פלשים לסטודיו

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני רוצה להחליף את הפלשים שלי בסטודיו, וחשבתי לעבור לספידלייטים (מספיק לי, כי גודל הסטודיו הוא 4*4.5).
ניסיתי את הגודוקס ||850 ויצא על הפנים! לא עזרו מטריות וסופטבוקסים, עוצמות שונות וזויות מגוונות...
התאורה יצאה ממש לא רכה ונעימה! תמונות קונטרסטיות עם תאורה קשה, הצבעים הכהים יצאו ממש כהים, כאילו צריך לפתוח אותם בעריכה. יכול להיות שצריך לשנות גם את ההגדרות של הצבעים במצלמה (יש לי d810), אבל הבעיה היא שהצבעים עד עכשיו היו לי מעולים! גם בסטודיו עם התאורה הקודמת, גם בחוץ וגם עם פלשים בארועים.
מה יכול כבר להיות?? אולי זה בגלל שהפלשים של גודוקס יותר "קרים"?
במה אתם/ן משתמשים?
תודה לכל המגיבים, כל תשובה מקדמת...:)

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נשמע מוזר ברמות קשות!
השתמשת באותו סטייג'? אותם אביזרי ריכוך? אותן זוויות?
ניסית לשנות איזון לבן? אולי לצלם RAW ולמצוא את הנוסחה בלייטרום?

אור הוא אור ולא משנה מאיזה מבזק הוא יוצא.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הפלאשים של גודוקס אכן עוצמתיים מאוד.

אך לא משנה מה העוצמה, עם ידע נכון אפשר להגיע לחשיפת אור נכונה בתמונה

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י ETStudio;2413745:
נשמע מוזר ברמות קשות!
השתמשת באותו סטייג'? אותם אביזרי ריכוך? אותן זוויות?
ניסית לשנות איזון לבן? אולי לצלם RAW ולמצוא את הנוסחה בלייטרום?

אור הוא אור ולא משנה מאיזה מבזק הוא יוצא

אנסה לצלם בwb אוטומטי, כמו שמישהי יעצה לי, למרות שאני נשארת על אותה בעיה: אני רוצה לשלוט בגוונים!

נכתב ע"י מרגלית ויסברג;2413782:
הפלאשים של
גודוקס אכן עוצמתיים מאוד.

דוקא אני מחליפה פלשים בגלל ששלי הם סופר עצמתיים... אז החלטתי ללכת על הספידלייט ולא הגדול יותר של גודוקס. הבעיה היא לא העצמה כמו התאורה הקשה

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אערוך את הניסויים בפעם אחרת כיון שהפלשים הנ"ל לא היו שלי...
ולגבי הזויות - הכל היה אחד על אחד, כמו בקודמים...
באיזה פלש את משתמשת?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הפלאשים של גודוקס טיפונת קרים יותר (ואולי גם ירקרקים טיפה)
רשום על האריזה מה המעלות קלוין שלהם, תכוני לפי זה.

פלאשים קטנים הם מקור אור קטן יותר פיזית, ולכן ייצרו צללים קשים יותר, צריך להשתמש ביותר ריכוך/ לקרב כדי לייצר את אותו אור.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
תהפכי את כיוון הספידלייט, שלא יהיה מכוון החוצה אלא פנימה לתוך אביזר הריכוך והאור יחזור מתוך האביזר כלפי חוץ, כך הוא יתפזר טוב יותר (תצטרכי עוצמה גבוהה יותר) אם הוא מכוון החוצה הוא פוגע בחלק קטן בלבד משטח המרכך, בשונה מפלאשים גדולים שבהם הנורה עגולה והרפלקטור גדול והאור מתפזר היטב.
תלוי כמובן בסוג אביזר הריכוך, לא כולם מאפשרים זוית פנימה.

ETStudio

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה גם תלוי במרחק של הפלאש מהמטריה. יותר רחוק יותר מפוזר.
אני אישית תמיד משתמש ברפלקטור המובנה, זווית פיזור מצוינת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה