דרוש מידע רגע לפני רישום: בבקשה מידע על תחום הטיפול הרגשי

מצב
הנושא נעול.

ניהול האתר

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
ניתן להעלות את כל השאלות הרלוונטיות עד היום יום שלישי בלילה.

מחר אי''ה נסכם את השאלות ונגיש אותם כדי לקבל מענה משמחה צישינסקי,
תשובותיו יופיעו ככל הנראה במוצ''ש או יום ראשון.

שירבירשירי

משתמש פעיל
ניתן להעלות את כל השאלות הרלוונטיות עד היום יום שלישי בלילה.

מחר אי''ה נסכם את השאלות ונגיש אותם כדי לקבל מענה משמחה צישינסקי,
תשובותיו יופיעו ככל הנראה במוצ''ש או יום ראשון.
תודה.

מה עם מטפלת מוסמכת נוספת?
נמצאה?

מירי עוס

משתמש מקצוען
התלבטתי רבות האם להגיב שוב באשכול..
חייבת לומר שלא נוח לי עם האופי התוקפני שהאשכול נצבע בו. תגובות כאלו נרשמו מכל הצדדים, לצערי.
ברצוני להזכיר שהשיח הראשוני, לא היה סביב שאלת צישינסקי מול אקדמיה, אלא הכשרות לא מפוקחות למטפלים רגשיים, למול האקדמיה. שם התחלנו.

אין ספק שבאקדמיה יש בעיות. הויכוח סביב השאלה הזו הוא עקר, ומסיט את נושא הדיון.
ברור שבעולם אוטופי, היינו שמחים לו היה קם גוף מפוקח ומאושר מבחינה מקצועית ותורנית, להבדיל. היתה כבר הצעה כזו באחד האשכולות בנושא, לא זוכרת מידי איזה ניק..מלג"ח.
אבל זה לא קיים כיום, ולא יקרה בעתיד הנראה לעיל, להשערתי.

לאור המודעות לבעיות האקדמיה, בטרם הלכתי ללמוד, נועצתי ברב שלנו, אשר נתן את ברכתו למהלך. הולכים ללמידה תוך שמירה על עיניים פקוחות ומודעות לבעיות. לא שוכחים את כל מה שאנו יודעים בנוגע לנפש היהודי והבחירה, את מה שלמדנו בקוצר דעתנו, במכתב מאליהו, עלי שור ועוד, וגם את שיעורי תורת הנפש בסמינר (ואגב, אני זוכרת עד היום את המורה בסמינר כותבת על הלוח מבנה הנפש: ליבידו, אגו, סופר אגו. מודע ותת מודע- ומזכירה את שמו של פרויד, אשר טבע מושגים אלו, כידוע.) ולאחר מכן, בכל שאלה בעבודתינו בשטח נועצים עם רבנים.
לציין, כי כיום רוב המטפלים (אלו שאינם עושים פסיכואנליזה קלאסית) התרחקו מזמן מגישתו הקלאסית של פרויד, והדגש בטיפולים היום על חלקים שונים ונוספים.

כל זה למול לימודים שלא בתוך האקדמיה. ששם החסרון הוא בחוסר הפיקוח וחסרונות נוספים שהועלו. איני מתיימרת לומר איזה חסרון עדיף, למול היכולת להתגונן בפניו בשני הצדדים. שכל אחד ידע את הצדדים לכאן או לכאן, והיוועץ ברבותיו.

חושבני שחלק גדול מן התסכול הנובע מצדם של מטפלים בפורום. ואולי אדייק ואדבר בשמי ובשם חברותיי למקצוע שאני מכירה. הוא סביב התופעה שאנשים לומדים קורס קצר או ארוך, ומיד רצים לפתוח קליניקה פרטית. זאת לעומת נשות מקצוע שאני מכירה שלמדו תואר ראשון, ואז שני קליני, לקחו עוד כמה קורסים והכשרות בנושאים וגישות בהם רוצות להתמקצע ולטפל (ואני לא כותבת את זה ממקום מתנשא, אלא מתוך מטרה להסביר את תחושת האחריות..). וגם לצד כל הלמידה, אף אחת מהנשים שאני מכירה לא פתחו קליניקה, לפני שעבדו במקום עבודה כשכירות, והשתתפו בישיבות צוות והדרכות, ורכשו כך נסיון. רק אחרי המסלול הזה, היה להן האומץ ותחושת אחריות מספקת לפתוח קליניקה, כמובן תחת הדרכה.
עכשיו תשוו את המסלול הזה למסלולים אחרים...

גם הטיפול שלוקח המטפל לעצמו, דבר שמוחדר מאוד לאורך הלימודים, נוגע באחריות אישית כמטפלים למטופלים. המטפל הוא כלי העבודה עצמו (לכן חשוב שיהיה ירא שמים, ויכיר את אורח החיים החרדי), וכדאי שהוא יעבד את החלקים שלו, החולשות הקשיים, הנקודות העיורות, בטרם יטפל באחרים.
ואולי כי אנחנו באמת פסיכיים יותר מאחרים..:)

ברור שמטפלים גרועים ואפילו פסיכוטים עלולים להיות בכל מקום, לצערי. והאקדמיה, ולהבדיל יראת שמים, לא בהכרח מגינות בפני זה. לא שזה בסדר, אבל זו עובדה. לכן תמיד צריך לברר אצל מי הולכים לטיפול, להיות ערים לתחושה האישית במהלך הטיפול. וכמובן, אם המטפל עובד גם במקום עבודה מקצועי, סביר להניח שאם היתה הפרעה אישיותית/פסיכוטית מישהו היה שם לב לכך...

לגבי צישינסקי, שאכן ספג הרבה מאוד ביקורת שאינה נעימה לאורך האשכול. ואני מבדילה בין שאלות קשות- אותן הזמין, לבין השמצות...
אכן מעיון בסילבוס עולה שהוא נוגע בתכנים מקיפים. וכבר נכתב על כך שאשכול הראשון בנושא.
לצד העלנו כאן שאלות שונות, קודמים לפניי סיכמו אותן, ואני מסתקרנת לשמוע את התשובות שלו.
שאלותיי היו:
-כיצד אפשר ללמוד מהסרטות?
- בCBT של איטה כל הלמידה מרוכזת ללימודי CBT והמסתעף. הלומד מגיע עם רקע טיפולי (3 שנות למידה לפחות. מנסיון אישי- אין שם הרבה קורסים מיותרים). בקורס של צישינסקי, מדובר על למידה של שנתיים וחצי של כל בסיס הטיפול+CBT.
- מי מפקח על התכנים, רמת הלמידה וכו?
- איך אפשר ללמוד ממרצה אחד..?

מקווה ששרדתם עד לסוף הפוסט הארוך..:)

נערך לאחרונה ב:

שירבירשירי

משתמש פעיל
2. אותה עו"סית שציטטת, לא מתיימרת להכשיר עו"סים.
על פי הפרסום שהבאת, היא מחברת בין שני תחומים שלמדה באופן מקצועי וזה בסדר גמור. אין שום בעיה לפתוח קורס סטיילינג למטפלות מקצועיות (כאלו שכבר למדו פסיכולוגיה, או תואר טיפולי אחר), כדי לתת להן כלי נוסף לעבודתן. או לפתוח קורס סטיילינג לנשים 'רגילות', בגישה טיפולית. (כלומר: הלומדות בקורס באות כדי להנות בעצמן ולא כדי לטפל באחרים).

אם היא תכתוב שהיא הופכת כל תלמידה מ-0 למטפלת רגשית, אפשר להניח שבעלי מקצוע יתנגדו לזה באותה מידה שהם מתנגדים לקורסים אחרים.
בדיוק אני קורא את הבלוג שלה שוב ושתי השאלות שהצבתי נשארו בלא פתרון גם עליה ועם תהיה קצת יותר גדולה.
(לא שאכפת לי שהיא מצליחה לעשות כסף בחיים, רק שאהיה מדויקת בלשוני אם הבאתי אותה בתור דוגמא)

'יש לי שתי מטרות אישיות-מקצועיות בחיים:
1. אני רוצה שכמה שיותר נשים ונערות ירגישו מעולה עם עצמן
2. אני רוצה שכמה שיותר נשים ירוויחו הרבה כסף במעט זמן.
שהן יצאו מ"מבוך העכברות" החברתי-כלכלי המאפיין נשים בישראל ושיהיה להן יום אחד פנוי בשבוע רק לעצמן.

אני מאמינה בכוחו של הסטיילינג הטיפולי לתת מענה לשתי המטרות הללו והתלמידות שלי, שכבר סיימו את הקורס שלי, הן הוכחה חיה לכך.
רובן כבר פתחו קליניקות ועסקים פרטיים והן כבר נהנות מיום פנוי לעצמן ולתחביביהן.
והמטופלות שלהן נהנות מטיפול יעיל וקצר שעוזר להן להרגיש טוב יותר עם עצמן.

שתי המטרות הללו הן הסיבה שבגללה אני עוסקת בפיתוח תחום הסטיילינג הטיפולי ובהכשרת קולגות שיעבדו בו לצידי.'

אם התחום הטיפולי הזה מסקרן אותך, אני מזמינה אותך להצטרף לקורס הבא שלי שבסופו תהיי סטייליסטית טיפולית ותוכלי לפתח ביחד איתי תחום טיפולי חשוב ופורץ דרך בישראל

חושב123

משתמש צעיר
מתפלא מדוע הרב צישינסקי צריך לטרוח לענות על כל השאלות, בוידאו המצ"ב הוא מתייחס בצורה רחבה ומקיפה לכלללללללל הנושאים שדוברו כאן אחד לאחד
ממליץ לבקר באתר שלו הו מדבר על זה בהרחבה ומסביר הכל

לא יודע איך להפוך את זה לקישור

זושא כץ

משתמש מקצוען
אבקש מהרב צישינסקי להתייחס גם לשאלה הבאה:
למי מיועד ההרצאות בקורס "מפת הנפש" שמגיע בנגן
מה אני יבין לאחר שאשמע את ההרצאות, יותר ממה שהבנתי קודם?
איפה זה יבוא לידי ביטוי אצלי? ובילדי?
האם יש תועלת לשמוע את ההרצאות והקורסים גם למי שהולך ללמוד את הקורס המרכזי?
הבנתי שהקורסים היו אצל ארגוני חונכים, זה משהו שקידם אותם לטיפול?

תודה

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בדיוק אני קורא את הבלוג שלה שוב ושתי השאלות שהצבתי נשארו בלא פתרון גם עליה ועם תהיה קצת יותר גדולה.
(לא שאכפת לי שהיא מצליחה לעשות כסף בחיים, רק שאהיה מדויקת בלשוני אם הבאתי אותה בתור דוגמא)

'יש לי שתי מטרות אישיות-מקצועיות בחיים:
1. אני רוצה שכמה שיותר נשים ונערות ירגישו מעולה עם עצמן
2. אני רוצה שכמה שיותר נשים ירוויחו הרבה כסף במעט זמן.
שהן יצאו מ"מבוך העכברות" החברתי-כלכלי המאפיין נשים בישראל ושיהיה להן יום אחד פנוי בשבוע רק לעצמן.

אני מאמינה בכוחו של הסטיילינג הטיפולי לתת מענה לשתי המטרות הללו והתלמידות שלי, שכבר סיימו את הקורס שלי, הן הוכחה חיה לכך.
רובן כבר פתחו קליניקות ועסקים פרטיים והן כבר נהנות מיום פנוי לעצמן ולתחביביהן.
והמטופלות שלהן נהנות מטיפול יעיל וקצר שעוזר להן להרגיש טוב יותר עם עצמן.

שתי המטרות הללו הן הסיבה שבגללה אני עוסקת בפיתוח תחום הסטיילינג הטיפולי ובהכשרת קולגות שיעבדו בו לצידי.'

אם התחום הטיפולי הזה מסקרן אותך, אני מזמינה אותך להצטרף לקורס הבא שלי שבסופו תהיי סטייליסטית טיפולית ותוכלי לפתח ביחד איתי תחום טיפולי חשוב ופורץ דרך בישראל

את יודעת למה לא יוצאים נגדה?
כי מי מכיר אותה? היא לא רצינית. לא נשמעת רצינית. ודי אלמונית.
אני מניחה שאם היא היתה מפרסמת ומשקיעה בשיווק ומציגה את עצמה כתחליף ללימוד מקצועי מסודר.. היא היתה מקבלת הייטב את המנה שלה.

יש כמוה המונים בשוק, היא לא יחידה. (איך אומרים, מי שלא מצליח, הולך להיות מורה, כי מי שמצליח פשוט עובד...)
כל אחד מאלו הוא קוריוז. מצליח יותר או פחות. תלוי.

ברגע שהוא מציף את השוק בפרסום ושיווק, מציג את עצמו באופן מתיימר.
הוא חוטף חזרה ריקושים ויש לי דוגמאות נוספות... חלקם את יכולה לחפש כאן בפורום. (ברטלר, אליהו שירי, ועוד)
ואז הציבור מתחלק ל: המעריצים, המפקפקים/תוהים, המתנגדים. והכל במירב האמוציות...

נערך לאחרונה ב:

יוסי123

משתמש סופר מקצוען
מה שמוזר בהאשכול הזה, ההתקפה על הרב צישינסקי.
הרי זה ברור שבכל זאת נכון שלא מדובר באקדמיה, אבל יש פה לימוד רחב היקף, מעמיק ויסודי, ולטענתם מקצועי.

משא"כ בכל מיני אנשי חינוך שעושים סדנאות טיפול, מכשירים תומכים וכו' ואין פוצה פה ומצפצץ,
בלב קרית ספר מתקיים סדנה עם מאות משתתפים שעושים שם טיפול פסיכולוגי, חפירה בנפש (יותר מסוכן מניתוח לב פתוח) כשאף אחד לא עבר שם הכשרה מתאימה. ללא שום ביקורת ופיקוח.
מוסר הסדנה (איש חינוך ידוע) עצמו למד את הטיפול הנפשי באיזה סדנא מפוקפקת אחרת שיצאו משם עשרות אם לא יותר פגועים בנפש.

לדעתי הסכנה האמיתית בתחום זה "האנשי חינוך" שצצים בכל יום בלי שום למידה מקצועית.
הלוואי שכל ה"אנשי חינוך" יעברו את הלימודים של הרב צישינסקי.

מולטימד

משתמש פעיל
הרי זה ברור שבכל זאת נכון שלא מדובר באקדמיה, אבל יש פה לימוד רחב היקף, מעמיק ויסודי, ולטענתם מקצועי.

משא"כ בכל מיני אנשי חינוך שעושים סדנאות טיפול, מכשירים תומכים וכו' ואין פוצה פה ומצפצץ,
בלב קרית ספר מתקיים סדנה עם מאות משתתפים שעושים שם טיפול פסיכולוגי, חפירה בנפש (יותר מסוכן מניתוח לב פתוח) כשאף אחד לא עבר שם הכשרה מתאימה. ללא שום ביקורת ופיקוח.
מוסר הסדנה (איש חינוך ידוע) עצמו למד את הטיפול הנפשי באיזה סדנא מפוקפקת אחרת שיצאו משם עשרות אם לא יותר פגועים בנפש.

מה מוזר? זה פשוט מאוד.

כל הקורסים בני 15-30 שיעורים (שמתוכם חלק משמעותי אינו ללמידה אלא מיועד לסימולציות ופרקטיקה) הם לא מפריעים כאן לבוגרי/לומדי האקדמיה. מבחינתם זה פחות מבדיחה עלובה בהשוואה ללימודים באקדמיה.

צישינסקי, עם עשרות שנות הנסיון שלו בטיפול ובהכשרת מטפלים (ואגב, אם איני טועה הוא עצמו בוגר אקדמיה) ייסד מרכז הכשרה שמבחינתו אינו פחות במאומה מהאקדמיה, ואף עדיף מהאקדמיה עבור קהל היעד החרדי, מבחינת התאמת הטיפול לנפש החרדית, מבחינת תכני הלמידה באופן הראוי לציבור שומר תורה, ומבחינת מיקוד התכנים הרלוונטיים מבלי להתפזר כמה שנים לריק.

נו.. ברור שהגישה שלו מקוממת את מי ששם את כספו וזמנו על שנות לימוד באקדמיה.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

לתשומת לב, הקהל מצדו היה מדבר על כלל הקורסים השונים שהם חסרי פיקוח, היו כאן בעבר בהחלט יותר מכמה אשכולות נגד ובעד כל מיני אחרים.

נוהגים כאן כסדר להעריץ/ להתנגד (תלוי בניקים, זה דרכו של דיון) למגמות שונות, קורסים שונים וכד'.
דיון כמו פורום חי, בניגוד למדיה המסורתית בה רק מעבירים מסרים ספציפיים.

פשוט כאן מראש מיקדו את האשכול בשאלות שיופנו אל צישינסקי.
אי לכך המתקיפים משני הצדדים ממוקדים בו.

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נו.. ברור שהגישה שלו מקוממת את מי ששם את כספו וזמנו על שנות לימוד באקדמיה.

למעשה, רבים מהמגיבים והשואלים כאן, אינם אקדמיים ואף אינם מתכננים ללמוד באקדמיה בגלגול הנוכחי.

והם שואלים את הרב צישינסקי - כי הוא זה שעומד לבוא ולענות. פשוט מאוד.
לו הייתה באה 'שפרה דז'למינסקי' ממכון 'מה תשתוחחי נפשי', היו שואלים אותה.

ועוד משהו:
יש בציבור הרבה אמוציות נגד מטפלים לא מוסמכים. כמעט ואין מי שלא מכיר מישהו שנפגע מ'טיפול' כזה. חלק מהרגשות האלו מתועלים כאן באשכול לשאלות ותהיות.
חשוב שהשואלים יזכרו, שהרב צישינסקי אינו מייצג את כל המכונים למיניהם המסמיכים מטפלים, אלא רק את המוסד שלו. וגם שתלמידי הרב צישינסקי המגיבים כאן, יזכרו את זה, ולא יקחו אישית כל הערה ותהיה כאילו היא מכוונת למורה המוערך שלהם.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
קרובת משפחה שלי.

למדה המון טיפול רגשי וסדנאות, ועוד המון קורסים,
ויש לה מעט מאוד עבודה!
השוק מוצף!

שירבירשירי

משתמש פעיל
את יודעת למה לא יוצאים נגדה?
כי מי מכיר אותה? היא לא רצינית. לא נשמעת רצינית. ודי אלמונית.
אני מניחה שאם היא היתה מפרסמת ומשקיעה בשיווק ומציגה את עצמה כתחליף ללימוד מקצועי מסודר.. היא היתה מקבלת הייטב את המנה שלה.

יש כמוה המונים בשוק, היא לא יחידה. (איך אומרים, מי שלא מצליח, הולך להיות מורה, כי מי שמצליח פשוט עובד...)
כל אחד מאלו הוא קוריוז. מצליח יותר או פחות. תלוי.

ברגע שהוא מציף את השוק בפרסום ושיווק, מציג את עצמו באופן מתיימר.
הוא חוטף חזרה ריקושים ויש לי דוגמאות נוספות... חלקם את יכולה לחפש כאן בפורום. (ברטלר, אליהו שירי, ועוד)
ואז הציבור מתחלק ל: המעריצים, המפקפקים/תוהים, המתנגדים. והכל במירב האמוציות...
ממש לא מסכימה עם ה'לא רצינית'
דוקא מהמטרות שלה אני מבינה עד כמה היא מתיימרת להגיש את התוכנית שלה כמעט לכל אישה ולהקים קליניקה תחת כל עץ רענן.
בסרטון הסבר שלה מטעם 'השגים' היא מדברת באותו הנוסח ובאותו מטבע לשון..
ואחרי שקראתי וצפיתי ביחצנות שלה, התהיות עליה גברו.
עוד היא, בריש גלי, כתובת שאחת המטרות העיקריות שלה זה פרנסה, יא?
תקראי את הנוסח ,
זה קופי פייסט מהבלוג שלה!
כמה מסקנות:
1. יכול להיות שלא שיווקה את עצמה נכון ומדויק.
2. יכול להיות שהיא צודקת.
3. יכול להיות שלא.
4. יכול להיות שהלך לה אפילו שאינה צודקת.
5. אם לוקחים אותה להעביר סדנאות באונברסיטת בן גוריון מסתמא היו הזדמניות לבקר אותה.
6. יש מצב שלאחר בירור עמוק ומקיף שערכתי, בצימאון למצוא משפט קוטל אחד, פספסתי אותו.
7. יש מצב גדול מאוד שהיא הופכת את עולם הטיפול לאסכולות יותר פיראטיות.
8. יש מצב שיש עוד אנשים שצודקים אפילו אם יש להם זקן וציצית.
9. יש מצב שהציבור החרדי יותר ביקורתי?!? (אני סקפטית בעניין)

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כמעט ואין מי שלא מכיר מישהו שנפגע מ'טיפול' כזה.
אותו משפט שייך למטפלים בוגרי אקדמיה, לא פחות. [אולי בגלל שבדרך כלל מטפלים בבעיות קשות יותר.]

ועוד משהו:
יש בציבור הרבה אמוציות נגד מטפלים לא מוסמכים.
דווקא האמוציות שלי הם נגד המוסמכים באקדמיה שהגאוה שלהם מעבירה אותם על דעתם ותמיד מי שמולם לא מבין כלום. בין אם זה מטופל או מישהו מהצד.
ואם מנסים להעיר להם לפעמים שיש איזה טעות באבחנה או בטיפול ה' ירחם מה תגובתם.
הסתייגות: יש הרבה יוצאים מן הכלל אבל רוב אלו שנפגשתי אתם שייכים לזן הזה.

שירבירשירי

משתמש פעיל
למעשה, רבים מהמגיבים והשואלים כאן, אינם אקדמיים ואף אינם מתכננים ללמוד באקדמיה בגלגול הנוכחי.

והם שואלים את הרב צישינסקי - כי הוא זה שעומד לבוא ולענות. פשוט מאוד.
לו הייתה באה 'שפרה דז'למינסקי' ממכון 'מה תשתוחחי נפשי', היו שואלים אותה.

ועוד משהו:
יש בציבור הרבה אמוציות נגד מטפלים לא מוסמכים. כמעט ואין מי שלא מכיר מישהו שנפגע מ'טיפול' כזה. חלק מהרגשות האלו מתועלים כאן באשכול לשאלות ותהיות.
חשוב שהשואלים יזכרו, שהרב צישינסקי אינו מייצג את כל המכונים למיניהם המסמיכים מטפלים, אלא רק את המוסד שלו. וגם שתלמידי הרב צישינסקי המגיבים כאן, יזכרו את זה, ולא יקחו אישית כל הערה ותהיה כאילו היא מכוונת למורה המוערך שלהם
עניין דיכוטומי בו צד אחד בפרוגרסיה חרדית וצד שני קונסרבטיבי למדי.
באופן אוניברסלי האינטריגות בין שני הצדדים ביחס פאסיב אגרסיב.

0520

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
1. "פגשתי לפני כשנה וחצי אישה, במרפאה פסיכיאטרית, במצב נפשי מאוד לא יציב"... - בדיית כזב. ולמה? כי לפני שנה וחצי לא הייתה אף תלמידה של צישינסקי שסיימה את ההכשרה. מלבדי. ואותי לא פגשת :) (למדתי לפני שהיו קבוצות לנשים)
רק לפני שנה התחילו לצאת היועצות הראשונות להשמה, תחת הדרכה מקצועית צמודה, לאחר עמידה במבחנים, ותנאי סף נוספים עם פיקוח מלא גם על המקצועיות וגם על האתיקה. האירוע המתואר כאן פשוט לא היה יכול להתרחש טכנית. ואולי מעיד על אינטרס של כותבת התגובה..

לא יודעת מי הכותבת של ההודעה המקורית,
אבל מאמינה מאוד שבהתאם לאתיקה המקצועית יש כאן שינוי גס בפרטים המזהים
את לא באמת מצפה שהיא תכתוב מגדר ותקופה מדויקת. אלא אם כן, את באמת לא מאמינה באתיקה, ואין לך מושג מה היא כוללת.

ולגבי העיקרון, פגשתי בהחלט מטופלות במחלקות פסיכאטריות, תחת הכשרה טיפולית בשיטה זו או אחרת

שירבירשירי

משתמש פעיל
תסבירי פליז...
צחקתי מאמיל'ה:D

בהשראה של האמוציות הסמויות גם אני ניתחתי ת'מצב.
יש פה 2 צדדים
צד אחד שדוגל בהתקדמות ובהנהגת רפורמות שונות
וצד שני מאוד 'אורטודוכסי', נקרא לזה ככה.

בכ"א שני הצדדים ביחס מסוים של עוינות בצורה עקיפה. כאילו מעביר מסר דרך תוקפנות.

אולי נשמע שגם אני עם נטיות קיצוניות..
ואולי זה בא ממניע זמני לתת איזון.

'ויחי כל אחד בדרכו ויבוא שלום על ישראל'

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה