השקעות רובל רוסי - למה לא להשקיע?

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
כידוע, בעקבות הסנקציות הכלכליות הקשות על רוסיה, הרובל הרוסי צונח באופן חסר תקדים, ואיבד יותר משלושים אחוז מערכו.
בהשערה פשוטה, מסתבר שעם תום המלחמה, אט אט יוסרו הסנקציות, והרובל הרוסי יחזור להתאושש.
יש לרוסיה מספיק אוצרות טבע שהעולם צריך, ולא יוכל להסתדר בלעדיה.
האם לא חכם להשקיע כעת ברובל הרוסי, ולהרוויח עליה גדול בשווי המטבע תוך זמן קצר?
האם יש אפשרות בארץ להשקיע בזה? האם הסנקציות כיום מונעות את רכישת הרובל הרוסי?
אשמח לכל מידע בנושא.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
כידוע, בעקבות הסנקציות הכלכליות הקשות על רוסיה, הרובל הרוסי צונח באופן חסר תקדים, ואיבד יותר משלושים אחוז מערכו.
בהשערה פשוטה, מסתבר שעם תום המלחמה, אט אט יוסרו הסנקציות, והרובל הרוסי יחזור להתאושש.
יש לרוסיה מספיק אוצרות טבע שהעולם צריך, ולא יוכל להסתדר בלעדיה.
האם לא חכם להשקיע כעת ברובל הרוסי, ולהרוויח עליה גדול בשווי המטבע תוך זמן קצר?
האם יש אפשרות בארץ להשקיע בזה? האם הסנקציות כיום מונעות את רכישת הרובל הרוסי?
אשמח לכל מידע בנושא.
אני לא יועץ השקעות ואין לי שום הכשרה בעניין - התגובה בהתאם!
התשובה היא חד משמעית לא! מכמה סיבות.
1. אף אחד לא יודע איך יתפתח כל העניין, ואולי זה יפול לגמרי בלי אפשרות צמיחה (עיין ערך הריאל האיראני), ובמאמר המוסגר זה גם הסיבה לא להשקיע כעת במטבע האוקראיני.
2. הסנקציות לא ירדו כזה מהר זה יקח כמה שנים ואפילו עשרות שנים טובות.
3. גם אם בישראל מותר לסחור במטבע רוסי (וזה לא הולך להשתנות, עובדה שמותר לסחור במטבע איראני), זה לא באמת שווה משהו, כל עוד יש סנקציות אין למי למכור את זה.
4. יש סיכוי גדול שהם יחליפו את המטבעות שלהם (זה כמעט הדבר הכי נכון לפוטין לעשות אם הוא לא נכנע והוא לא רוצה למוטט את כל הכלכלה שלו, ובינתיים לפי הפרופיל של האיש הוא לא הולך להיכנע).
5. וכלל אחרון ועיקרי, לעולם אין להשקיע במשהו שנופל ומאבד מערכו, אלא אחרי שהוא מתייצב ומתחיל לנסוק מחדש, וזה נכון לגבי נדל"ן וזה נכון לגבי השקעות וק"ו לגבי מטבעות.

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אני דווקא ממש אהבתי את הרעין
ניסיתי לקנות רובל רוסי אבל אף אחד לא מוכר בארץ
האמת היא, שמאז שכתבתי ועד היום, כשנראה שהבנקים ברוסיה קורסים, ואמריקה מעריכה כי המלחמה יכולה להימשך עשר שנים, ניתן לקנות משהו כגימיק, אבל לא להשקיע בזה הרבה...

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
ההיסטוריה מראה שמדינה אחרי מלחמה הכלכלה שלה מתחזקת מאוד
ולכן במדה ורוסיה תסיום הלחימה מתי שהוא תצא לגמרי מאוקריינה אז יהיה שווה להשקיע במטבע האוקרייני

קול תורה

משתמש פעיל
אני דווקא ממש אהבתי את הרעין
ניסיתי לקנות רובל רוסי אבל אף אחד לא מוכר בארץ
באתר בנק הפועלים
1646308104076.png

קול תורה

משתמש פעיל
זה חוקי לקנות את המטבע האירני? (אני לא יודע איך קוראים לו...)
א"כ איפה יכולים לקנות ?
כי שמעתי שהאמריקאים רוצים להוריד את הסנקציות כנראה שהערך יעלה

חיים של תורה

משתמש מקצוען
ההיסטוריה מראה שמדינה אחרי מלחמה הכלכלה שלה מתחזקת מאוד
ולכן במדה ורוסיה תסיום הלחימה מתי שהוא תצא לגמרי מאוקריינה אז יהיה שווה להשקיע במטבע האוקרייני
אני לא יודע על איזה היסטוריה אתה מדבר? מלחמה בסדר גודל כזה באירופה לא התרחשה מאז מלחת העולם השניה!, ורק במדינות אפריקניות או אסייתיות מוסלמיות יש כאלו מלחמות, והמטבע שם מעולם לא עלה אחרי מלחמה, הסיבה היחידה שהמטבעות בעיראק/לוב/כווית שוות הרבה כי הם החליפו את המטבעות שלהם כמו שציינתי, ולכן גם אם המטבע של רוסיה תעלה אחרי המלחמה (מה שלא הולך לקרות בתקופה הקרובה) זה יהיה רק מכיון שהם יחליפו את המטבעות שלהם, ואז מטבע של 1000 רובל יהיה שווה רק רובל אחד.
לא לשכוח שזה מה שנעשה בישראל לפני קצת פחות מיובל...

חיים של תורה

משתמש מקצוען
א"כ איפה יכולים לקנות ?
זה חוקי לגמרי, כמובן שפה בישראל אין בדיוק איפה לקנות, אם כי אני מאמין שאפשר להזמין הזמנה מיוחדת, רק לפני זה תבדוק כמה זה שווה...
המרת מטבע איראני.PNG

משתדרגת

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
א"כ איפה יכולים לקנות ?

לקנות מטבע איראני משמע לחזק את הכלכלה שלהם.
לתת חרב בידם להורגנו.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
אין לזה כמעט שום קשר, כי סך הכל האמריקאים הולכים להוריד ממנה סנקציות שתוכל להתנהל קצת יותר טוב במסחר שלה עצמה (בלי הקפאת נכסים וכו'), אבל מכאן ועד להתחיל לעשות איתה עסקים יש עדיין הבדל גדול, ולכן זה לא הולך להשפיע כמעט כלום על ערך המטבע.

קול תורה

משתמש פעיל
א"כ איפה יכולים לקנות ?
זה חוקי לגמרי, כמובן שפה בישראל אין בדיוק איפה לקנות, אם כי אני מאמין שאפשר להזמין הזמנה מיוחדת, רק לפני זה תבדוק כמה זה שווה...
צפה בקובץ המצורף 1077856
לקנות מטבע איראני משמע לחזק את הכלכלה שלהם.
לתת חרב בידם להורגנו.
אין לזה כמעט שום קשר, כי סך הכל האמריקאים הולכים להוריד ממנה סנקציות שתוכל להתנהל קצת יותר טוב במסחר שלה עצמה (בלי הקפאת נכסים וכו'), אבל מכאן ועד להתחיל לעשות איתה עסקים יש עדיין הבדל גדול, ולכן זה לא הולך להשפיע כמעט כלום על ערך המטבע.
סליחה, שכחתי להוסיף להודעה המקורית זה::p:p:p

זעירא

משתמש פעיל
זה מה שכתוב עכשיו

שיבושים בפעילות מול רוסיה ובמטבע הרובל הרוסי​

לאור סנקציות בינלאומיות שונות אשר הוטלו, בין היתר, על בנקים וחברות רוסיות, ממשלתיות ואחרות, בתקופה הקרובה יתכנו שיבושים בביצוע פעילויות של העברות כספים אל רוסיה ואוקראינה ומהן.
בשלב זה נחסמה בבנק האפשרות לבצע פעילויות במטבע הרובל הרוסי, לרבות המרות והעברות נכנסות ויוצאות, פעילות בניירות ערך רוסיים. פעילויות סחר חוץ מול גופים ברוסיה, נחסמו אף הן.
לפיכך, הוראות אשר יינתנו לביצוע פעולות באיזה מסוגי הפעילויות כאמור לעיל לא יכובדו.
אנו ממליצים להיערך בהתאם ולעקוב אחר העדכונים באמצעי התקשורת ובאתר הבנק בדבר שינויים שיכול ויחולו מעת לעת בהיקפי השיבושים וסוגיהם.

קול תורה

משתמש פעיל
זה מה שכתוב עכשיו

שיבושים בפעילות מול רוסיה ובמטבע הרובל הרוסי​

לאור סנקציות בינלאומיות שונות אשר הוטלו, בין היתר, על בנקים וחברות רוסיות, ממשלתיות ואחרות, בתקופה הקרובה יתכנו שיבושים בביצוע פעילויות של העברות כספים אל רוסיה ואוקראינה ומהן.
בשלב זה נחסמה בבנק האפשרות לבצע פעילויות במטבע הרובל הרוסי, לרבות המרות והעברות נכנסות ויוצאות, פעילות בניירות ערך רוסיים. פעילויות סחר חוץ מול גופים ברוסיה, נחסמו אף הן.
לפיכך, הוראות אשר יינתנו לביצוע פעולות באיזה מסוגי הפעילויות כאמור לעיל לא יכובדו.
אנו ממליצים להיערך בהתאם ולעקוב אחר העדכונים באמצעי התקשורת ובאתר הבנק בדבר שינויים שיכול ויחולו מעת לעת בהיקפי השיבושים וסוגיהם.
ביום חמישי הצלחתי לקנות (קניתי בסכום קטן בינתיים זה רק יורד...)

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
איפה קנית?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה