קניית דירה האם כדאי להיקרע בגבול היכולת

תנו חיוך

משתמש צעיר
אנו נמצאים בשלבי קניית דירה ולכן אשמח לשמוע מנסיון בלבד מה עדיף דירה יותר מרווחת שמתאימה למשפחתנו שיגרור אחריו לחץ כלכלי בגבול היכולת או לחיות בדירה יותר קטנה ללא לחץ כלכלי ???

תנו חיוך

משתמש צעיר
לפעמים שמסתכלים אחורה אפשר לדעת אם הצעד שנעשה היה שווה ובוודאי אפשר ללמוד מנסיון של אחרים

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
אנו נמצאים בשלבי קניית דירה ולכן אשמח לשמוע מנסיון בלבד מה עדיף דירה יותר מרווחת שמתאימה למשפחתנו שיגרור אחריו לחץ כלכלי בגבול היכולת או לחיות בדירה יותר קטנה ללא לחץ כלכלי ???
דירה יותר מרווחת
צריך לדעת לקפוץ למים
בסוף מסתדרים עם החלק הכלכלי בס"ד
עם עוד קצת תפילות.

rk 1234

משתמש פעיל
לרוב בהמשך החיים כשהמשפחה גדלה נוצר מצב של אין ברירה וחייבים להרחיב או לעבור דירה (מנסיון)
אז העליות עולות בהרבה... מחירי הדירות בעליה מתמדת!
אלא אם כן יש בדירה אופציה טובה להרחבה בעתיד.

אנחנו מצטערים מאוד שלא חשבנו לטווח הרחוק. עכשיו העליות גדולות בהרבה.
כדאי לשים לב גם לגודל הדירה וגם לקומה.
(לדעתי, דירת 4 חדרים זה מינימום)

בהצלחה ובעיקר סיעתא דשמיא.

שיר השירות

משתמש מקצוען
צריך לחשב 10 / 20 שנה קדימה.
אם תקחו את הדירה הקטנה יותר ז"א שבד"כ תחיו ברמת חיים גבוהה יותר. מה שאומר שלכשתצטרכו דירה מרווחת יותר בעתיד בעז"ה, תאלצו אז לקחת על עצמכם את העול הכלכלי. ובדרך כלל כשהמשפחה גדלה ומתרחבת זה כבר יותר קשה.

אבל אם עכשיו אתם מתחייבים לעול כלכלי מה שמחייב בעצם לחיות ברמת חיים נמוכה יותר, וכך עוד 10/20 שנה אתם במצב הרבה יותר טוב

תנו חיוך

משתמש צעיר
[QUOTE="rk 1234, post: 9123812, member: 45566"

אנחנו מצטערים מאוד שלא חשבנו לטווח הרחוק. עכשיו העליות גדולות בהרבה.
כדאי לשים לב גם לגודל הדירה וגם לקומה.
(לדעתי, דירת 4 חדרים זה מינימום)

האם גם מרפסת זה מינימום???
[/QUOTE]

rk 1234

משתמש פעיל
האם גם מרפסת זה מינימום???
כמובן מומלץ מאוד.

מבדיקה שערכנו על העליות שנצטרך להוסיף כיום:
לדירה חדשה נע החל מ--300,000 ל-450,000 ש"ח ויותר.
העליות בשיפוץ והרחבה נע החל מ-150,000 ל-300,000 ש"ח ויותר.

תנסו לבדוק אם יתאים לכם בעוד כ-6 שנים להוסיף את התוספות הנ"ל.
(לא מדברת על הטרטור מחדש של חיפוש דירה, לגור בדירה קטנה עד שמוצאים אחרת, עליות מעבר נוספות וכו')

קניית דירה צריכה להיעשות בשיקול דעת ולא בפזיזות עם מחשבה לטווח הרחוק ועם תפילה לס"ד.

כמובן שכל אחד יעשה את החשבונות המתאימים לו וזה שונה ממשפחה למשפחה.
אמרה לי אחת :"אני מעדיפה לגור בירושלים בקומה אחרונה ודירה קטנה ולא לנסוע כל פעם באוטובוס לירושלים".
אמרה לי אחרת:" אני מעדיפה לגור בדירה מרווחת בפריפריה יום יום ולנסוע מידי פעם לירושלים"

-----.

משתמש רשום
מניסיון בדירה קטנה
זה סיוט סיוט סיוט
אם אתם יכולים ודאי לכו על דירה גדולה ומרפסת רק להתארח כל החג עם כל הילדים זה לכשעצמו שוה מעבר דירה

שמחה שמחה

משתמש צעיר
אם אין לכם אפשרות כלכלית אל תעשי את הצעד הזה!
כבנקאית שעובדת במחלקת גביה של המשכנתאות באחד הבנקים, יוצא לי להיתקל בהרבה חרדים שעובדים על המערכת בנוגע להכנסות כדי לקבל משכנתא גבוהה יותר, ואחרי כמה שנים (ולפעמים גם חודשים..) הם מגיעים אלינו וחבל, כי אז הלחץ הנפשי הוא יותר גדול וחלקם אף עוברים לתביעה ומימוש הליכים....

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מחירי הדירות רק עולים כל הזמן.אם זה ממש קשה אולי תקחו הלוואה מבן משפחה כי זה כדאי.אני גרה כרגע ביחידת דיור וזה קשה ולא בריא נפשית.כבר אמרו חכמינו -דירת סלח לי.

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יחידת דיור מצריכה כל הזמן שרוצים להתאורר.וזה גם עולה כסף.לפי דעתי תקחו דף ותכתבו מעלות וחסרונות.כמו שכותבים שמתלבטים . ותראו מה כדאי.

אני נסתרת

משתמש מקצוען
התשובות מתייחסות אכן לכותרת - בגבול היכולת...
כי אחרת אפשר להימצא בלא פחות לחץ נפשי + כלכלי,
שלא לדבר על סיכון למכור את הדירה.
שיהיה הרבה הצלחה בלא עגמת נפש כלל, ברווח ובבריאות.

מתענינת.

משתמש מקצוען
אולי זאת דעה לא מקובלת!
אבל אנחנו לא גרים בדירה שלנו בשכירות!
יש לנו דירה משלנו גדולה יותר ואותה אנחנו משכירים וחיים בנתיים בשכירות בגירה קטנה יותר.
פחות נחמד אבל שווה מבחינה כספית!

איש עברי

משתמש מקצוען
כולם צודקים.
בעתיד כשלא תהיה ברירה יהיה יותר קשה לעבור לדירה גדולה. וגם אם המחירים לא יעלו, כבר היום ההפרש בין דירה קטנה לגדולה הוא די גדול.
ומצד שני, כמה אפשר והאם צריך לחיות בלחץ של חובות (אם זה המצב...) כבר בהתחלה בגלל העתיד.

אני מכיר כאלה ששדרגו במשך השנים בעלויות נמוכות ממש, ומכיר כאלה ששדרגו בתוספת של קרוב למליון ש"ח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה