מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L

קבצים מצורפים

• רשימה עד תתקצט.xlsx
    KB 19.4 · צפיות: 16

xl3391

משתמש מקצוען
יתכן שמדי הרבה לא עובד טוב
נוסחת אקסל (ארוכה במיוחד... אבל החישוב מיידי) שמחשבת אותיות במקום מספר. עד 6000. אלפים מסומנים באותיות א-ו עם גרש.
A1=התא שמכיל את המספר.
קוד:
=IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/1000),10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),"")&IF(A1<1000,"","'")&IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/100),10),0),"ק","ר","ש","ת","תק","תר","תש","תת","תתק"),"")&IF(IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),"")="י",IF(OR(IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),"")="ה",IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),"")="ו"),"ט",IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),"")),IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),""))&IF(IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),"")="י",IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ו","ז","ז","ח","ט"),""),IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),""))

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
נוסחת אקסל (ארוכה במיוחד... אבל החישוב מיידי) שמחשבת אותיות במקום מספר. עד 6000. אלפים מסומנים באותיות א-ו עם גרש.
A1=התא שמכיל את המספר.
קוד:
=IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/1000),10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),"")&IF(A1<1000,"","'")&IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/100),10),0),"ק","ר","ש","ת","תק","תר","תש","תת","תתק"),"")&IF(IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),"")="י",IF(OR(IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),"")="ה",IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),"")="ו"),"ט",IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),"")),IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),""))&IF(IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(INT(A1/10),10),0),"י","כ","ל","מ","נ","ס","ע","פ","צ"),"")="י",IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ו","ז","ז","ח","ט"),""),IFERROR(CHOOSE(IFERROR(MOD(A1,10),0),"א","ב","ג","ד","ה","ו","ז","ח","ט"),""))
איזה נוסחה מדהימה, אני רוצה לשבת ללמוד אותה.

Cהרשי

משתמש רשום
נשמע שהפתרון הוא די פשוט אבל לא ממש הצלחתי להבין את הבעיה המדוייקת.

על כל פנים להמיר כל דבר שאתה בוחר למספר, תכין טבלה שבעמודה הראשונה מספרים ובשניה שמות החברותות, כך שלכל שם יש מספר בתא הצמוד לו.

כשאתה רוצה לכתוב 36 ורוצה שאקסל יקרא לו משה. תכתוב את הנוסחה הבאה:
קוד:
=vlookup(A1,Y2:Z50,2,false)
כל זה בהנחה שהמספר נמצא בתא A1 והרשימה הנ"ל נמצאת בטווח Y2:Z50.
ניסיתי לא הלך
יש מצב שאתה עושה לי את זה על הקובץ המצורף ושולח
תודה.

קבצים מצורפים

• ושננתם.xlsx
    KB 10 · צפיות: 17

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
תודה פשוט אין מילים.
אגב איך אני מוסיף לנוסחא עוד שורות מלבד ה36 הקיימים?
זה הטווח של הרשימה
$A$1:$B$31
(סימוני הדולר משמשים לקבע את הטווח כך שגם אם תגרור את הנוסחה לתאים אחרים הטווח ישאר באותו מקום.)

אתה יכול להחליף את המספר 31 במספר 31000 ואז יהיה לך טווח ענק. (וכן בכל מספר אחר בעולם)

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
זה הטווח של הרשימה
$A$1:$B$31
(סימוני הדולר משמשים לקבע את הטווח כך שגם אם תגרור את הנוסחה לתאים אחרים הטווח ישאר באותו מקום.)

אתה יכול להחליף את המספר 31 במספר 31000 ואז יהיה לך טווח ענק. (וכן בכל מספר אחר בעולם)
אפשר פשוט
קוד:
$A:$B

יש לי שני טורים אחד כמה הזמנתי והשני כמה הגיע האם יש נוסחה שכשהמספר שווה לא קורה כלום (כולל אפס בשניהם) וכששונה שהגיע יותר או פחות מההזמנה יצבעו שני התאים ,של ההזמנה ושל מה שהגיע כדי שאני אשים לב לתקלה
(F זה הטור של הוזמן וG הטור של הגיע אם F2 לא= לG2 אז F2 ו-G2 ייצבעו באדום בהיר) וכן שיחול על כל הטור עד הסוף
בתקווה שפירטתי מספיק
תודה רבה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש לי שני טורים אחד כמה הזמנתי והשני כמה הגיע האם יש נוסחה שכשהמספר שווה לא קורה כלום (כולל אפס בשניהם) וכששונה שהגיע יותר או פחות מההזמנה יצבעו שני התאים ,של ההזמנה ושל מה שהגיע כדי שאני אשים לב לתקלה
(F זה הטור של הוזמן וG הטור של הגיע אם F2 לא= לG2 אז F2 ו-G2 ייצבעו באדום בהיר) וכן שיחול על כל הטור עד הסוף
בתקווה שפירטתי מספיק
תודה רבה
עיצוב תאים מותנה ואז אתה כותב את הנוסחה שאתה רוצה. יש כל מיני כללים לעיצוב תאים.
אם תעלה כאן קובץ לדוגמא יקל להבין מה בדיוק אתה רוצה.

עיצוב תאים מותנה ואז אתה כותב את הנוסחה שאתה רוצה. יש כל מיני כללים לעיצוב תאים.
אם תעלה כאן קובץ לדוגמא יקל להבין מה בדיוק אתה רוצה.

שF6 ו-G6 וכן F7 ו-G7 יקבלו צבע אדום בהיר וכן שהפקודה תעבוד על כל פעם שאין השוואה בין F לG
תודה

קבצים מצורפים

• דוגמא לפרוג.xlsx
    KB 13.5 · צפיות: 15

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שF6 ו-G6 וכן F7 ו-G7 יקבלו צבע אדום בהיר וכן שהפקודה תעבוד על כל פעם שאין השוואה בין F לG
תודה
כללי סימון תאים
נוסחה
ערך תא שונה מתא לידו (ללא סימוני דולר)

אשמח לדעת אם יש דרך יותר פשוטה.

קבצים מצורפים

• דוגמא לפרוג.xlsx
    KB 14.5 · צפיות: 14

החיים היפים!!

משתמש פעיל
@מאסטר באקסל אני צריכה עזרה באקסל...
לא משהו מידי מסובך-פשוט אני לא יודעת...
מה המייל ליצירת קשר?

בעצם כל מי שיודע אקסל ורוצה לעזור לי אני אשמח...
תודה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה