קורונה קורונה חדש

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

אבי2000

משתמש סופר מקצוען
אני לא חושב שעל סמך תחושות בטן של הכותבים היקרים דפה, אפשר לקבוע משהו...
יש מקומות מוסמכים לנידון הנ"ל.
חבל סתם ליצור אשליה לטוב ולמוטב...

וסליחה מאיי מי שבטנו נפגעה עקב זלזול בתחושותיה... ;)

ו... כמובן רפואה שלימה.

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
בקיצור, יש לי מכרים קרובים שהוא ואשתו כבר שבוע אינם מרגישים טעם וריח, הם התקשרו למד"א, ומד"א אמרו להם שלפי כללי משרד הבריאות זה לא תסמין, ואין להם מה להיבדק.
אני התקשרתי למד"א ובמוקד הרגיל אמרו לי שזה תסמין, ולהתקשר למוקד קורונה מד"א ולדווח להם, התקשרתי למוקד הנ"ל והם אמרו לי שזה לא תסמין לעת עתה.
מה עושים?
להיות בבידוד ביתי
לא לגרום להפצה
אם זה אכן זה.
אגב
זה מה שעושים התל אביבים שמפתחים תסמינים.
לא רצים לדיווחים אלא נשארים בבית.
חכמה בגויים....

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אגב, זו שכתבה שיש כאבים שעלולים לסכן נשים, ידוע לי שמדובר בכאבים בבטן תחתונה לא בצד הבטן.

yudb

משתמש סופר מקצוען
תודה אז זה לא זה.
נקווה שיעבור ו - מהר!!!!!!!!!!
לא בטוחה שזה נכון....
תתייעצו עם רופא.

יצא לי לאחרונה להתקל בכמה ילדים עם אפנדיציט (שחיכו לניתוח מחוייכים וכלל לא סובלים...).
אגב, קפיצות ומאמץ מגבירות את הכאב.

yudb

משתמש סופר מקצוען
מישהו יודע מידע על כך שזה כן תסמין?
שיפנו לרופא משפחה.
הם נותנים יותר בקלות ממד"א.
ובהחלט אובדן חוש טעם וריח זה תסמין...

אדם מבוגר שהיה עם חום והשתעל עם צינון - מד"א לא נתנו בדיקה.
לעומתי, קצת שיעול קצת צינון - הרופא בקופת חולים נתן לי מיד.

אולי תלוי רופא,
אבל מד"א גם אישור הבדיקות וגם התוצאות איטיות...

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען

חחח

משתמש סופר מקצוען
אני הבנתי שהאיסור לצאת בתוך ה-100 מטר-פקע.
עיקרי ההנחיות ליציאה הכרחית מהבית: יציאה לעבודה במקום עבודה חיוני ועד 15 אחוז ממצבת העובדים במקום עבודה לא חיוני, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד, סיוע לאדם הנדרש במצב רפואי או סיעודי, העברת קטין בין הורים גרושים.

מעבר לכך: יש להימנע מלצאת מהבית לטווח של יותר מ-100 מטרים, יש לשים כיסוי לאף ולפה במרחב הציבורי, יש להימנע מכל התקהלות שהיא, להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ועל כללי ההיגיינה. תחבורה ציבורית תשוב לעבוד בהיקף מצומצם של עד 25% החל מיום א', 12.4, בשעות הבוקר.

מקור- https://www.jdn.co.il/health/1308537/

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיקרי ההנחיות ליציאה הכרחית מהבית: יציאה לעבודה במקום עבודה חיוני ועד 15 אחוז ממצבת העובדים במקום עבודה לא חיוני, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים ומוצרים חיוניים בלבד, סיוע לאדם הנדרש במצב רפואי או סיעודי, העברת קטין בין הורים גרושים.

מעבר לכך: יש להימנע מלצאת מהבית לטווח של יותר מ-100 מטרים, יש לשים כיסוי לאף ולפה במרחב הציבורי, יש להימנע מכל התקהלות שהיא, להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם ועל כללי ההיגיינה. תחבורה ציבורית תשוב לעבוד בהיקף מצומצם של עד 25% החל מיום א', 12.4, בשעות הבוקר.

מקור- https://www.jdn.co.il/health/1308537/
בדיוק מה שכתבתי. האיסור של פחות ממאה פקע. מעל מאה עדיין אסור.

דבוצ'קה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בקיצור, יש לי מכרים קרובים שהוא ואשתו כבר שבוע אינם מרגישים טעם וריח, הם התקשרו למד"א, ומד"א אמרו להם שלפי כללי משרד הבריאות זה לא תסמין, ואין להם מה להיבדק.
אני התקשרתי למד"א ובמוקד הרגיל אמרו לי שזה תסמין, ולהתקשר למוקד קורונה מד"א ולדווח להם, התקשרתי למוקד הנ"ל והם אמרו לי שזה לא תסמין לעת עתה.
מה עושים?
זה תסמין בודאות.
כמעט כל האנשים שאני מכירה שחלו בקורונה (כולל אנחנו...), נפגם להם חוש הריח.

3333ציפי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה תסמין בודאות.
כמעט כל האנשים שאני מכירה שחלו בקורונה (כולל אנחנו...), נפגם להם חוש הריח.

אם היה עם חולה מאומת, אמורים לתת לו בדיקה, מכבי נותנים על כזה דבר
ואם לא- הרופא שלכם יכול לדחוף
לא לעשות בדיקה זה לסגור עיניים.

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
מכיר אחד שהתקשר למד"א שאבד לו חוש הטעם והריח
אמרו לו שזה כן תסמין, ובאו באותו יום לבדוק אותו
(אבל התוצאות הגיעו רק לאחר 5 ימים - אם שאלתם, שלילי)

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L

השחר העולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בסרט הרע הזה כבר היינו

אין לאף אחד ממקבלי ההחלטות דבר נגד בתי כנסת
פשוט הם מדגרות של הדבקה
והוכח שא"א להקפיד בהם על 10 אנשים בלבד במרחק של 2 מטר
הרי בינינו, גם היום במנייני המרפסות עומדים ליד הבעל קורא העולה לתורה והגבאי וכו' וכו'
ומה עם הגבהה וגלילה?

אז מה לעשות שאם לא רוצים שכולנו או חלקנו נמות מקורונה
צריך להשאיר אותם סגורים
וכמובן שהם יהיו בקטגוריה נפרדת ממקומות בילוי ולא יתייחסו אליהם באופן שווה
כמו שבסגירתם הם אוחרו מאוד ביחס למקומות בילוי שנסגרו באופן מוחלט כבר ממוצאי פורים
יש הרבה פתרונות לבעיות מסוימות בכל נושא שהוא וגם בזה בטח ימצאו
אם גם הישיבות וגם החיידרים ישארו סגורים עד אלול יהיה נזק רוחני אדיר לפחות לרוב הציבור נזק שאולי בלתי ניתן לתיקון
אנשים שיתרגלו להתפלל בבית וכו''
וברור שגדו''י ימצאו פתרון לפן הבריאותי

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מי זה? :eek:

השחר העולה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מקרה שלישי של יענקי רוזנברג
ושוב חוזר הניגון: בשעות הצהריים המוקדמות (שישי) נעצר בחור בן 37 בעל מוגבלות שכלית ברחוב אהלי יוסף בירושלים, בחשד לתקיפת שוטר.

מדובר במניין שהתקיים בניגוד לנהלים והוראות הרבנים, ובשל כך הגיעו למקום כוחות המשטרה. הבחור, שעבר להתגורר בשכונה יחד עם הוריו לפני שבועות ספורים, ראה מהומה והחל לצעוק.

השוטרים ביקשו לעצור אותו, וכפי שנראה בתיעוד הוידיאו הוא מתנגד למעצר וממשיך לצרוח. הוא נלקח לתחנת המשטרה - שם סירבו בהתחלה לשחררו ודרשו לחקור אותו. במשטרה אומרים כי במהלך מעצרו, נתן אגרוף לשוטר ופצע אותו.

הוריו הציגו לשוטרים תעודת נכה, אולם אלו ביקשו לקבל אסמכתא כי מדובר בחולה נפש, מסמך שבעקבות מעבר הדירה טרם נמצא על ידי הוריו של העצור. רק לאחר זמן ארוך הוחלט במשטרה על שחרורו, לאחר התערבות העסקן הרב שמעון שישא והרב בנצי אוירינג.

שימי בלוי, עסקן בחסידות סלונים, אמר בשיחה ל'בחדרי חרדים' כי, "המשטרה ממשיכה בהתנהגות החסרת רסן ומעצורים, ולא מוכנה לשחרר את הבחור על אף שקיבלו את תעודת הנכה שבה כתוב שהוא זקוק למלווה".

לדבריו, "אף אחד במשטרה לא מוכן לדבר ולענות להורים השבורים, דמינו אינו הפקר, אנו שוכרים את טובי עו''ד ע''מ שכל מי שהיה מעורב במקרה זה ייחקר במח''ש בקהילה דנים עכשיו לצאת במחאה חוקית ולזעוק את זעקתו של מושי המסכן, ונעצור את מקרה יענקי רוזנברג 3. מקווה מאוד ששליחי הציבור שלנו בכנסת יתערבו מיידית במקרה הכאוב הזה ומוישי יוכל לחזור להוריו השבורים".

מארגון בצלמו נמסר: מדובר בפגיעה חמורה ביותר בזכויות אדם. התרענו אחרי שמח"ש סגרו את התיק של הפגיעה החמורה ביענקי רוזנברג שזה יגרום לפגיעה במוגבלים והתרת דמם. . ואכן אשר יגורנו בא. בכוונתינו לפנות בהקדם למח"ש לחקור מקרה זה. וכן לדרוש משר לביטחון פנים ומ"מ המפכ"ל בדרישה ברורה לקבוע נהלים במקרה של היתקלות עם מוגבלים ובעלי תסמונת דאון.

ממשטרת ישראל נמסר: "צר לנו על הניסיון הפסול להכפיש את שוטרי ישראל המבצעים את תפקידם כחוק למען שלומו ובריאותו של הציבור תוך הצגת תמונה מעוותת וחד צדדית. בפעילות אכיפה של השוטרים לפני זמן קצר בירושלים בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על התקהלות אסורה, איתרו השוטרים מקווה ובית תפילה מאולתר שפעל בניגוד להנחיות ובו מספר רב של אנשים".

עוד נמסר כי "כשהגיעו השוטרים למקום החלו חשודים להימלט מהמקום ובמהלך ניסיון לעכב אחד מהם לרישום דו"ח בגין הפרת הצו, הוא החל לצעוק, להתפרע ואף תקף באגרוף ושרט את אחד השוטרים, מה שהוביל לפציעתו. לאחר מעצרו של החשוד בגין תקיפת שוטרים והבאתו לתחנה, הוברר כי הוא בעל מוגבלות ולכן הוא שוחרר. במקום להלין על שוטרים המבצעים את תפקידם במסירות והקרבה כחוק, ראוי היה לגנות את הפרת החוק ההמונית והבוטה, את הבריחה מהמקום של חשודים רבים, כל תקיפה של שוטרים באשר היא וכל הפרה של צו בריאות העם והתקנות לשעת חירום המסכנים את שלום הציבור ובריאותו".
מקור בחדרי

הזוי שעכשיו כשהציבור חייב את האמון בחוק ובאוכפיו שהם מרשים לעצמם לנהוג כך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה