התייעצות קופת גמל להשקעה עבור נישואי הילדים. איך מומלץ?

bmsz

משתמש פעיל
כל זה מתבסס על ההנחה שהגמ"ח המרכזי יצליח לעמוד בהתחייבויותיו עוד עשרים שנה.
וההנחה הזו לענ"ד מוטלת בספק, משום שככל שעוברים השנים הפירמידה צריכה לגדול בצורה יותר משמעותית, ובמקביל יש מתחרים, וחלק מהציבור עובר להשקעה בשוק ההון. והפרסום המאסיבי שלהם גם גורם לי לחשוש שמישהו שם לחוץ.
וזה עוד לפני המיליונים שמשולמים שם לשכר לפי אתר גיידסהר...
אם הם יפתיעו ויצליחו לעמוד בהתחייבויות, ותשיגו מספיק ערבים (שכמובן תיאלצו לחתום להם אח"כ..) אז החישוב לכאורה צריך להיות כמה הרווח המשוער מהסכום שאתם חושבים להפקיד אצל הגמ"ח המרכזי אם תשימו אותו בשוק ההון. ומול זה כמה יהיה ההפרש בין הריבית שתוכלו לקבל בבנקים להלואה בפריסה של הגמ"ח המרכזי, לריבית (חלק ההפקדה שלא חוזר) בגמ"ח המרכזי.
ישנה שאלה בסיסית שהוא מעלה,
בהתעלם מאיזה גוף הוא המלווה...
אני אנסח באופן אחר
האם כדאי בצורות ההשקעה לדאוג שבחלקן נוכל לקבל הלוואות זולות וע"י משיכה מהרווחים לכסות הלוואות (מניח כ3-4% שנתי) וכך לשמר את הקרן, מה שעל פניו נשמע הגיוני...
אופציה נוספת היא הפקדה בקופ"ג להשקעה שנותנות הלוואות זולות.
צריך לבדוק אולי שווה יותר לוותר על ההלוואות הזולות תמורת הרווחים מהד"נ

ד. פריד

משתמש מקצוען
ישנה שאלה בסיסית שהוא מעלה,
בהתעלם מאיזה גוף הוא המלווה...
אני אנסח באופן אחר
האם כדאי בצורות ההשקעה לדאוג שבחלקן נוכל לקבל הלוואות זולות וע"י משיכה מהרווחים לכסות הלוואות (מניח כ3-4% שנתי) וכך לשמר את הקרן, מה שעל פניו נשמע הגיוני...
בשביל זה כתבתי
אז החישוב לכאורה צריך להיות כמה הרווח המשוער מהסכום שאתם חושבים להפקיד אצל הגמ"ח המרכזי אם תשימו אותו בשוק ההון. ומול זה כמה יהיה ההפרש בין הריבית שתוכלו לקבל בבנקים להלואה בפריסה של הגמ"ח המרכזי, לריבית (חלק ההפקדה שלא חוזר) בגמ"ח המרכזי.
ומה שכתבתי על הגוף המלווה, זה בגלל שזה נתון שאסור להתעלם ממנו, ולא כולם שמים לב לנושא. (בבחינת לעורר את לב המעיין.)
אופציה נוספת היא הפקדה בקופ"ג להשקעה שנותנות הלוואות זולות.
צריך לבדוק אולי שווה יותר לוותר על ההלוואות הזולות תמורת הרווחים מהד"נ
נכון להיום לא ידוע לי על קופה כשרה שיש בה את האפשרות הזו.
אבל ייתכן שעד אז יהיה, וגם אולי יש אני לא יודע.

bmsz

משתמש פעיל
ומה שכתבתי על הגוף המלווה, זה בגלל שזה נתון שאסור להתעלם ממנו, ולא כולם שמים לב לנושא. (בבחינת לעורר את לב המעיין.)

א. עניין הגמח המרכזי נדוש כבר בעקבם של חכמי הפורום כאן, לא כולם מסכימים עם מה שכתבתם... ואכמ"ל
ב. בוודאי שיש.
רק חשוב לוודא את עניין ההיתר עסקא, איש איש לפי רבותיו...

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ההכשר לא מתערב בזה. זה קשור לחברה.
יש בעניין שיטות בין הפוסקים, ונידון בפורום בהרחבה.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
כל זה מתבסס על ההנחה שהגמ"ח המרכזי יצליח לעמוד בהתחייבויותיו עוד עשרים שנה.
וההנחה הזו לענ"ד מוטלת בספק, משום שככל שעוברים השנים הפירמידה צריכה לגדול בצורה יותר משמעותית, ובמקביל יש מתחרים, וחלק מהציבור עובר להשקעה בשוק ההון. והפרסום המאסיבי שלהם גם גורם לי לחשוש שמישהו שם לחוץ.
וזה עוד לפני המיליונים שמשולמים שם לשכר לפי אתר גיידסהר...
אם הם יפתיעו ויצליחו לעמוד בהתחייבויות, ותשיגו מספיק ערבים (שכמובן תיאלצו לחתום להם אח"כ..) אז החישוב לכאורה צריך להיות כמה הרווח המשוער מהסכום שאתם חושבים להפקיד אצל הגמ"ח המרכזי אם תשימו אותו בשוק ההון. ומול זה כמה יהיה ההפרש בין הריבית שתוכלו לקבל בבנקים להלואה בפריסה של הגמ"ח המרכזי, לריבית (חלק ההפקדה שלא חוזר) בגמ"ח המרכזי.
וכמו שענו:
א. עניין הגמח המרכזי נדוש כבר בעקבם של חכמי הפורום כאן, לא כולם מסכימים עם מה שכתבתם... ואכמ"ל
ולייתר דיוק:
גם @Ruty Kepler וגם @השקעות R הון שינו את דעתם הראשונית, והסכימו שהמודל של הגמ"ח אינו פרמידה.
לא סותר שעלולים להיות סיכונים, אבל בקביעה הנחרצת הזו אינה נכונה.

חי 523

משתמש פעיל
יש כאן המון חכמים ולכן אפרט
למשל להפקיד בתחילה 50,000 כל חודש לאחמ"כ עוד 1500 (שכיר ועצמאי.. קרן השתלמות... ללא מס...)
ואחרי 15 שנים להתחיל למשוך כל חודש 3000 ש"ח, ואחרי שנתיים שלוש 4000 ש"ח, וכן הלאה. ועם זה לשלם לגמח המרכזי או לחבריו .. שהפקידו אצלו ממעשרות בשביל ההלואה
באקסל זה יצא פנטסטי
האם זה הגיוני??

bmsz

משתמש פעיל
יש כאן המון חכמים ולכן אפרט
למשל להפקיד בתחילה 50,000 כל חודש לאחמ"כ עוד 1500 (שכיר ועצמאי.. קרן השתלמות... ללא מס...)
ואחרי 15 שנים להתחיל למשוך כל חודש 3000 ש"ח, ואחרי שנתיים שלוש 4000 ש"ח, וכן הלאה. ועם זה לשלם לגמח המרכזי או לחבריו .. שהפקידו אצלו ממעשרות בשביל ההלואה
באקסל זה יצא פנטסטי
האם זה הגיוני??
אני לא אתייחס לסיכונים והטווח שזו השאלה המרכזית בעיניי.
בהינתן ותהיה 10% תשואה שנתית.
ובהיתנן שניקח את הצד היותר מסוכן של העולה ממחקר טריניטי שבמשיכה של 4% הקרן לא תפחת.
בחלק הראשון
השווי העתידי יהיה 844000 ש"ח
אתם קרובים למשיכה של 4% קרוב לרבע אחוז יותר.
קצת מסוכן...
אבל במשיכה מעט יותר נמוכה והתשואה אכן תהיה במספרים הנל הגיוני מאוד.
אך המשיכה לסכום של 4000 ש"ח זקוקה לשווי של עוד 350 א' ש"ח בתיק
איך תגיעו למספר הזה?

חי 523

משתמש פעיל
אך המשיכה לסכום של 4000 ש"ח זקוקה לשווי של עוד 350 א' ש"ח בתיק
לא הבנתי
החזר 4000 לחודש זה אומר הלואה בסך (נניח, לא בדקתי הרגע) 720,000 ל3 ילדים שזה 900 הפקדה לחודש, למשך 16 שנה, והחזר זה ישולם כל חודש במשיכה מקופת הגמל/השתלמות, במקום למשוך מיד כמה מאות אלפים
ושוב עם הפלוס שהפקדה לגמחים (אפשר גם לפזר בכמה גמחים למשל המגח המרכזי אושר בכבוד ויד שמשון) אפשר ממעשרות.

bmsz

משתמש פעיל
לא הבנתי
החזר 4000 לחודש זה אומר הלואה בסך (נניח, לא בדקתי הרגע) 720,000 ל3 ילדים שזה 900 הפקדה לחודש, למשך 16 שנה, והחזר זה ישולם כל חודש במשיכה מקופת הגמל/השתלמות, במקום למשוך מיד כמה מאות אלפים
ושוב עם הפלוס שהפקדה לגמחים (אפשר גם לפזר בכמה גמחים למשל המגח המרכזי אושר בכבוד ויד שמשון) אפשר ממעשרות.
אני מניח שכוונתך בתכנית היא לשמור על הקרן שחסכת, הלא כן?
ובכן בשביל זה צריך למשוך עד גובה אחוז מסוים מהתיק בשביל שהקרן לא תיפגע...

מחקרים שנעשו בעניין הוכיחו שבין 3 ל4% זה כמעט בטוח שבמשך 30 שנה הקרן לא תיפגע.
חשבו בעצמכם מה הסך שתצטרכו בתיק ההשקעות שלכם בשביל לשלם בשנה 48 א' ש"ח

חי 523

משתמש פעיל
אני מניח שכוונתך בתכנית היא לשמור על הקרן שחסכת, הלא כן?
ובכן בשביל זה צריך למשוך עד גובה אחוז מסוים מהתיק בשביל שהקרן לא תיפגע...

מחקרים שנעשו בעניין הוכיחו שבין 3 ל4% זה כמעט בטוח שבמשך 30 שנה הקרן לא תיפגע.
חשבו בעצמכם מה הסך שתצטרכו בתיק ההשקעות שלכם בשביל לשלם בשנה 48 א' ש"ח
לא ממש לא
ההשקעה היא לצורך נישואי הילדים ולא לצורך להיות מיליונר בעוד 30 שנה
ורק אמרתי שכך אפשר גם למשוך וגם להמשיך לחסוך וגם וגם וגם
מושלם או שלא??

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה