בריאות פריטין גבוה מאד בילדים

פרק שירה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בבדיקות דם יצא פריטין גבוה במיוחד (400)
בגוגל כתוב את הדברים הכי גרועים כמובן..
למישהו יש היכרות קרובה עם דבר כזה ?
הרופא בינתיים נראה יחסית אופטימי כי הילדה נראית מעולה.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
למה עשיתם את בדיקת הדם?
בת כמה היא.

מזמור לתודה!!!

משתמש פעיל
אולי זה 'בסך הכל' דלקת... גוגל נוטה להחמיר בכל מקרה.
משנה מאד גם מה התוצאות האחרות והאם יש חריגות נוספות.
הרופא אמר ש?

אני יודעת שרמות הפריטין קשורות בממדי דלקת
כלומר - כאשר הפריטין עולה יתכן שיש בגוף הליך דלקתי כלשהו וכשהוא נגמר רמות הפריטין יורדות חזרה

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
זה באמת פריטין גבוה מדי.
היא נטלה תרופה מסוימת? דלקת?
אם הרופא לא מתרגש, תבקשו הפניה להמטולוג.
אבל יתכן שזה חד פעמי, ולא מרגש.

פרק שירה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנחנו מבית שמש
הילדה בת שש
נמוכה יחסית והתחלנו מעקב גדילה
על הדרך הרופא הביא בדיקות דם,
עשינו לה לפני חודש ויצא גבוה.
הרופא אמר לחזור שוב על הבדיקה ולראות האם ירד
נשאר עדיין גבוה.
לא ידוע לנו על דלקת או משהו, היא גם לא נטלה תרופה כלשהי בתקופה האחרונה.
הילדה נראית מצוין ב"ה.
מה זה המטולוג ?

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אנחנו מבית שמש
הילדה בת שש
נמוכה יחסית והתחלנו מעקב גדילה
על הדרך הרופא הביא בדיקות דם,
עשינו לה לפני חודש ויצא גבוה.
הרופא אמר לחזור שוב על הבדיקה ולראות האם ירד
נשאר עדיין גבוה.
לא ידוע לנו על דלקת או משהו, היא גם לא נטלה תרופה כלשהי בתקופה האחרונה.
הילדה נראית מצוין ב"ה.
מה זה המטולוג ?
איזו קופה?

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ה זה המטולוג
המטולוג הוא רופא שמומחה לדם.
כלומר הוא קורא את בדיקות הדם, ומחליט ממה זה נובע.
אם זה חוזר על עצמו, אז כן הייתי מבקשת תור להמטלוג.
תעשי תור טלפוני, את לא חייבת להגיע. יש בקופה המטולוגים,
תקבעי מי שהכי מהיר, לא משנה איפה גר, כי ממילא זה טלפוני.
סתם כי יש להם תורים עמוסים לפעמים.

הרבה פעמים זה נובע ממשהו זמני,
ואז את עושה שוב בדיקות חצי שנה לאחר מכן.
תכלס, לבת שלי היה גבוה, ולא התרגשו מדי..
אמרו שזה מתרופה שהיא לקחה בזמנו.
אבל לבת שלך יש הרבה יותר גבוה ממה שהיה לה,
אז כן הייתי מתייחסת.
לא בלחץ בכלל, אבל כן במעקב.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
מאוחדת
יש גם ביטוח רפואי פרטי
אה, אז לא רלוונטי
כי בכללית חפציבה נכנס פרופסור -בתור רופא ילדים והוא המטולוג בהתמחותו וככה אפשר על הדרך ולא לחכות במיוחד
אגב הילדה שלי גם כמעט בת 6 וממש נמוכה,בינתיים אנחנו רק במעקב גדילה ,אפילו לא המליצו על בדיקות דם.
המטולוג- זה מומחה לכל מיני בעיות הקשורות לתאי דם וכד' לא בדיוק מבינה בזה אך הדר"כ הוא יידע לתת מידע מדיוק.

פרק שירה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב הילדה שלי גם כמעט בת 6 וממש נמוכה,בינתיים אנחנו רק במעקב גדילה ,אפילו לא המליצו על בדיקות דם.
אנחנו ביקשנו
ועכשיו מודה לה' שעלינו על זה
אחרת לא היינו מבחינים בבעיה של הפריטין

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בדקתם ציליאק?

תותחינוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בדר"כ זה פריטין נמוך עם בעיות גדילה, לא?

אני כן יודעת שמשחקים של בעיות ספיגה- עלול להיות צליאק.
בד"כ כן, אבל גם פריטין גבוה עם בעיות גדילה עלול להראות על ציליאק (במצב קצת יותר חמור מאשר עם פריטין נמוך)
כמובן שזה רק סיכוי טוב, לא מחייב שזה המצב אצל כל אחד עם פריטין גבוה ובעיות גדילה.

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אה, אז לא רלוונטי
כי בכללית חפציבה נכנס פרופסור -בתור רופא ילדים והוא המטולוג בהתמחותו וככה אפשר על הדרך ולא לחכות במיוחד
המטולוג- זה מומחה לכל מיני בעיות הקשורות לתאי דם וכד' לא בדיוק מבינה בזה אך הדר"כ הוא יידע לתת מידע מדיוק.
מענין אותי מה זה נמוכה?
הבת שלי בת 7 וחצי ולדעתי מאד נמוכה, אבל לא עשינו שום תהליך.
יודעת לומר לי במספרים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה