דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

דנמרק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
היה פה אשכול של מהללאל בשידוכים ואנלא מוצאת אותו....
אבל אחרי שקראתי במפתח האנשים בסוף הספר אני חושבת שלא מהללאל הוא זה שבשידוכים כי רנה היא זקנה? אלא האביר הפרוש? אני צודקת או שאני ממש ממש טועה?
חוצמזה אם האו עדיין בשידוכים הייתי שמחה שמיה תשדך ביננו....
רנה התחתנה עם האביר הפרוש. על מהללאל נגזר, כנראה, להיות רווק נצחי (ככה גזרה עליו מיה, וגם מנהלי פרוג, שמחקו את האשכול שניסה לשדך אותו;))

מסוקרנ/ת

משתמש צעיר
קודם כל כל הסדרה היא בידיונית ומי שאוהב סיפורים עם בסיס לא יקרא כזאת סדרה.... גבר שני אני חושבת שטורנאל הוא אחד מן המסרים בספר שגם אדם בעל מומים גם גופניים- כך שלא יכול היה לעזור לאף אחד במלחמה וגם חסר מעמד חברתי אדם שמחשיב את עצמו לאפס וכלום הוא גדול באמ ומביא תועלת גדולה לעולם...
הסדרה בכלל לא כזאת בדיונית, אני שונאת ספרים חסרי בסיס שבהם קוראים דברים לא הגיוניים, אבל כאן מיה יצרה עולם משלה שבו היא יכולה להחליט מה קורה והכל הגיוני

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
ספר מדהים
תהליך נפשי של דמויות
מלחמות פנימיות ובחירה בטוב
וניצחון כוזר- גולת הכותרת
תהיתי באמת איך אף אחד לא רצח את יוסף כפי שעשה למלך רעואל ואשתו
למה היו צריכים לחכות כ"כ הרבה שנים

לדעתי, הלה ילדה מוקדם מן הצפוי מרוב הפחד והבהלה מהיעלמות בנה ובעלה.
וזה בעצם מסביר את בהלת המוות שאחזה בה ובאנשי הארמון
למרות שחבל מאוד שאין אפילו תיאור אחד איך נלקח רעואל

והשאלות שלי
1. מיכאל- היכן הוא בכל הספר? כנל יתר בני המשפחה
2. האחיות של דיזר - כמעט לא מדברות ביניהן. איך הפגישה שלהן עם האח?
3. איך מת שאול, ואיך גולה לדיזר שניצלו אחיותיו?
4. על מה שלוואן שקד 7 חודשים ולכן עזב את עבודתו במנהל אחוזת בנטליאן
ליאה אומרת לשלוואן שלא מתאים לו להיות אלכימאי, לא?
יש בספר יותר מדיי דברים שנתונים לפרשנות או שכתובים ולמעשה נראה שהיא תכננה להמשיך לאן שהוא ונעצרה.

החירש-אילם...
המלווה של השיירה של יוזבד...
התכשיטים של אם הסולטן
האחיות של דיזר
המצודה המחולקת של אולה
הסיבה שאולה משאיר אותם שם כבני ערובה

היא מביאה רמזים לדברים נוספים שלמעשה מתפוגגים ללא התייחסות נוספת.
יש גם משרת של יוזבד שאולה מחליט לכלוא מחשש שהוא הרעיל את המלווים של יוזבד, ולא ברור בסוף אם הוא היה בוגד או לא, ואם באמת היתה הרעלה מכוונת.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
גם היה חסר הקטע של אמא של שאול,
יוזבד במהלך הספר מגיע למסקנה שיתכן שאמו של שאול גם עזבה את אתיל ועברה לכוזר החדשה.
האם זה כן מה שארע? היא לא מוזכרת בכלל בהמשך

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יש בזה...
יכולתי לראות ממש את האש בעניים שלו כשהוא פוגע ביוזבד
הוא כבר שנתיים כזה
זה רק הלך והתפתח עוד יותר
הוא גם קיבל איגרות קבועות מאלקן שרק הלהיטו את הקינאה שלו

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
ליאה אומרת לשלוואן שלא מתאים לו להיות אלכימאי, לא?

יש גם משרת של יוזבד שאולה מחליט לכלוא מחשש שהוא הרעיל את המלווים של יוזבד, ולא ברור בסוף אם הוא היה בוגד או לא, ואם באמת היתה הרעלה מכוונת.
לא חושבת שבכל ספר צריכים כל הסופים להיות סגורים וסתומים....
זה נותן פתח לפתוח ספר חדש וגם פתח לדימיון... חוצמזה שהסופרים הגדולים בד"כ לא סוגרים לגמרי את הסיפורים שלהם.. וזה לא מפריע...כי כל הפרטים שכתבתם הם שוליים ביחס למרכז הסיפור....

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
זה נותן פתח לפתוח ספר חדש וגם פתח לדימיון... חוצמזה שהסופרים הגדולים בד"כ לא סוגרים לגמרי את הסיפורים שלהם.. וזה לא מפריע...כי כל הפרטים שכתבתם הם שוליים ביחס למרכז הסיפור....

נכון
אבל בספר הזה יש הרבה מקומות שאני קוראת להם קצוות פרומים
זה לא שלא נסגרו ולא שהושארו לדמיון הקורא
הם כאילו נשכחו.

מסוקרנ/ת

משתמש צעיר
הסופרים הגדולים לא סוגרים לגמרי את הספרים, כדי שהסוף לא יהיה מושלם וורוד מידי כי זה לא מציאותי..
יש לא לסגור לגמריי כדי שלא יהיה לא מציאותי, ויש לשכוח מחלק מהדמויות..
מיה לא עשתה סוף מידי מושלם - שאול מת, יוזבד איבד את הזיכרון, אבל היא גם שכחה חלק מהדמויות שהיא גרמה לנו לאהוב

נערך לאחרונה ב:

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
הסופרים הגדולים לא סוגרים לגמרי את הספרים, כדי שהסוף לי יהיה מושלם וורוד מידי כי זה לא מציאותי..
יש לא לסגור לגמריי כדי שלא יהיה לא מציאותי, ויש לשכוח מחלק מהדמויות..
מיה לא עשתה סוף מידי מושלם - שאול מת, יוזבד איבד את הזיכרון, אבל היא גם שכחה חלק מהדמויות שהיא גרמה לנו לאהוב
אבל זה לא הגיונייייי איפה היא הייתה יכולה להכניס כל כך הרבה דמויות אני חושבת שזה גם שיקול של למנוע עומס בספר?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
שאול מת- כי הוא עבר לצד הרע
ויוזבד שכח רק את הקטעים הקשים בחייו.
הפי אנד מושלםםםם

חיה רוז

משתמש רשום
בספרות הכללית אנשים כותבים פאנפיקים על ספרים וסרטים שהם אוהבים - כלומר סיפורי המשך לדמויות האהובות עליהם.
האתר הכי גדול לפאנפיקים מחזיק כמה מאות אלפי סיפורים כאלו.
אנחנו פשוט לא רגילים לספרים ברמה גבוהה במיוחד.
גם על ממלכה במבחן זה כבר קיים. פעם השתתפתי באיזה פורום אחר וכתבנו שם כל מיני קטעים. אגב, בתסריט שכתבתי שם ליוזבד לפני שיצא, הספר מסתיים במפגש פנים אל פנים של שני המלכים עם תינוק חטוף בידיים ;) .

מיה קינן בנתה עולם. לא ספר.
יש הרבה דמויות מרכזיות. הרבה דמויות שהקורא מחובר אליהם. ולכל דמות יש אופי, רגשות, דילמות, שאיפות, משפחה, היסטוריה ועוד.
ומטבע הדברים, כיוון שלא נכתבו ספרים על כל דמות ודמות, יש הרבה סצנות חסרות.

ולכן, למכורים שבינינו, ממליצה לנסות כתיבה בעקבות הסדרה. מי פותח אשכול כזה?

רק חייבת לסייג. מהפך שלטוני זו לא סצנה. יוסף דיאלידן מת ואז.. 1..2..3.. והגיע שלום לעולם? זה היה מוגזם. השיח בין פאר לאיסתרק, תגובת המערכת השלטונית הקרובה, יש דברים שאי אפשר להשאיר להריץ ככה.
תשאירי לנו לדמיין את הבלאגן שנשאר ברחובות כשכל נאמני דיאלידן לא יודעים מה לעשות עם עצמם. זה וודאי שדורש ספר בפני עצמו.
תשאירי לנו לדמיין ולנסות לכתוב אם אילו נסיונות נקמה פדהאל צריך להתמודד ועל שומרי הראש איתם הוא חייב להסתובב.

אבל ככה? לא לספר לנו איך תכלס קרה המהפך בארמון אלקן ? מוגזם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה