דרוש מידע פרויקט חברותא עם מתקרבים

זהב שבא

משתמש חדש
מחפש מידע למי זה מיועד בצד של החרדים לאברכים? אם יש פה מישהו מנסיון אשמח גם לשמוע אם זה מורכב, ובכלל רבנים עומדים מאחורי הדבר הזה? אשמח לכל מידע!

פונפוניקו

משתמש מקצוען
יש לי חבר שמתנדב ולומד שעה שבועית עם איזה אדם מתקרב בטלפון, אם זה רלוונטי אנסה להשיג פרטים...

פשיטה

משתמש צעיר
אתה מדבר על איילת השחר?
חברותא זה פרויקט של איילת השחר אני כבר יותר משנה למתנדב שם
למי זה מיועד בצד של החרדים לאברכים?
לכל יהודי שיודע ללמוד וללמד
אשמח גם לשמוע אם זה מורכב
לא מורכב בכלל זה לא דוברות הציבור החרדי זה ללמוד קצת תורה בבחינת המאור שבה
רבנים עומדים מאחורי הדבר הזה?
ודאי

נערך לאחרונה ב:

פשיטה

משתמש צעיר
שמעתי מאחד הרכזים של הפרויקט שעכשיו יש ביקוש עצום חשבתי שאם כל אחד שרוצה יצרף עוד כמה נתמודד עם הביקוש
תזכו למצוות

קבצים מצורפים

• עם טבלה (1).pdf
    KB 181.7 · צפיות: 25

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מחפש מידע למי זה מיועד בצד של החרדים לאברכים? אם יש פה מישהו מנסיון אשמח גם לשמוע אם זה מורכב, ובכלל רבנים עומדים מאחורי הדבר הזה? אשמח לכל מידע!
לגבי השאלה למי זה מיועד, הפחד הזה של אנשים שבטוחים שאם הם לא מרצים בכירים אין להם מה למכור, שגוי וחסר בסיס. מי שמכיר את המצב יודע שבצד השני יש צימאון משולב בחוסר ידע בסיסי. לפעמים הדף קשר שהילד שלך מביא מהחיידר בכיתה ב' מכיל ידע שלצערנו חסר לאנשים בוגרים ומשכילים.

פונפוניקו

משתמש מקצוען
האמת שאני עצמי חשבתי כבר כמה פעמים להצטרף ללימוד כזה, נניח פעם בשבוע אבל הפחד מהמחויבות (ומה יקרה אם זה לא יצליח...) מרתיע אותי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אצלנו במשפחה פחות או יותר כולם עשו את זה, בתקופות בחייהם.
זה מתאים גם לגברים וגם לנשים, חרדים. אני ארהיב בנפשי ואומר שזה מתאים לכל אדם בוגר חרדי שאין לו בעיית תקשורת.
באמת, שום כישורים מיוחדים.
רק ללמוד תורה עם יהודים.
אחים שלי בכלל לא טיפוסים של מרצים או נואמים (רובם). פשוט ללמוד תורה ביחד. כמו שזה נשמע.
לא צריך איזה רמה מיוחדת בשמים.
ללמוד קצת תורה, קצת הלכה או חומש או גמרא - כל אחד לפי מה שהוא רוצה ללמוד.
ולמותר לציין, כל גדולי הדור תמכו בזה בעבר ותומכים בזה היום.

זהב שבא

משתמש חדש
זה מתאים גם לגברים וגם לנשים, חרדים. אני ארהיב בנפשי ואומר שזה מתאים לכל אדם בוגר חרדי שאין לו בעיית תקשורת.
רק ללמוד תורה עם יהודים.
אחים שלי בכלל לא טיפוסים של מרצים או נואמים (רובם). פשוט ללמוד תורה ביחד. כמו שזה נשמע.
מצד אחד מרגש באמת לשמוע על זה, ואני מנסה להבין כמה זמן הכנה זה יקח ממני כאברך כולל שאינני בקיא בספר הכוזרי או בתולדות עם ישראל?

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
רק ללמוד תורה עם יהודים.
אשמח מאד לשמוע על האפשרויות לנשים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מצד אחד מרגש באמת לשמוע על זה, ואני מנסה להבין כמה זמן הכנה זה יקח ממני כאברך כולל שאינני בקיא בספר הכוזרי או בתולדות עם ישראל?
לא חייבים ללמוד כוזרי.
כמו שציינתי, אחים שלי בדרך כלל למדו הלכה/גמרא/משנה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אשמח מאד לשמוע על האפשרויות לנשים.
יש פרויקט 'פעימות' של ערכים, יש פרויקט חברותות של לב לאחים, ויש דרך נפש יהודי.
עשרים דקות לימוד שבועי עם יהודיה צמאה....
בחברותא הכי מוצלחת שלי, למדנו 'שמירת הלשון' של החפץ חיים.
בחברותא אחרת, למדנו הלכות שבת מספר שהמליצו לנו (שכחתי את שמו, משהו קל ממש שמתחיל מהדברים המובנים מאליהם כמו איך עושים קידוש כהלכתו).
היה גם ניסיון שלישי שלא צלח, לא זוכרת כבר מה הינו אמורות ללמוד. זוכרת שהיא כל כך שמחה לאוזן קשבת שהיא רק סיפרה וסיפרה וסיפרה על חייה..... אני מספרת פה גם את הכשלון, כי גם זה קורה :)

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
יש פרויקט 'פעימות' של ערכים, יש פרויקט חברותות של לב לאחים, ויש דרך נפש יהודי.
עשרים דקות לימוד שבועי עם יהודיה צמאה....
בחברותא הכי מוצלחת שלי, למדנו 'שמירת הלשון' של החפץ חיים.
בחברותא אחרת, למדנו הלכות שבת מספר שהמליצו לנו (שכחתי את שמו, משהו קל ממש שמתחיל מהדברים המובנים מאליהם כמו איך עושים קידוש כהלכתו).
היה גם ניסיון שלישי שלא צלח, לא זוכרת כבר מה הינו אמורות ללמוד. זוכרת שהיא כל כך שמחה לאוזן קשבת שהיא רק סיפרה וסיפרה וסיפרה על חייה..... אני מספרת פה גם את הכשלון, כי גם זה קורה :)
אני לא בנויה למישהי שמספרת על חייה. לא עכשיו :)
ואיך זה היה? נהנית? הרגשת סיפוק?
כמה זמן נמשך?
יש בינכן קשר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה