פריטין נמוך אצל ילדים

תכשיט

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
איך אפשר להעלות את רמות הפריטין בדם אצל ילדים?
הסירופ פריפל לא מעלה בכלל..אולי בקצת. וחוץ מזה שאחד מהם לא לוקח בכלל סירופים..:mad:

לאחד מהם יש iron גבוה מעל הרגיל,(אבל פריטין נמוך מאוד) האם זה מצריך בדיקה?
אשמח למידע:)

שישיה

משתמש סופר מקצוען
פריטין זה המחסנים של הברזל בגוף.
אמר לי רופא ילדים מקצועי מאד שלפריפל יש ספיגה מאד נמוכה בגוף והוא לא ממליץ לתת אותו. נתתי פלורויטל ברזל נוזלי שקונים בחנות טבע, אין לו תופעות לוואי ויש לו ספיגה מעולה, מהר מאד רואים תוצאות.
ומאז כל פעם אני נותנת פלורויטל במקום פריפל.

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
דווקא הסירופ פריפל עזר לבן שלי במקום שלא עזרו טיפות פריפל

שירה בנט

משתמש צעיר
ברזל של ספאטון מגיע כמו איגלו.הפרפיל עשה עצירות לילדים שלי.בכל בית מרקחת או חנות טבע יש להשיג את זה

טבעונית

משתמש רשום
שימי לב:
פריטין הינו חלבון המאחסן עליו את הברזל שנמצא בזרם הדם ועוד לא היה דרוש לייצור המוגלובין. זו המשמעות של הביטוי "מחסני הברזל".
כאשר אין מספיק ברזל, כלומר: IRON - שזה הברזל עצמו, כפי ששמו מעיד עליו - אין ייצור של פריטין. לכן כמות הפריטין משמשת מדד מצויין להערכת כמות הברזל.
מאידך, ישנם מצבים בהם יש בגוף מספיק ברזל, אולם אין בו די חלבון על מנת לייצר את הפריטין המאחסן אותו! במצב כזה לא יעזור לקחת תוספי ברזל, משום שהבעיה אינה במשק הברזל, וכמות הIRON תעיד. הבעיה היא בחסר בחלבון.
הערך בבדיקות הדם המעיד על חסר זה הוא 'אלבומין'. אבל גם אם בבדיקות לא נבדק ערך זה - אפשר לנסות להגביר את צריכת החלבון, אצל ילדים שפשוט סובלים מתת תזונה.
נכון, שפעמים רבות נוצר אפקט הביצה והתרנגולת: הילד לא אוכל משום החוסר בברזל זמין, וממילא אינו מספק לגופו חלבונים, וחוזר חלילה. יש לחפש פתרון למצב מעיק זה, ולא להמשיך לתת בדבקות תוסף ברזל זה או אחר - שפשוט אינו צפוי לעזור.
ישנם גם מצבים של בעיה בספיגת החלבון. בהם הבעיה אינה נעוצה בכמות החלבון הנאכל, אלא ביכולתו של הגוף להשתמש בו ביעילות.
המלצתי: פנו לנטורופת טוב. בדרך כלל הוא ערוך לטפל במצבים כאלה, ובמקום לזרוק כסף על תוספים כאלה ואחרים - פשוט לאבחן ולפתור את הבעיה משורשה, בסיעתא דשמיא.

יהודית0

משתמש רשום
נכתב ע"י שירה בנט;1950969:
ברזל של ספאטון מגיע כמו איגלו.הפרפיל עשה עצירות לילדים שלי.בכל בית מרקחת או חנות טבע יש להשיג את זה

רק שצריך למהול אותו במיץ כי הטעם לא משו.וגם לצרוך אותו על בטן ריקה.
אגב,יש מי שניסתה אותו בעצמה ועבד?

yudb

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שישיה;1950893:
פריטין זה המחסנים של הברזל בגוף.
אמר לי רופא ילדים מקצועי מאד שלפריפל יש ספיגה מאד נמוכה בגוף והוא לא ממליץ לתת אותו. נתתי פלורויטל ברזל נוזלי שקונים בחנות טבע, אין לו תופעות לוואי ויש לו ספיגה מעולה, מהר מאד רואים תוצאות.
ומאז כל פעם אני נותנת פלורויטל במקום פריפל.

לכן הרופא במכבי הסכים לתת לי רק את זה?:(:cool:

תכשיט

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
נכתב ע"י יהודית0;1951122:
רק שצריך למהול אותו במיץ כי הטעם לא משו.וגם לצרוך אותו על בטן ריקה.
אגב,יש מי שניסתה אותו בעצמה ועבד?

אני אישית ניסיתי, עזר לי מאוד!!
ממליצה!

תכשיט

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
נכתב ע"י טבעונית;1950997:
שימי לב:
פריטין הינו חלבון המאחסן עליו את הברזל שנמצא בזרם הדם ועוד לא היה דרוש לייצור המוגלובין. זו המשמעות של הביטוי "מחסני הברזל".
כאשר אין מספיק ברזל, כלומר: IRON - שזה הברזל עצמו, כפי ששמו מעיד עליו - אין ייצור של פריטין. לכן כמות הפריטין משמשת מדד מצויין להערכת כמות הברזל.
מאידך, ישנם מצבים בהם יש בגוף מספיק ברזל, אולם אין בו די חלבון על מנת לייצר את הפריטין המאחסן אותו! במצב כזה לא יעזור לקחת תוספי ברזל, משום שהבעיה אינה במשק הברזל, וכמות הIRON תעיד. הבעיה היא בחסר בחלבון.
הערך בבדיקות הדם המעיד על חסר זה הוא 'אלבומין'. אבל גם אם בבדיקות לא נבדק ערך זה - אפשר לנסות להגביר את צריכת החלבון, אצל ילדים שפשוט סובלים מתת תזונה.
נכון, שפעמים רבות נוצר אפקט הביצה והתרנגולת: הילד לא אוכל משום החוסר בברזל זמין, וממילא אינו מספק לגופו חלבונים, וחוזר חלילה. יש לחפש פתרון למצב מעיק זה, ולא להמשיך לתת בדבקות תוסף ברזל זה או אחר - שפשוט אינו צפוי לעזור.
ישנם גם מצבים של בעיה בספיגת החלבון. בהם הבעיה אינה נעוצה בכמות החלבון הנאכל, אלא ביכולתו של הגוף להשתמש בו ביעילות.
המלצתי: פנו לנטורופת טוב. בדרך כלל הוא ערוך לטפל במצבים כאלה, ובמקום לזרוק כסף על תוספים כאלה ואחרים - פשוט לאבחן ולפתור את הבעיה משורשה, בסיעתא דשמיא.

תודה על ההסבר המפורט!

יש המלצה על נטורופת?

הרופאת ילדים שלחה אותי להמאוטולוג, יש קשר? הוא יכול לעזור לי בזה?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה יכול להעיד על צליאק, חלק מתופעות הלואי המצויות הן חוסר בברזל ובמחסנים...

תכשיט

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
נכתב ע"י sara100;1952664:
זה יכול להעיד על צליאק, חלק מתופעות הלואי המצויות הן חוסר בברזל ובמחסנים...

תודה!

בדקנו צליאק ויצא שלילי...

טבעונית

משתמש רשום
נכתב ע"י תכשיט;1952661:
תודה על ההסבר המפורט!

יש המלצה על נטורופת?

הרופאת ילדים שלחה אותי להמאוטולוג, יש קשר? הוא יכול לעזור לי בזה?

ייתכן שהוא יכול. ההתמחות שלו ברפואת הדם. אבל הייתי מציעה באמת לנסות אופציה 'בריאה' יותר, אם יש לך אפשרות.
אני לא מכירה הרבה, אבל אולי בדיוק באזור מגוריך כן... איפה את גרה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה