ראיון עבודה

מכחולית

משתמש פעיל
אני מאמינה שהרבה מנהלות ומנהלים לא מסתובבים פה בפרוג, ולמרות הכל אני מעלה את הנושא מניסיון כאוב, ואולי תהייה פה מנהלת אחת שתשנה גישה ותעמוד לי הזכות הזו של הצלת אישה נוספת מביזיון.
באחת הפעמים הוזמנתי לראיון לתיכון חרדי מעדות המזרח, שלחתי קורות חיים, נסעתי כל צד כשעתיים!!! (זה היה לפני מעבר דירה) המנהל רק שאל אין לך רישיון הוראה, אני לא יכול לקבל אותך, ואני שואלת, לא קראת את הקורות חיים? לא ראית מה יש ומה אין?
ואני מאמינה שהפאה לראשי הייתה הסיבה, אבל, ראית בקורות חיים מאיזה מוסד חינוכי הגעתי, למה הטרחת אותי ל4 שעות נסיעה, אם סיימת את הראיון אחרי שאלה אחת?
באחד הפעמים ניסינו לבקש מחבר שהיה מנהל מוסדות בעיר מסוימת, שידבר עם המנהלת, רק התקשרתי, וקבלתי צרחות, אני לא מגזימה, אני לא אחזור על כל פניני הלשון, אבל, זו דמות שאמורה לשמש דוגמה אישית, את גם רוצה שהבת הצעירה שלך תקבל כזו תגובה כי עשתה השתדלות שמקובלת היום?
ולא תאמינו, אבל, לצערי הכל אמת, פעם נוספת שנקראתי לראיון, המנהלת פלטה, אין לי משהו על הפרק, אפילו לא מ"מ של 3 חודשים, אולי משהו קצר של שבוע, או מ"מ יומי, את מעוניינת? רגע, ולכן הטרחת אותי לבוא לפה? בשביל מ"מ יומי? (ויש לי ותק מכובד בהוראה, כך שבמקרה זה שיחת טלפון אחת למנהלת הקודמת הייתה מקבלת מידע מספק למשרה המכובדת של שעתיים מזדמנות...)
מנהלות יקרות, גם אתן הייתן פעם בצד השני, אתן גם רוצות שהתייחסו לבת הצעירה שלכן כך?
ואם צריך להתחזק בבין אדם לחברו, אז, בבקשה, גם מורה מחוסרת עבודה, היא אישה עם רגשות ולב, לא מגיע לה להרגיש מושפלת בראיון! היא בסה"כ עושה השתדלות מקובלת מאוד לפרנסה. מותר להתייחס אליה באנושיות, ולעניות דעתי, זו חובה של כל מנהלת.
איך את מחנכת את דור העתיד? זו דוגמה אישית?
זה כמובן לא כולן, היו הרבה מנהלות שאמרו לא, אבל, הן היו כ"כ אנושיות, כ"כ בסדר,
כנראה שגם לומר לא, צריך לדעת איך.
ואני מאמינה באמונה שלמה שכל משרה מגיע ישירות מהקב"ה, וכל ראיון מוצלח או אומלל.
אני רק מאחלת לכולן להיות שליחות טובות לעשות טוב ליהודי!
מאחלת לכל המנהלות והמנהלים לזכות לדעת איך לקבל צעירה לעבודה או איך לענות לה בשלילה.
לזכות להיות שליחות טובות, ולעשות נחת רוח לה'!

א'ב'

משתמש פעיל
כל הכבוד לך!
על הערת תשומת הלב ועל האמונה החזקה!
מצדיעה לך!
אגב סליחה על הבורות מה זה רשיון להוראה?

מכחולית

משתמש פעיל
כל הכבוד לך!
על הערת תשומת הלב ועל האמונה החזקה!
מצדיעה לך!
אגב סליחה על הבורות מה זה רשיון להוראה?
בשביל ללמד בתיכון צריך להוציא "רישיון הוראה לחטיבת ביניים", יש תיכונים שדורשים ויש שלא. (פעמים אפשר להשלים תוך כדי עבודה.)
בד"כ כשלומדים לבכיר , אפשר בלימודים אלו לבקש קורסים שמוכרים לרישיון הוראה.
רישיון הוראה איננו תואר, הוא רק מקנה לך רשות להוראה בכיתות חטיבת ביניים.

א'ב'

משתמש פעיל
שאלתי כי אני מתחילה לחפש ג"כ בהוראה יש מצב שהוא כולל רישיון?
מה צריך להיות רשום בו?

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רישיון הוראה, אחרי שאת מסיימת את הלימודים לרישיון הוראה , את שולחת טופס למשרד החינוך לצורך רישיון הוראה קבוע, והם שולחים לך כמין תעודה שכתוב שם שיש לך רישיון הוראה קבוע למקצוע מסוים / למקצועות מסוימים.
בבית המורה יוכלו להנחות אותך.
שיהיה לך הרבה הצלחה!

א'ב'

משתמש פעיל
קבלתי כבר תעודת הוראה ז"א סיימתי כבר לפני 3 שנים את הסמינר אבל אני לא יודעת אם זה גם לתיכון

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מסכימה, ומוסיפה שלא רק צריך לדעת איך לענות לא, אלא קודם כל לא לשכוח לענות במקרה של לא... איכשהוא ברוב המקומות שלא התקבלתי אליהם הבנתי את התשובה לבד, אחרי שפשוט לא חזרו אלי.
אני מצפה לענות לכל פניה, אבל אם זה הגיע לשלב הראיון- אז כן, זה בהחלט כבוד בסיסי להחזיר תשובה.
(אגב, אם אני מבינה נכון הבעיה קיימת בכל התחומים, לא רק בתחום ההוראה. אבל מסכימה עם מה שנכתב כאן- שמאנשי חינוך מצופה יותר)

מכחולית

משתמש פעיל
מסכימה, ומוסיפה שלא רק צריך לדעת איך לענות לא, אלא קודם כל לא לשכוח לענות במקרה של לא... איכשהוא ברוב המקומות שלא התקבלתי אליהם הבנתי את התשובה לבד, אחרי שפשוט לא חזרו אלי.
אני מצפה לענות לכל פניה, אבל אם זה הגיע לשלב הראיון- אז כן, זה בהחלט כבוד בסיסי להחזיר תשובה.
(אגב, אם אני מבינה נכון הבעיה קיימת בכל התחומים, לא רק בתחום ההוראה. אבל מסכימה עם מה שנכתב כאן- שמאנשי חינוך מצופה יותר)
לקבל תשובה, הפסקתי לצפות.
רק כבוד מינימלי למראיינת ולמרואיינת.

שלווה בחווה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כ"כ מזדהה, מניסיון! :(
שמעתי פעם ממישהי שאמרה לי שבפרנסה (כמו בעוד דברים) אין קשר בין ההשתדלות לתוצאה,
ולכן את כבר אחרי ההשתדלות, והפרנסה תבוא לך ממקום אחר!
מאחלת לך עבודה טובה, מכבדת ומכובדת, עם מנהלים בעלי מידות טובות והוגנים, כמו שמגיע לך!
בהצלחה גדולה, והמון כח!

. net

משתמש צעיר
פעם בתור בחורה בתיכון רציתי לעבוד במעון ,התקשרתי למנהלת ואמרו לי לבוא ,באתי היא אמרה לי סליחה אסור לנו להעסיק מתחת גיל 18 בגלל ...
בשביל זה הייתי צריכה לבוא?

D

Deleted 66182

אורח
כל כך לא נעים...
באמת מצופה מדמויות מפתח לגלות אנושיות ומינימום של בין אדם לחברו...
פרנסה לפעמים נזרעת במקום אחד בעמל יגיעה וגם דמע...אך קוצרים במקום אחר...
בעז"ה שתמצאי מה שהכי טוב לך, שה' ינחה אותך בעצה טובה
בכל אופן לתלמידות שלך בעתיד תהיה מורה סופר אנושית...הצלחות!!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
התגובה הזו לא נעימה בכלל !
אבל קחי את זה כשכר לימוד לעתיד- אולי תהי פעם מנהלת והקב"ה רצה להטעים אותך איך מרגישה אשה שבאה לראיון עבודה ומקבלת כזו תגובה כדי שאת תהי יותר אנושית ומבינה לכל מתראיינת ?
ידוע שרוב אלו שמתעסקים עם עולם התשובה חזרו בעצמם בתשובה
שמעתי שבישיבת רש"י כל הצוות עבר נשירה ולא מקבלים שם איש צוות חדש שלא נשר בבחרותו וכך יוצא שהם הכי מבינים את הבחורים מהמקום שלהם כיון שהם כבר עברו את זה

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אני מאמינה שהרבה מנהלות ומנהלים לא מסתובבים פה בפרוג, ולמרות הכל אני מעלה את הנושא מניסיון כאוב, ואולי תהייה פה מנהלת אחת שתשנה גישה ותעמוד לי הזכות הזו של הצלת אישה נוספת מביזיון.
באחת הפעמים הוזמנתי לראיון לתיכון חרדי מעדות המזרח, שלחתי קורות חיים, נסעתי כל צד כשעתיים!!! (זה היה לפני מעבר דירה) המנהל רק שאל אין לך רישיון הוראה, אני לא יכול לקבל אותך, ואני שואלת, לא קראת את הקורות חיים? לא ראית מה יש ומה אין?
ואני מאמינה שהפאה לראשי הייתה הסיבה, אבל, ראית בקורות חיים מאיזה מוסד חינוכי הגעתי, למה הטרחת אותי ל4 שעות נסיעה, אם סיימת את הראיון אחרי שאלה אחת?
באחד הפעמים ניסינו לבקש מחבר שהיה מנהל מוסדות בעיר מסוימת, שידבר עם המנהלת, רק התקשרתי, וקבלתי צרחות, אני לא מגזימה, אני לא אחזור על כל פניני הלשון, אבל, זו דמות שאמורה לשמש דוגמה אישית, את גם רוצה שהבת הצעירה שלך תקבל כזו תגובה כי עשתה השתדלות שמקובלת היום?
ולא תאמינו, אבל, לצערי הכל אמת, פעם נוספת שנקראתי לראיון, המנהלת פלטה, אין לי משהו על הפרק, אפילו לא מ"מ של 3 חודשים, אולי משהו קצר של שבוע, או מ"מ יומי, את מעוניינת? רגע, ולכן הטרחת אותי לבוא לפה? בשביל מ"מ יומי? (ויש לי ותק מכובד בהוראה, כך שבמקרה זה שיחת טלפון אחת למנהלת הקודמת הייתה מקבלת מידע מספק למשרה המכובדת של שעתיים מזדמנות...)
מנהלות יקרות, גם אתן הייתן פעם בצד השני, אתן גם רוצות שהתייחסו לבת הצעירה שלכן כך?
ואם צריך להתחזק בבין אדם לחברו, אז, בבקשה, גם מורה מחוסרת עבודה, היא אישה עם רגשות ולב, לא מגיע לה להרגיש מושפלת בראיון! היא בסה"כ עושה השתדלות מקובלת מאוד לפרנסה. מותר להתייחס אליה באנושיות, ולעניות דעתי, זו חובה של כל מנהלת.
איך את מחנכת את דור העתיד? זו דוגמה אישית?
זה כמובן לא כולן, היו הרבה מנהלות שאמרו לא, אבל, הן היו כ"כ אנושיות, כ"כ בסדר,
כנראה שגם לומר לא, צריך לדעת איך.
ואני מאמינה באמונה שלמה שכל משרה מגיע ישירות מהקב"ה, וכל ראיון מוצלח או אומלל.
אני רק מאחלת לכולן להיות שליחות טובות לעשות טוב ליהודי!
מאחלת לכל המנהלות והמנהלים לזכות לדעת איך לקבל צעירה לעבודה או איך לענות לה בשלילה.
לזכות להיות שליחות טובות, ולעשות נחת רוח לה'!
וואו, רצף של אי נעימויות וטרחה לשווא
אבל, הקב"ה מצרף את כל ההשתדלויות יחד ומחשב אותן!

ואכן, בכל תחום יש אנשים לא אנושיים והתנהגות שאינה הולמת
אך שהתנהלות כזו מגיעה מאנשי חינוך מכובדים, בעמדות השפעה מהותיות על ילדינו - זה הזוי, זה מתסכל פי כמה.

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
זה בדיוק מה שכתבתי, הוא יכל להבין לפי הקורות חיים שלי באיזה סמינר למדתי, ופחות או יותר איזה סגנון אני.
אבל אולי היתה ציפיה (שחבל מאד שלא נאמרה) שתתאימי את עצמך ותביני לבד שאת צריכה להגיע לשם במטפחת.
יכולה להעיד על עצמי מהכיוון השני, שכשהוצעה לי עבודה במוסד של חב"ד ביררתי בטלפון המקדים אם יש ציפיה שאגיע עם פאה (אני הולכת עם מטפחות).

אולי מעניין אותך גם...