שיתוף - לביקורת קול דממה עבה

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
2:24 בלילה.
בני הבית כבר ישנים מזמן. השעון לא משמיע את תקתוקיו החרישיים, הוא פשוט עמד, נעצר. אפילו הוא התעייף. שוויצרי אמנם, אבל שוויצרי שבע ימים. איזה שבע ימים, שבע שנים. אולי אפילו תשע. בשביל ילד זה כבר גיל שאפשר לעבור כביש לבד, אבל לשעון זה המווון.
אני במיטה. שוכב, חולם, מאזין לקולו של השקט. כיום השקט הוא הרעש החדש. הוא מפחיד, מטריד ולא נותן להרגע. התרגלנו לרעש בלתי פוסק, כזה שמקיף אותנו מכל כיון, בכל שעה.
מנסה להתעלם ממנו, משנן לעצמי שוב את הפסוק 'ולרעש אין קול'.
אך לשווא. אומרים שלספור כבשים זה מרדים. אז אומרים.
חולפות להן עוד כמה דקות, עבות יותר נכון. והמחשבות רק הולכות ומתגברות, כמו מכונה שמסתובבת במרץ ולא מתכננת לעצור.

לפתע רעש! אני קופץ בבהלה, אך לא מעז לצאת מהמיטה. אני מיטיב את השמיכה ומשתדל לנשום בשקט, רק האזניים נשארות בחוץ.
אני כמעט בטוח שהרעש הגיע מהמקרר, לא מבחוץ מבפנים.
לא חולפת דקה ורעש נוסף עולה מכיוון השיש, זה נשמע כמו בקבוק פלסטיק ירוק שמנסה למחזר את עצמו ולהזדקף כבעבר.

פסיעות לא היו, רק רעשים שהפכו לקבועים ברקע ורוח שעוברת ביניהם וכמו מלטפת אותם ואומרת להם ''קומו חפצים דוממים, התמתחו, עכשיו זה הזמן שלכם, תכף תזרח השמש ויום חדש יגיע ושוב תהיו דוממים - למען האדם... '' את המשך דבריה כבר לא שמעתי.

כשהתעוררתי הבנתי, שלפעמים כל מה שאדם צריך כדי להרגע, זה קצת רעש...

נערך לאחרונה ב:

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
כתיבה מצויינת ורעיון יפה.
ממש לעג לרעש...

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פצצה.
קולח, שנון...
מה זה שנון?
עם הרבה שיניים.
נו אז מה הקשר?
יעני 'פלפל' כזה.
אההה

אני מכיר מישהו שעד שהסדר לא מתחיל והחברותא לא פותח את הפה הוא לא מצליח להירדם.
גם החברותא שלי מכיר אותו.

אגב, לדעתי, הכותרת לא תופסת את הרעיון בכלולתו :rolleyes:

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
גדול!
כמה משחקי מילים, לא עמדתי בקצב.
שוויצרי אמנם, אבל שוויצרי שבע ימים. איזה שבע ימים, שבע שנים. אולי אפילו תשע.
רק אני לא הייתי סגורה על איך קוראים כל שבע?...
משנן לעצמי שוב את הפסוק 'ולרעש אין קול'.
חזק. לא השתחררתי מהפרדוכסליות הזאת כמה דקות...
(מכירים את זה שאתם מתחילים להתפלסף עם עצמכם- אבל הוא רעש. אז איך אין לו קול? מה נותר מרעש ללא קול? ומהו בעצם רעש? וכן הלאה והלאה עד לשאלות על מהות החיים...)
אולי אפילו תשע. בשביל ילד זה כבר גיל שאפשר לעבור כביש לבד, אבל לשעון זה המווון.
מה אבל?
אבל היא מילת קשר של ניגוד (ליתר דיוק ויתור). כאן אין ניגודיות. גם גיל שמותר בו לעבור כביש לבד מראה שעבר המוווון זמן...
אני קופץ בבהלה, אך לא מעז לצאת מהמיטה. אני מיטיב את השמיכה ומשתדל לנשום בשקט, רק האזניים נשארות בחוץ.
ה"אני" השני מיותר.

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל היא מילת קשר של ניגוד (ליתר דיוק ויתור). כאן אין ניגודיות. גם גיל שמותר בו לעבור כביש לבד מראה שעבר המוווון זמן...
ברגע הראשון זה בלבל גם אותי, ואז הבנתי שהכוונה היא שבגיל תשע בן אדם יכול רק לחצות כביש, ולא יותר. הוא עדיין ילד, צעיר ורענן. שעון, בגיל הזה, אמנם לא יכול לחצות כביש, אבל ללכת לפח הוא יכול בקלות.

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ברגע הראשון זה בלבל גם אותי, ואז הבנתי שהכוונה היא שבגיל תשע בן אדם יכול רק לחצות כביש, ולא יותר. הוא עדיין ילד, צעיר ורענן. שעון, בגיל הזה, אמנם לא יכול לחצות כביש, אבל ללכת לפח הוא יכול בקלות.
אוקיי.
אז מילת הקישור הבעייתית היא ה"כבר" הזו, במקום "רק". בכל אופן הניסוח הציק לי קצת, רק קצת.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
מה אבל?
אכן, זה:
גדול!
כמה משחקי מילים, לא עמדתי בקצב.
תודה!
משחקי מילים זה התחביב שלי ובגלל זה אני תמיד מסתפק, כמה זה מפריע לרצף ולקוראים שיהיו צריכים להתעכב שניה.
השאלה האם אכן, זה שווה את זה או שעדיף לוותר לטובת רצף?
הרבה יותר טוב.

לפי המהלך שלך צ"ל:
קול דממה שעה
ודו"ק
חיכיתי שמישהו יאמר את זה.;)

נודד

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
משחקי מילים זה התחביב שלי ובגלל זה אני תמיד מסתפק, כמה זה מפריע לרצף ולקוראים שיהיו צריכים להתעכב שניה.
בשום פנים ואופן!!!
קיבלת כישרון ואתה שואל אם לוותר עליו?

זה כמו שהלפגוט ישאל אם לוותר בשירה שלו על הטנור ולהסתפק בבריטון,
או שנתניהו יציע לוותר בנאומים שלו על הבריטון וללכת על הבס,
ובנט ישאל אם לוותר על עבאס שלו וללכת על סמוטריץ'...

AtArA R

תוכן. אש.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
בספר מתח הבא "עופות מפרפרים באפילה"- לקצץ.
כאן בפורום- בשום אופן לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה