פונט פונטים חוקיים או לא

קוי דמיון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בתור גרפיקאית מתחילה
רציתי להבין כמה דברים בנוגע לפונטים :
1) עיצבתי משהו וקיבלתי הערה שהפונט שהשתמשתי הוא לא חוקי - מה הכוונה? שלא קניתי ?
אבל יש הרבה חינמים , יש בעיה להשתמש בהם?
2)ראיתי כאן באתר פרוג כל מיני ביקורת שמעירים כשמישהו מבקש חוות דעת
וכמה פעמים העירו הערות בסיגנון : "הפונט מידי מיושן" או "פונט לא מתאים" וכו'
אני מרגישה ממש בוסר בנושא זה. מניין לי לדעת מה מיושן ומה עכשווי אם רק עכשיו התחלתי להתבונן ולראות דברים כאלה ?
3) האם בקורס עיצוב גרפי אמורים להסביר על כל הנושא הנ"ל ? כי אני עדיין לומדת אבל בינתיים דיברו רק בכלליות
ואני עדיין מרגישה "מפגרת" בתחום.

בקיצור אני מחפשת מתנדב/ת שיתנו לי קורס מקוצר על כל מה שקשור לפונטים
האם אפשר להסתפק בחינמים לפחות בהתחלה?
איפה רוכשים? וכמה עולה? מה נקרא לא חוקי ? מה נקרא מיושן ? והאם יש כללים ברורים לגבי התאמת סוג הפונט לתוכן ?
או שזה ענין של טעם ושל עיצוב ?

אודה לכם מאד על תשובותיכם.

BRO

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
כל העניין של טיפוגרפיה, בחירת פונטים, סוג פונטים וכו'.. זה תאוריה שלמה שקשה להסביר אותה על רגל אחת. אם את בקורס עיצוב גרפי מרב הסיכוי שיהיה לכן שיעור מפורט בעניין, שיעשה לך סדר בענינים.
המון הצלחות

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בנוסף למה שאמרו מעליי, תסתכלי הרבה על פרסומות, זה יפתח לך את העיניים לראות מה יפה, מה לא, מה מושך את העין ומה בקושי הסתכלת עליו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה