מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מתכוון לפריסת החלונות?
אם כן בכרטיסיה 'תצוגה'> סדר הכל> לבחור באפשרות הרצויה
אני מתכוין שהיה אפשרות שתכנת האקסל מופיעה בשלמותה עם הסרגלים והכלים למעלה כרגיל,
ובפנים איפה שהגליון, זה כמו חלון שבתוכו נמצאים הגליונות ואפשר להזיז אותם הצידה למעלה למטה, והכל בתוך המסגרת של האקסל. זה היה בישנים (אולי עד 13) ואו שזה בוטל או שהעבירו את זה לאיזה פקודה נידחת מחוץ לרצועת הכלים הרגילה.

xl3391

משתמש מקצוען
ואם תבחר פרוש ותסמן וי ב'חלונות חוברת עבודה פעילה' זה לא זה?

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
ואם תבחר פרוש ותסמן וי ב'חלונות חוברת עבודה פעילה' זה לא זה?
לא מה שיצא לי.
ניסיתי לצייר בערך איך זכור לי שזה היה נראה
אקסל בתוך אקסל.png

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם מישהו יכול לעזור לי
אם יש לי כמה גליונות אקסל עם נתונים שונים על קבוצת אנשים, למשל בגליון אחד כתוב אפוא הם גרים בגליון השני כתוב מה הגיל שלהם וכו'
עכשיו אני רוצה לצרף את כולם לגליון אחד שיהיה כתוב לי פלוני גר שם ושם והוא בגיל זה וזה.
יצויין שלא כולם רשומים בכל הגליונות אלא שיש הרבה שרשומים בכל הגליונות (דהיינו שיש את הקבועים שרשומים בכל הגליונות, ובכל גליון יש עוד כמה שלא רשומים בגליונות האחרים)
האם מישהו יכול לעזור לי איך אני עושה את זה (אין בעיה שיש שמות זהים לשני אנשים שונים בגלל שאני רוצה לעשות את זה דרך מס' הטלפון)
תודה רבה

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אם מישהו יכול לעזור לי
אם יש לי כמה גליונות אקסל עם נתונים שונים על קבוצת אנשים, למשל בגליון אחד כתוב אפוא הם גרים בגליון השני כתוב מה הגיל שלהם וכו'
עכשיו אני רוצה לצרף את כולם לגליון אחד שיהיה כתוב לי פלוני גר שם ושם והוא בגיל זה וזה.
יצויין שלא כולם רשומים בכל הגליונות אלא שיש הרבה שרשומים בכל הגליונות (דהיינו שיש את הקבועים שרשומים בכל הגליונות, ובכל גליון יש עוד כמה שלא רשומים בגליונות האחרים)
האם מישהו יכול לעזור לי איך אני עושה את זה (אין בעיה שיש שמות זהים לשני אנשים שונים בגלל שאני רוצה לעשות את זה דרך מס' הטלפון)
תודה רבה
באופיס המתקדם יש משהו חדשני יותר מוילוקאפ, מיזוג נתונים בצורה חדשנית, אין לי מושג מה זה אומר, אבל כדאי לך לברר אולי יעזור לך.

xl3391

משתמש מקצוען
לא מה שיצא לי.
ניסיתי לצייר בערך איך זכור לי שזה היה נראהצפה בקובץ המצורף 659004
לא יודעת. אבל מה המטרה שלך? אם המטרה שלך היא לעבוד/לצפות על מספר גיליונות בקובץ בו זמנית, תראה אם הקישור הזה עוזר לך.
לפי הקישור צריך בתצוגה לבחור קודם 'חלון חדש' (עבור כל גיליון נוסף צריך עוד חלון חדש)
ורק אח"כ פריסה או זה לצד זה וכו'.

xl3391

משתמש מקצוען
באופיס המתקדם יש משהו חדשני יותר מוילוקאפ, מיזוג נתונים בצורה חדשנית, אין לי מושג מה זה אומר, אבל כדאי לך לברר אולי יעזור לך.
מצ"ב קובץ עם שתי האפשרויות (אמנם index-match במקום vlookup)

קבצים מצורפים

• דוגמא למיזוג בנוסחה ובPQ.xlsx
    KB 24.8 · צפיות: 15

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מצ"ב קובץ עם שתי האפשרויות (אמנם index-match במקום vlookup)
תודה רבה
רק אם תוכל להסביר לי בקצרה איך עושים את זה עקב כך שאני בור ועם הארץ מוחלט באקסל...........

xl3391

משתמש מקצוען
הסבר לפי הנוסחה:
לפני הכל צריך שיהיה לך בגיליון חדש את כל מספרי הטלפון מכל הגילונות בעמודה אחת.
תוכל להעתיק אותם אחד מתחת לשני מהגיליונות ובכרטיסיה נתונים לבחור ב'הסרת כפילויות'.
אח"כ בגיליון החדש להוסיף כותרות של העמודות הרצויות ולהכניס את הנוסחה (להתאים כמובן לפי שמות הגיליונות והעמודות שאצלך).
קוד:
=IFERROR(INDEX(שמות!B:B,MATCH(A2,שמות!A:A,0)),"")
הסבר:
הנוסחה match מקבלת ערך לחיפוש וטווח לחיפוש ומחזירה את מיקומו (האינדקס) של הערך בטווח.
בדוגמא היא מחפשת את הערך שנמצא בתא A2 שזה הטלפון, בגיליון שמות בעמודה A ששם יש את מספרי הטלפון, ומחזירה את המיקום. אם היא לא מוצאת היא מחזירה שגיאת N/A .
הנוסחה index בדוגמא הזאת מקבלת טווח של עמודה אחת בלבד, ומיקום בטווח (אינדקס) ומחזירה את הערך שנמצא באותו מיקום. בדוגמא היא מקבלת את טווח העמודה של השמות בגיליון שמות שהוא עמודה B ומקבלת את האינדקס מתוצאת הנוסחה של הmatch.
כל זה נכנס לתוך נוסחת iferror שאומרת מה להחזיר במקרה של שגיאה. בדוגמא אם הערך הוא שגיאה היא תחזיר מחרוזת ריקה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא יודעת. אבל מה המטרה שלך? אם המטרה שלך היא לעבוד/לצפות על מספר גיליונות בקובץ בו זמנית, תראה אם הקישור הזה עוזר לך.
לפי הקישור צריך בתצוגה לבחור קודם 'חלון חדש' (עבור כל גיליון נוסף צריך עוד חלון חדש)
ורק אח"כ פריסה או זה לצד זה וכו'.
כי מישהו פנה אלי שהוא לא מוצא את קוי הגלילה באקסל, אז חשבתי אולי זה בגלל שהוא במצב של חלון בתוך חלון ולכן קוי הגלילה של החלון הפנימי נעלמו לו.
יש פתרון אחר לשאלה הזו?

אליבש

משתמש חדש
מסמנים את השורה הראשונה, (100)
לוחצים על ה
שיפט"
יורדים לשורה האחרונה, (55000) ע"י סרגל הצד,
עדין "השיפט" לחוץ!
מסמנים את השורה האחרונה, ומוחקים.
שלום וברכה !
אני ממש נהנה ממה שעזרת לי, האם יש כללים בסיסיים נוספים כתובים לעבודה באקסל ?

רמתי

משתמש רשום
מי יודע???
בדפדוף בתוך גליון אקסל ע"י הגורר למטה שמאל, תלוי בכמות העמודות הפעילות, ובמידה שיש לדוגמה רק 30 עמודות, אפשר בקלות להפנות שמאלה את הגורר עד סוף הפעילות. לפעמים משום מה הגרירה לסוף, מובילה לעמודה הסופית CZA... למרות שאין עמודות פעילות יותר מ30 בדוגמה הנ"ל. שמתי לב שכשמכניסים קישור למאקרו זה תמיד גורם לכך. האם יש דרך להתגבר על זה

רמתי

משתמש רשום
חברים תקשיבו טוב,
אני, מאסטר באקסל, מאוד רוצה לעזור לכם,
ולכן כל שאלה שיש לכם באקסל תכניסו לפה,
אני לא הולך לשום מקום, ובעזרת השם אענה לכם על כל השאלות,
נוסחאות, תאים שמתמלאים אוטמטית, עיצובים וכל הנדרש
תנסו אותי...​
עוד בעיה שפרסמתי ואין לי עדיין פתרון

רמתי

משתמש רשום
חברים תקשיבו טוב,
אני, מאסטר באקסל, מאוד רוצה לעזור לכם,
ולכן כל שאלה שיש לכם באקסל תכניסו לפה,
אני לא הולך לשום מקום, ובעזרת השם אענה לכם על כל השאלות,
נוסחאות, תאים שמתמלאים אוטמטית, עיצובים וכל הנדרש
תנסו אותי...​
בעיה נוספת שעדיין לא קבלתי פתרון

xl3391

משתמש מקצוען
כי מישהו פנה אלי שהוא לא מוצא את קוי הגלילה באקסל, אז חשבתי אולי זה בגלל שהוא במצב של חלון בתוך חלון ולכן קוי הגלילה של החלון הפנימי נעלמו לו.
יש פתרון אחר לשאלה הזו?
באפשרויות> מתקדם> אפשרויות תצוגה עבור חוברת עבודה זו
לוודא שמסומן וי ב'הצג פס גלילה אופקי' וב 'הצג פס גלילה אנכי'.

xl3391

משתמש מקצוען
@רמתי

[/QUOTE]
בדקתי וראיתי שזה קורה כאשר מוסיפים כל צורה שהיא לגיליון (צורה, לחצן, תמונה, תרשים...)
כנראה מכיוון שמדובר בתצוגה של אובייקטים שהם לא חלק מהתאים.
הפתרון לדעתי הוא להצמיד את המאקרו לסרגל גישה מהירה ולא כלחצן בגיליון.
כשמוסיפים צריך לבחור בצד שמאל את חוברת העבודה בכדי שיופיע רק כשחוברת העבודה שלך פעילה ולא בכל אקסל שתפתח.
מאקרו לסרגל.PNG

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה