השראה צ'אט בוט הלכתי בווטסאפ. מה דעתכם?

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לי רעיון מגניב לצא'ט בוט שיענה על השאלות המצויות בחגים. הרבה מהחומר כבר קיים. אני מחפש מישהו שיבנה את המערכת. אני מביא את כל הנתונים בצורה מסודרת.

אשמח לשמוע מה דעתכם על הרעיון, מה האתגרים שאני צריך להכיר מראש, והאם זה משהו שיכול לתפוס.

אני יסביר קצת על מה מדובר. בעיקרון הבוט יהיה בנוי על תרשים זרימה כמו שמצורף פה בתמונה. הוא לא יהיה בוט חכם שממציא תשובות! בתוך כ4 לחיצות אדם יגיע לשאלות הכי מצויות בנושא זה ויקבל תשובה הלכתית ברורה השאלות והתשובות בנויות על העלון המצויין שמעתא עמיקתא ויעבור על התשובות מורה הוראה.

לדוגמא: אדם רוצה לדעת אם אפשר להתיר נדרים לכמה אנשים יחד בערב ראש השנה. הוא בוחר את החודש (תשרי) את החג (ראש השנה) את (ערב ר"ה) את (התרת נרדים) ואז הוא מקבל את ה5 שאלות הכי מצוייות בהתרת נדרים ושם הוא יקבל את התשובה.
הנה תרשים זרימה חלקי:
image.png
הנה השאלה והתשובה:
האם אפשר להתיר עבור כמה אנשים יחד?
יש נוהגים שכמה אנשים אומרים יחד סדר התרת נדרים. ואין לעשות כן אלא בשעת הדחק.

המטרה של הבוט הוא לא לענות על כל שאלה, אלא לענות על כ50% מהשאלות שחוזרות על עצמם. יוצא לי לעמוד ליד שכן שלי שהוא מורה הוראה ושמתי לב שיש זמנים, במיוחד בחגים שהוא עונה על אותם שאלות כמו הודעה מוקלטת. לדוגמא בתשעת הימים: "האם מותר לכבס בגדי ילדים"... הבוט יוכל לענות על כזאת שאלה ב5 לחיצות, ולא תצטרכו להתקשר לרב או לחכות לפגוש אותו בבית כנסת (או האשה לא תצטרך לשגע את הבעל שישאל כבר, או לחכות שיחזור מהכולל).
מה זה שונה מבתי הוראה בווטאספ? שכידוע בהרבה מהם עונים כל מיני משיבים לא מוסמכים. כאן הכל יהיה מגובה במראי מקומות. החומר בנוי על חומר שנכתב על ידי מורה הוראה מובהק, ויעבור על ידו הגהה. בנוסף כאן התשובה תהיה מיידית.

נו, מה דעתכם?

שייקספיר

משתמש צעיר
בעיניי זה רעיון מצויין !!
אני חושב שזו מלאכה די פשוטה לבנות דבר כזה. זה צ'אטבוט פשוט וקלאסי.
יש באפליקצייה של "כושרות" משהו כעין זה- סימולטור הלכתי וזה עובד נהדר!!
אולי אפשר לפנות אליהם ולהשתמש במסד הנתונים שלהם. עלה והצלח!!

מ.ש.

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לדעתי ממש בעייתי שאנשים יסמכו על תשובות כאלו!
יש דברים שאי אפשר להחליף שיקול דעת של אנשים (ק"ו של רבנים)!

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לדעתי ממש בעייתי שאנשים יסמכו על תשובות כאלו!
יש דברים שאי אפשר להחליף שיקול דעת של אנשים (ק"ו של רבנים)!
לא מדובר על לענות על שאלות שצריכות שיקול דעת (כמו האם חולה במצב מסויים צריך לצום). אלא הבוט הוא בדיוק כמו לפתוח ספר, אנשים נתקלים בשאלה ופותחים ספר. רק כאן זה יהיה דיגיטלי בפורמט של שאלות ותשובות.

מתי נחשב שעת הדחק זה אכן תלוי בשיקול דעת. בדוגמא הנ"ל כתוב שבשעת הדחק אפשר להקל, בדיוק כמו שפעמים רבות כתוב בספרי מלקטים.

נוכחות

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
יוצרי ai
יש מערכת צאטבוט בנויה כזו לוואטסאפ שמישהו בנה (לא הלכה).
רק צריך להזהר לא לשלב בינה מלאכותית בתוכנה הזאת כי היא לא מתאימה להלכה (מחמת שהיא ממציאה הרבה דברים וממציאה אפילו מקורות לא נכונים).

ידידיה שמשון

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מי שיודע לבנות כזה בוט מוזמן לשלוח הצעת מחיר ל yedidyay5 בגימייל
צריך מישהו רק לחלק הטכני כמובן, לא לתוכן עצמו

הודיה גולדברג

מאסטרית קורסים דיגיטליים UX.UI
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
תעדכנו שיש התקדמות
מסקרן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה