קיבלנו ילדה במתנה!!!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא קראתי את כל האשכול, מחוסר זמן וחוסר ריכוז...
אני לא יודעת אם כתבו את זה באן שהוא או לא, אז הייתי חייבת להוסיף משהו שלא כתוב בסטטיסטיקה.
יש דברים שהם מעבר לראיה שלנו, וזה שבכל אדם יש נשמה ושמגיעה הרגע שהיא צריכה לצאת מן הגוף היא פשוט יוצאת, רק אנחנו בעיני הבשר שלנו חייבים הסבר שירצה אותנו אז אומרים האחד מת מהמחלה, השני משבץ והשלישי מהתקף לב חמור. תכל'ס כולם מתו מסיבה אחת: נשמתם יצאה מהגוף!!! כל שאר הנסיבות זה בשביל שיהיה לנו איך להגדיר את זה בפרוטוקול.
תינוקות מתים מאותה סיבה בדיוק!
והרבה פעמים נשמות יורדות לעולם בשביל לעשות תיקון קצר והן מסיימות את תפקידן ועולות לעולמות עליונים וזה בדיוק תינוקות שמתים מוות בעריסה. מוות בעריסה זה נשמה שגמרה את תיקונה והלכה למקומה. הבעיה, שמיד כששומעים כל איזה טרגדיה אנחנו חושבים איך אנו יכולים לחסן את עצמינו מפניה, וכאן מגיעות הסטטיסטיקות וכל הבלה בלה שנמרח על פני עשרות הודעות פה באשכול.

ולפני שתחל השלכת הביצים והעגבניות על זה שאנחנו צריכים לעשות השתדלות, אענה שלא שכחתי מהדבר החשוב הזה, רק שלהכנס לחרדות מטורפות ולחשוב שהחיים של הילדים שלנו בידיים שלנו, לא מביא למקומות טובים, כי זה פשוט לא כך.

ושוב סליחה שהפרעתי לסטטיסטיקות הקדושות!

תוספת: ביהדות אין דבר כזה סטטיסטיקה, כי דברים קורים בהשגחה מדויקת, ולא בגלל שכך חייב להיות מבחינה סטטיסטית.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2389889:
למה מוטעית? בגרף שלי מדדתי את רמת הקור, לא את מעלות החום או טמפרטורה.
בחורף הכי קר, בסתיו קצת קר, בקיץ לא קר בכלל.

כך שהמתאם שלי נשאר ליניארי (אם כי לא מדוייק)

ונכון שלו הגרף היה מראה מעלות חום/קור, היה מתאם הפוך - הטמפ' הייתה יורדת ככל שהסופגניות עולות. (שוב, בערך)

נו טוב, אז אני אהיה עוד קצת קטנונית. כדי שמחקר יהיה מהימן, צריך לבחור כלי מחקר מתאימים ומדויקים, אז איך אפשר למדוד רמת קור שלא בעזרת מד טמפרטורה (אולי באמצעות כמות השכבות שאנשים לובשים :rolleyes:)?

וגם במדידת טמפרטורה, אני חוששת שהגרף היה מציג קשר לא לינארי (נגיד, איזו פרבולה חמודה כמו שכתבתי בהודעה הקודמת).

אבל, הי, אני מתבדחת, רק רציתי לומר שמחקר מתאמי הוא לא כל כך גרוע, ומחקר ניסויי הוא לא תורה מסיני. אחת הבעיות במדעי החברה היא שגם אם למחקר יש תוקף רב, ונניח, שבעקבותיו מוסקת מסקנה הנוגעת לסך מסוים של אחוזים מאוכלוסיה מסוימת, המסקנה הזו עלולה להיות לא רלוונטית ליחידים מסויימים.

חוה קוה

משתמש פעיל
לא גב לא בטן, תחושת בטן הגיוני:

נכתב ע"י HP10;2385042:
חסד ה' עלינו כל היום ובמיוחד בליל...!!

היום, בשעה 5 לפנות בוקר אני מתעוררת לשמע קול בכי של הקטנה שלי (חודש וחצי!)
מיד שמתי לב שהבכי אינו רגיל אלא חנוק וזועק לעזרה, זינקתי מהמיטה, אני באה להוציא אותה אני מגלה שהשמיכה מכסה את כל הפנים שלה!

לא קראתי את כל התגובות, אבל מה שאומר עכשיו יהיה עבור רבים מעין פצצה:
לא משנה באיזה צד התינוק יישן בלילה, העיקר הוא [ואני יודעת שזה לא כ"כ מקובל בישראל] לישון עם חלון פתוח בחדר השינה! כל לילה, כל השנה.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חוה קוה;2389989:
נכתב ע"י HP10;2385042:

מיד שמתי לב שהבכי אינו רגיל אלא חנוק וזועק לעזרה, זינקתי מהמיטה, אני באה להוציא אותה אני מגלה שהשמיכה מכסה את כל הפנים שלה!

לא משנה באיזה צד התינוק יישן בלילה, העיקר הוא [ואני יודעת שזה לא כ"כ מקובל בישראל] לישון עם חלון פתוח בחדר השינה! כל לילה, כל השנה.

את מתכוונת חלון פתוח עד הסוף או איזשהוא פתח לפי רמת המזג אויר?
כי אני לא מבינה איך אפשר אחרת, אני ממש נחנקת אם החלון סגור עד הסוף, ואם קר - מדליקים חימום. וחימום בלי אורור = חנק
ומזגן בקיץ, בד"כ אנחנו מוסיפים מאוור לגיבוי לכוון הקיר כדי להזיז את האויר בחדר.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י HP10;2385042:

לא ממש הבנתי איך חלון פתוח עוזר לתינוק עם שמיכה על הראש ?
אגב, אפשר להשאיר חלון פתוח בחדר סמוך (ודלת של חדר שינה פתוחה) זו גם אופציה.

חוה קוה

משתמש פעיל
נכתב ע"י wald;2389992:
את מתכוונת חלון פתוח עד הסוף או איזשהוא פתח לפי רמת המזג אויר?
כי אני לא מבינה איך אפשר אחרת, אני ממש נחנקת אם החלון סגור עד הסוף, ואם קר - מדליקים חימום. וחימום בלי אורור = חנק
ומזגן בקיץ, בד"כ אנחנו מוסיפים מאוור לגיבוי לכוון הקיר כדי להזיז את האויר בחדר.

העקרון הוא פשוט מאד, שאויר חדש [חמצן] ייכנס לחדר, ואז, כשהתינוק נושם אויר, ולא רק פחמן דו חמצני, אין סיבה שיחווה מצוקת נשימה.

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י חוה קוה;2390036:
נכתב ע"י wald;2389992:
העקרון הוא פשוט מאד, שאויר חדש [חמצן] ייכנס לחדר, ואז, כשהתינוק נושם אויר, ולא רק פחמן דו חמצני, אין סיבה שיחווה מצוקת נשימה.

אם קראת טוב, הסיפור כאן שהשמיכה כיסתה לו את הפנים ולכן לא יכל לנשום טוב,
מה עוזר לזה חלון פתוח ?

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
נכתב ע"י חוה קוה;2390036:
נכתב ע"י wald;2389992:

ודאי שיש סיבות נוספות שיחווה מצוקת נשימה:
כמו שהזכירו- שמיכה על הראש.
פליטה שנבלעה לדרכי הנשימה.
ואם ישן על הבטן עם ראש שקוע במזרן, לא יעזור לו חלון פתוח.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י nechamizak;2389971:
נו טוב, אז אני אהיה עוד קצת קטנונית. כדי שמחקר יהיה מהימן, צריך לבחור כלי מחקר מתאימים ומדויקים, אז איך אפשר למדוד רמת קור שלא בעזרת מד טמפרטורה (אולי באמצעות כמות השכבות שאנשים לובשים :rolleyes:)?

וגם במדידת טמפרטורה, אני חוששת שהגרף היה מציג קשר לא לינארי (נגיד, איזו פרבולה חמודה כמו שכתבתי בהודעה הקודמת).

אבל, הי, אני מתבדחת, רק רציתי לומר שמחקר מתאמי הוא לא כל כך גרוע, ומחקר ניסויי הוא לא תורה מסיני. אחת הבעיות במדעי החברה היא שגם אם למחקר יש תוקף רב, ונניח, שבעקבותיו מוסקת מסקנה הנוגעת לסך מסוים של אחוזים מאוכלוסיה מסוימת, המסקנה הזו עלולה להיות לא רלוונטית ליחידים מסויימים.

ורותי, למען הסר ספק, אני אוהבת לקרוא איך את מסבירה בכישרון ובחינניות מושגים ורעיונות מורכבים יותר.

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2387720:
מה שיותר מדהים, זה שהמחקר - שוב אם הבנתי נכון - נערך על 41 תינוקות. תינוקות שמתו. אחרי מותם.
זה מדגם חביב. אבל דיברו כאן על מיפויי אוכלוסיות שלמות, ומחקרים בהיקף של מדינות.

נכתב ע"י רותי קפלר;2388206:
לא נכון. על פי הנוסחה המקובלת לחישוב מדגם, 41 נחקרים אינם מדגם מייצג לשום עניין, אלא אם גודל הקבוצה הנחקרת כולה הוא 45 פריטים.
.

רותי, בסטטיסטיקה היסקית, מדגם מייצג הוא 30 משתתפים! (שכמובן צריכים לעמוד בכללי הייצוג)
יותר מכך, במדינה כמו ישראל בה יש בערך 40 מקרים בשנה, מדגם של 41 יכול להיות לא רק מדגם מייצג אלה מאה אחוז מהאוכלוסיה(וזה מקרה נדיר מחקרית)
אם תסתכלי על הטבלאות של דרגות החופש במבחני T ו F תראי ההבדלים בין הנחקר ה40 ל41 זניחים ולעיתים לא קיימים

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י חויד;2389823:
אין לי מושג באינטרסים, אני חייה את השטח (של התינוקים, ב"ה...)
ובשטח, השכיבה על הבטן הכי טבעית והגיונית לתינוק.
ההוראה היא של משרד הבריאות, לא של רופאים, או שהרופאים אומרים מה שמשרד הבריאות אומר להם להגיד...

ואם את חרדתית עד כדי כך, איך את נוסעת בתח"צ/רכב ?
"תאונות דרכים הן גורם המוות העיקרי של צעירים בעולם... לפי דו"ח של ארגון עולמי למען בטיחות בדרכים, יותר ילדים מתים בתאונות מאשר ממלריה, שלשול..."

אני לא חרדתית אני רואה שאפשר גם על הגב
והביבי שלי לא נרדמת על הבטן ... רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום.

אני בנושא תחבורה גם מתריע רבות ולא מבינה איך אנשים נוסעים לא חגורים וללא חגורות בטיחות ואצל החרדים זה באחוזים גבוהים!!! לעשות השתדלות זה הדרך!
אם לא קשה ומאמץ עילאי אז למה לא?? כמה עולה בוסטר לילד 40 ש"ח!?
(נכון שאם נגזר למות אז..חשבונות שמים הכל מאיתו יתברך)

מבחינתי תשכבי על הבטן רק אל תעודדי לעשות את זה > לאחרות!

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סתם;2390282:
אני לא חרדתית אני רואה שאפשר גם על הגב
והביבי שלי לא נרדמת על הבטן ... רבות מחשבות בלב איש ועצת ה' היא תקום.

אני בנושא תחבורה גם מתריע רבות ולא מבינה איך אנשים נוסעים לא חגורים וללא חגורות בטיחות ואצל החרדים זה באחוזים גבוהים!!! לעשות השתדלות זה הדרך!
אם לא קשה ומאמץ עילאי אז למה לא?? כמה עולה בוסטר לילד 40 ש"ח!?
(נכון שאם נגזר למות אז..חשבונות שמים הכל מאיתו יתברך)

מבחינתי תשכבי על הבטן רק אל תעודדי לעשות את זה > לאחרות!

סתם מעניין, מה את אומרת על כל הנתונים והשאלות שהתעוררו כאן? עדיין משוכנעת אותו הדבר לגבי נחיצות העניין?

nechami21

משתמש מקצוען
נהנת לקרוא את הדיון.
רוצה לספר משהו אישי:
את שלושת ילדי הראשונים השכבתי על הבטן בדיוק מכל הסיבות שהובאו לעיל. היה לנו שיחה מענינית של כמה עמיתות למקצוע על כך שכיום יש בעיות תחושה בשכיחות גבוהה, ועלה הנושא של השכבה על הגב כגורם לבעיות תחושה (כי הילד חשוף בעצם לכל גירוי). וזה אפילו נתן אישוש לכל מה שחשבתי.

עד שאחות חרדית מטיפת חלב, אחת חמודה שגידלה בעצמה יותר מ10 ילדים אמרה לי משפט אחת וזה המיס אצלי את כל ההגנות: את צודקת בהכל, אבל תכל'ס זו חובת ההשתדלות. זה לא אומר שזה עוזר ב100 אחוז, אבל זה ההשתדלות שלנו בתור הורים.
לאחר מכן עברה תקופה. ול2 נשים מהמעגלים הקרובים אליי (לא חברות אלא נשים מוכרות מהעבר: מדריכה מכיתה ז' אחות של חברה) נפטרו תינוקות כן ממוות עריסה. לא קראתי את כל האשכול ברצף אבל מוזר לי שלא ראיתי הודעה של אף אחד שהכיר נפגע מקרוב. (אולי כתבו ולא ראיתי) אבל בפועל המידע הזה לא הגיע אלי ברצף אלא בתקופות שונות ואין מה לאמר- הכל אחרת כשאת מכירה את הבנאדם וזה לא שם בעיתון.
לאחר מכן נולדו לי ב"ה תאומות, ואחרי הריון מלא חרדות, עלה לי בראש כל הזמן הדברים של האחות: זה ההשתדלות שלנו. אבל- --- כמובן - כמו שכולן ציינו- כשיישנים על הגב לא ישנים טוב... ועם תאומות זה לא קל... אז אני פתרתי את הדילמה באופן שהוא לא פיתרון אולטמטיבי, אבל הוא פיתרון לשמירה על שפיות של האם והמשפחה שלה. ופשוט התחלתי להשכיב אותם בסלקלים: זה על הגב, הראש מוגבה, אך הסלקל עוטף ונותן תחושה מוגנת. זה לא מומלץ לבריאות הגב, אבל זה היה עדיף לי מאשר חשש למוות עריסה...
מקוה שזה לא נחשב לתגובה לא ענינית לדיון אוביקטיבי ועובדתי.

שרהה

משתמש פעיל
סתם מענין לאלו שכותבים שישנים עם חלון פתוח
יש כאן ירושלמיות שמסוגלות לישן עם חלון פתוח?

גולדס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שרהה;2390331:
סתם מענין לאלו שכותבים שישנים עם חלון פתוח
יש כאן ירושלמיות שמסוגלות לישן עם חלון פתוח?

בטח!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה