כללי פונט מומלץ לטקסט של סידור

ציפורים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
איזה פונט מומלץ בשביל טקסט של סידור,
שיהיה קריא ושיראה כבד ותורני?
תודה מראש...

סגנון-7

מיתוג ותדמית | אסטרטגיה מדוייקת | קמפיינים מנצחים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
מסורה (וילנא) של פונטייפ
לדעתי הכי יפה וברור מכל ה"וילנא" של האחרים

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
תפתחו סידורים, בעיקר את "כלילת יופי" של הוצאת תפארת, נדמה לי שנעשה בתג עם וילנא שבחבילה של ר' דניאל וייסמן.
קילורין לעיניים!!

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
סידורים נעשים בעיקר עם שני הפונטים של פלרון, (נמכר גם דרך פונטייפ):
  • וילנא ישן (קריא יותר)
  • וילנא רגיל (יפה יותר)
אלו הפונטים הזורמים והמתאימים ביותר.

יש סידורים בשוק עם פונטים אחרים, כגון פרנקריל של פלרון, או הדסה, אבל צריך סיבה מיוחדת בשביל להשתמש בהם.

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
כבודו גם טועה וגם מטעה ממש חבל
וילנא מסורה, הוא פונט מעולה.
הוצאתי את הווילנה מסורה כתחליך לווילנה בולד המכוער שהוא למעשה פונט שונה לגמרי מווילנה רגיל. על כן הוא בא במקור במשקל אחד בלבד.והוציאו איתו כבר 2 סידורים שידועים לי.
בהמשך הוצאתי לו לו 2 משקלים נוספים... רגיל וספר.
איך שלא יהיה, הוא לא עוצב להחליף את ווילנה במשקל רגיל.
אני יכול להסכים שהווילנא מסורה עדיפה מווילנה של מסטרפונט או של פונטביט. אבל הווילנה של פלרון או זה שבא עם תג הם מעולים.
בימנו, אני עובד על סידרה חדשה של גופני הבסיס, היינו פרנקריהל, ווילנה ורש"י.
אני עובד עליהם מול מעמדים טיפוגרפים מקצועיים, ואני מקווה שהגרסאות שלי לפונטים אלו יצאו משובחים.
כיום הפונטים היחידים שאני מכיר שיש להם קרנינג מלא ברמת האופן טייפ זה הפונט ארץ הצבי שלי ופונט קורן חומש אותו קרנן אריה מרזל עבור הוצאת קורן ונמכר כיום דרך מסטרפונט.

בעוד שלמשתמשי תג יש קבצי קרנינג, הרי שמשתמשי אינדזיין אין להם כיום הצע של פונטים מקצועיים לעימוד.
כל הסדרה של גופני המקורות שציינתי יקבלו בע"ה קרנינג מלא.

שמעתי מדניאל ווייסמן שהוא עובד כרגע להוסיף תמיכה של אופן טייפ לתג. וזו ממש בסורה מכמה סיבות.
א. אופן טייפ מהירה יותר מהמנוע הפנימי של תג שצריכה לקרוא את קובץ הKRN וליישם אותו. אופן טייפ נתמך ברמת מערכת ההפעלה.
ב. ברגע שתג תומך אופן טייפ הרי שתג תוכל לתמוך מאופן טבעי בטעמים ללא צורך תוסף מיוחד שעולה בפני עצמה הון תועפות.
ג. במידה ודניאל יצליח להוסיף גם פיצ'רים של אופן טייפ, הרי שמשתמשים יוכלו לקבל פונקציונאליות שכיום נצרכים להם סקריפטים.

סגנון-7

מיתוג ותדמית | אסטרטגיה מדוייקת | קמפיינים מנצחים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
שמעתי מדניאל ווייסמן שהוא עובד כרגע להוסיף תמיכה של אופן טייפ לתג.
ממש בשורה טובה!
גם למעצבי גופנים - שלא יצטרכו לעשות קבצי krn מיוחדים לתג, וגם למשתמשים שיוכלו ליהנות מכל שכלולי אופן-טייפ...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה