא שבות ריקם").
אז גם אם ה"ייאוש מספיק קרוב", ואין תקווה , "הכי חשוב לזכור" שהתפילה- "בכוחה לשבר חומות!" ויום יבוא ועוד נראה שיתגשמו כל התפילות ("שרק יבוא אותו היום, שרק יבוא.!)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה