קיבלנו ילדה במתנה!!!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שרהה

משתמש פעיל
אתם בטוחים שאתם מדברים על אותו עיר ירושלים שאני מדברת?:D
חחחחחחחח
אני לא מסוגלת

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י bbr;2389890:
לא קראתי את כל האשכול, מחוסר זמן וחוסר ריכוז...
אני לא יודעת אם כתבו את זה באן שהוא או לא, אז הייתי חייבת להוסיף משהו שלא כתוב בסטטיסטיקה.
יש דברים שהם מעבר לראיה שלנו, וזה שבכל אדם יש נשמה ושמגיעה הרגע שהיא צריכה לצאת מן הגוף היא פשוט יוצאת, רק אנחנו בעיני הבשר שלנו חייבים הסבר שירצה אותנו אז אומרים האחד מת מהמחלה, השני משבץ והשלישי מהתקף לב חמור. תכל'ס כולם מתו מסיבה אחת: נשמתם יצאה מהגוף!!! כל שאר הנסיבות זה בשביל שיהיה לנו איך להגדיר את זה בפרוטוקול.
תינוקות מתים מאותה סיבה בדיוק!
והרבה פעמים נשמות יורדות לעולם בשביל לעשות תיקון קצר והן מסיימות את תפקידן ועולות לעולמות עליונים וזה בדיוק תינוקות שמתים מוות בעריסה. מוות בעריסה זה נשמה שגמרה את תיקונה והלכה למקומה. הבעיה, שמיד כששומעים כל איזה טרגדיה אנחנו חושבים איך אנו יכולים לחסן את עצמינו מפניה, וכאן מגיעות הסטטיסטיקות וכל הבלה בלה שנמרח על פני עשרות הודעות פה באשכול.

ולפני שתחל השלכת הביצים והעגבניות על זה שאנחנו צריכים לעשות השתדלות, אענה שלא שכחתי מהדבר החשוב הזה, רק שלהכנס לחרדות מטורפות ולחשוב שהחיים של הילדים שלנו בידיים שלנו, לא מביא למקומות טובים, כי זה פשוט לא כך.

ושוב סליחה שהפרעתי לסטטיסטיקות הקדושות!

תוספת: ביהדות אין דבר כזה סטטיסטיקה, כי דברים קורים בהשגחה מדויקת, ולא בגלל שכך חייב להיות מבחינה סטטיסטית.

הדברים נכונים מאוד.
אבל,
כמו הרבה אשכולות כאן הוא כאילו מדבר בכמה שפות.
אתן דוגמא מפורום צילום: מעלים תמונה.
-יש את שפת התוצאה מול עין רגילה. ילד יפה, מקום יפה וכו' וכו'.
-ויש את שפת המקצוע של הצלמים. מיקום, תאורה, קומפיציה וכו' וכו'
לדבר על הנושא מהצד הסטטיסטי שלו, לחלוטין לא סותר את דברי האמונה.
זה פשוט לראות את הנושא מעוד כיוון.
(וסתם אם מדברים אמונה, לא סותר ולגיטימי למצוא דרכים שונות להרגע. אחד יגש לתינוק חמש פעמים בלילה. שני יגש לסטטיסטיקה חמש פעמים ויראה כמה היא לא מדויקת. מה ההבדל:confused:)

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 21309;2389353:
אם המחקרים לא אמינים - מה האינטרס של החוקרת ושל משרד הבריאות להורות על שינה על הגב?

(אני אחת שמאמינה שלכל מחקר יש אינטרס מסוים והגוף המממן אותו "עוזר" להטות אותו לצד הרצוי לו. אבל מה ייתן להם ההמלצה להשכיב על הגב? )

נכתב ע"י רותי קפלר;2389411:
אינני יודעת.

אבל הבאתי כאן נתונים מהאתר הבינלאומי שמימי הפנתה אותי אליו בשם העמותה, ובמקביל ציטוט של הידיעות לתקשורת של אותה עמותה.
הנתונים סותרים.
נניח שברינדא גיננדל היא יורי"ת של עמותה ללא מטרות רווח שבאה להציל את העולם ובעיקר את התינוקות ממוות בעריסה.
ונניח שבריינא גיננדל כבר שכחה מזמן בשביל מה היא פתחה את העמותה.
היום יש לבריינא גיננדל עמותה מוכרת ומכובדת שמביאה לה הכרה בינלאומית.
ונניח שכדי להמשיך לתחזק את העמותה, ברינדא גיננדל צריכה לגייס תקציבים.
ונניח שכדי לגייס תקציבים צריך לשכנע את ה"נדיבים" בצורך החשוב.
אז רק נניח, לרגע, ורק לצורך המחשה, ונסייג, ונוסיף כוכבית, שכדאי לה לנפח טיפהלה את הממצאים, באופנים כשרים, כמובן, כדי שהנדיבים יבינו כמה העמותה שלה חשובה ונדרשת.
ונניח, שוב, רק נניח, שהתקשורת באיזו מדינה פיצית ודווקא די מתקדמת, היא רדודה, שטחית ובמרדף אמיץ אחרי אייטמים מעלי רייטינג
אז נקבל בנאדם אחד שמעוות נתונים כרצונו ומדינה שלמה שנוהה אחריו בצקצוק לשון, בבכי ובנהי

לא אמרתי כלום

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לילי 1;2390410:
נניח שברינדא גיננדל היא יורי"ת של עמותה ללא מטרות רווח שבאה להציל את העולם ובעיקר את התינוקות ממוות בעריסה.
ונניח שבריינא גיננדל כבר שכחה מזמן בשביל מה היא פתחה את העמותה.
היום יש לבריינא גיננדל עמותה מוכרת ומכובדת שמביאה לה הכרה בינלאומית.
ונניח שכדי להמשיך לתחזק את העמותה, ברינדא גיננדל צריכה לגייס תקציבים.
ונניח שכדי לגייס תקציבים צריך לשכנע את ה"נדיבים" בצורך החשוב.
אז רק נניח, לרגע, ורק לצורך המחשה, ונסייג, ונוסיף כוכבית, שכדאי לה לנפח טיפהלה את הממצאים, באופנים כשרים, כמובן, כדי שהנדיבים יבינו כמה העמותה שלה חשובה ונדרשת.
ונניח, שוב, רק נניח, שהתקשורת באיזו מדינה פיצית ודווקא די מתקדמת, היא רדודה, שטחית ובמרדף אמיץ אחרי אייטמים מעלי רייטינג
אז נקבל בנאדם אחד שמעוות נתונים כרצונו ומדינה שלמה שנוהה אחריו בצקצוק לשון, בבכי ובנהי

לא אמרתי כלום

לי יש עוד סברה
ואין לי מח להתנסח חמוד כמוך עכשיו ;)

יש תעלומה.
מוות בעריסה = משהו לא ידוע. לא מובן.

בעולם שאין בו אמונה ויראת שמים לא יכולים לקבל כזה דבר, קשה מאד מאד להוריד את האף ולהגיד "לא יודעים"
אז מחפשים סיבות
ומחפשים
וחופרים
ולמישהו נפל איזה אסימון חלוד
והחליט על שכיבה על הבטן
איך הגיעו לזה? לא יודעת.
יש עוד סיבות הגיוניות, מזרן רך מדי, שינה עם ההורים - הסיבות האלה מתקבלות על דעתי לחלוטין, הן הגיוניות ובעיני סבירות הרבה יותר.
איכשהוא הצטרפה גם תנוחת שינה
כי בעולם שאין בו אמונה
לא יודעים לשחרר שליטה
והדברים התבססו והתבססו והיו לעובדה
ונשות ישראל צדקניות ומסורות, שמעו, קבלו, הרופא אמר, הן חיות בעולם שיש בו אמונה וקבלת מרות, וזה יפה מאד.
וממילא זה נכנס לגדר השתדלות וצורך.

עד כאן דעתי המלומדה.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י wald;2390434:
לי יש עוד סברה
ואין לי מח להתנסח חמוד כמוך עכשיו ;)

יש תעלומה.
מוות בעריסה = משהו לא ידוע. לא מובן.

בעולם שאין בו אמונה ויראת שמים לא יכולים לקבל כזה דבר, קשה מאד מאד להוריד את האף ולהגיד "לא יודעים"
אז מחפשים סיבות
ומחפשים
וחופרים
ולמישהו נפל איזה אסימון חלוד
והחליט על שכיבה על הבטן
איך הגיעו לזה? לא יודעת.
יש עוד סיבות הגיוניות, מזרן רך מדי, שינה עם ההורים - הסיבות האלה מתקבלות על דעתי לחלוטין, הן הגיוניות ובעיני סבירות הרבה יותר.
איכשהוא הצטרפה גם תנוחת שינה
כי בעולם שאין בו אמונה
לא יודעים לשחרר שליטה
והדברים התבססו והתבססו והיו לעובדה
ונשות ישראל צדקניות ומסורות, שמעו, קבלו, הרופא אמר, הן חיות בעולם שיש בו אמונה וקבלת מרות, וזה יפה מאד.
וממילא זה נכנס לגדר השתדלות וצורך.

עד כאן דעתי המלומדה.

חמודה.
גם כאשר ניסו למגר את השחפת או את האבעבועות השחורות או את הדבר זו היתה המחשבה וזהו המניע?:rolleyes:

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י בית היין;2390409:
הדברים נכונים מאוד.
אבל,
כמו הרבה אשכולות כאן הוא כאילו מדבר בכמה שפות.
אתן דוגמא מפורום צילום: מעלים תמונה.
-יש את שפת התוצאה מול עין רגילה. ילד יפה, מקום יפה וכו' וכו'.
-ויש את שפת המקצוע של הצלמים. מיקום, תאורה, קומפיציה וכו' וכו'
לדבר על הנושא מהצד הסטטיסטי שלו, לחלוטין לא סותר את דברי האמונה.
זה פשוט לראות את הנושא מעוד כיוון.
(וסתם אם מדברים אמונה, לא סותר ולגיטימי למצוא דרכים שונות להרגע. אחד יגש לתינוק חמש פעמים בלילה. שני יגש לסטטיסטיקה חמש פעמים ויראה כמה היא לא מדויקת. מה ההבדל:confused:)

יש רק בעיה אחת, שהאמונה מרגיעה, ולגשת חמש פעמים בלילה לתינוק, ולקרוא מחקרים וסטטיסטיקות עושים את הפעולה ההפוכה בדיוק, מכניסים ללחץ!
אז מי שמחפש לחצים נוספים בחייו בנוסף לאלה שישנם שיערב לו, רק שהיו פה כמה נשים שכתבו שהן ממש חרדות לגורל תינוקותיהן, אז על זה באה בדיוק הודעתי.

ושלא תחשדו לרגע שאני מלאך ואני לא מתעוררת לפעמים בבוקר בחרדה שהתינוק לא העיר אותי שעות רבות ו...... (דפיקות לב וכו') אבל אני משתדלת להזכיר לעצמי שגם אם אפקיד כל הלילה שומרים ומאבטחים ליד תינוקותיי אין בידיו של אף אחד מהם לגרום לו לחיות או ח"ו....

מאחלת הרבה רוגע לכל עמ"י
אם חרדתית לשעבר

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י wald;2390293:
סתם מעניין, מה את אומרת על כל הנתונים והשאלות שהתעוררו כאן? עדיין משוכנעת אותו הדבר לגבי נחיצות העניין?

כל עוד אין נתון ומסקנה סופית מרופא מוממחה או הכי טוב מרב שבא רופא לשאול אותו והוא דן בדיני נפשות והגיעו לפסק הלכה
לא אסכים עם הרעיון > לנסות להשתדל זה הכל!
ועוד יותר תמשיכי את מה שאת עושה כי אני לא אגיד לך מה לעשות
רק אל תעודדי עוד אמא שתעשה את מה שאת עושה שזה נוגד לדעה רפואית

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נכתב ע"י לילי 1;2390279:
רותי, בסטטיסטיקה היסקית, מדגם מייצג הוא 30 משתתפים! (שכמובן צריכים לעמוד בכללי הייצוג)
יותר מכך, במדינה כמו ישראל בה יש בערך 40 מקרים בשנה, מדגם של 41 יכול להיות לא רק מדגם מייצג אלה מאה אחוז מהאוכלוסיה(וזה מקרה נדיר מחקרית)
אם תסתכלי על הטבלאות של דרגות החופש במבחני T ו F תראי ההבדלים בין הנחקר ה40 ל41 זניחים ולעיתים לא קיימים

אין שום קשר בין מידת הייצוגיות של המדגם לגודל שלו. הייצוגיות תלויה אך ורק בשאלה האם המדגם, בכל גודל שהוא, כולל את כל מרכיבי האוכלוסיה.
יכול להיות מדגם בן 5000 גברים, והוא לא יהיה מייצג לאוכלוסיה הכוללת נשים.

בלי קשר לייצוגיות, אלא רק גודל המדגם: מקובל לומר שתא סטטיסטי הוא בן 30 נדגמים לפחות, כי על פי משפט הגבול המרכזי, ניתן לנתח אותו באותם כלים שמנתחים מדגמים גדולים יותר. זה מספר המינימום. אבל כמו שכבר ציינתי, ככל שהמדגם קטן יותר כך אחוז הסטייה יהיה גדול יותר, ובמקרה של 30 או 41 - ענק יותר.

אם המדגם עומד על 41 נדגמים, ומנסים להשוות בין 42 אחוז ל-58 אחוז, אז הפער לא מובהק. כלומר, יתכן מאוד שרק במקרה יש פער כזה. יכול להיות שאם אנחנו מנסים ללמוד מכאן על האוכלוסיה כולה, אז הסטייה היא של 10 אחוז בלבד (לא מיציתי את כל הסטייה, בסדר?) ואז בעצם, מדובר לא ב-58 אחוז, אלא ב-48, ולא ב-42 אלא ב-52. והתמונה הפוכה.

ממצאים כאלה הם חסרי משמעות, למרות שאולי המדגם מייצג את כל שכבות האוכלוסיה הנדגמת. אם המדגם היה בן 500 נדגמים היינו יכולים לומר שיש הבדל מובהק.

ואם מדובר פה בסטטיסטיקה תיאורית, אז היא מתארת תמונת מצב של אוכלוסית הנפטרים ממוות עריסה. מה נוכל כבר לעזור להם. אם את רוצה להסיק מכאן כלפי האוכלוסיה כולה - אז לקחת שוב מדגם, והוא קטן. האילוצים לא משנים את המצב.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ודרך אגב, יהיה תמיד בעייתי להשוות בין שני מדגמים שנדגמו בעזרת שיטות שונות.

יש לנו מדגם של ניתוחים לאחר המוות. איסוף הנתונים נעשה בשיטה אחת.
קצת מטריד להשוות את המדגם הזה לסקר שנערך באמצעות תשאול, איך הורים משכיבים את התינוק לישון.

וזה עוד לפני שנבדוק אם יש לנו ממצאים מובהקים בכלל, לאור גדלי המדגמים.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י סתם;2390596:
כל עוד אין נתון ומסקנה סופית מרופא מוממחה או הכי טוב מרב שבא רופא לשאול אותו והוא דן בדיני נפשות והגיעו לפסק הלכה
לא אסכים עם הרעיון > לנסות להשתדל זה הכל!
ועוד יותר תמשיכי את מה שאת עושה כי אני לא אגיד לך מה לעשות
רק אל תעודדי עוד אמא שתעשה את מה שאת עושה שזה נוגד לדעה רפואית

מידת ההשתדלות - היא לפי מידת הביטחון של האדם.
לכן מי שסומכת על הקב"ה, וכן משתדלת ועושה מה שצריך בגדר הנורמה, ויודעת שכל השאר נגזר בידי שמים - אז יש גבול להשתדלות!
לא כל חרדה ושיגעון נקרא - השתדלות.

אגב, לא זוכרת שנתתי פה הוראה למישהי איך להשכיב את תינוקה...

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ckuh;2390656:
אין שום קשר בין מידת הייצוגיות של המדגם לגודל שלו. הייצוגיות תלויה אך ורק בשאלה האם המדגם, בכל גודל שהוא, כולל את כל מרכיבי האוכלוסיה.
.
תראי לאה, איו לי את הכלים לענות לך. ברור שההשכלה הסטטיסטית שלך גבוהה משלי. בקורס הסטטיסטיקה (תואר שני, מדעי החברה, אוניברסיטה) עבדו בדרך כלל עם סטיית תקן של .05 כמקובל במדעים לא מדויקים. אלפי מאמרים נכתבו על מחקרים עם 30-40 נבדקים. לא יודעת מה לאמר ולבושתי אני גם לא מבינה עד הסוף מה שכתבת, אז אני רק אצדיע לך...

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י חויד;2390811:
לכן מי שסומכת על הקב"ה, וכן משתדלת ועושה מה שצריך בגדר הנורמה, ויודעת שכל השאר נגזר בידי שמים - אז יש גבול להשתדלות!

אגב, לא זוכרת שנתתי פה הוראה למישהי איך להשכיב את תינוקה...

אוקי
קודם כל לא עניתי לך אלא ל'ולד' דבר שני אצלי זו השתדלות נורמלית לגמרי וזהו כל השאר תקין אצלי :D אני ממש לא סובלת מזה ב"ה תודה לקל הילדים שלי לא הוציאו אותי מדעתי וישנים על הגב
ולהפך אני הרבה יותר רגועה שאני עושה מה שממליצים לי גדולים וטובים ממך.

nechami21

משתמש מקצוען
התלבטתי אם להמשיך להגיב לדיון הפורה והמעמיק הזה. כיף להכיר את הידע עולם ויכולות ניתוח של כל אחת מהעונות.

בסך הכל אני דיי חדשה פה...

אבל הרגשתי שדוקא בגלל שזה נושא שחשבתי עליו המון והוא ממש בנפשי, אני חייבת להוסיף את פרוטות המחשבה שלי...

נכתב ע"י חויד;2390811:

אני חושבת שצריך קודם להגדיר מהו ביטחון ומהו השתדלות.
וסליחה שאני ממש לא נחמדה - אבל חשוב להשתמש באותה מידה של ביטחון והשתדלות גם לדברים אחרים - כמו פרנסה.

לפעמים אנחנו צובעים את הקושי שלנו לשנות הרגלים, של נוחות או של שינה בטיעונים הגיונים ובדיון על מספר המשתתפים במחקר, ו- איך בדקו אותו בדיוק? ו...מי בדק את זה?

זהו, זה הפרוטות שלי.

אפשר לקרוא לזה חרדה, ואפשר לקרוא לזה ריאליות. ריאליות של אמא שרוצה להיות מסוגלת להגיד : "ידינו לא שפכו את הדם הזה". עשיתי מה שיכולתי והשאר בידי שמים.

אן

משתמש רשום
נכתב ע"י nechami21;2390871:
התלבטתי אם להמשיך להגיב לדיון הפורה והמעמיק הזה. כיף להכיר את הידע עולם ויכולות ניתוח של כל אחת מהעונות.

בסך הכל אני דיי חדשה פה...

אבל הרגשתי שדוקא בגלל שזה נושא שחשבתי עליו המון והוא ממש בנפשי, אני חייבת להוסיף את פרוטות המחשבה שלי...

אני חושבת שצריך קודם להגדיר מהו ביטחון ומהו השתדלות.
וסליחה שאני ממש לא נחמדה - אבל חשוב להשתמש באותה מידה של ביטחון והשתדלות גם לדברים אחרים - כמו פרנסה.

לפעמים אנחנו צובעים את הקושי שלנו לשנות הרגלים, של נוחות או של שינה בטיעונים הגיונים ובדיון על מספר המשתתפים במחקר, ו- איך בדקו אותו בדיוק? ו...מי בדק את זה?

זהו, זה הפרוטות שלי.

אפשר לקרוא לזה חרדה, ואפשר לקרוא לזה ריאליות. ריאליות של אמא שרוצה להיות מסוגלת להגיד : "ידינו לא שפכו את הדם הזה". עשיתי מה שיכולתי והשאר בידי שמים.

ונראה לך שאת היחידה שבודקת את גבולות ההשתדלות שלה גם בענייני פרנסה?
ציבור לא קטן של נשים יראות שמיים ומיטיבות לחשוב נתאסף כאן, ולכולן את טוענת שהן מפקפקות בהמלצה של אנשי רפואה (שבה-בעת ימליצו לך על בדיקות גנטיות כדי למנוע את הבאתו של ילד "פגום" לגזענו המשובח), אך ורק משום עצלות?
כתבת "עשיתי מה שיכולתי והשאר בידי שמיים".
זוהי בדיוק השתדלות- כפי היכולת. ואין טעם להשוות בין היכולת של אשה א' ליכולת של אשה ב'.

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י אן;2390882:
ונראה לך שאת היחידה שבודקת את גבולות ההשתדלות שלה גם בענייני פרנסה?
ציבור לא קטן של נשים יראות שמיים ומיטיבות לחשוב נתאסף כאן, ולכולן את טוענת שהן מפקפקות בהמלצה של אנשי רפואה (שבה-בעת ימליצו לך על בדיקות גנטיות כדי למנוע את הבאתו של ילד "פגום" לגזענו המשובח), אך ורק משום עצלות?
כתבת "עשיתי מה שיכולתי והשאר בידי שמיים".
זוהי בדיוק השתדלות- כפי היכולת. ואין טעם להשוות בין היכולת של אשה א' ליכולת של אשה ב'.

סליחה לא הבנתי גם בדיקות גנטיות את לא יכולה להשוות בין משפחה למשפחה ואם רופא ממליץ - שואלים רב וזה דיני נפשות
ויש משפחות שזה חשוב מאד לעתיד המשפחה!

אן

משתמש רשום
נכתב ע"י סתם;2390895:
סליחה לא הבנתי גם בדיקות גנטיות את לא יכולה להשוות בין משפחה למשפחה ואם רופא ממליץ - שואלים רב וזה דיני נפשות
ויש משפחות שזה חשוב מאד לעתיד המשפחה!

ישמעו אזנייך מה שפיך מדבר! כלומר עינייך מה שאצבעותייך רושמות!
אנשים פה שאלו רב!!!! על כך בדיוק אני מוחה- מנין האומץ לבוא להגיד שאתן נציגות ההשתדלות עלי אדמות? האם בכל דבר ועניין אנו דומות שאת באה להשוות? (לא דווקא אותי, אלא כל אשה אחרת שענתה כאן)
יש גם המלצה לשלושה מוצרי חלב ויש גם המלצה להפחית- מה תעשי?
יש המלצה להשכיב על הגב ויש אנשי רפואה שטוענים להיפך- מה תעשי?
אין דיכוטומיה!! אין!!!!

וזה לא אישי נגדך כאדם ח"ו- רק את הדעה הזאת אני לא מקבלת

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י אן;2390904:
ישמעו אזנייך מה שפיך מדבר! כלומר עינייך מה שאצבעותייך רושמות!
אנשים פה שאלו רב!!!! על כך בדיוק אני מוחה- מנין האומץ לבוא להגיד שאתן נציגות ההשתדלות עלי אדמות? האם בכל דבר ועניין אנו דומות שאת באה להשוות? (לא דווקא אותי, אלא כל אשה אחרת שענתה כאן)
יש גם המלצה לשלושה מוצרי חלב ויש גם המלצה להפחית- מה תעשי?
יש המלצה להשכיב על הגב ויש אנשי רפואה שטוענים להיפך- מה תעשי?
אין דיכוטומיה!! אין!!!!

וזה לא אישי נגדך כאדם ח"ו- רק את הדעה הזאת אני לא מקבלת

מי שאל רב? אחת שאמא שלה שאלה או סבתא?
כל ענין לגופו כל מקרה לגופו - כל אחד צריך לשאול ולא ללמוד מדרך אחרת
כמו בענין פרנסה ודומיו וכן גם בריאות
אם משהי שאלה רב על עצמה - ברור שהיא תנהג בזה הדרך
ואני ממש לא אומרת לנשים מה לעשות אם תעקבי אחרי דברי
אני ביקשתי לבקש מסקנה אמיתי ממומחה רפואי בדיון הלכתי אדוק! - צרוף ביחד!

אן

משתמש רשום
נכתב ע"י סתם;2390911:
מי שאל רב? אחת שאמא שלה שאלה או סבתא?
כל ענין לגופו כל מקרה לגופו - כל אחד צריך לשאול ולא ללמוד מדרך אחרת
כמו בענין פרנסה ודומיו וכן גם בריאות
אם משהי שאלה רב על עצמה - ברור שהיא תנהג בזה הדרך
ואני ממש לא אומרת לנשים מה לעשות אם תעקבי אחרי דברי
אני ביקשתי לבקש מסקנה אמיתי ממומחה רפואי בדיון הלכתי אדוק! - צרוף ביחד!

עייפתי.
מה שאני מסכימה- כל אחד וגבולותיו,
ולא להקיש מזה לזה.

ושיהיה לך גידול קל ושבת שלום :)

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שואלים רב כשיש שאלה.

אני חושבת שזה עניין של נקודת מבט.
יש הרואות כאן שאלה ויש שלא רואות.
יש שסוברות שזה בגדר השתדלות ויש שסוברות שלא. מכל מיני סיבות.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כאילו שאלה שמשכיבות על הגב כן שאלו רב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה