פירוש המילה רובד

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
האם הכוונה דווקא לשכבה מעל שכבה (והיינו שכל שכבה תלויה בשכבה שתחתיה), או שהכוונה היא שתי דרגות?

(אין כוונתי למשמעות המילה בלשון הקודש).

אשמח לראיה.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
דומני שזה הפירוש בעברית.
כאן כתוב שרובד הוא שכבה. אני רק רוצה לדעת האם רק זה הפירוש (בעברית), או שזה יכול להיות גם שתי דרגות שונות.

בלשה"ק נראה לי זה שורות מרצפות. (מצאתם בעוד מקום?)
יעויין במשנה ביומא פרק ד' משנה ג'. (לדעת רוב המפרשים הכוונה שורה, ולדעת הרמב"ם הכוונה היא איצטבא).

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יעויין במשנה ביומא פרק ד' משנה ג'. (לדעת רוב המפרשים הכוונה שורה, ולדעת הרמב"ם הכוונה היא איצטבא).
כאן כתוב שרובד הוא שכבה. אני רק רוצה לדעת האם רק זה הפירוש (בעברית), או שזה יכול להיות גם שתי דרגות שונות.
לזה התכוונתי.
משתמשים בזה גם כדרגה. בפרט כהשאלה מאיצטבא.
אין לי ראיות לכך.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לזה התכוונתי.
משתמשים בזה גם כדרגה. בפרט כהשאלה מאיצטבא.
אין לי ראיות לכך.
פשוט ערכתי למישהו מאמר תורני בעברית (לעומת לשה"ק), וכתבתי את המשפט הבא:
שיפור זה מתבטא בשני רבדים, ברובד מצב מעוות הדרוש תיקון וברובד מצב מתוקן הניתן לשיפור.
(אגב, יתכן שיש מקום לפסק בנקודותיים לאחר המילה "רבדים", ולפסק בפסיק לאחר המילה "תיקון").
איני בטוח אם זה נכון להשתמש במונח הזה.

#ליבא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
במילון אב"ש ערך רובד בפירוש ג (כהשאלה בספרות החדשה) נכתב כך: "חטיבה, קבוצה אחידה של דברים".
הוא מביא דוגמה: "הלשון בנויה רבדים רבדים של סגנונות מתקופות שונות".
להבנתי ר"ל כהבנתך השנייה.
אגב: רובד ביחיד, רבדים ברבים.
בציטוט שהבאת נ"ל שעדיף לכתוב כך: שיפור זה מתבטא בשני רבדים: האחד מעוות ודרוש לתיקון והשני מתוקן אך ניתן לשיפור.
בהצלחה ובשורות טובות.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה