קובץ שנות דור - הספרות התורנית לתקופותיה

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לפני מספר שנים יצא קובץ נפלא בשם 'שנות דור' שבו מופיע סדר הדורות מראשוני הראשונים ועד פוסקי זמננו.
הקובץ האחרון הוא משנת תשע"ח.

לע"ע עדיין לא יצא מהדורה נוספת לקובץ זה

עלה בדעתי, שעד שיצא קובץ זה במהדורה נוספת נענה אנו את חלקנו, וכל אחד מן החברים פה יעלה את ידיעותיו על אחד מן המחברים הפחות מוכרים.

הידיעה אמורה לכלול שנת לידה ופטירה, שמות הספרים שחיבר, ועוד כמה פרטים נצרכים.

קבצים מצורפים

• שנות דור. מקורות לפי תקופתם.pdf
    3.5 MB · צפיות: 49

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני אתחיל

ר' יוסף יוזפא רוזנבורג [רוזנברג], בעל מח"ס רביד הזהב - יד יוסף
נולד בבאלשא - דיארמאט ביום ט"ו אלול תפק"ח לאביו הג"מ מנחם צבי זצ"ל, קיבל תורה בישיבת הגאון מהר"ם א"ש זצ"ל, ובמרוצת השנים הסתופף בצל הגה"ק בעל דברי חיים זצ"ל מצאנז, ע"פ עצתו קבל ע"ע עול הרבנות וכהן בק"ק פישפיק - לאדאני משך ל"ה שנה עד לפטירתו ביום י"ט סיון תרס"ה.

מבין חבוריו נדפסו הספרים יד יוסף ורביד הזהב על הלכות שבת ועירובין פסח ויו"ט, וכן ספר 'דברי יוסף' ג"ח על שו"ע יו"ד ח"א, ובשנת תש"מ נדפס ספרו על הלכות נדה מכתי"ק.

Penguin

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
מה לא טוב בקטלוג מפעל הביבליוגרפיה?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עלה בדעתי, שעד שיצא קובץ זה במהדורה נוספת נענה אנו את חלקנו, וכל אחד מן החברים פה יעלה את ידיעותיו על אחד מן המחברים הפחות מוכרים.
האם יש מישהו שכבר יודע בעל פה את כל המחברים שנמצאים בקובץ, שצריך מידע על מחברים נוספים?
לרוב מי שנצרך למחבר ספציפי שלא נמצא בקובץ, יכול להשיג את המידע לבדו בחיפוש במאגרים הרלוונטיים.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
האם יש מישהו שכבר יודע בעל פה את כל המחברים שנמצאים בקובץ, שצריך מידע על מחברים נוספים?
לרוב מי שנצרך למחבר ספציפי שלא נמצא בקובץ, יכול להשיג את המידע לבדו בחיפוש במאגרים הרלוונטיים.
ממש לא נכון!
לעורכים בפרט דרוש קובץ כזה שירכז את כל המידע הביבליוגרפי על מחברי הספרים לדורותיהם.
אני אישית נעזר בלי סוף בקובץ זה, ונתקל מידי יום במחברים שאינם מופיעים בו.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ממש לא נכון!
לעורכים בפרט דרוש קובץ כזה שירכז את כל המידע הביבליוגרפי על מחברי הספרים לדורותיהם.
אני אישית נעזר בלי סוף בקובץ זה, ונתקל מידי יום במחברים שאינם מופיעים בו.
גם אני נעזר בקובץ בלי סוף. תהיתי רק מה יעזרו כמה מחברים בודדים שיועלו כאן באשכול הזה. הרי הקובץ ההוא נעול ואין שום אפשרות להוסיף בו מישהו.

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם אני נעזר בקובץ בלי סוף. תהיתי רק מה יעזרו כמה מחברים בודדים שיועלו כאן באשכול הזה. הרי הקובץ ההוא נעול ואין שום אפשרות להוסיף בו מישהו.
למקרה שהמחבר יחליט להוציא מהדורה נוספת של הקובץ, יהיה לו הרבה מידע מן המוכן.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כבר תקופה ארוכה שהמחבר הפסיק להתייחס לתיקונים והתוספות שאני שולח לו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה