צרבות בזמן הריון

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
אה, נזכרתי בעוד משהו שעזר לי - אבל רק במקרים הקלים יותר -
לגרוס קרח.
בהריון האחרון שי חיסלתי כמויות של קוביות קרח.

חני

M.TS

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אמפרדקס! מאז ששמעתי עליו והתחלתי להשתמש בו היה לי שקט לכל היום.
(סוכריות טאמס- זמני בלבד, ולמקרים קלים בלבד)

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אוחח שורף לי רק מלהיזכר בזה..
לפעמים הייתי מעדיפה לא לאכול כמה שעות לפני השינה וללכת לישון רעבה
זה ממש תחושה של אש בגרון!!!
רחמי... ותנחומי שאיך שתצאי מהבית חולים תשכחי מזה..

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
שמתי לב שהמנעות מהתכופפות מפחיתה את הצרבות
ׁ(הקיפול שנוצר בבטן בהתכופפות גורם למיצים לעלות למעלה)

אסתי-בראון

להיות אמא מחוברת
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני שמתי לב שעזר לי מאד להקטין את כמויות האוכל בארוחות.
לאכול יותר ארוחות על פני היום, אבל פחות בכל ארוחה.

זה עזר לי לצרבת ומאד מאד גם לעצירות.

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לפעמים עוזר טאמס
לפעמים רני
הדבר שמאד מאד גורם זה עגבניות וגמבות.
כמו כן מומלץ להפחית בשמן וכל דבר שיש בו שמן
להשתדל לאכול ארוחות מסודרות
ואת הארוחה האחרונה בתחילת הלילה.
כמה שיותר מוקדם.
ככל שאוכלים סמוך לשינה הצרבות יותר גרועות.
בשניה שמתחילה הצרבת לאכול מללון מקולף.

וכן לפעמים לא עוזר כלום עד להקאה.
וגם זה לא...

בהצלחות
ולידה קלה ובריאה
וידים מלאות בשמחה

Open Mind

משתמש צעיר
מישהו מכיר תופעה של צרבת מסוג אחר? היא לא שורפת אלא הרגשה של גוש תקוע בגרון, כאילו מרוח אלכוהול בוושט...
בינתיים אף אחד בסביבתי לא זיהה ולא הזדהה, וגם פתרונות לא קבלתי כמובן.
מנסה להקל באמצעים הרגילים לצרבות רגילות, הצרבת המיוחדת שלי לא מתרגשת...

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
מישהו מכיר תופעה של צרבת מסוג אחר? היא לא שורפת אלא הרגשה של גוש תקוע בגרון, כאילו מרוח אלכוהול בוושט...
בינתיים אף אחד בסביבתי לא זיהה ולא הזדהה, וגם פתרונות לא קבלתי כמובן.
מנסה להקל באמצעים הרגילים לצרבות רגילות, הצרבת המיוחדת שלי לא מתרגשת...
כן,
היה לי את זה.
מצטערת לבשר שאני ממשיכה לסבול מזה מידי פעם עד היום, שנה אחרי הלידה.
ואני רזה, לא שמנה בכלל. (לא יודעת, אולי זה קשור)
מה עשיתי?
המון מים
הורדתי פסטות, במבה ,סוכר ושוקולד- החולשות שלי.
מאז הלידה לא יכולה להריח שקדים מרוב שטחנתי אותם.
גם מלפפון עם קליפה עזר לכמה דקות.

בגדול מה שהרווחתי-
זה שאני היום רזה יותר ממה שהייתי לפני ההריון...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לי אין ככ צרבות,
אבל לילה אחד אכלתי ארוחה מאוחרת, וסבלתי כל הלילה והבוקר שלאחר מכן!
אז אני לא יודעת אם מה שעושה את הצרבות זה ארוחת ערב מלאה לפני השינה,
כי בד"כ אני אוכלת ב8 את הארוחה הכבדה גם במצבים רגילים, ואח"כ משתדלת לא לאכול כבד,
אבל אחרי שחויתי את הצרבת הנוראית הזו, לא העזתי יותר לאכול אחרי 8..
ובעיקר לא שוקולד, (היתה לי משיכה מאד חזקה), לא גמבות, ולא מרק.
בקיצור,
מאז לא חזרה לי הצרבת.
אולי תנסי לסיים לאכול ב8, ולא לאכול כלום חוץ משתית חלב עד שאת הולכת לישון?

מחזיקה לך אצבעות.
צרבת זה צורב!!

לוחמת

משתמש פעיל
סבלתי מצרבות קשות בשתי ההריונות אומפרדקס.נפלאות הבריאה

אורית5

משתמש פעיל
אומפרדקס הוא באמת מאד טוב, אבל צריך לקחת אותו לפני שמתחילה החגיגה.
מה שעזר לי בצורה יותר מיידית (וגם לא בכל מקרה) היה כדור שנקרא פמוטידין. יש אותו במינון של 20 מ"ג (מקרים קלים יותר וגם אפשר בלי מרשם, רק יקר) ויש את ה-40 מ"ג שהוא ממש תותח
היו לי צרבות שיכלו להרגיש כמו התקף לב, כאב מאד חזק ולופת בחזה.
לקחתי בהריון וגם הבחילות ממש נעלמו. אני גם לא יכולתי להתכופף כי פשוט הייתי מקיאה וזה עזר.
בקשר למאכלים, נכון שיש את הטריגרים המסוכנים כמו מתובל, מטוגן, חומצי וכד'
אבל כשסובלים מזה בצורה חזקה גם כוס מים היתה עושה לי את הצרבת, והיו מאכלים שרק מלהסתכל או לחשוב עליהם היו מעלים לי את המיצים. (באמת!!!)
אני נזכרת שגם שתיית סודה רגילה, לא ממותקת היה ממש מרגיע את הצרבת במיידי, כאילו שורף את הצרבת....
מה שכן חשוב, גם עם הכדור, לאכול כמויות קטנות בארוחה ולא ללכת לישון מיד אחרי האוכל.

תרגישי טוב!!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לי נהיו צרבות מעבר לושט גם באזור הבטן העליונה (מתחת לחזה!)
זה כאילו כל מקום שנמצא ונוכל לשרוף אותו נשרוף..
ב"ה מסיבות טובות
תודה על הרעיון לכדורים שהוצעו כאן. יטופל בביקור הבא אצל הרופאה

עשירה

משתמש מקצוען
וואו! איך שכחתי ממה שגיליתי בהריון הקודם - מיץ אננס טבעי - עזר לי פלאים!
זה אולי נשמע מוזר אבל זה הסיפור:
סבלתי בהריון מצרבות 24 שעות ביממה ללא הפוגה (בעיקר מחודש 8), ולא עזר כמה טאמס לקחתי ומה כן אכלתי או לא אכלתי.
יום אחד היה לי תור מוקדם בבוקר ובדרך לעבודה עצרתי לקנות לעצמי שתיה.
ראיתי במקרר פחית מיץ אננס טבעי של פריגת, וכיוון שאני מאוד אוהבת אננס החלטתי לפרגן לעצמי את הפחית ב-10 ש"ח (אני בהריון, מותר לי...:rolleyes:).
בערב אני אומרת לבעלי, "מוזר, שמתי לב שכל היום לא היה לי צרבת." ניסיתי לחשוב מה עשיתי שונה, ואז עלה לי המיץ ששתיתי.
החלטתי לעשות חיפוש בנושא, ואכן מצאתי שאננס יכול לעזור לצרבת! אמנם אין עדיין מספיק מחקר בנושא אבל לי זה הספיק.
באננס יש אנזים הנקרא "ברומילן" (bromelain), שהוא אחד מנפלאות הבריאה, והוא מלא בתכונות בריאותיות.
האנזים נמצא בעיקר בליבת האננס, כך שבשתיית מיץ המופק גם מהליבה, ניתן ליהנות מהסגולות שלו.
ממה שקראתי - וזה חשוב מאוד לדעת - הברומילן גורם לדילול הדם. כך שיש לצרוך בזהירות.

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
לא לאכול מתוק על הבוקר
בבוקר לשתות 2 כוסות מים ותה צמחים ללא סוכר ואח"כ פרי ורק אחרי ארוחת בוקר (לחם, ירקות) אפשר לאכול מתוק
אני מרגישה הבדל לאורך היום אם נכנעתי ושתתי קפה על הבוקר- כל היום אני אסבול מהצרבת,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה