קצת רגישות יכולה למנוע הרבה עוגמת נפש

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מפרסמת את הסיפור הזה רק בתור נקודה למחשבה כמה טעות קטנה יכולה להיות גדולה בשביל מישהו אחר, במיוחד בתחום שקשור לנשמות כמו חינוך.
הבת שלי, כמעט בת 4 היתה בבית עם וירוס כל התקופה האחרונה והיום היא הגיעה לראשונה לגן אחרי המחלה. בדיוק היום בעלי שלח אותה לבד ואני יצאתי מוקדם בבוקר לטיול מאורגן של קבוצת נשים עם הבת הגדולה והתינוק.
בצהריים הילדה חוזרת עצובה ולא אומרת שום דבר ובעלי מקבל טלפון לבית(אפילו שיש להם את הנייד שלי ושלו) בשעה 14:00 בצהריים ובטלפון הגננת של הילדה אומרת כך:" תשמחו את הילדה כי היא היתה היום קצת עצובה, היתה מסיבה וכל האימהות היו והיא חיכתה לאמא שלא הגיעה."
עכשיו חזרתי מהטיול והוא סיפר לי את זה, והייתי פשוט המומה. אותה גננת התקשה במהלך הזמן שהילדה היתה חולה שחסרים 90 שקלים לדמי שכלול והשנה בקרוב נגמרת (לא משנה שבסוף זה התברר כטעות) ולא אמרה מילה על המסיבה! לא חשבתי שהיא תעשה מסיבת סוף שנה לאמהות כי גם מתי שכל הגנים עושים לאימהות כמו חנוכה הן עשו ללא אימהות, ובכלל לא חשבתי שאמורה להיות איזושהי מסיבה. ואם היא היתהמתקשרת אלי לנייד כשהיא רואה שאני לא מגיעה והילדה מחכה לי הייתי לוקחת מונית ספיישל מאיפה שהייתי ובאה! אני יושבת ולא מתאוששת, סליחה על האמוציות,אבל לדמיין את הבת שלי שהיא הילדה הכי רגישה בבית יושבת שם מחכה לי ובוכה והגננצת נזכרת בזה רק בשתיים בצהריים...
באמת, לא כדי לפרוק את התסכול העצום, אלא אם סיפור כזה ימנע בעקבות האשכול זה יהיה ינחם אותי קצת...
גננת יקרה, אולי בשבילך ילדה היא עוד אחת, אבל ילדה היא עולם ומלואו. ולא רק בהקשר של הסיפור הספציפי הזה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני המומה

תרצה613

משתמש מקצוען
אני בהלם.
כמעט היה לי כזה דבר השנה, ורק באותו יום גיליתי את המסיבה. כל המסיבה ישבתי ובכיתי רק מהמחשבה שהילד היה יושב ומחכה ולא הייתי באה...

איזה כאב לב..... ממש כואב לי איתך.
אני לא יודעת על מי כואב לי יותר. על הילדה או עלייך
זה נראה כמו התגשמות סיוט :(

תקחי אותה, תקני לה משהו, תדברי איתה, תגרמי לה לפתוח את זה ולבכות
שישתחרר ממנה
חיבוק ענק לשתיכן.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
וואי, איזה סיפור!!!!
לבכות ביחד אתך!!!!
אני חושבת שכדאי שתתקשרי לגננת ותספרי לה את הסיפור הזה כך מהצד שלך,
נשמע שהיא בכלל לא מבינה את העוול שנעשה.
אולי תשמעי איזה סיפור מהפכני של כף זכות,
ואולי פשוט תמנעי את עוגמת הנפש הבאה לילדה הבאה...
עוגמת נפש עצומה!
כמובן מקווה שהסברת לילדה שלא באת כי לא ידעת, אולי תצאי אתה לאיזה בילוי נחמד יחד,
לא שזה כזה מפצה. : אבל משהו...
ליבי אתך.

ANONYMUS

משתמש מקצוען
אני הייתי הופכת את העולם על כזה סיפור,
אם את רוצה עזרה בלהפוך את העולם פני באישי.
(בהנחה וזה הסיפור בשלמותו, ואין לצד השני של הסיפור מה להוסיף)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
איך לא ידעת ואימהות אחרות כן ידעו?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ANONYMUS;1676215:
אני הייתי הופכת את העולם על כזה סיפור,
אם את רוצה עזרה בלהפוך את העולם פני באישי.
(בהנחה וזה הסיפור בשלמותו, ואין לצד השני של הסיפור מה להוסיף)

אני לא חושבת שיעזור עכשיו להפוך את העולם, זה לא יפחית את הצער של הסיטואציה שכבר מאחורינו..
אבל תודה לכולן. מאוד מקווה שדברים כאלה לא יחזרו זה הכל.

yaffab

משתמש מקצוען
קודם כל ולפני הכל זה נשמע הזוי, ישראל בשנות ה2000, כולנו נגישים וזמינים כמעט 24 שעות ביממה, ומסיבה בגן הילדים היא מאורע כ"כ מרגש.
מאחלת לך שירפא לבתך היקרה במהירות.
ותרשי לי על הדרך, פניה אל האמהות החשובות:
ישבתי בגן של בתי בשבוע שעבר והמתנתי לתחילת המסיבה. הבנות התפללו והאמהות זרמו אט אט אל הגן. עקבתי ברתק אחר זוגות העיניים של הקטנות.
אמא נכנסה ופנסים נדלקו בעיני בתה, זהו היא רגועה, אמא שלה כבר כאן.
עוד אמא ועוד אחת ועוד ילדה תזזיתית מתישבת בנחת וברוגע, אמא שלה כאן, מה לה כי תדאג...
ואותן ארבע/ חמש ילדות קטנות שאמא שלהן מסיבות הכי מוצדקות שיש הגיעה מאוחר מאד, (איחור של עשר דקות אומר שכבר כל האמהות יושבות דרוכות והקטנה הזו התאכזבה כבר 25 פעמים לפחות)
אותן ילדות בודדות כבר לא כ"כ במיטבן, גם כשאמא מגיעה הן לא משתחררות מחווית הצפיה לאמא. וכבר לא נהנות לגמרי מן המסיבה.

אמהות, למען שלוות הילדה שלך, שאושרה כ"כ חשוב לך, בואי חמש דקות קודם, כדאי לך!!

השקעה, אני מאחלת לך שתשכילי להעביר את החוויה בלי שתשאר צלקת כואבת לחמודה שלך.

תרצה613

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yaffab;1676233:
קודם כל ולפני הכל זה נשמע הזוי, ישראל בשנות ה2000, כולנו נגישים וזמינים כמעט 24 שעות ביממה, ומסיבה בגן הילדים היא מאורע כ"כ מרגש.
מאחלת לך שירפא לבתך היקרה במהירות.
ותרשי לי על הדרך, פניה אל האמהות החשובות:
ישבתי בגן של בתי בשבוע שעבר והמתנתי לתחילת המסיבה. הבנות התפללו והאמהות זרמו אט אט אל הגן. עקבתי ברתק אחר זוגות העיניים של הקטנות.
אמא נכנסה ופנסים נדלקו בעיני בתה, זהו היא רגועה, אמא שלה כבר כאן.
עוד אמא ועוד אחת ועוד ילדה תזזיתית מתישבת בנחת וברוגע, אמא שלה כאן, מה לה כי תדאג...
ואותן ארבע/ חמש ילדות קטנות שאמא שלהן מסיבות הכי מוצדקות שיש הגיעה מאוחר מאד, (איחור של עשר דקות אומר שכבר כל האמהות יושבות דרוכות והקטנה הזו התאכזבה כבר 25 פעמים לפחות)
אותן ילדות בודדות כבר לא כ"כ במיטבן, גם כשאמא מגיעה הן לא משתחררות מחווית הצפיה לאמא. וכבר לא נהנות לגמרי מן המסיבה.

אמהות, למען שלוות הילדה שלך, שאושרה כ"כ חשוב לך, בואי חמש דקות קודם, כדאי לך!!

השקעה, אני מאחלת לך שתשכילי להעביר את החוויה בלי שתשאר צלקת כואבת לחמודה שלך.

כיף לך שאת מסוג האמהות שיכולות להגיע בזמן
דוני קצת לכף זכות
לי היתה מסיבה בגן של הילד ביום הכי עמוס שהיה לי בחיים בעבודה.
באתי לעבודה מוקדם, נשארתי עד הדקה האחרונה שיכולתי, עפתי למסיבה, וחזרתי כל עוד נשמתי בי.
ואל תגידי לי שהילד הכי חשוב ושכולם יקפצו,
כי לא היית רוצה להיות אחת מ 300 עובדות שלא קיבלו משכורות באותו יום בגלל מסיבה...

R.S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כואב
ממש גרמת לי לדמעות בסיפור הזה..

חשוב מאד שגננות יקחו לתשומת לב, שלא יקרה מקרה כזה שוב, לפחות להתקשר במסיבה אם רואים שהאמא לא הגיעה ולנסות לברר שאכן אין כאן טעות בזה שלא הגיעה..

אלימלך וולו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
איזה סיפור מזעזע...
אני לא מסוגלת לדמיין את הילדה באכזבתה ואותך בתיסכולך...
קשה לי לעכל אותו.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכון, זה סיפור עצוב מאוד לילדה.
אבל לא צריך להגזים עד כדי "מקוה שתעבור את זה בשלום"

והיו כאן כמה תגובות מוגזמות לגמרי...
הגננת לא הודיעה לאימא של ילדה שלא הגיעה תקופה לגן, מאיפה לה לדעת שבדיוק ביום המסיבה הילדה תפציעה לה?
היא לא התקשרה באמצע? אולי לגננת באמצע מסיבה יש כמה דברים על הראש חוץ מלהתקשר לאימא ולנדנד לה לבוא?

וזה לא שאני לא חושבת שזה ממש נורמלי, כי בכל אופן גננת אוהבת ומשקיענית (באופן רגשי) בודאי היתה שמה לב ומקשרת שהאימא לא יודעת

(ודמי שכלול היא כנראה בדיוק עברה על הרשימות, אם האימא לא תביא זה יצא לה מהכיס הפרטי)

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
באמת סיפור עצוב.
ובכלל לגבי מסיבות, אצלנו הגננות עברו לעשות מסיבות ביום שישי. אין לכן מושג כמה שזה נוח (כן, למרות שיש שבת לפנינו) רוב האמהות לא עובדות, וגם מי שעובדת מפסידה יום עבודה קצר. ואין את הבעיה של אמצע השבוע שהמסיבה נגמרת ב10, 11 ולא יודעים בדיוק מה לעשות עם הילדה.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1676264:
נכון, זה סיפור עצוב מאוד לילדה.
אבל לא צריך להגזים עד כדי "מקוה שתעבור את זה בשלום"

והיו כאן כמה תגובות מוגזמות לגמרי...
הגננת לא הודיעה לאימא של ילדה שלא הגיעה תקופה לגן, מאיפה לה לדעת שבדיוק ביום המסיבה הילדה תפציעה לה?
היא לא התקשרה באמצע? אולי לגננת באמצע מסיבה יש כמה דברים על הראש חוץ מלהתקשר לאימא ולנדנד לה לבוא?

וזה לא שאני לא חושבת שזה ממש נורמלי, כי בכל אופן גננת אוהבת ומשקיענית (באופן רגשי) בודאי היתה שמה לב ומקשרת שהאימא לא יודעת

(ודמי שכלול היא כנראה בדיוק עברה על הרשימות, אם האימא לא תביא זה יצא לה מהכיס הפרטי)

תשמעי נשמה טובה.
אם כתבתי את זה בצורה קשה כנראה שזה קשה לילדה ולי, ותאמיני לי שאני יודעת יפה מאוד להחליק מה שצריך להחליק, אבל כשזה קורה לך זה לא נחמד.
ותודה לכל מי שהבינה אותי, טוב לדעת שזה לא מוזר שזה לא נעים. ולא, התגובות לא מוגזמות בעיני.

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אוי, הורדת לי ת'לב.
אני לא יודעת מי יותר מסכנה האמא או הבת.
לפי דעתי הילדה תשכח ותתגבר על זה עם הזמן, האמא לא תשכח ולא תסלח.

עם כל זאת אני לא מקנאה גם בגננת, עצם זה שהיא התקשרה בצהרים, מראה שהיא כן בעניינים, וכנראה היא תפסה את זה מאוחר מידי.
מן הסתם היתה לחוצה מאד, או עסוקה, ולא שמה לב שלא הגעת.

לכן הייתי ממליצה לדבר עם הגננת, גם כדי למחוק כעס או אי הבנה בין שתיכן, וגם כדי לנסות למצוא פיצוי הולם לילדה. אני חושבת שהגננת צריכה להיות חלק מהפיצוי, משהו שקשור גם לגן. ככה הילדה תרגיש שהיא סגרה את הפינה הזאת מכל הכיוונים.

גולדשטיין ש

משתמש רשום
יש לי דמעות בעינים כשאני חושבת על הסיטואציה הזאת לביתי,
אבל זה נשמע שהגננת באמת כן קצת רגישה רק שהמסיבה בלבלה אותה, לכן כדאי לך לדבר איתה ולראות כיצד אפשר משהו קטן לפחות לתקן.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כואב!

יש לי עוד כמה שאלות על הגננת:
כבר תקופה עושים חזרות וילדה אחת מחסירה, היא לא חשבה אז שצריך לדאוג שהילדה תכיר את המסיבה?
מאמינה שבבוקר כולן באו בלבוש אחיד (שחור לבן וכד') ורק הילדה שלך לא, לא נפל לה כבר אז האסימון שאת לא מודעת למסיבה?

מקווה שתפריכי לי איכשהו את 2 השאלות הנ"ל כי תוך כדי הכתיבה והניסוח אני חושבת על הילדה ומצטמררת: היא היחידה בבגדים רגילים! היא היחידה שלא יודעת תנועות! היא היחידה שאמא שלה לא כאן! לבכות רק מלחשוב על זה.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
ממש כואב לי הלב רק מלדמיין שהיה קורה לי כזה דבר!
ולא, זה ממש לא נורמלי שהגננת לא התקשרה. אולי לא היית זמינה?
תחזקי את עצמך שזה משמיים, היא ואת הייתן צריכות לעבור את זה

בדיוק עכשיו במסיבה של הבת שלי שמנו לב כמה אמהות לילדה בוכה ולא משתתפת.. ואז הגננת התקשרה ובאמת תוך 5 דקות האמא הגיעה.

עיצה שלי, תני לה יום כייף איתך, אפילו אל תגדירי את זה כפיצוי לה אלא:
לך "כי הפסדתי להיות איתך ולהנות במסיבה איתך אז נעשה לנו כייף אחר ביחד רק שתינו"

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה