כללי רוח הקודש של המעצבים (3)

• פותח הנושא קופירייט
  • פורסם בתאריך
ק

קופירייט

אורח
לפניכם הלוגו המקורי שהגה ומיתג ידידנו 'הרשל'ה' לפני כ-4 חודשים ל'קמפוס שטראוס' בו נלמדים מסלולים משולבים של מכללת הדסה ומכון לומדה.
צפה בקובץ המצורף 149160
בזכות המימון של הפילונתרופים מחו"ל ללימודי תואר לחרדים צצים להם מכללות חילוניות כפטריות אחר הגשם המנסות לצוד את 'הלמדנים' עפ"י רוב באמצעות הקצאת חדר צדדי שמתהדר בתואר 'הקמפוס החרדי' של מכללת פלוני ואלמוני.
איני מכיר את טיבה של האוניברסיטה העברית בירושלים, אבל גם היא פתחה לפני כחודש 'קמפוס חרדי' ובאופן מפתיע עיצבה לו לוגו 'מקורי' במיוחד.
צפה בקובץ המצורף 149159

קבצים מצורפים

• קמפוס.JPG
    KB 12.5 · צפיות: 12
  • קמפוס שטראוס.JPG
    KB 18.6 · צפיות: 15

פ. 770

משתמש רשום
אין מה לומר חוץ מ"אוי". מביך להם.

הלוגו של קמפוס שטראוס בליגה אחרת בכל מקרה...

א

אליהו פריד

אורח
נכתב ע"י שוצי;922873:
לא רואה כזה דמיון מלבד הפונט

כשהלוגו המקורי הוא טיפוגרפי לחלוטין, אז המילה הכתובה הוא בעצם הלוגו. כי המילים יוצרות את הוויז'ואל.
כאשר נכתב גם בלוגו השני המילה 'קמפוס' וגם באותו המשקל הרי שנוצר דמיון מובהק, גם אם הוסיפו לוגו וויזואלי לשם.

---------------------------------
אני מאמין שלא מדובר ברוח הקודש, אלא בהעתקה מכוונת ובמקרה זה חוקית, מסיבות תחרותיות.

איש טוב

משתמש רשום
נכתב ע"י אליהו פריד;922877:
כשהלוגו המקורי הוא טיפוגרפי לחלוטין, אז המילה הכתובה הוא בעצם הלוגו. כי המילים יוצרות את הוויז'ואל.
כאשר נכתב גם בלוגו השני המילה 'קמפוס' וגם באותו המשקל הרי שנוצר דמיון מובהק, גם אם הוסיפו לוגו וויזואלי לשם.

---------------------------------
אני מאמין שלא מדובר ברוח הקודש, אלא בהעתקה מכוונת ובמקרה זה חוקית, מסיבות תחרותיות.

ועדיין כשרואים את זה זה לא מזכיר את הלוגו של שטראוס...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
טעות אומללה, ליצור לוגו שתמיד יישאר "דומה לזה של קמפוס שטראוס, אבל פחות טוב"...

שושי כהן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אין דרכים להגן על לוגו מפני העתקות?
כמה מתסכל,
מעצב משקיע מחשבה בבחירת פונט מתאים
לוקח בחשבון את הצורך בבידול מהלוגואים של מתחרים
יוצאים עם קמפיין ואחרי שתי דקות צצים החקיינים מכל הכיוונים
מה שבטוח
אם מיהרו להעתיק ממך
סימן שעשית עבודה טובה.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Shia;923257:
טעות אומללה, ליצור לוגו שתמיד יישאר "דומה לזה של קמפוס שטראוס, אבל פחות טוב"...

מבלי להיכנס לעובי הדיון - העתקה או לא העתקה - הרי שחשוב לזכור את יחסי הכוחות בין המוסדות, ועם כל הכבוד ל"קמפוס שטראוס" (לא מכירה ולא יודעת במה בדיוק מדובר) האוניברסיטה העברית עם הרקורד שלה (האוניברסיטה הראשונה בארץ, בת כמעט 100 שנה, ואחד המוסדות האקדמיים הנחשבים בישראל, ומדורגת במקום ה-57 בעולם) לא בדיוק צריכה חיזוקים ממוסד אלמוני שנולד השנה.

שושי כהן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ודוקא לכן, אם זו העתקה, התמיהה יותר גדולה

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י naamah;925498:
מבלי להיכנס לעובי הדיון - העתקה או לא העתקה - הרי שחשוב לזכור את יחסי הכוחות בין המוסדות, ועם כל הכבוד ל"קמפוס שטראוס" (לא מכירה ולא יודעת במה בדיוק מדובר) האוניברסיטה העברית עם הרקורד שלה (האוניברסיטה הראשונה בארץ, בת כמעט 100 שנה, ואחד המוסדות האקדמיים הנחשבים בישראל, ומדורגת במקום ה-57 בעולם) לא בדיוק צריכה חיזוקים ממוסד אלמוני שנולד השנה.

ברכתי שלוחה אל הסגל של האוניברסיטה העברית על ההכרה העולמית במעמדה של האוניברסיטה כמוסד מצויין ומוביל בקנה מידה בינ"ל.

אולם עם כל הכבוד לנכבדותו האקדמית של המוסד המוערך שעומד לציין את היובל השני שלו, הלוגו של הקמפוס החרדי שלהם הוא - מה לעשות - במקום השני, אחרי הלוגו של קמפוס שטראוס.
ועל כך תנחומיי.

אגב, אם כבר עלה הנושא, גם השם שהם בחרו הוא סוג של כישלון. ברור הרצון שלהם להדגיש שהם מציעים משהו לחרדים, אבל לקרוא לזה ככה, בבוטות, "הקמפוס החרדי", מביך כמה שזה מגושם.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Shia;925515:
ברכתי שלוחה אל הסגל של האוניברסיטה העברית על ההכרה העולמית במעמדה של האוניברסיטה כמוסד מצויין ומוביל בקנה מידה בינ"ל.

אולם עם כל הכבוד לנכבדותו האקדמית של המוסד המוערך שעומד לציין את היובל השני שלו, הלוגו של הקמפוס החרדי שלהם הוא - מה לעשות - במקום השני, אחרי הלוגו של קמפוס שטראוס.
ועל כך תנחומיי.

אגב, אם כבר עלה הנושא, גם השם שהם בחרו הוא סוג של כישלון. ברור הרצון שלהם להדגיש שהם מציעים משהו לחרדים, אבל לקרוא לזה ככה, בבוטות, "הקמפוס החרדי", מביך כמה שזה מגושם.

אני מסכימה עקרונית, אבל במקרים מהסוג הזה, אפילו כמעצבת גרפית שמתפרנסת בעצמי מעיצוב לוגואים, אני נוטה לומר שזה לא כל כך משנה.
מי שרוצה את הרזומה של העברית, ילך לעברית עם או בלי לוגו.

שושי כהן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מי שרוצה את הרזומה של העברית לא בהכרח מעונין להסתובב שם עם טלאי שחור על הזרוע

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י naamah;925518:
אני מסכימה עקרונית, אבל במקרים מהסוג הזה, אפילו כמעצבת גרפית שמתפרנסת בעצמי מעיצוב לוגואים, אני נוטה לומר שזה לא כל כך משנה.
מי שרוצה את הרזומה של העברית, ילך לעברית עם או בלי לוגו.

אינני מסכים.
כי יש הרבה מצבי ביניים, שאדם מתלבט, לעיתים נוחות השעות, או המחיר לא זהים, (אני מעלה אפשרות תאורתית, לא מידיעה)
ואין כזה שחור לבן כמו שהצגת.
ובהזמנות כזו, הלוגו והרגש משחקים תפקיד חשוב.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושי כהן;925526:
בעקבות הדיונים פה הלכתי לבדוק מה הם מציעים שם בדיוק.
ובכן, הקמפוס החרדי (שכתובתו נשארה אלמונית) מציע לימודי מכינה שיסגרו את הפער בין רמת הידע של הסטודנט החרדי הממוצע לסטודנט רגיל.
אחר כך, הלימודים הם בקבוצות הרגילות של האוניברסיטה.

בקיצור, זה בכלל לא מתאים למי שרוצה להשאר במסגרת חרדית קלאסית.
זה מתאים למי שמתאים לו ללמוד באוניברסיטה העברית ...

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושי כהן;925526:

אם כך הוא מוזמן ללמוד שם "כדרך כל הארץ" -
לממן בעצמו את התואר (כ-10,000 ש"ח שכר לימוד שנתי, כפול 3 או 4 שנים, וזה רק התואר הראשון...), וללמוד בכיתות מעורבות גברים ונשים, יחד עם חילוניים ו(לפעמים) גויים.

הטלאי השחור בא יחד עם תנאים מיוחדים.
לו היו מוצעים כאלה למגזר שלי, היינו קופצים עליהם בשתי ידיים.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מי;925528:
בעקבות הדיונים פה הלכתי לבדוק מה הם מציעים שם בדיוק.
ובכן, הקמפוס החרדי (שכתובתו נשארה אלמונית) מציע לימודי מכינה שיסגרו את הפער בין רמת הידע של הסטודנט החרדי הממוצע לסטודנט רגיל.
אחר כך, הלימודים הם בקבוצות הרגילות של האוניברסיטה.

בקיצור, זה בכלל לא מתאים למי שרוצה להשאר במסגרת חרדית קלאסית.
זה מתאים למי שמתאים לו ללמוד באוניברסיטה העברית ...

עניין של ביקוש והיצע.
יהיה ביקוש בהמשך - יפתחו גם מסלולים של לימודים לתואר "חרדיים למהדרין".

כל מיני

משתמש רשום
נכתב ע"י naamah;925557:
אם כך הוא מוזמן ללמוד שם "כדרך כל הארץ" -
לממן בעצמו את התואר (כ-10 ש"ח שכר לימוד שנתי, כפול 3 או 4 שנים, וזה רק התואר הראשון...), וללמוד בכיתות מעורבות גברים ונשים, יחד עם חילוניים ו(לפעמים) גויים.

הטלאי השחור בא יחד עם תנאים מיוחדים.
לו היו מוצעים כאלה למגזר שלי, היינו קופצים עליהם בשתי ידיים.

הבנתי שירדו לך בטעות 3 אפסים במחיר. אבל מעבר לזה, אשמח שתעדכני אותי איפה אפשר ללמוד כחרדית במחיר נמוך מזה.
מלבד כמה מלגות בודדות שממומנות ע"י גופים שרוצים להוציא אברכים מהכוילל והתנאים בנויים לוודא שזה מה שאכן יקרא. לא מצאתי שום מלגה שתפחית לי את שכר הלימוד יותר מכל סטודנט אחר בישראל.
פרח ודומיו כל סטודנט זכאי וגם אני.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י כל מיני;925576:
הבנתי שירדו לך בטעות 3 אפסים במחיר. אבל מעבר לזה, אשמח שתעדכני אותי איפה אפשר ללמוד כחרדית במחיר נמוך מזה.
מלבד כמה מלגות בודדות שממומנות ע"י גופים שרוצים להוציא אברכים מהכוילל והתנאים בנויים לוודא שזה מה שאכן יקרא. לא מצאתי שום מלגה שתפחית לי את שכר הלימוד יותר מכל סטודנט אחר בישראל.
פרח ודומיו כל סטודנט זכאי וגם אני.

את אולי לא, בעלך למיטב ידיעתי כן.
אישית, בתור משפחה שמממנת כבר את התואר השני בואכה השלישי של אב המשפחה, אשר היה אברך קודם לצאתו ללימודים האקדמיים - אך מכיוון שאתרע מזלו (במרכאות כמובן, זו לגמרי בחירה) לקיים אורח חיים דתי לאומי אינו זכאי לשום מלגה שהיא - זה מעורר קנאה, בהחלט.

(ושלא יובן לא נכון, עיני לא צרה בכם, אבל כשאני רואה שלא תמיד יודעים להעריך את מה שניתן על מגש של כסף, זה גורם לי להרים גבה או שתיים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה