קריסה מוחלטת במערך התחבורה במירון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י Bחיה;n4902995:
אילו הייתי במבה לא הייתי שורדת....
הדוחס בחניון בחזרה ממרון עבר כל גבול!!!

אנשים עולים ביום הקדוש לציון לפעול ישועות / לשמוח ביום ההילולה כל אחד וענייניו,
יש דרך מהדרין, במנהרה יש חלוקה לנשים וגברים, אבל ברגע שמגיעים לאוטובוסים שוכחים מהכל!!!
)

היתה דרך מהדרין?
רק אני לא ידעתי על קיומה?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י start;n4903078:
מנוחהלה, כל שנה יש

באמת?
כי המצב היה ממש זוועה.
מה התוואי של הדרך הזו? איך מגיעים אליה?

פרופסור

משתמש צעיר
נכתב ע"י א"ב;n4902330:
אולי זה העונש שהשבת הענישה את מחלליה... סתם, אני באמת לא מבינה בזה, רק רציתי לעצבן :).
אבל לפי ההיסטריה ללכת למירון למרות תיאורי הזוועה האלה, זה נשמע לי כמו תורה חדשה, מצוה מספר תרי"ד ממנין חובותיו של האיש היהודי.

תגובה מגעילה ביותר...

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
במיוחד שהרבה התאמצו ונסעו דווקא בבוקר תחת השמש הקופחת...

שלס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מנוחהלה;n4901550:
יש לציין שהכשל היה מתוכנן היטב
המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים כדי לגרום לכל תקלה אפשרית.

חסימת צירים סתם כך, כי השוטר התורן החליט להחנות את רכבו באמצע הכביש
אל תהיו כ"כ קיצוניים, לא הכל זה בדוקא בגללנו.
הדוגמא הזאת למשל, של חסימת צירים, זה מתוך הרגל של המשטרה בכל השנה, בכל מקום.

מותר להם, זה המשטרה.

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
אני הגעתי ב1, נסיעה חלקה וזורמת, ב4 היו פקקים בשאטלים, אבל לא זוועה עולמית...
בתוך המערה אני ראיתי נשים שהיו אחראיות לדאוג שהשוטרות והחיילות ינהגו בעדינות, חיילת אחת שדחפה נשים ננזפה והתנצלה. גם אני לא אהבתי את הגדרות אבל באמת שאין ברירה. בעבר היו שוכבות שם נשים על הרצפה, הייתי מרגישה שאני הולכת על ביצים, אתמול היה מסודר, יכלנו להיות 5 דקות בצורה שפויה, במעברים לא היו דחיפות ולא לחץ.

איטא

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אפשר הסבר למה צריך להיכנס דווקא לתוך הציון?
התפילות בחוץ לא מתקבלות?

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י איטא;n4903365:
התפילות בחוץ לא מתקבלות?

גם התפילות בבית מתקבלות....
ובכלל מבחינת חשיבות התאריך שזה היארצייט- זה דבר ידוע ומוסמך שגם יומיים לפני ויומיים אחרי עדיין הנשמה באיזור הקבר-. אנחנו נוסעים קבוע - יומיומיים אחרי.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י איטא;n4903365:
התפילות בחוץ לא מתקבלות?

יש עניין דווקא באוהל שעל ציון הצדיק

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י אחת אחת 11;n4903264:
אני הגעתי ב1, נסיעה חלקה וזורמת, ב4 היו פקקים בשאטלים, אבל לא זוועה עולמית...
בתוך המערה אני ראיתי נשים שהיו אחראיות לדאוג שהשוטרות והחיילות ינהגו בעדינות, חיילת אחת שדחפה נשים ננזפה והתנצלה. גם אני לא אהבתי את הגדרות אבל באמת שאין ברירה. בעבר היו שוכבות שם נשים על הרצפה, הייתי מרגישה שאני הולכת על ביצים, אתמול היה מסודר, יכלנו להיות 5 דקות בצורה שפויה, במעברים לא היו דחיפות ולא לחץ.

כנראה שהגעתם בשעה די ריקה
בלילה משתיים וחצי ועד לשבע וחצי בבוקר היו תורות הזויים
חיכו קרוב לשעה (!) בתנאי דוחק קשים
והמכות ביציאה....

2359

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
נתקלתי באלימות אמיתית של שוטרות כלפי מתפללות.
רציתי להגיש תביעה נגדן, אין לי שום תיעוד- הסרטה, אבל כל מי שנכח שם בזמן הזה יכול להעיד.
יש לי מה לעשות בנידון?

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מותר לי לקלקל את החגיגה? הייתי במירון ו...לא סבלתי :(
יצאנו מב"ב ב-8.35 והגענו לציון ב 11.30 כולל שאטלים מצפת. הגענו לצפת, מיד מצאנו חניה(כי לא חיפשנו חניה צמודה לאוטובוס אלא הסברנו לילדים שמאד נחמד ללכת קצת בצפת ולהרויח עוד משהו על הדרך, למרבה הפלא מצאנו חניה כ-5 דק' הליכה מהאוטובוס אבל הכנו את עצמינו לדרך יותר ארוכה, מיד כשהגענו עלינו על האוטובוס(בעמידה, אז מה?) ויצאנו לדרך. היו קטעים קצת איטיים אבל בהחלט יחסית חלק. בכניסה לציון היה עמוס כמו שאמור להיות עמוס כשיש כ"כ הרבה אנשים בכזה מקום קטן ומי שלא לוקח את זה בחשבון שלא יגיע בל"ג בעומר, ואין לזה קשר לשוטרים. תרשו לי להגיש שיש לזה קשר ל... התנהגות הבנות/נשים שלנו! במקום לעמוד ולהתפלל בנחת עד שיכנסו דוחפים נשים מבוגרות וילדים קטנים בלי טיפת דרך ארץ ועם המון חילול ד'. אולי השוטרים והשוטרות האלו, שעומדים שעות בשמש הקופחת שבעים מצעקות ודחיפות?למה כשאני עומדת ומחכה שיתנו לעוד קבוצת נשים להכנס יש את הנשים/בנות שעומדות ובינתיים אומרות תהילים, ויש את הבנות שמעודדות אחת את השניה:"בואי נדחוף"?
גם אני תהיתי למה השביל שעשו כדי לעבור לציון כ"כ צר עד שראיתי כמה בנות קופצות מעל הגדרות כדי להשאר במערה למרות שהשוטרות חזרו וביקשו לא להשאר, אז הבנתי שאם המעבר היה טיפה יותר רחב כבר היו אלו שהיו דוחפות ושוב היה בלגן. נכון, היתה הקצינה שהיתה עצבנית ולא גמרה לצעוק, ודנתי אותה לכף זכות שבטח היא כבר שעות על הרגליים בויכוחים בלתי פוסקים. תוך כד שאני חושבת על כך ניגשה אליה אשה מבוגרת שביקשה לגשת יותר קרוב לציון כדי להתפלל כי יש במשפחה הקרובה שלה מישהי שחולה ל"ע במחלה. היא מיד פתחה את הגדר ונתנה לה לשבת להתפלל.
אמנם בחוץ היה מאד מאד חם, ואפשר להפיק לקחים ולנסות להצל שטחים גדולים יותר, כי אני מבינה שא"א להשאר במערה, אבל צריך למצוא פיתרון יותר נורמלי מאשר לשבת בשמש על מדרגות ולהתפלל. אני באופן אישי מקוה שר' שמעון יראה את המאמצים שאנחנו עושים להתפלל על ציונו וימליץ טוב בעדנו.
גם בחזור הדרך לשאטלים היתה מסומנת וברורה. מיד כשהגענו היה אוטובוס שחיכה ותוך 2 דק' נפתחו הדלתות. אנשים עלו בצורה רגועה, ללא דחיפות, הוא התמלא ויצא.הפעם היו יותר פקקים, אבל מי שעלה למירון ביום כזה צריך לקחת בחשבון את העומסים ולבוא עם סבלנות.
התובנות: 1. להשתדל להגיע בשעות הבוקר שאז פחות לחוץ.
2. מכמה אנשים ששמעתי, כדאי להגיע לשאטל של צפת כי שם רגוע יותר.
3. להשתדל להגיע רגועים ועם י-----ם סבלנות.
והעיקר,
שיתקבלו כל תפילותינו לרצון.

נעליים

משתמש מקצוען

"וגם בחזור... עלינו ב6 וחצי בבוקר בלי לחכות בקושי
ונתנו זכות קדימה לנשים וילדים......"

לאיזה עיר מדובר???
באיזה חניון???
כי אצלנו בשעה הזה לא היו אוטובוסים, היה קטסטרופה ולבושת הגברים והנערות לא נתנו כלל לנשים וילדים לעלות על האוטובוסים שהגיעו כמו טיפות לאאאאט לאאאאט.....

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י 2359;n4903544:
נתקלתי באלימות אמיתית של שוטרות כלפי מתפללות.
רציתי להגיש תביעה נגדן, אין לי שום תיעוד- הסרטה, אבל כל מי שנכח שם בזמן הזה יכול להעיד.
יש לי מה לעשות בנידון?

תנסי למצוא אם יש עוד מישהי שראתה
אם כי אין לך אפשרות להתלונן אם לא את זו שנפגעת.

(היו רגעים שהתחשק לי להשליך בקבוק מים על השוטרות מלמעלה
כשראיתי אותן גוררות בפראות קשישה בת 70
רק שחששתי שהמקום מרושת במצלמות)

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נעליים;n4903595:
"וגם בחזור... עלינו ב6 וחצי בבוקר בלי לחכות בקושי
ונתנו זכות קדימה לנשים וילדים......"

לאיזה עיר מדובר???
באיזה חניון???
כי אצלנו בשעה הזה לא היו אוטובוסים, היה קטסטרופה ולבושת הגברים והנערות לא נתנו כלל לנשים וילדים לעלות על האוטובוסים שהגיעו כמו טיפות לאאאאט לאאאאט.....

סליחה מראש, אבל מי שמגיע עם ילדים (וודאי עם קטנים/עגלות) זה בעייתו הבלעדית...

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
גם אני הייתי מרוצה מאוד משירותי התחבורה השנה.
בהלוך נסעתי מביתר למירון בחצות הלילה 4 שעות
ובחזור בשעה 11:30 בבוקר - 3.5 שעות נסיעה.

(בקשר לצפיפות בציון, אם אני רואה שצפוף אני פשוט לא נכנס פנימה.
בדקתי כמה פעמים, ופעם אחת היה די מרווח ואז נכנסתי לציון)

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
אנחנו עלינו לאוטובוס בשבע ובאמת היה ממש בסדר, הגיע מהר והצלחנו לעלות על האוטובוס הראשון בלי יותר מידי דחיפות

(ולמי ששואל למה אי אפשר להתפלל בחוץ? פשוט יש מוזיקה יפה ושמחה שעושה אווירה רק יש אנשים שקשה להם להתרכז ככה....
אגב, כל שנה בתפילת שחרית מכבים את המוזיקה והשנה משום מה לא כיבו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה