פיגוע בשער האריות

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י תיקתוק;1784664:
מצטערת יש לי רגישות לשימוש בביטויים כעין אלו
אפילו להשאלה...:eek:

זה לא היה בהשאלה, זה היה כפשוטו.
רק אדם שאינו מסוגל להבין כלל מה קורה איתו, עלול להכנס לשם.
אבל אם זה מפריע לאנשים, אמחק. (רק שעכשו זה יישאר לנצח בציטוטים בהודעות של כל אלו שציטטו אותי - כולל אלו שביקשו למחוק).

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לאור מה שכתבו אם זה מקום סכנה וכו' נזכרתי במדרש/מאמר שאיני זוכרת במדויק ואשמח אם יתקנו אותי
כשהקב"ה מינה את השטן להיות מלאך המות הוא פחד מהתפקיד אמר לו הקב"ה אל תדאג, אף פעם לא יאשימו אותך! תמיד יגידו שבגלל המחלה ובגלל התאונה וכו'
לא הנחש ממית אלא החטא!
האירועים האלה קוראים לנו להתעורר ולשוב לה' אלוקינו
קרעו לבבכם ואל קרעו בגדיכם
בשורות טובות ופתקא טבא

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י חנון;1784714:
לאור מה שכתבו אם זה מקום סכנה וכו' נזכרתי במדרש/מאמר שאיני זוכרת במדויק ואשמח אם יתקנו אותי
כשהקב"ה מינה את השטן להיות מלאך המות הוא פחד מהתפקיד אמר לו הקב"ה אל תדאג, אף פעם לא יאשימו אותך! תמיד יגידו שבגלל המחלה ובגלל התאונה וכו'
לא הנחש ממית אלא החטא!
בשורות טובות ופתקא טבא

הכל נכון.

אבל כתוב שכשהשטן משתולל הוא לא מבחין בין טוב לרע. לכן צריך להיזהר לא ללכת במקומות סכנה.
וזו ממש עברה ללכת למקומות סכנה.

וזה לא סותר את זה שצריך להתעורר ולחזור בתשובה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י חנון;1784714:
לא הנחש ממית אלא החטא!
בשורות טובות ופתקא טבא

אני משער שאין מדרש כזו. עכ"פ לא עם משמעות שאתה מוציא ממנו.
ברור כי הכל משמים, וברור שאנו צריכים להתעורר. אבל ברור גם שאסור להיכנס למקום סכנה, וברור גם שהאדם שנכנס לשם מעלה את הסיכויים שלו להיפגע.
להלן ציטוט גמרא רלוונטי (מעורבב עם פירוש משולב)

חברותא שבת דף לב עמוד א
והוינן בה: וגברי, והאנשים - היכא היכן מעשים שלהם מיבדקי?

אמר ריש לקיש: בשעה שעוברים על הגשר, שהסכנה מצויה שם.

ופרכינן: וכי רק על גשר, ותו לא?

ומבארינן: אימא הכי, כל מקום סכנה הוא כעין גשר [כמו קיר נטוי, ויוצא לדרך].

הגמרא מביאה הנהגות של האמוראים שחששו בעברם במקום סכנה:

רב, לא עבר במברא, ספינה, דיתיב בה עובד כוכבים. אמר: דילמא אותו גוי, מיפקיד ליה דינא עליה, הוא ראוי להענש, ומתפיסנא ואענש בהדיה.
שמואל, הנהגתו היתה להיפך, והוא לא עבר אלא במברא דאית ביה עובד כוכבים. כי אמר: שטנא השטן - בתרי אומי, בשני אומות יחד, לא שליט.

רבי ינאי הוה בדיק הספינה שאין בה נקב, ועבר.

ואזיל רבי ינאי לטעמיה, דאמר: לעולם אל יעמוד אדם במקום סכנה, ויחשוב לומר שעושין לו נס, כישמא אין עושין לו נס. ואף אם עושין לו נס - מנכין, מפחיתים לו מזכויותיו בשכר הצלתו(95).

אמר רבי חנין: מאי קראה? דכתיב: "קטנתי מכל החסדים ומכל האמת אשר עשית את עבדך". דהיינו, הוקטנו ונתמעטו זכויותי בשביל החסדים אשר עשית עימי.

רבי זירא היה נוהג, שביומא דשותא, יום שמנשבת בו רוח דרומית חזקה, לא נפיק לביני דיקלא, מחשש שיפול עליו עץ דקל.

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נדמה לי שהשם של האימה הוא "אדל" ולא "אודל"

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Shellykaz;1784732:
נדמה לי שהשם של האימה הוא "אדל" ולא "אודל"
היא מסתמא קרויה על שם בתו של הבעש"ט שקראו לה אדל
יש הרבה שובו בנים מעדות המזרח שקוראים אודל אבל זה לא נכן זה אדל עם קמץ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה