צאת הכוכבים

תופרת חרישית

משתמש פעיל
חזרתי אל ההורוסקופ היומי שלי.
וזה קרה אחרי ייאוש מר ממר בכל הנוגע לכוכבים שמככבים במזל הכוכב שלי.
לא די בזה שאני כוכבת, נוצצת, עם שפיצים, כמו בציורים, גם באים לי כמה כוכבים אמיתיים ושוברים לי את הלב שבוע אחרי שבוע, יום אחרי יום.
למה למען השם, לא נבראה האסטרולוגית שיש לה עניין לחזות ירושה שמנה בדרך.
למה, למען השם, לא נבראה האסטרולוגית הזו שחושבת שצריך לעודד את הדור של היום, ולסדר לו תפקיד נחשק במשק הנחשק עוד יותר, ואי אפשר לנבא לו כל יום מחדש ידידים מופרעים מהעבר וגלויות ארוכות ביערות החושך.

טוב, עזבו.
בואו לא נכנס לפסים אישיים יותר מדי.
גם ככה הנצנצים התפזרו לכל עבר. ומי יאסוף אותם. מי.

כל עוד אמשיך לקרוא באדיקות שיא את ההורוסקופ היומי [ותודה למי שמקפידה לפוצץ לי את הג'ימייל בכל התחזיות השחורות האלו], ברור לגמרי שאהפוך ביום מן הימים לייצור מאושר...

שבוע אחד היא צפתה לי הצלחה עסקית מסחררת.
הדפסתי את התחזית סגול על גבי לבן, טסתי לבנק, הראיתי לבנקאי האישי שלי את התחזית, שיעשה טובה ולא יחזיר את הצ'קים שהשכבתי לה על השולחן. רחמים. הנה ההצלחה בדרך.
תבינו, זה מדע מדוייק. זה מדע שאין עליו שאלות. זה חוקי. אין אפס.
גם כשהיא צפתה לי נתק עם מכרה מהעבר, בחרתי לא ליפול לדכדוך. רק הסברתי לאותה מכרה, שבעקרון, אני אמורה להתנתק ממנה. וחבל שהיא לא זורמת עם התחזית הזאת, האמינו לי.

אז זהו.
לפני הקפה שאני לא שותה על הבוקר, אני בוהה בהורוסקופ שנח לי בתיבת המייל, ומנסה להבין ממנו כיצד כדאי לנהל לי את היום.
אם התחזית מהממת אני מספרת לכולם, טוחנת חסה ושמה תכשיטים עשויים מעצמות שלוקטו מלביאות חנוטות ומאדמות שלא עובדו מאז ימי המבול, כמו של רוחניקיות שממלאות מאפרות.
אם לא, אני שומרת עליה בסוד ולא שותה את הקפה, סופית. גם הקפה קורא מזלות. בינינו, פחד מוות לגלות את הקצף נעלם בקפה כשהוא בצורת עכביש גוסס.
מסתפקת במים.

אוקיי. התחזית להפעם קצרה מתמיד.

ראשון - מוצ"ש - ללא שינוי של ממש מהתחזית של שש ורבע שנים אחורנית.

נברתי בג'ימייל שלי, חיפשתי מה היתה התחזית השבועית במאה הקודמת.
ועכשיו אני בהתלבטות מטורפת.
כי זה לא חופף, מכל הבחינות.

כמו שאמר לנו המדריך בסיור בגולן בעקבות אלי כהן:
"הר אביטל התפרץ לפני מליון שנה ושלושה חודשים.
למה שלושה חודשים?
כי המדריך שהיה פה לפני שלושה חודשים אמר שההר התפרץ בפעם האחרונה לפני מליון שנה".

שתבוא האסטרולוגית הזו, עם שרשראות הצדפים על צווארה, עם כובע הקש האדום לראשה, עם השמלות הפרחוניות לגופה, עם ציפורניה החדות, עם קלפי ה'עבודה זרה' שלה, עם ריח הקטורת הזוועתי שאופף אותה, ותסתכל לי בעיניים. ותגיד לי, מה שונה התחזית שלי להיום מהתחזית שלי מלפני 89 וחצי שנים, ולמה, אלוקים אדירים, נשאר לה עוד כסף להתחדש בכל המחלצות שלה.

הלכתי לשתות מים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הנושא מאד כאוב.
באים חילוניים כביכול 'מדעיים' ש'לא מאמינים' להוכחות מוחצות באמיתות התורה והיהדות, ומאמינים כמו פתאים סתומים להבלי האסטרולוגיה והנומרולוגיה ושאר זיבולי השכל, שמדי יום ביומו מופרכים מחדש.
אבל קטע הכתיבה קצת לא ברור.
זה מתחיל שהיא מאמינה בכל הדברים האלו, קוראת הורוסקופים באדיקות, מאמינה בקריאה בקפה, ממשיך בבדיחה מוכרת על המליון שנה ושלשה חודשים, שלא נראית ממש קשורה לענין, ונגמר בלעג מר על השרלטנים שעושים כסף על חשבונה. מה קורה כאן?
גם סאטירה צריכה גבולות.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

אריאל 1

משתמש פעיל
כתיבה משעשעת
ביטויים מקוריים ולא דופקים חשבון

מה קורה כאן?
זה כל כך מוכר.
מוכר עד כאב.
התחושה שהנה גיליתי את השיטה המנצחת להצלחה
מצאתי את הדרך הקלה להגיע אל החלום
ואז
אתה מגלה שבסך הכל מצאת
את הדרך הקשה של מישהו אחר לעשות עליך כסף...
האסטרולוגיה במקרה הזה היא רק הקרבן התורן של התסכול...

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ענק וקורע לחלוטין.

אבל קטע הכתיבה קצת לא ברור.
זה מתחיל שהיא מאמינה בכל הדברים האלו, קוראת הורוסקופים באדיקות, מאמינה בקריאה בקפה, ממשיך בבדיחה מוכרת על המליון שנה ושלשה חודשים, שלא נראית ממש קשורה לענין, ונגמר בלעג מר על השרלטנים שעושים כסף על חשבונה. מה קורה כאן?

גם סאטירה צריכה גבולות.

סאטירה לא צריכה גבולות, כשהיא סאטירה אמיתית. וזאת סאטירה אמיתית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה