קיצוץ?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רותי ה;1069538:
כל הפרטים:

http://mahanak.org.il/faq.asp

בכל מקרה תמיד ניתן להגיש גם אם לא בטוחים. - זה לא עולה כסף.

כל שנה מגישים על השנה הקודמת?
ז"א על 2013 רק ב2014 מגישים?

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י דיני 2013;1069478:
שמתם לב שקיצצו החודש את קצבאות הילדים?
מה עושים? איך משנים את הגזירה הזאת? :confused:

מה עושים??
כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ
מביאים עוד ועוד ילדים...

אני לא מבינה בנית משהו על הקצבת ילדים האומללה הזאת??
ואם לא היו נותנים במדינה שלנו בכלל קצבת ילדים אז לא היית מביאה אותם לעולם?
תאמינו לי שאפילו 2 חבילות טיטולים אי אפשר לקנות בסכום האומלל הזה
אז פשוט נזכרים מי באמת זן ומפרנס ומכלכל מקרני ראמים ועד ביצי כינים (איך להם יש מה לאכול??)
אולי ה' רוצה קצת לנער אותנו שנזכר מאיפה באמת אנחנו חיים, ושנפסיק לתלות את בטחוננו בבשר ודם, אז במקום להוציא אנרגיות על להתעצבן על המדינה, נתחזק באמונה נרים את עינינו לאבא שבשמים, ונבקש ממי שהכל מידו.

הדברים לא נכתבו כהטפת מוסר, גם לי זזים לאחרונה כל מיני מספרים בחשבון בנק, אבל הרבה יותר משתלם להתחזק באמונה מלהתעצבן על המדינה.

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י צקצוק;1069612:
כל שנה מגישים על השנה הקודמת?
ז"א על 2013 רק ב2014 מגישים?

נכון.
על 2012 ניתן להגיש עד 30/9/13

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה עושים? איך משנים את הגזירה הזאת?
מרימים ידיים לאבינו שבשמים..
עד היום התפרנסנו מהביטוח לאומי??

sh12

משתמש מקצוען
ובכלל,
כשלפיד פרסם, שכל אברך מקבל מהמדינה 3500 ש"ח . נזעקנו! נכון?
הרי לא יתכן, ולא כל הכלכלה החודשית היא תרומה מהמדינה וכו/ וכו'

אז למה פתאום מקצצים לנו כמה מאות שקלים... ואנו מזדעקים???
כדי שיבואו ויגידו לנו: הוי אומר שפרנסתכם היא רק מתקציבי המדינה!

מי פותר לי את הסתירה הזו?

כוכב מאיר

משתמש פעיל
במקום שיחלצו 17 משפחות מתימן, ואנו לא יודעים מה יהיה איתם מבחינה רוחנית.
שיחלצו משפחות מבני ברק שהמדינה מתעללת בהם
;)

איציק דרעי

משתמש רשום
מגלגלין חובה ע"י חייב.
אבל אולי כדאי קצת להרים את הראש מהמים,
הרי ברור לכולנו שאנחנו חיים בנס, בפרוטות האלו בקושי ניתן לשלם מים וביוב
(שחוזר אגב ישירות לקופת המדינה.)
אולי כדאי להפסיק לצעוק על לפיד ולבקש מאבינו שבשמים, תאיר ליאיר את העיניים.
הוא גם האבא של יאיר לפיד:)

דאלארס

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י כוכב מאיר;1069818:
במקום שיחלצו 17 משפחות מתימן, ואנו לא יודעים מה יהיה איתם מבחינה רוחנית.
שיחלצו משפחות מבני ברק שהמדינה מתעללת בהם
;)

אתה גזען ??/!!

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היום שאלה את בעלי במכולת אישה חילונית שיש לה 4 ילדים (כמונו) איך אתם מסתדרים????
בעלי ענה לה את יודעת למה אנחנו מאושרים? כי אנו בוטחים שמי ששנתן את הילדים נותן את הכסף לכלכל אותם האמונה הזו מחזיקה אותנו.
יאיר לפיד רצה לעצבן את החרדים ובכך לזכות בעוד כמה נקודות... (שהרי על כל פשעים תכסה השינאה לחרדים...)אך הוא הצליח להרגיז דוקא את החילונים, כי החרדי מאמין שהכסף מגיע מה' ולא מביטוח לאומי והחילוני לא יודע איפה לשים את עצמו עכשיו מרוב כעס....

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בכל הנושא הזה יש דבר אחד שמקומם אותי כל פעם מחדש (מעניין אותי אם עוד מישהו חושב כמוני:eek:)
איך העיתונים החרדים, כמעט ללא יוצא מן הכלל, אינם מתביישים? איך אפשר לשחק בצורה כ"כ תבוסתנית הישר לידי אויבינו?
כותרות הענק המרוחות על גבי העיתונים, כמו: "הם גוזלים את הלחם מפיות ילדינו!", "איך נוכל להמשיך להתקיים מבלי הקצבאות?", "איך הם מעיזים לקצץ לפני החגים???" וכו' הבנתם את הפוינט.

כמדומני, שדווקא בימים אלו, שאחינו התועים (והטועים בהחלט) בודקים בשבע עיניים את העיתונים שלנו, ולא פחות מזה, לאחינו אנ"ש שזקוקים לחיזוק ולעידוד, היו אמורים לכתוב בשחור על גבי אדום זועק: "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", "אין אנחנו נשענים אלא על אבינו שבשמים, הוא הזן ומפרנס אותנו!".
אני יודעת שעיתון זה עיתון והוא צריך להביא את החדשות המסעירות והמעצבנות ביותר, בגוף הכתבה אין לי בעיה שיביאו את כל הפרטים לאשורם כולל קצת התבכיינות פה ושם, אבל למה ככה?
רק דמיינתי את יאיר לפיד יושב לו על הכורסא המתכווננת, מדושן עונג, מהמהם מתחת לשפמו: "אוהו, השגתי הרבה יותר ממה שרציתי, הנה, הנה, הם נשברים בהמוניהם...":mad:
מילא, אם זה היה נכון. אבל אני יודעת שאנחנו הרבה יותר חזקים מזה! אף אחד לא מפרנס אותנו זולתו יתברך, וכולנו מאמינים בזה בכל ליבנו.
ואלה שנושאים את דגלנו היו צריכים לחרוט את זה בצורה הברורה ביותר!

סליחה על המגילה הארוכה. אבל אם יש כאלה שקראו ומסכימים איתי, אולי עוד אשלח את זה למערכות העיתונים למיניהם.

אסתי-בראון

להיות אמא מחוברת
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרפיקהil;1070005:
בכל הנושא הזה יש דבר אחד שמקומם אותי כל פעם מחדש (מעניין אותי אם עוד מישהו חושב כמוני:eek:)
איך העיתונים החרדים, כמעט ללא יוצא מן הכלל, אינם מתביישים? איך אפשר לשחק בצורה כ"כ תבוסתנית הישר לידי אויבינו?
כותרות הענק המרוחות על גבי העיתונים, כמו: "הם גוזלים את הלחם מפיות ילדינו!", "איך נוכל להמשיך להתקיים מבלי הקצבאות?", "איך הם מעיזים לקצץ לפני החגים???" וכו' הבנתם את הפוינט.

כמדומני, שדווקא בימים אלו, שאחינו התועים (והטועים בהחלט) בודקים בשבע עיניים את העיתונים שלנו, ולא פחות מזה, לאחינו אנ"ש שזקוקים לחיזוק ולעידוד, היו אמורים לכתוב בשחור על גבי אדום זועק: "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", "אין אנחנו נשענים אלא על אבינו שבשמים, הוא הזן ומפרנס אותנו!".
אני יודעת שעיתון זה עיתון והוא צריך להביא את החדשות המסעירות והמעצבנות ביותר, בגוף הכתבה אין לי בעיה שיביאו את כל הפרטים לאשורם כולל קצת התבכיינות פה ושם, אבל למה ככה?
רק דמיינתי את יאיר לפיד יושב לו על הכורסא המתכווננת, מדושן עונג, מהמהם מתחת לשפמו: "אוהו, השגתי הרבה יותר ממה שרציתי, הנה, הנה, הם נשברים בהמוניהם...":mad:
מילא, אם זה היה נכון. אבל אני יודעת שאנחנו הרבה יותר חזקים מזה! אף אחד לא מפרנס אותנו זולתו יתברך, וכולנו מאמינים בזה בכל ליבנו.
ואלה שנושאים את דגלנו היו צריכים לחרוט את זה בצורה הברורה ביותר!

סליחה על המגילה הארוכה. אבל אם יש כאלה שקראו ומסכימים איתי, אולי עוד אשלח את זה למערכות העיתונים למיניהם.
כל מילה דינר זהב!
ההתנסחויות באמת פוגעות בי באופן אישי. נעלבתי ממש!
פיגוע... נו, באמת. בואו נרים את הראש! נישאר גאים בדרכנו!

נכתב ע"י ניקול;1069605:
מי שלא מבין במה מיוחד התאריך של יוני 2003- זה התאריך שהתחילו לשלם את הקצבאות הנמוכות לפני 10 שנים בקיוצוץ הדרסטי ההוא
סתם שאלה להשכלה הכללית, מדוע נגזר דינם של הילדים שנולדו לאחר תאריך זה לקצבה נמוכה יותר?

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרפיקהil;1070005:

אני חושבת שזה נועד לעורר סערה סביב הנושא. האמת אני ממש לא קוראת עיתונים וממש לא סומכת על קצבת הילדים אבל אותי כן מעצבן שנוגסים לי 500 שקל בחודש לטובת קופה משומנת ולו רק בשביל האידיאולוגיה, לא על הסכום בכלל.

כל מה שאומרים פה להשען על ה'- ברור! אבל לא סותר את העובדה האידיאולוגית שפגמו בזכויות של המון משפחות. העיתונים תפקידם להתמקד בפוליטיקה לא נראה לי שהם נועדו למשהו אחר (את החיזוקים אני בכ"א לא מקבלת מהם...)

להשען על ה' זה משהו שאנחנו חיים אותו שנים עם או בלי קצבאות

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י השקעה;1070032:
אני חושבת שזה נועד לעורר סערה סביב הנושא. האמת אני ממש לא קוראת עיתונים וממש לא סומכת על קצבת הילדים אבל אותי כן מעצבן שנוגסים לי 500 שקל בחודש לטובת קופה משומנת ולו רק בשביל האידיאולוגיה, לא על הסכום בכלל.

כל מה שאומרים פה להשען על ה'- ברור! אבל לא סותר את העובדה האידיאולוגית שפגמו בזכויות של המון משפחות. העיתונים תפקידם להתמקד בפוליטיקה לא נראה לי שהם נועדו למשהו אחר (את החיזוקים אני בכ"א לא מקבלת מהם...)

להשען על ה' זה משהו שאנחנו חיים אותו שנים עם או בלי קצבאות

זה פשוט נראה לפעמים שהם שוכחים את מי הם מייצגים!
עיתון שמאלני לעולם לא ישבח את נתניהו גם אם הוא עשה את המעשה הכי הרואי לדעתם כי עיתון מייצג את קהל לקוחותיו ומשמיע את מה שהם מעונינים לשמוע! ואנחנו לא מעונינים לשמוע שהקצבאות מפרנסות אותנו!
להציג פרטים קורקטיים ולכתוב כמה זה מעשה לא נכון ואפילו מרושע - עם זה אני מסכימה, אבל כל השאר? :rolleyes::eek:

עוד הגדיל לעשות אחד העיתונים שראיין כמה משפחות והצליח למקסם את המסכנות שלהם מהקיצוצים בצורה כזאת: משפחת כך וכך, להם 15 ילדים, מפסידים בקיצוץ - תחזיקו חזק - 355 ש"ח לחודש! ולכן הם יפסיקו לארח את ילדיהם הנשואים כי אין להם יותר כסף!!!
כ"כ התחשק לי להרים טלפון לאותו עיתון נלוז ולהטיח בהם, כאילו על מי אתם עובדים? מה בדיוק קנו משפחת כך וכך ב355 ש"ח שעכשיו הם כבר לא יכולים? את השתיה? החד פעמי? למה להמציא בדיות כאלה? ראיתם פעם הורים שרוצים לארח את ילדיהם ו300 ש"ח מהקצבאות ימנע מהם או לחילופין, הורים שהחליטו שלא מארחים ילדים בגלל כסף ו300 ש"ח ישנה את החלטתם? למה להוציא אותנו כאלה קטנים?
ועוד ועוד, הרשימה ארוכה...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
גרפיקהil - כל מילה פנינה!
(אני חושבת שהקיצוץ פוגע, כן - באופן מעשי, ואני גם חושבת שהתגובה בעיתונות מביכה ולא ראויה.)

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרפיקהil;1070067:
זה פשוט נראה לפעמים שהם שוכחים את מי הם מייצגים!
עיתון שמאלני לעולם לא ישבח את נתניהו גם אם הוא עשה את המעשה הכי הרואי לדעתם כי עיתון מייצג את קהל לקוחותיו ומשמיע את מה שהם מעונינים לשמוע! ואנחנו לא מעונינים לשמוע שהקצבאות מפרנסות אותנו!
להציג פרטים קורקטיים ולכתוב כמה זה מעשה לא נכון ואפילו מרושע - עם זה אני מסכימה, אבל כל השאר? :rolleyes::eek:

עוד הגדיל לעשות אחד העיתונים שראיין כמה משפחות והצליח למקסם את המסכנות שלהם מהקיצוצים בצורה כזאת: משפחת כך וכך, להם 15 ילדים, מפסידים בקיצוץ - תחזיקו חזק - 355 ש"ח לחודש! ולכן הם יפסיקו לארח את ילדיהם הנשואים כי אין להם יותר כסף!!!
כ"כ התחשק לי להרים טלפון לאותו עיתון נלוז ולהטיח בהם, כאילו על מי אתם עובדים? מה בדיוק קנו משפחת כך וכך ב355 ש"ח שעכשיו הם כבר לא יכולים? את השתיה? החד פעמי? למה להמציא בדיות כאלה? ראיתם פעם הורים שרוצים לארח את ילדיהם ו300 ש"ח מהקצבאות ימנע מהם או לחילופין, הורים שהחליטו שלא מארחים ילדים בגלל כסף ו300 ש"ח ישנה את החלטתם? למה להוציא אותנו כאלה קטנים?
ועוד ועוד, הרשימה ארוכה...

טוב זה באמת הזוי. אגב אם יש להם 15 ילדים איך זה שהם מפסידים פחות ממה שאני עם הרבה פחות? אולי בגלל ה לפני 2003/אחרי 2003?
לא משנה. בכל אופן מדובר בסכומים קטנים אבל מבחינתי זה כמו לקוח גזלן שלא משלם פעם בחודש.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י השקעה;1070077:
טוב זה באמת הזוי. אגב אם יש להם 15 ילדים איך זה שהם מפסידים פחות ממה שאני עם הרבה פחות? אולי בגלל ה לפני 2003/אחרי 2003?
לא משנה. בכל אופן מדובר בסכומים קטנים אבל מבחינתי זה כמו לקוח גזלן שלא משלם פעם בחודש.
הוי, איך הגעת ללקוח גזלן? הם לא חייבים את הכסף הזה. עד לפני כך וכך שנים הקצבה הזאת הייתה רק ליוצאי צבא בכלל.
לא שאני אומרת שהשיקולים שלהם נכונים, לא שאני אומרת שהכסף מחולק בצורה הוגנת, אבל מכאן ועד לקוח גזלן... נו נו.

ה' נתן לנו את הקצבה לכך וכך שנים. ה' לקח. יהי שם ה' מבורך.

פרנסה משמים, זו אינה קלישאה אלא עובדה.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני צריכה להזכיר לעצמי כנראה לא להגיב כאן בנושאים אידיאולוגיים. פשוט חסר טעם.
תמיד יבוא מי שיקח את התגובה שלך להיפך הגמור ממה שהתכוונת. הזוי.

בכ"א המשך דיון מהנה

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י השקעה;1070077:

היה כתוב שרוב הילדים שלהם נשואים כבר.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י השקעה;1070091:
אני צריכה להזכיר לעצמי כנראה לא להגיב כאן בנושאים אידיאולוגיים. פשוט חסר טעם.
תמיד יבוא מי שיקח את התגובה שלך להיפך הגמור ממה שהתכוונת. הזוי.

בכ"א המשך דיון מהנה
יותר הזוי לכתוב דברים ולא לעמוד מאחוריהם (ואח"כ לטעון שהדברים הוצאו מהקשרם).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה