פורום אוצר החכמה

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1737861:
אי אפשר ליצור קריטריונים. יש דברים שברור שצריך לחסום. ויש דברים שברור שאפשר לפתוח.

אם אי אפשר ליצור קריטריונים, אז איך יש דברים ברורים.

נכתב ע"י mat;1737861:
כל מה שאנחנו מתלבטים לגביו אנחנו שואלים את הרבנים של הוועדה לביצור חומות הדת.

דבר זה צריך תלמוד. תשאלו את רבני הוועדה, מה מנחה אותם? קריטריונים?! השתייכות פוליטית?! אמונה ברבי פלוני?! לפי מה הם מחליטים שארגון פלוני יפתח, ואילו עמותה פלמונית תיחסם.

אם אני נשמע ציני מידי, אתן לך דוגמא.

לאחרונה יצא לי להדריך (תחומי העשרה), בכמה תלמודי תורה ברחבי הארץ.

הדרכתי גם בתלמוד תורה של חסידות מאד גדולה ודומיננטית. אחד הנושאים היה חלוקה וסיווג של בעלי חיים. יונקים, עופות, זוחלים, דגים וכו'.

בחסידות האמורה היה אסור באיסור חמור להזכיר את המילה "יונקים". ניבול פה. (הייתי צריך ללכת בדרך השלילה. כל בעלי החיים מטילים ביצים, חוץ מבעלי החיים הגדולים מאד שיולדים גורים חיים. בעלי החיים הגדולים הם קבוצה אחת. אל תשאלו אותי איך היה מותר להגיד יולדים או ממליטים).

מבחינתי, אין בכך שום בעיה. לגיטימי לחלוטין.

אז אתר של טבע, שמזכיר את המילה "יונקים" מסונן או לא?

האיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני שואלת בתמימות ומעונינת לקבל תשובה במה נתיב יותר טובים כשהסינון שלהם הוא רק על המחשב ולא על הספק?
האם הרבנים שממליצים על נתיב יודעים במה מדובר שברגע שמשהו מחבר את המכשיר אין סינון?
לי אישית יצא כמה פעמים שהגיעו לי לקוחות אברכים לבית והחסימה שלהם הייתה רק על wifi ?ובתמימות חברו את הכבל של האינטרנט שלי כשרציתי לעבור לנתיב הבנתי שזה לא לענין ...

לב ים

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אפשר להבין מה רע בפורום אוצר החכמה :confused: :confused:

אשמח לקבל תשובה גם בפרטי.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
די עם התמימות! הרבנים לא יודעים כלום! ממה שקורה היום בנתיב.
[על הצד שיש שם רבנים עוד...]

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737882:

דבר זה צריך תלמוד. תשאלו את רבני הוועדה, מה מנחה אותם? קריטריונים?! השתייכות פוליטית?! אמונה ברבי פלוני?! לפי מה הם מחליטים שארגון פלוני יפתח, ואילו עמותה פלמונית תיחסם.

הדרכתי גם בתלמוד תורה של חסידות מאד גדולה ודומיננטית. אחד הנושאים היה חלוקה וסיווג של בעלי חיים. יונקים, עופות, זוחלים, דגים וכו'.

בחסידות האמורה היה אסור באיסור חמור להזכיר את המילה "יונקים". ניבול פה. (הייתי צריך ללכת בדרך השלילה. כל בעלי החיים מטילים ביצים, חוץ מבעלי החיים הגדולים מאד שיולדים גורים חיים. בעלי החיים הגדולים הם קבוצה אחת. אל תשאלו אותי איך היה מותר להגיד יולדים או ממליטים).

אתה צריך לעשות "סיבוב" על מערכת בדיקת אתרים שלנו. ולראות. שיש אתרים שנראים טובים. שבתוכם יש זבל. והשיקולים. לא קשורים לשום פוליטיקה.

אנחנו הולכים לפי השקפת עולם של רוב הציבור החרדי.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
סתם לידיעה, ישבתי באופן אישי עם הרב ווזנר הנכד, זה
היה בארוע פתיחה של עמדות מחשב עם סינון נטפרי.
הרב מורה ללכת על נטפרי ללא ספק.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י לב ים;1737885:
אפשר להבין מה רע בפורום אוצר החכמה :confused: :confused:

אשמח לקבל תשובה גם בפרטי.

יש שם התבטאויות לא הולמות (בלשון המעטה) נגד גדולי ומאורי האומה רבותינו הראשונים.

יצויין, כי התבטאויות אלו אינם חדשות, והם ניתלים באילנות גדולים גם כן. גם בדורות הראשונים, ואפי' בדורות התנאים היו מחלוקות, עד כדי נידוי.

למרות זאת, התבטאויות מעין אלו אינם ראויים בדורנו אנו, דור שיפה לו השתיקה. (כמובן שזו דעתי, ויש כאלו שדעתם אחרת).

"סינון" פורום אוצר החכמה משום סיבה זו, הביאה את חברנו גרפיקנער להתבטא שזו צנזורה ולא סינון.

הנה הציטוט:
נכתב ע"י גרפיקנער;1737737:
בעיני זה צנזורה.
ואין לזה שום קשר לאינטרנט כשר.

לצערנו הרב.

פרוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737882:

צר לי לשמוע את הסיפור על החסידות, אבל אין כל קשר לנטפרי ולסגנון כזה. בתור לקוחות מרוצים מאד שלהם - זה ממש בולט איך הכל מתנהל בענייניות, בלי פוליטיקות ובלי קטנוניות. וכשיש להם ספק הם כאמור שואלים את הוועדה.
אז נכון שתמיד יהיו כאלו שיסברו שהסינון מוקפד מיד ומה רע באתר חדשות כזה או אחר וכו' וכו'. אי אפשר לרצות את כולם, אבל בעיניי מה שחשוב זה המניע הנקי ממנו הם פועלים.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1737896:
אנחנו הולכים לפי השקפת עולם של רוב הציבור החרדי.

מי זה? ומה השקפת עולמו?

אין חיה כזאת.

* שלא יובן חס וחלילה, איני רוצה לקרר את האמבטיה, אולם נראה לי שנטפרי הולכת לכיוון פוליטי, ל"ע.

אולי עדיף במקום זאת, לקבוע מסלולים, ושכל אחד יבחר את המסלול הרצוי לו לפי דרכו ודרך חינוכו.

תתייעצו עם רבני קהילות, ליטאים, ספרדים, חסידים ועוד. יש זרמים ותתי זרמים, תקבעו מסלולים שיתאימו לאלו ולכאלו.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737899:
יש שם התבטאויות לא הולמות (בלשון המעטה) נגד גדולי ומאורי האומה רבותינו הראשונים.

יצויין, כי התבטאויות אלו אינם חדשות, והם ניתלים באילנות גדולים גם כן. גם בדורות הראשונים, ואפי' בדורות התנאים היו מחלוקות, עד כדי נידוי.

למרות זאת, התבטאויות מעין אלו אינם ראויים בדורנו אנו, דור שיפה לו השתיקה. (כמובן שזו דעתי, ויש כאלו שדעתם אחרת).

"סינון" פורום אוצר החכמה משום סיבה זו, הביאה את חברנו גרפיקנער להתבטא שזו צנזורה ולא סינון

הנה הציטוט:

אפשר דוגמא בבקשה?

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י אביחי בס;1737909:
אפשר דוגמא בבקשה?

לא. בשביל מה? להכניס את זה גם לפרוג??? פורום איש את רעהו כבר מסונן בכמה מחברות החסימה, מסיבות מסויימות. אתה מחפש למצוא סיבות נוספות?!

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737908:
מי זה? ומה השקפת עולמו?

אין חיה כזאת.

* שלא יובן חס וחלילה, איני רוצה לקרר את האמבטיה, אולם נראה לי שנטפרי הולכת לכיוון פוליטי, ל"ע.

אולי עדיף במקום זאת, לקבוע מסלולים, ושכל אחד יבחר את המסלול הרצוי לו לפי דרכו ודרך חינוכו.

תתייעצו עם רבני קהילות, ליטאים, ספרדים, חסידים ועוד. יש זרמים ותתי זרמים, תקבעו מסלולים שיתאימו לאלו ולכאלו.

בא נגיד ככה.
אני משער. שההחלטה שלנו האם לפתוח או לסגור אתר פלוני מייצגת את דעתו של רוב הציבור החרדי. (אם לו יצוייר הייתי עושה משאל עם).

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737913:
לא. בשביל מה? להכניס את זה גם לפרוג??? פורום איש את רעהו כבר מסונן בכמה מחברות החסימה, מסיבות מסויימות. אתה מחפש למצוא סיבות נוספות?!

פוליטי?
שמע, הרב MAT, ואנוכי הקטן נפגשנו אז, בימים הראשונים
כשהכל התחיל להבנות. אחד הדברים שמצאנו מיד במשותף בינינו,
זה הסלידה מפוליטיקה, אפילו ספורט פחות משעמם....

המטרה הטהורה, האחת והיחידה שלנו, היא לתת את היכולת
לכל יהודי ירא שמים לגלוש לרוחב ונקי, כל השאר שולי.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
ואל תשכח פרט חשוב, התשתית שלנו היא "פרוג" ובפרוג יש הכל!

mat

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;1737908:

לפי מה ראית שאנחנו הולכים לכיוון פוליטי?

וחוץ מזה שאנחנו בדרך לעשות מסלולים לחסידים מחמירים.

חוץ מהחסידים אין צורך לעשות למלא זרמים. מההתרשמות שלי רוב הרבנים בדעה אחת בעניין הזה.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י רוצה טוב;1737923:
למה? זה בקשה טיפשית?
לי בתור עורך תורני זה מאד יעזור פורום כזה.

לא, ברור לי שאתה רוצה את הפורום, הת"ח שנמצאים שם, לא נמצאים פה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה