דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

מסוקרנ/ת

משתמש צעיר
בואו ונזכור שזו סיטואציה די בלתי אפשרית...
אבל כשחושבת על זה, אני לא מצליחה לחשוב מה הוא היה אמר לעשות. מה עושים בכזו סיטואציה?(שלא תתנסו כמובן)
ואם כבר, עצם זה שהוא הורג חייל כדי שלא יצרח ויסגיר אותו גם כן מעורר איזושהי אי נוחות, אעפ שהחייל רודף לכל דבר
עצם זה שהחייל לצידו של יוסף, אומר שהוא מורד במלכותו של איסתרק. דין מורד במלכות הוא מוות...

מסוקרנ/ת

משתמש צעיר
3. האזעקה שנשמעת כאשר פדאהל ודיזר נכנסים לפאר נו באמת מי לא ידע שאלרון והמלך הם הפולשים היא היתה יכולה לכתוב שיש אזעקה לא היה צירך את המילים "פולש. פולשים"
אבל האזעקה לא הייתה בגלל איסתרק ואלרון, הם פשוט ביקשו מטורנאל שיסיח את דעתם של השומרים ולכן הופעלה האזעקה

מסוקרנ/ת

משתמש צעיר
(כמה תיאורים על הילד הפצוע שהובא לאלרון! ובסוף מי זה ומה התרומה שלו לעלילה? כלום).
זה נראה שהחלק הזה היה אמור להוביל לעוד עלילה אבל מקוצר זמן היא סגרה את זה איכשהוא

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
השאלה שהכי מציקה לי-( במבט קר על הסיפור)היא שהרי פאר, לאחר שיוסף נרצח - יכול היה בקלות להרוג את איסתרק ובנו, ולקבל את השליטה החוקית על כוזר כולה. מדוע,( חוץ מהסיבה שהספר אמור להסתיים בהפי אנד) במקום זאת הוא וויתר לו על השלטון בתקווה שאיסתרק יואיל בטובו לתת לו תואר זניח?

פאר לא טיפש עד כדי כך!
כל ימיו היה צמוד לכללים ולחוקים ועל פיהם- הוא זה שאמור למלוך.
א. יש לאיסתרק יורש נוסף - התינוק החדש. וגם אם לא - הכתר עובר לאחיו. בשום מקרה הוא לא היה מקבל שליטה על כל כוזר.
ב. השאיפה של פאר לא היתה למלוך. ואולי הוא אף מאס בכך.

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
לדעתי הספר מאוד מפוזר ולא הולך לכיוון אחיד.

בגדול ה500 עמודים הראשונים די מיותרים, זה לא שהיתה בסוף סגירת קצוות מדהימה שהצדיקה את קיומם.
לדוג' טורנאל - הייתי בטוחה שכל הדמות שלו מוחזקת כ"כ הרבה זמן כדי לחשוף בגידה בסוף - אבל הוא פישל בגדול.
גדעון ואביהוד - התאדו.
ויש עוד כל מיני פגישות מיותרות וכיווני עלילה שנעלמים פתאום (כמה תיאורים על הילד הפצוע שהובא לאלרון! ובסוף מי זה ומה התרומה שלו לעלילה? כלום).
בנוסף הפריעה לי החולשה הבולטת של "כוזר האמיתית".
-כל אנשי נציבות הפנים שהקורא פוגש הם מושחתים ו/ או משתפי פעולה עם האויב. במינון לא הגיוני.
-כל הארץ מלאה בתאים דיאלידנים שלא מטופלים, כולל באתיל עצמה.
(מידי פעם מוזכר שכוזרי אמיתי לא מתנהג ככה, ובכוזר הרוב נאמנים למלך איסתרק, אבל חוץ מהאמירות האלו אין לזה שיקוף בספר.)
-הקלות שבה כמעט התנקשו במלך (הלבלר שטורנאל עצר - שגם לא ברור בדיוק מה הוא תכנן לעשות ואיך זה נחשף), הקלות שבה הנסיך נחטף, הקלות שבה דיזר היה אמור לרצוח את המלך.
הכל שם קל מידי ונגיש מידי ולא באמת מטופל ומושגח.

ועוד משהו זניח יותר: לא הגיוני בעיני שמתנקש בודד, מוכשר ומוצלח ככל שיהיה, אך ללא שום הכשרה צבאית או בכלל שייכות למסגרת כלשהי אי פעם בחייו, הופך פתאום למפקד העליון של הצבא.

שורה תחתונה: נהניתי מ300 העמודים האחרונים :) ההפי אנד מאוד מובן אחרי מה שמיה חטפה לאחר מותו של יקוואל ובהתחשב בכך שזהו הספר האחרון בסדרה.
ומה עם נאיתן שהלך להזעיק עזרה? הם לאהיו אמורים ללכת למקאן?

קשתות

משתמש פעיל
@מריומה ♧ ;)
זה נכון, רק מה שהשאלה היתה אם היא העתיקה או יצרה לבד את הרעיון. אז א מרת שזה דבר לא כזה שמימי וחסר אחיזה במיוחד לראש הגאוני שלה שלא יכלה להגיע לזה לבד.
הרומאים נהגו לגדל אצלם בני מלכים שמרדו בהם, כדי לשמור אותם נאמנים.
לא צריך לשאוב השראה מסיפורים, צריך ידע היסטורי

יהודי תמים

משתמש רשום
השאלה שהכי מציקה לי-( במבט קר על הסיפור)היא שהרי פאר, לאחר שיוסף נרצח - יכול היה בקלות להרוג את איסתרק ובנו, ולקבל את השליטה החוקית על כוזר כולה. מדוע,( חוץ מהסיבה שהספר אמור להסתיים בהפי אנד) במקום זאת הוא וויתר לו על השלטון בתקווה שאיסתרק יואיל בטובו לתת לו תואר זניח?

פאר לא טיפש עד כדי כך!
כל ימיו היה צמוד לכללים ולחוקים ועל פיהם- הוא זה שאמור למלוך.
אתה רואה בספר שפאר רוצה מההתחלה לעבור צד. ככה שלא מפתיע שהוא יוותר לאיסתרק על הממלכה.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אין לי מה לומר חוץ משמי שקרא יבין, נמאס לי להגיב כל הזמן בעניין הזה.
אנה הכל בסדר, פשוט לא הבנתי אם קראת או לא כי לא היית ברורה בעניין.
פשוט בשביל להשוות ספרים ברמה כזאת צריך קודם כל לקרוא אותם, ואני לא קראתי את הדוגמאות שנתת ואפילו לא מכירה את העלילה, אז מי אני שאגיד שאת טועה במידה וקראת.
רק שעל פי הסגנון שלה והמסרים שהיא מנסה להעביר בכל ספר שהיא אי פעם מוציאה, יהיה לי נורא מוזר לגלות שאת צודקת והיא מעתיקה מספרות גויית.

תרצה613

משתמש מקצוען
אז הנה
אני קראתי ולא הבנתי מה ההשוואה

אין שום קשר בין הסדרות. שם מדובר על סדרה בדיונית ופה אין זכר לבדיון חוץ מיכולת מופלאה לקריאת מחשבות. אין דרקונים ואיומים על טבעיים אחרים (האבקה השחורה היא כולה גלוי מוקדם של אבק שריפה שבהחלט היה יכול להתקיים)

חוץ מזה שמדובר על תככי בית מלוכה, וכאלה יש בהרבה סדרות כי זו מציאות שקיימת בכל חצר מלוכה.
התככים לא דומים, העלילה לא דומה, המסרים לא דומים, הכתיבה לא דומה, שום דבר.

תקראי את שניהם לעומק ואז תבואי להאשים סופר באשמה הכי גרועה שיש שהיא העתקה.

מימיי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
נמאס לך להגיב בכל הזמן בעניין? אז למה פתחת אותו?
ברצינות, אי אפשר לצאת נגד כולם ולצפות שלא יצאו נגדך חזרה.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הפעם כבר לא
:(
מדי הרבה שחיתויות.. פדהאל לא פגש כמעט אף אחד אנושי, ונאמן בספר..​
אולי זו תוצאה של שנים רבות של מלחמה... אבל זה באמת מאכזב
:(

בקשר לטורנאל -
מיה מביאה הרבה פעמים בספרים שלה אנשים "מיוחדים" (למשל, במחוג הרביעי יש בחור שהיום היה מוגדר על הרצף האוטיסטי), וזו תרומה חשובה שלה לאנשים בימינו, שרק מתחילים ללמוד להכיל ולהתחבר לאנשים שונים מהרגיל...
אז גם אם לכאורה הוא לא קידם שום דבר בעלילה - עדיין נוכחותו בסיפור חשובה.

ובקשר לפאר -
באמת אפשר לראות שהוא מתחיל לעבור תהליך של הכרה ברשעותו של אביו, אז הגיוני שהוא בסוף החליט לעזור לאיסתרק למלוך. אבל עדיין - התהליך היה מהיר מדי... אולי היה כדאי לראות יותר את המחשבות שלו שהובילו אותו להכרזה... (נו, זה גם רעיון לסיפור מסוגת סיפורת מעריצים
:)
)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אם הוא הורג את יוסף ביחד איתו - יש לממלכה שלו יותר סיכויים מאשר אם הוא נופל לבד למטה, כמו שדרש יוסף...
אבל עזבי, זו סתם ספקולציה..............
להתאבד זה להפקיר את מה ששייך לך ותחת אחריותך. להיהרג הוא ויוסף יחד זה כמו -גזור לי ואגזור לך. לא אכפת לי שלא יהיה לי העיקר שגם לך לא יהיה.
וזה לא נכון משום צורה. כל אדם ובעיקר מלך שעיקר ממלכתיותו מתבטאת בזה שהוא נלחם ולא מרים ידים שם שם יוכיח מי הוא באמת ומה היה המטרות שלו עד היום. אסור להרים ידים ולברוח במקומות שהם קשים ומאתגרים מאד וגם אם נעשה טעות והביא את המערכה למאבק אלים אכזרי וחד משמעי לכאן או לכאן. בדיוק בדיוק שם הוא חייב להילחם עד הסוף ולא לוותר, מה בדיוק לעשות ואיך להגיע למצב שלפחות הוא לא ויתר זו שאלה באמת רצינית. ולזה יש גם הלכות אם אנחנו נכנסים לקטע של יהודי ומה תפקידו.
וגם מלך זה לא אדון שלקח שלטון אלא העם הרים אותו ושם אותו במקומו, ובמידה והוא קבל את זה כי עבר לו בירושה אז בכדי שיממש את תפקידו הוא חייב להביא את המצב שהעם הופך אותו למלך והוא לא רק שולט בכח מה שבעצם עשה למעשה יוסף, והמצב הוכיח עד כמה הוא שליט ולא מלך בכלל. לעומת איסתרק שהוכיח את עצמו יפה מאד, כי בפעולה האמיצה שלו שנכנס לרוב האריות יתכן שעשה זאת לא רק בתור אב לבן אלא גם בתור אב לבן שהוא עתיד להיות נבחר הממלכה ועליו היה אסור לו לוותר.
כפי שזכרוני מאפשר לי להיזכר נראה לי שאיסטרק לא הביא את הנתון הזה. אבל זה מסתדר בסדר גמור מבחינה מוסרית ומתבקשת.
מבחינה ספרותית זה דבר שאפר בכלל להתייחס אליו אם לא מובא את השיקול הזה בספר? אם מבחינתו של איסטרק הנתון הזה לא היה בשיקוליו? סתם מענין אותי לדעת.

נערך לאחרונה ב:

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
-לא חכם יותר לחזור לארמון, (שאגב, מה קורה שם בנתיים שבשעת חירם כזו המלך לא נמצא?) כמו בן אדם ולתכנן משהו יציב ומוצלח הרבה יותר?
אני מבינה שהיא היתה צריכה, באיזשהי דרך, להביא את איסתרק לארמון באלקן כדי להביא לסוף ההירואי
אבל בתור בן אדם מאד חכם לא היה מצופה מאיסתרק להתארגן בצורה קצת יותר אחראית,..? (רעואל מילא כבר באלקן ולא הולך למות! לא עדיף לתכנן משהו גאוני בארמון כמו בנא..?)
וכאן אני חוזרת לשורה העליונה...:)
מסכימה עם כל העניין שאיסתרק הוא באמת מלך, ברמח ושסה..

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
אני מבינה שהיא היתה צריכה, באיזשהי דרך, להביא את איסתרק לארמון באלקן כדי להביא לסוף ההירואי
אבל בתור בן אדם מאד חכם לא היה מצופה מאיסתרק להתארגן בצורה קצת יותר אחראית,..? (רעואל מילא כבר באלקן ולא הולך למות! לא עדיף לתכנן משהו גאוני בארמון כמו בנא..?)
וכאן אני חוזרת לשורה העליונה...:)
מסכימה עם כל העניין שאיסתרק הוא באמת מלך, ברמח ושסה..
איסתרק בספר הזה מוכיח שהוא צריך לשנות עבודה בכמה תחומים. הוא לא כזה מושלם כמו שהיה נשמע לנו לכל הפחות ...
עובד על נושא של אמון, משחרר כל מיני ניאונסין שהכביד על עצמו ומרשה לעצמו לראות אחרים חלשים ממקום פנימי יותר.
אבל בכל זאת גם כשהוא עובד על עצמו עדיין זה לא זה. הריצה שלו לאלקן נעשתה והוא הוכיח עליה רק מתוקף שהוא אבא ולא יכול לעמוד מול זה, גדול היה עליו והיה לוא חזה ויכוח עם אלרון(?) מה תפקידו כרגע והוא ענה, אתה לא אבא ולא יודע מה זה, משהו כזה...
אולי מיה תצטרף להוציא עוד ספר בכדי לעלות את איסטרק רמה ברמת ההתבוננות שלו והעבודה. אתה קודם אבא או קודם מלך? איזה תפקיד גובר על מה ומה עושים עכשיו בסיטוציה מתנגשת ומחייבת...

נערך לאחרונה ב:

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אני מסתמכת לחלוטין על עובדות, אבל אני לא יכולה לשכנע משהו נכון את מי שלא רוצה לשמוע את העובדות...
את מסתמכת על עובדות?
לא אני כתבתי שלא קראתי את הסדרה אלא רק חלקים מפה ומשם ומישהי שמכירה סיפרה לי,
אם היה לי כוח הייתי הולכת לחפש את זה ב40 ומשהו העמודים שהצטברו בינתיים...
אם קראת הכול מילא, כל עוד לא עשית את זה ממליצה לך ללכת לבדוק את המושג 'עובדה' במילון הוא קצת שונה מהמושג 'שמועה'.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
רק שעל פי הסגנון שלה והמסרים שהיא מנסה להעביר בכל ספר שהיא אי פעם מוציאה, יהיה לי נורא מוזר לגלות שאת צודקת והיא מעתיקה מספרות גויית.
כבר הזכרתי למעלה, גם אם על הספר הזה ניתן להתווכח עד כמה השראה היא קיבלה מספרות הגויים,
ניתן לראות בבירור שהספר האחר של מיה קינן מקום אחר הוא העתקה / גיור / השראה מאוד גדולה של הספר שנתיים באי בודד של ז'ול ורן.

יוצרתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
איסטרק בספר הזה מוכיח שהוא צריך לשנות עבודה בכמה תחומים. הוא לא כזה מושלם כמו שהיה נשמע לנו לכל הפחות ...
עובד על נושא של אמון, משחרר כל מיני ניאונסין שהכביד על עצמו ומרשה לעצמו לראות אחרים חלשים ממקום פנימי יותר.
אבל בכל זאת גם כשהוא עובד על עצמו עדיין זה לא זה. הריצה שלו לאלקן נעשתה והוא הוכיח עליה רק מתוקף שהוא אבא ולא יכול לעמוד מול זה, גדול היה עליו והיה לוא חזה ויכוח עם אלרון(?) מה תפקידו כרגע והוא ענה, אתה לא אבא ולא יודע מה זה, משהו כזה...
אולי מיה תצטרף להוציא עוד ספר בכדי לעלות את איסטרק רמה ברמת ההתבוננות שלו והעבודה. אתה קודם אבא או קודם מלך? איזה תפקיד גובר על מה ומה עושים עכשיו בסיטוציה מתנגשת ומחייבת...
חייבת להוציא איזה ספר אפילוג שמתאר את החיים הטובים... עם אותן הדמויות..(ואסתרק..) ולא 70 שנה אחרי כפתיח לסדרה חדשה.. ואפשר לסמוך עליה שזה לא יהיה משעמם בכלל!
בסופו של דבר, אל אף הצהרתו שלא, נוצר רושם שהוא יותר מדי נותן אמון וטיפ טיפה נאיבי (איך שאני מדברת עליו:mad: מקווה שלא יכרות את לשוני על חוצפתי זו-)
באמת בסופו של דבר היה נראה שלא אכפת לו מכלום או יותר נכון השליך הכל (ממלכה, אנשים, ערכים- שהם בעצם הסיבה לקיומה של המלחמה!, אשתו, חייו והבן החדש) כדי ללכת להציל את הילד...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
חייבת להוציא איזה ספר אפילוג שמתאר את החיים הטובים... עם אותן הדמויות..(ואסתרק..) ולא 70 שנה אחרי כפתיח לסדרה חדשה.. ואפשר לסמוך עליה שזה לא יהיה משעמם בכלל!
בסופו של דבר, אל אף הצהרתו שלא, נוצר רושם שהוא יותר מדי נותן אמון וטיפ טיפה נאיבי (איך שאני מדברת עליו:mad: מקווה שלא יכרות את לשוני על חוצפתי זו-)
באמת בסופו של דבר היה נראה שלא אכפת לו מכלום או יותר נכון השליך הכל (ממלכה, אנשים, ערכים- שהם בעצם הסיבה לקיומה של המלחמה!, אשתו, חייו והבן החדש) כדי ללכת להציל את הילד...
יש לי פגישה עם איסתרק בחודש הקרוב, רוצה להצטרף אלי?;)

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה