פורום אוצר החכמה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חיטובים;1738397:
אולי שכחת, אבל הודעתם מראש שהחברה שלכם תהיה בלי פוליטיקה. ואין לך פוליטיקה קטנה ומגעילה מזו.
אמרתם שאתם פונים לכלל הציבור החרדי, וכעת מתברר שמדובר בפלג מסויים.
אני כועס כי אתם מנסים לכפות את השקפת עולמכם על אנשים אחרים.

איזה פלג? ספר לי!
השקפת עולמנו ועולמך בעניין זלזול בגדולי ישראל שווה נכון?
אז מה הכעס? אתה זוכר פעם אחת בכל האשכולות שלנו, שניסינו
לשכנע לעבור אלינו?

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
פורם אוצר החכמה משמת את כלל לקוחות אוצר החכמה בפורומים שונים פורום לדייוח תקלות בתוכנה בעיות סריקות בספרים הצעות לספרים חדשים וגם להודעות של אוצר החכמה והלוואי שכל גוף/עסק חרדי שנותן שירות לציבור היה להם פורום כזה

לבא ולחסום את כל הפורם בגלל כמה אשכולות בעייתים בפורום ספציפי שלא קשור בכלל לתוכנה של אוצר החכמה וכו' זה כמו לחסום לצלמים את כל האתר של פרוג בגלל בעיות שיש לפעמים בפורום איש לרעהו

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אינני רוצה להכנס לויכוח זה מלבד להביע את דעתי באופן כללי.
אני חושב שעיקר העיקרים של סינון צריך להיות על תמונות\איורים\סרטונים וכדו' שאינם לפי רוח התורה. כל השאר הנוגע למלל, אינו אמור להיות חסום לענ"ד, מקסימום תנתן הודעה מראש שבאתר זה ישנם דברים שעלולים להיות לא מתאימים לחלק מהציבור, והבוחר יבחר. [יתכן שמראש ניתן להגדיר רמות מסויימות של חסימה על מלל. וכל אחד יבחר, כמו שכל אחד בוחר לאיזה אנשים להתחבר ולאיזה ישיבה\בית כנסת ללכת וכו' וכו']

מה דעתכם שבזמן הרשב"א והויכוח על ספר מורה נבוכים, היו חוסמים אותו לכלל הציבור [דרך אגב היו שהתבטאו וסברו שהרמב"ם הוא כופר.....]??? אז גמרנו, אין דעה כזו? היא לא קיימת?

הכי קל לסגור ולמנוע, זה לא הפתרון לנושא, זה רק מרחיק ציבור יקר שרוצה וצריך סינון, מלעשות זאת....

צנזורה על מלל היא דבר חמור מאוד..... אין לדבר סוף. ובמקום ששורפים ספרים ישרפו בסוף....

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חיטובים;1738397:
אולי שכחת, אבל הודעתם מראש שהחברה שלכם תהיה בלי פוליטיקה. ואין לך פוליטיקה קטנה ומגעילה מזו.
אמרתם שאתם פונים לכלל הציבור החרדי, וכעת מתברר שמדובר בפלג מסויים.
אני כועס כי אתם מנסים לכפות את השקפת עולמכם על אנשים אחרים.

איזה פלג אנחנו?

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לכל צוות נט-פרי,
חבל שאתם לוקחים צד בוויכוח הזה כאילו אתם אשמים.
אני מבין שאתם מקבלים הוראות מחברי ועדת רבנים כל שהיא, וזו הוראה שלהם.

זה בסדר גמור.

הנושא הוא עקרוני, הנוגע לכל סוגי החסימות.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אחד פלוס;1738420:
פורם אוצר החכמה משמת את כלל לקוחות אוצר החכמה בפורומים שונים פורום לדייוח תקלות בתוכנה בעיות סריקות בספרים הצעות לספרים חדשים וגם להודעות של אוצר החכמה והלוואי שכל גוף/עסק חרדי שנותן שירות לציבור היה להם פורום כזה

לבא ולחסום את כל הפורם בגלל כמה אשכולות בעייתים בפורום ספציפי שלא קשור בכלל לתוכנה של אוצר החכמה וכו' זה כמו לחסום לצלמים את כל האתר של פרוג בגלל בעיות שיש לפעמים בפורום איש לרעהו

אתה אומר דברים בהחלט נכונים, בדקתי והנה התשובה:
טכנית, זו בעיה רצינית לחסום חלקית את הפורום, לכן
החסימה גורפת.
הניק "אברהם עימוד" בקיא בפרטים הטכניים.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י GolanArt;1738373:
אף אחד לא כופה אותך!
אני באופן אישי לא מכיר את הפורום הנ"ל, אבל אם גם סננים אחרים התחילו לחסום
אותו, מה תגיד אז? שאנחנו הכפפנו אותם לזה??
ואם באמת יש שם הנהלה מסודרת, אז למה יש בעיות?

מחפש שמות של רבנים? יש לך את שלל הסננים.
מחפש אינטרנט 100% כשר? יש לך את נטפרי.
למה ללכלך? אנחנו קבוצת גולשים ולא ביזנס, ויש לנו
את הזכות לסנן ע"פ שיקול דעת רבותינו שאנחנו לא חייבים
לפרסם את שמם, וגם לא רואים צורך בזה, כי נטפרי לא עסקית
ולא מרוויחה גרוש, רוצה תצטרף, לא רוצה אל תצטרף, מה לא מובן?

זה בדיוק כמו שיש את משרד האוצר ואת השר עצמו ובפועל, מה שנקרא 'נערי האוצר' ע"פ ישק כל דבר והם יכולים לחסום מהלכים של השר מה שלא יכול ראש הממשלה בעצמו.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י גרפיקנער;1738462:
לכל צוות נט-פרי,
חבל שאתם לוקחים צד בוויכוח הזה כאילו אתם אשמים.
אני מבין שאתם מקבלים הוראות מחברי ועדת רבנים כל שהיא, וזו הוראה שלהם.

זה בסדר גמור.

הנושא הוא עקרוני, הנוגע לכל סוגי החסימות.

אמנם הנושא עקרוני - אבל הרושם שניסו בנט-פרי להציג היה שונה. אז אנחנו טעינו, כנראה זה כמו כולם פחות או יותר!

ועדת רבנים כלשהי, שיש לה דעה כלשהי, ומשתייכת לפלג כלשהו [לא, אני לא יודע איזה.. אבל זה לא משנה] קובעת לכלל הציבור את הדעה וההשקפה הנכונה....

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אביחי בס;1738469:
זה בדיוק כמו שיש את משרד האוצר ואת השר עצמו ובפועל, מה שנקרא 'נערי האוצר' ע"פ ישק כל דבר והם יכולים לחסום מהלכים של השר מה שלא יכול ראש הממשלה בעצמו.

:D

mat

משתמש מקצוען
אנחנו לא לוקחים צד.

אבל הדרך שאוצר החכמה החילטו להתמודד עם זה שחסמו אותם זה לצעוק בכל מקום שזה פולטיקה מגעילה. וזה קשור לפלג כזה או אחר.

וזה מעצבן אותי. כי אני יודע שאין קשר. ואני לא שייך לשום פלג.

זה מה שנקרא להסיט את הדיון. ולהאשים אותנו במה שלא קשור אלינו.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י GOLDRING;1738471:
אמנם הנושא עקרוני - אבל הרושם שניסו בנט-פרי להציג היה שונה. אז אנחנו טעינו, כנראה זה כמו כולם פחות או יותר!

ועדת רבנים כלשהי, שיש לה דעה כלשהי, ומשתייכת לפלג כלשהו [לא, אני לא יודע איזה.. אבל זה לא משנה] קובעת לכלל הציבור את הדעה וההשקפה הנכונה....

טוב אני מוכן לגלות לכם סוד, אנחנו שייכים לפלג "נטפרי" :D

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י mat;1738474:
אנחנו לא לוקחים צד.

אבל הדרך שאוצר החכמה החילטו להתמודד עם זה שחסמו אותם זה לצעוק בכל מקום שזה פולטיקה מגעילה. וזה קשור לפלג כזה או אחר.

וזה מעצבן אותי. כי אני יודע שאין קשר. ואני לא שייך לשום פלג.

זה מה שנקרא להסיט את הדיון. ולהאשים אותנו במה שלא קשור אלינו.

בסדר אתם לא שייכים לתחום הפוליטיקה. אבל אתם כן בחרתם וועדה מסוימת שלא מתאימה בדעות שלה לחלק גדול בציבור. וזה נקרא לבחור צד....

אני באופן אישי מצפה ממכם לחסום תמונות\ סרטונים וכדו', על מנת שלא אכשל בראיית מראות אסורות. בכל הנוגע לשאר, תן לי לבחור מה אני רוצה - אם אני רוצה את ועדת הרבנים שלכם שתסתום את ראשי מחשבותי ושכלי, או לא

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י GOLDRING;1738430:
צנזורה על מלל היא דבר חמור מאוד..... אין לדבר סוף. ובמקום ששורפים ספרים ישרפו בסוף....

תקרא שוב את מה שכתבת... אתה רציני?

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י GOLDRING;1738480:
בסדר אתם לא שייכים לתחום הפוליטיקה. אבל אתם כן בחרתם וועדה מסוימת שלא מתאימה בדעות שלה לחלק גדול בציבור. וזה נקרא לבחור צד....

אני מזמין אותך למצוא לי [פלג/ועדה/חסידות] בציבור החרדי. שתסכים לפתוח את אוצר החכמה.
לא אנשים דעתנים בודדים.

GOLDRING

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י mat;1738483:
אני מזמין אותך למצוא לי [פלג/ועדה/חסידות] בציבור החרדי. שתסכים לפתוח את אוצר החכמה.
לא אנשים דעתנים בודדים.

נניח שאתה צודק [אני לא אמצא כי כולם מפחדים, מה יגידו....]

ומה לגבי אותם אנשים דעתניים? לא מגיע להם סינון? קח אחריות ופתח מסלול לאנשים דעתניים

נכתב ע"י GolanArt;1738482:
תקרא שוב את מה שכתבת... אתה רציני?

כן בהחלט... כמובן שזו דעתי האישית, האם אין לה מקום? האם לא תוכלו לדאוג גם לאנשים שכמותי שלא רוצים להכשל, אבל לא רוצים שיסתמו להם את המוח ויגידו להם מה לחשוב?

s_h

נתיב טכנולוגיות
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1737782:
דיברת על מעשה בריונות.

אתמול קיבלתי איום במייל מאוצר החכמה. וזה לשונו.

אנחנו בנטפרי לא מעניין אותנו איומים. אנחנו עושים מה שהרבנים אומרים.
ואתה רואה שבפועל הם לא חסמו.

אני גם קיבלתי טלפון מאיים כזה. (שאגב אין לו שום תפיסה במציאות כיון שאתר לא יכול לזהות משתמש כלקוח נתיב או לא)

והתשובה שעניתי למאיים היתה פשוטה וברורה. אתם חברה עסקית לכל דבר תעשו את ההחלטות שלכם כמו שנראה לכם הכי רווחי לחברה.

מודה

משתמש רשום
יפה מאוד שנטפרי וכן נתיב עומדים על דעתם.
זה אחריות ורצינות.

שירהה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני כמה שנים טובות בפורום של אוצר החכמה, ונהנה מאוד מכל מה שא"א למצוא בשום מקום אחר.
אבל יש פה שאלה עקרונית מהותית:
"האם צריך לחסום את האפשרות להחשף לדעות של אנשים?"
(שכמובן שהם יהיו שונות מאוד אחד מהשני.)
בפורום פתוח לציבור (כולל כאן) אתה אחרי תקופה קצרה מכיר את שיגם ושיחם של המשתתפים השונים, וקובע לעצמך צורת התייחסות כלפי תכניהם.
חוץ מדעות של 'מזרחי', אין כ"כ הרבה דעות בציבור החרדי. יש קבוצה מסוימת, בדר"כ דעתנית ויודעת להביע את עצמה נחרצות, שמקטינה (עפ"ל) את הגר"ע יוסף זצוק"ל, את הרבי מליובאוויטש זצוק"ל והיום גדולי ישראל אחרים - ובעיקר בגלל ביטויים שנובעים מגישה כזאת, יצא הקצף על הפורום הנ"ל. (ככה נראה לי, תקנו אותי עם אני טועה)
בכל מקרה לדעתי, אפשר לעשות הבחנה בין 'נתונים' שהם נגד התורה כמו תמונות נשים, שע"ז אין עוררין שנטפרי עקפה את כולם, וכנראה תהיה המסנן המוביל בעוד מספר שנים לא גדול, לבין 'דעות' שצריך כנראה לתת הגדרה מסוימת של סינון עבור 'סינון עניני ההשקפה הטהורה, הצרופה, ומה שביניהם'.
ובלי להיכנס לפוליטיקה, א"א לא לתת קרדיט למה שנטפרי עשתה עד כה, ומרוח הטהרה שנושבת במפרשיה..
דוד

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1738483:
לא אנשים דעתנים בודדים.

האם יש מי שחושב שאוצר החכמה יותר גרוע מכיכר השבת שפתוח בנתיב ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  0  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה