עזרה בוורד קובץ וורד נסגר בפתאומיות

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שלום לכל המסייעים הנכבדים
אבקש את עזרתכם מכל מי שיכול לסייע מה לעשות בעניין כמה קבצי וורד שבשונה משאר הקבצים הם נסגרים מיד כשהם נפתחים, ולפעמים אף נפתח במקומו קובץ חדש ריק. ?!?!
ניסיתי כבר כל מה שהוצע כאן בעבר, כמו לשנות שם, לשמור בשם\מקום אחר, ושום דבר לא עזר, אנטי ווירוס מעודכן גם לא הראה על פגם, מה עושים.
אנא הבו פתרונים.
תודה מראש.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
ייתכן שהקובץ נפגם איכשהו במהלך שמירה שלא צלחה או שגיאות בכונן.
נסה להעתיק את הקובץ למחשב אחר ולבדוק האם גם שם הוא עושה בעיות.
אגב, מה משקל הקובץ? האם זהו משקל הגיוני לסדר גודל של הקובץ המדובר?

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ראשית, תודה.
משקל הקובץ הגיוני (240K)
כל נסיונות העתקה, והעתקת התוכן, ושינויי שמות, כולם עולים בתוהו.
יתכן שהקובץ נפגם או משהו כזה, אך מה יש לעשות לזה ?

בשני מחשבים שונים הוא בעייתי כנ"ל, ובשני מחשבים אחרים עובד כרגיל, מה הפשר ?
ושוב תודה לכל מי שיכול לעזור ועוזר.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
אם אותו קובץ נפתח במחשב אחד ובמחשב אחר לא, הבעיה היא לא בקובץ.
האם אלו אותם גרסאות של וורד בכל המחשבים?
ייתכן שהקובץ נשמר בגרסה חדשה ולא מזוהה כראוי בגרסה ישנה, אבל זהו חשש רחוק, כי בד"כ הוורד רק יזהיר שיש אופציות שלא נתמכות בגרסה זו.

החשש היותר סביר, ההתקנה של הוורד נפגמה או אפילו המערכת עצמה ע"י וירוס או דבר אחר.
לא כל תוכנה שמתיימרת לקרא לעצמה אני וירוס אכן ממלאת את תפקידה נאמנה.
באיזה אנטי וירוס אתה משתמש?

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אם אותו קובץ נפתח במחשב אחד ובמחשב אחר לא, הבעיה היא לא בקובץ.
האם אלו אותם גרסאות של וורד בכל המחשבים?
ייתכן שהקובץ נשמר בגרסה חדשה ולא מזוהה כראוי בגרסה ישנה, אבל זהו חשש רחוק, כי בד"כ הוורד רק יזהיר שיש אופציות שלא נתמכות בגרסה זו.

החשש היותר סביר, ההתקנה של הוורד נפגמה או אפילו המערכת עצמה ע"י וירוס או דבר אחר.
לא כל תוכנה שמתיימרת לקרא לעצמה אני וירוס אכן ממלאת את תפקידה נאמנה.
באיזה אנטי וירוס אתה משתמש?

משתמש באנטי וירוס ESET.
אגב, קבצי וורד אחרים כן נפתחים, רק שני קבצים מסויימים שבאו ממקום אחר לא נפתחים אלא נסגרים מיד ואף גורמים לקבצים פתוחים אחרים להיסגר.
וכן במחשב השני.

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
האנטי וירוס אכן מצוין.
קובץ וורד עלול להכיל פקודות נסתרות (כמו לסגור קבצים אחרים...) ואף מזיקות בלא שייראו בקובץ. האם ידוע לך מקור הקובץ?
אני מציע שתעלה את הקובץ על מנת שיהיה אפשר לבדוק אותו ישירות בעוד מחשבים או בצורה מעמיקה יותר.
בנוסף, לציין באיזו גרסאות וורד אתה ניסית והאם היו הבדלים בתופעות שאפשר לתלות בשינויי גרסה.

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני מציע שתעלה את הקובץ על מנת שיהיה אפשר לבדוק אותו ישירות בעוד מחשבים או בצורה מעמיקה יותר.
בנוסף, לציין באיזו גרסאות וורד אתה ניסית והאם היו הבדלים בתופעות שאפשר לתלות בשינויי גרסה.
איך אפשר להעלות קובץ ללא חשיפת התוכן שלו ?
(אם אמחק את התוכן, הוא יעבוד רגיל ללא בעיה)

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
האם יש עיצוב מיוחד שקריטי לשמור?
אני לא יודע מה הציעו לך בעבר כפי שרמזת בהתחלה. ההצעה שלי לפי:
(אם אמחק את התוכן, הוא יעבוד רגיל ללא בעיה)
לפתוח קובץ חדש בפנקס רשומות, להעתיק את הטקסט לשם, לעבור על התוכן שאין דברים לא מזוהים, לפתוח קובץ וורוד חדש ולהעתיק את הטקסט מפנקס הרשומות (בשום פנים לא מהזיכרון של ההעתקה הראשונה!) לתוך הקובץ החדש.

בצורה זו תאבד אמנם את כל ההגדרות העיצוביות, אבל לכאורה גם קוד זדוני אם קיים בקובץ.

אם פעולה זו לא עוזרת, לאחר שעברת על כל התוכן לוודא שאינו מכיל מילים באנגלית שלא קשורות.
נשארה האפשרות של שגיאות בוורד עצמו.

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הקובץ עם הרבה הערות שוליים וקודים וכו', כך שאין לי את האפשרות לנסות כנ"ל.
מה זה 'קוד זדוני' ? ואיך מזהים אותו ? ומתגברים עליו ?
וכן 'שגיאות בוורד' מהו ?
ושוב תודה.

נ.ב. אולי אפשר לעשות אותו דבר בהעתקה לגוגל דוקס במקום פנקס רשימות ?

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
אפשר בכמה שורות קוד שמושחלות מאוחרי הקלעים בקובץ וורד תמים, לבצע כל מיני פעולות. בשביל זה כל קובץ נסרק ע"י האנטי וירוס. אבל לא כל קוד הוא זדוני, לפעמים הוא רק קוד! כמו לסגור קבצים, לפתוח, להקפיץ התראה אם תכתב מילה מסוימת ועוד. במקרים של קוד פשוט, האנטי וירוס כנראה לא יתריע. יכול להיות שזה נעשה בשוגג.
בדיוק בשביל סיבה זו, כדי להתגבר על מה שזה לא יהיה, הצעתי ליצור עותק נקי של הטקסט, נקי מחלקי קודים. גם העיצוב, הערות וכו' נחשב קוד ונשמר מאחורי הקלעים.
תוכל לנסות להעלות את הקובץ ולהמיר אותו למסמך גוגל דוקס, אולי חלק מהעיצוב יישמר. בתהליך, גוגל מוחק חלקי קוד שלא תואמים עם השירות שלהם, אולי הקוד הבעייתי יימחק ואולי גם חלק או הרבה מהעיצוב. ואז להוריד מחדש כקובץ וורד.
זה לא אותו דבר, כמו ניקוי מוחלט בפנקס הרשימות, אבל אין לך מה להפסיד, הן לטוב הן למוטב. אולי הבעיה תיפתר ואולי יישארו רק תיקונים חלקיים בעימוד.

שגיאות בוורד, התכוונתי משהו השתבש בקבצי התוכנה ודרוש תיקון להתקנה.

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זה אכן נשמע יותר כמו קוד זדוני
השאלה איך מעתיקים הכל עם ההערות שוליים, בגוגל דוקס נשאר כל התוכן של ההערות אך בלי קישור למספר ההערה.

האם יש דרך לזהות היכן הקוד הפגום ?
או לקשר חזרה את ההערות למקומם ?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כל נסיונות העתקה, והעתקת התוכן, ושינויי שמות, כולם עולים בתוהו.
איזה סוג העתקה בדיוק עשית?
ניסית לעשות העתקה והדבקת 'טקסט בלבד' לתוך מסמך וורד אחר?
האם יש לך מאקרואים פעילים במסמך?

בקשר לבעיה עם העיצוב, אני לא יודע מהו סגנון העבודה שלך. אבל אם אתה עובד באופן מקצועי, אתה יכול ליצור סגנונות לכל סוג עיצוב, וכך תוכל לשחזר בקלות העיצוב גם אחרי שאתה מעתיק את זה בפורמט טקסט בלבד.
או לחליפין, יש תוסף מעולה ששותל קודים בהתאם לכל שינוי עיצוב שיש במסמך, ואחרי זה אתה יכול באמצעות 'חפש החלף' לשחזר את העיצוב הקודם.

אבל לא משנה מה אתה הולך לעשות, תשמור קודם כל העתק של הקובץ.

שבתאי ספרא

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

a Computer

טכנאי מחשבים
D I G I T A L
ראיתי את האשכול הזה:
אולי תנסה לדבר איתו?
(אם אתה לא רוצה להוציא את החומר מתחת ידך, יהיה הרבה יותר קשה לעזור לך כמובן)

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נתקלתי גם בכאלו קבצים,
אני צריכה אותם לעימוד באינדיזיין,
ביבוא לאינדזיין, יש לי את התוכן שיש בקובץ הפגום בוורד,
אבל כדי לפתוח אותו בוורד, ולראות למשל מה מודגש, אין אפשרות, כי הקובץ נסגר מיידית.

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אנסה, תודה רבה!
הענין הוא שאת החומר יש לי ע"י יבוא לאינדיזיין, כמו שכתבתי,
רק את העיצוב שלו אני לא יכולה לראות, מה הלקוח רצה להדגיש, להטות בטקסט וכד'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה