פורום אוצר החכמה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
נכתב ע"י אביחי בס;1737929:
לא, ברור לי שאתה רוצה את הפורום, הת"ח שנמצאים שם, לא נמצאים פה.

משתמשי נתיב יבואו בהמוניהם.
כמובן אם זה יצליח

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1737914:
בא נגיד ככה.
אני משער. שההחלטה שלנו האם לפתוח או לסגור אתר פלוני מייצגת את דעתו של רוב הציבור החרדי. (אם לו יצוייר הייתי עושה משאל עם).

זו השערה. אני מציע שתבדוק. כי אני בדקתי.

עשיתי סקר. לפני שש שנים (כשלמדתי שיווק ופרסום). קצת יותר מ-250 איש, מחוגים שונים, ומכל רחבי הארץ. כולל הנגב ורמת הגולן.

אחת השאלות הייתה, (בערך) האם השקפת עולמך תואמת להשקפת עולמו של רוב הציבור החרדי בארץ (היו גם דתלי"ם, ואצלם השאלה הייתה במקום חרדי דת"ל).

פחות מ-15 איש, ליתר דיוק 13 איש, ענו: שהם משתייכים לרוב.

מסקנה, רוב הציבור החרדי הוא בסך הכל 5% מהציבור.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737933:

עשיתי סקר. לפני שש שנים (כשלמדתי שיווק ופרסום). קצת יותר מ-250 איש, מחוגים שונים, ומכל רחבי הארץ. כולל הנגב ורמת הגולן.

אחת השאלות הייתה, (בערך) האם השקפת עולמך תואמת להשקפת עולמו של רוב הציבור החרדי בארץ (היו גם דתלי"ם, ואצלם השאלה הייתה במקום חרדי דת"ל).

שמואל אני מסכים אתך מאד שהציבור החרדי הוא הציבור הכי לא הומוגני בכדור!
זה אתגר לא פשוט בכלל!
עם זאת, לנטפרי יש כיוון מסויים. למשל, אין תמונות נשים בכלל, ואין אתרים
רדודים כדוגמת אתרי החדשות ההם.. אתה יודע... לא לכולם זה מתאים, לכן
לא כולם עוברים לנטפרי.

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737933:

הסקר הזה לא שווה כלום.
בגלל שאני מדבר על סקר הפוך. קח נושא ותשאל את רוב הציבור החרדי מה דעתו.

מה דעת רוב הציבור החרדי לגבי חברות כנסת. ברור ששלילית.
מה דעת רוב הציבור על רדיו. אני מעריך שחצי שלילי חצי חיובי.

אז מה המסקנה שאין כזה דבר השקפה אחידה. אבל יש כזה דבר, דברים שכמעט כולם מסכימים עליהם.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אביחי.
אני מבין ויודע את הדברים כמוך.
יש לי ניק בפורום אוצר החכמה, ואני כבר חודש לא יכול לגשת לשם (אני מסונן נט פרי)
אני מתכוון שאותם ניקים באוצר החכמה שיש להם נתיב, והיו עד היום בפורום אוצר החכמה, יעברו לפורום הבא שממתין להם, היות ולא יהיה להם גישה לפורום של אוצר החכמה.
מצידי שזה יהיה פורום עוז והדר לאו דווקא כאן.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
גולן, איני מטיל ספק בכנות כוונותיך, וכנות כוונותיהם של חבריך.

ברור לי שאתם מתכוונים לשם שמיים. יש רק בעיה אחת.

לנו, שאמונים על דרך החינוך בישיבות הקדושות, פורום אוצר החכמה (כמשל), מכיל תכנים בעיתיים. אולם הציבור לא נגמר בנו. ישנו ציבור ענק שמגיע מתרבויות חינוכיות שונות, החל ממתחזקים וחוזרים בתשובה, וכלה בציבור המרצים של ערכים, שהפורום הנ"ל (שוב, כמשל), מסייע, עוזר, ולדעתם אין בו פסול - אם מובאים בו גם דיעות שאנו סוברים שהם על גבול המינות והאפיקורסות.

כמי שמתיימרים לתת שירות סינון יעיל לרוב האוכלוסיה, הנכם צריכים להתחשב גם במיעוטים. כי הציבור מורכב מהמון מיעוטים, שביחד מרכיבים ציבור.

שים לב, שבמידה ולא תתנו מענה גם לאלו שהשקפת עולמם שונה מהשקפת עולמכם (ולא, לא מדובר בפוקרים. מדובר באנשים יראים ושלמים, שהולכים על פי דעת רבותיהם, והם רוצים ומעוניינים בסינון טוב ואיכותי), אם לא תוכלו לתת מענה לכולם, אז אתם בעצם מוותרים עליהם. ואני מקווה שאתה מבין את המשמעות של "ויתור" על קהל יעד.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אנשים איבדו את שפיות דעתם.
לא יודעים להבדיל בין הטמא לטהור.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1737944:
הסקר הזה לא שווה כלום.
בגלל שאני מדבר על סקר הפוך. קח נושא ותשאל את רוב הציבור החרדי מה דעתו.

מה דעת רוב הציבור החרדי לגבי חברות כנסת. ברור ששלילית.
מה דעת רוב הציבור על רדיו. אני מעריך שחצי שלילי חצי חיובי.

אז מה המסקנה שאין כזה דבר השקפה אחידה. אבל יש כזה דבר, דברים שכמעט כולם מסכימים עליהם.

הסקר הזה שווה מאד.

הסקר הזה הוכיח (והיו שם שאלות מאד פרובוקטיביות, החל משירות צבאי ולאומי, וכלה בעיתונות כתובה ומשודרת) שבשאלות של מהות, אין אחידות כלל. הציבור לא הומוגני. אתם חייבים להפנים את זה, כי אתם נותנים שירות לציבור הזה.

הדבר היחיד שחייב להנחות אתכם, הם כללים הלכתיים ברורים, שאין עליהם עוררין, (על פיאה נוכרית יש מחלוקת. למשל).

שאר הנושאים שהינם שנויים במחלוקת - ותלויים בחינוך, במוצא ובהשקפת עולם - אתם חייבים ליצור מסלולים, כדי שכל אחד יוכל למצא את מקומו.

לחילופין, אתם יכולים לתת לכל אחד לבחור את הקריטריונים שמנחים אותו.

לדוגמא:
סינון פורום אוצר החכמה.
סינון חנויות אופנה.
סינון פיאה נוכרית בלבד.
סינון אתרי חב"ד.
סינון אתרי טבע.
סינון אתרי מסלולים.
סינון אתרי ישיבות.

ועוד. תנו לכל אחד לסמן וי או איקס בשדות שהוא יבחר, ולפי זה הוא יהיה מסונן. אתם גם יכולים לקבוע שלא ניתן לשנות מסלול וכדומה. אבל תנו אפשרויות, ואל תצנזרו כמו שהגדיר גרפיקנער.

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י אביחי בס;1737875:
אפשר לדעת מי הוא אחד מן הרבנים שם? אני מוכן לגשת אליו ולדבר איתו ברור על הענין.
הדבר הזוי.
נתיב, זה לא ראיה בכלל, אני יודע מידיעה ברורה שאצלם אפשר לפגוש דברי פריצות גם ללא בקשות חריגות.
רק התוצאות שנותן גוגל אצלהם גרמו ללכת לאתרוג, וד""ל.

אבל אני חוזר להתחלה: אני רוצה להפגש עם אחד מוועדת הרבנים [של נטפרי] ולדבר איתו על הענין.

אביחי
קח עצה של חבר טוב
נסה את אותם אנרגיות להשקיע בעד סינון, ובחשיבה חיובית באופן כללי.
אולי זה עדיף מלכתוב הזוי על החלטות של רבנים.

מוזר ששומעים אותך רק עם טרוניות
זה יוצר לגביך רושם מוטעה.

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737955:
הסקר הזה שווה מאד.

הסקר הזה הוכיח (והיו שם שאלות מאד פרובוקטיביות, החל משירות צבאי ולאומי, וכלה בעיתונות כתובה ומשודרת) שבשאלות של מהות, אין אחידות כלל. הציבור לא הומוגני. אתם חייבים להפנים את זה, כי אתם נותנים שירות לציבור הזה.

הדבר היחיד שחייב להנחות אתכם, הם כללים הלכתיים ברורים, שאין עליהם עוררין, (על פיאה נוכרית יש מחלוקת. למשל).

שאר הנושאים שהינם שנויים במחלוקת - ותלויים בחינוך, במוצא ובהשקפת עולם - אתם חייבים ליצור מסלולים, כדי שכל אחד יוכל למצא את מקומו.

לחילופין, אתם יכולים לתת לכל אחד לבחור את הקריטריונים שמנחים אותו.

לדוגמא:
סינון פורום אוצר החכמה.
סינון חנויות אופנה.
סינון פיאה נוכרית בלבד.
סינון אתרי חב"ד.
סינון אתרי טבע.
סינון אתרי מסלולים.
סינון אתרי ישיבות.

ועוד. תנו לכל אחד לסמן וי או איקס בשדות שהוא יבחר, ולפי זה הוא יהיה מסונן. אתם גם יכולים לקבוע שלא ניתן לשנות מסלול וכדומה. אבל תנו אפשרויות, ואל תצנזרו כמו שהגדיר גרפיקנער.

אם היית משתמש בסינון שלנו היית רואה שכל אחד יכול לסגור לעצמו מה שהוא רוצה. לפי קטגוריות. וגם לפי אתרים.

מה שאנחנו פותחים זה רק מה שעובר את הסף. שזה מתאים לציבור גדול בציבור החרדי.
אנחנו פותחים רדיו למשל. שנכון שזה לא דעת הרוב. אבל גם מי שסובר שצריך לחסום לא חושב שזה כזה גרוע. ומי שמפריע לו יכול לחסום לעצמו את הקטגוריה רדיו.

יש דברים שלא עוברים את הסף. כמו פרום אוצר החכמה. כי ככה הוועדה החליטה. (אני לא יודע מה רע בפורום הזה. אין לי מושג מה השיקולים).

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1737961:
יש דברים שלא עוברים את הסף. כמו פרום אוצר החכמה. כי ככה הוועדה החליטה. (אני לא יודע מה רע בפורום הזה. אין לי מושג מה השיקולים).

הגענו לנקודה. זה מה שהחברה כאן מנסים לומר. ברגע שאתם הולכים רק עם וועדה מסויימת, הוועדה הזו מקובלת על "ציבור" מאד מסויים.

אוקי. אז אל תגידו שאנחנו רוצים להתאים לרוב הציבור, אלא אנחנו מקבלים את הוראותיו של הרב פלוני, או את הוראותיהם של רבנים אלו ואלו (תקרא לזה וועדת רבנים. לא משנה). מדובר על סקטור מסויים, או על המכנה המשותף המחמיר (אני מאמין שזה לא המכנה המשותף הנמוך ביותר) של מספר סקטורים והשקפות עולם.

זו הכוונה שאתם נכנסים למגרש הפוליטי. בסקר שערכתי, אז בזמנו, התברר לנו להוותנו, כי רוב הציבור תופס את העמותות וועדות הרבנים - כשחקנים במגרש פוליטי.

גם מה שנדמה לך כקונצנזוס. קח לדוגמא את קופת העיר. או אפילו חסדי נעמי. כמה שזכור לי, יותר מ-60% טענו שהצורך בארגונים מקבילים (כמו: כשרויות, וועדות רבנים, עמותות צדקה, רפואה וחסד), בא בעקבות מחלוקות פוליטיות ומגזריות.

אברהם עימוד

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
אתר שכותבים בו נגד רבנים, מתבטאים בו נגד ראשונים ומתווכחים על דברים באמונה, לא יכול להיות פתוח באינטרנט שנקרא חרדי.
כולל כל האשכולות שהוסרו שם אחרי שהם הבינו לאן הרוח נושבת.

ואף אחד לא רוצה לסגור את המקום שנקרא פורום אוצר החכמה, מנהלי הפורום לא השכילו לשמוע לבקשות חוזרות ונשנות ולמנות מפקח אפקטיבי לפורום.
על פי הרבנים הפורום ייחסם עד שהם יקבלו על עצמם למנות מפקח.
אף אחד לא רוצה לדחוף להם מפקח, שימנו לבד, אבל מישהו שיעשה באמת את העבודה, ולא רק במה שנדמה לו כלא מתאים.

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737972:
הגענו לנקודה. זה מה שהחברה כאן מנסים לומר. ברגע שאתם הולכים רק עם וועדה מסויימת, הוועדה הזו מקובלת על "ציבור" מאד מסויים.

אוקי. אז אל תגידו שאנחנו רוצים להתאים לרוב הציבור, אלא אנחנו מקבלים את הוראותיו של הרב פלוני, או את הוראותיהם של רבנים אלו ואלו (תקרא לזה וועדת רבנים. לא משנה). מדובר על סקטור מסויים, או על המכנה המשותף המחמיר (אני מאמין שזה לא המכנה המשותף הנמוך ביותר) של מספר סקטורים והשקפות עולם.

זו הכוונה שאתם נכנסים למגרש הפוליטי. בסקר שערכתי, אז בזמנו, התברר לנו להוותנו, כי רוב הציבור תופס את העמותות וועדות הרבנים - כשחקנים במגרש פוליטי.

גם מה שנדמה לך כקונצנזוס. קח לדוגמא את קופת העיר. או אפילו חסדי נעמי. כמה שזכור לי, יותר מ-60% טענו שהצורך בארגונים מקבילים (כמו: כשרויות, וועדות רבנים, עמותות צדקה, רפואה וחסד), בא בעקבות מחלוקות פוליטיות ומגזריות.

אתה מדבר על פוליטיקה.

בקטע של אוצר החכמה. אני הבנתי שיש דברים שם שאסור לפתוח על פי ההלכה. לא קשור לפוליטיקה.

והוועדה הכי מקלה שאני מכיר זה הוועדה שאנחנו מתעסקים איתה. ככה שלא נראה לי שתמצא וועדה שתפתח את פרום אוצר החכמה.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נתיב או אתרוג חסמו את פורום איש את רעהו של פרוג.

אתה כבר מבין לאיזה כיוון אנחנו הולכים.

נטפרי מובילה קו, וחברות החסימה באו להילחם במגרש של נטפרי. והמלחמה היא: מי מחמיר יותר. מי יחסום יותר אתרים. בקיצור - מי מצנזר יותר טוב.

מי שסובל בסופו של יום, זה הציבור. שמונעים ממנו אתרים איכותיים, במסווה של קנאת השם. (אני לא מדבר על אוצר החכמה, וגם לא על איש את רעהו. אני מדבר על המצב שיהיה בעוד חודש, חודשיים, חצי שנה).

אני לא רוצה להביא דוגמאות פרובקטיביות, של חסימות שונות שנכפו על הציבור בתחומים אחרים, שבעקבותיהם הייתה פריצה הרבה יותר גדולה. מי שדווקא רוצה, באישי, בבקשה.

רוצה דוגמא. בבקשה. תסריט.

תחשוב לרגע על העיתונות שאנו צורכים. העיתון שאני קורא (אני לא קורא ולא מנוי, אל תדאג. זה רק בשביל הדוגמא), בקיצור, העיתון שאני קורא, הוא בבחינת בל ייראה אצל השכן שלי. ולהיפך. אני לא מרשה לילדים שלי לדפוק אצלם בדלת (שוב, מטאפורה, בשביל הדוגמא), בגלל העיתונים שמסתובבים שם. ומדובר בעיתונים יומיים חרדים. חרדים. נקודה.

אז ככה. אתר שיביא את כל העיתונות החרדית הכתובה, וודאי שלא יוכל להיות מאושר, והוא יסתנן אוטומטית. כי הוא לא מקובל על כולם. אני לא רוצה שעיתון פלוני יהיה אצלי על המחשב, וחברי לא רוצה את העיתון האחר. אז כולם מסכימים שזה צריך להיות חסום.

אז יקומו שתי אתרים אחרים. אחד עם העיתונים שמתאימים להשקפת זו, והשני להשקפה שכנגדה. איזה מהם יהיה חסום?

אני אומר לך, שתיהם. מי הפסיד? הציבור.

זה מגרש פוליטי. תיזהרו לא להתגלש לשם.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737975:
נתיב או אתרוג חסמו את פורום איש את רעהו של פרוג.

אתה כבר מבין לאיזה כיוון אנחנו הולכים.

נטפרי מובילה קו, וחברות החסימה באו להילחם במגרש של נטפרי. והמלחמה היא: מי מחמיר יותר. מי יחסום יותר אתרים. בקיצור - מי מצנזר יותר טוב.

מי שסובל בסופו של יום, זה הציבור. שמונעים ממנו אתרים איכותיים, במסווה של קנאת השם. (אני לא מדבר על אוצר החכמה, וגם לא על איש את רעהו. אני מדבר על המצב שיהיה בעוד חודש, חודשיים, חצי שנה).

אני לא רוצה להביא דוגמאות פרובקטיביות, של חסימות שונות שנכפו על הציבור בתחומים אחרים, שבעקבותיהם הייתה פריצה הרבה יותר גדולה. מי שדווקא רוצה, באישי, בבקשה.

רוצה דוגמא. בבקשה. תסריט.

תחשוב לרגע על העיתונות שאנו צורכים. העיתון שאני קורא (אני לא קורא ולא מנוי, אל תדאג. זה רק בשביל הדוגמא), בקיצור, העיתון שאני קורא, הוא בבחינת בל ייראה אצל השכן שלי. ולהיפך. אני לא מרשה לילדים שלי לדפוק אצלם בדלת (שוב, מטאפורה, בשביל הדוגמא), בגלל העיתונים שמסתובבים שם. ומדובר בעיתונים יומיים חרדים. חרדים. נקודה.

אז ככה. אתר שיביא את כל העיתונות החרדית הכתובה, וודאי שלא יוכל להיות מאושר, והוא יסתנן אוטומטית. כי הוא לא מקובל על כולם. אני לא רוצה שעיתון פלוני יהיה אצלי על המחשב, וחברי לא רוצה את העיתון האחר. אז כולם מסכימים שזה צריך להיות חסום.

אז יקומו שתי אתרים אחרים. אחד עם העיתונים שמתאימים להשקפת זו, והשני להשקפה שכנגדה. איזה מהם יהיה חסום?

אני אומר לך, שתיהם. מי הפסיד? הציבור.

זה מגרש פוליטי. תיזהרו לא להתגלש לשם.

שמואל אתה אומר דברים של טעם, אבל:
מאחר ונטפרי היא ארגון חסד למעשה, פוליטיקה
בכלל לא נלקחת בחשבון, זה פשט לא מעניין אותנו!
נגיד את זה בצורה מאד פשוטה:
עיתון/אתר שמציג חומר שנוגד את העקרונות של נטפרי,
הווה אומר, חומר רחובי (כדוגמת ספורט, לשון הרע או דוגמנות "חרדית" וכ'),
מילים לא נקיות, אי כבוד לכל גדולי ישראל מכל החוגים, לשון הרע, פנאי בידור וכ',
לא יהיה פתוח בנטפרי, נקודה.

מי שלא מתאים לו, יוכל תמיד להשתמש בסננים האחרים.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י GolanArt;1737980:
שמואל אתה אומר דברים של טעם, אבל:
מאחר ונטפרי היא ארגון חסד למעשה, פוליטיקה
בכלל לא נלקחת בחשבון, זה פשט לא מעניין אותנו!
נגיד את זה בצורה מאד פשוטה:
עיתון/אתר שמציג חומר שנוגד את העקרונות של נטפרי,
הווה אומר, חומר רחובי (כדוגמת ספורט, לשון הרע או דוגמנות "חרדית" וכ'),
מילים לא נקיות, אי כבוד לכל גדולי ישראל מכל החוגים, לשון הרע, פנאי בידור וכ',
לא יהיה פתוח בנטפרי, נקודה.

מי שלא מתאים לו, יוכל תמיד להשתמש בסננים האחרים.

רגע, אז יש קריטריונים?

ואם יש מחלוקת בנושא מסויים, אז נטפרי תסנן כל מי שיהיה קשור לזה?

אתן לך דוגמא.

לפני שנים היתה מחלוקת בין הפוסקים אודות כתיבת סת"ם על ידי תבנית של משי. עיתון מסויים נקט עמדה בעקבות הוראה של הועדה, ויצא בצעקה וזעזוע אודות "רבנים" שגורמים לחילול השם וכו' וכו'.

פורומים אחרים ברשת, (תורניים, תורניים) כתבו נגד העיתון ונגד ההנחיה שניתנה לעורכיו.

נטפרי תסנן את כולם. כמובן. כי כולם כותבים נגד גדולי תורה והוראה. אז מה יישאר לנו? בנקים ועיריות. אולי שאטרסטוק חרדי?

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737989:
רגע, אז יש קריטריונים?

ואם יש מחלוקת בנושא מסויים, אז נטפרי תסנן כל מי שיהיה קשור לזה?

אתן לך דוגמא.

לפני שנים היתה מחלוקת בין הפוסקים אודות כתיבת סת"ם על ידי תבנית של משי. עיתון מסויים נקט עמדה בעקבות הוראה של הועדה, ויצא בצעקה וזעזוע אודות "רבנים" שגורמים לחילול השם וכו' וכו'.

פורומים אחרים ברשת, (תורניים, תורניים) כתבו נגד העיתון ונגד ההנחיה שניתנה לעורכיו.

נטפרי תסנן את כולם. כמובן. כי כולם כותבים נגד גדולי תורה והוראה. אז מה יישאר לנו? בנקים ועיריות. אולי שאטרסטוק חרדי?

ודאי שיש קריטריונים, והם די ברורים.
בשאלות מורכבות ידונו עם רבנים.
ודי כבר, לך לישון! :D

גלגלון

משתמש פעיל
פורום אוצר החכמה הוא לא סתם אתר נקי, והוא לא האתר הכי נקי ברשת, אלא הוא בית מדרש. כפשוטו. תמיהני איך בעידן האינטרנט והמידע החופשי שזורם בצינורות המייל והוואצאפ, אנשים עוד מסוגלים לסנן דעות, יהיו מה שיהיו. והכל בצורה שרירותית.
תמיד אפשר להסתתר מאחרי גלימתו של רב פלוני ורב פלמוני היושבים ב"וועדה", אך במקרה דידן הודה העסקן המסנן (בפורום נט פרי כמדומני) שהוא עשה זאת על דעת עצמו עוד לפני התייעצות עם רב כלשהו... ומחה נמרצות באלה שפקפקו בשיקול דעתו הרחב, שגדולי הדור סמכו עליו את ידיהם.

בלחיצת כפתור אפשר לעבור היום לסינון של רימון או אתרוג, ואני מציע לכולם לעשות זאת. המו"צ המקומי תמיד יהיה לצידכם אם תראו לו את החסימה השרירותית של "אוצר החכמה" מסיבות רדודות של השקפה צרופה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה