דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
וכמובן בסיום הורוד והמושלם בו כל הבעיות נפתרו ברגע אחד - ואני לא מתנגדת להפי אנד, ממש לא, אלא שהוא נעשה באופן חסר היגיון לחלוטין, סוג של - 'אוקי, הספר ארוך מדי וצריך לסיים, בואו נסגור את כל הקצוות בפרק אחד', רק היה חסר שם המשפט 'וכך הם חיו באושר ובעושר עד עצם היום הזה'.
אחרי כל מה שהיא חטפה על מותו של יקוואל אני מבינה אותה שהיא החליטה לעשות הפי אנד מושלם, בלי ששום קורא מעריץ ישגע אותה למה היא הרגה את XXXX כל שהוא.
כבר כתבתי על זה במהלך האשכול:
שימו לב להבדל משמעותי בין יוזבד לפדהאל:
באופן כללי יוזבד מסתיים בהפי אנד, כי יוזבד גיבור הספר עומד בפיתוי ומוותר על המלוכה, כמו גם שובו של מיכאל, אבל בסופו של דבר היה גם את מותו של יקוואל שגרם להפי אנד להתקלקל קצת. ומיה קיבלה ביקורות שיכולות למלא יותר מ16 עמודים בפרוג.
התוצאה היא ההפי אנד המושלם של פדהאל: יוסף מת, פאר ויתר על חלקו וכוזר אוחדה, הבוגדים נתלו ואפילו הנסיך הקטן שרד ובגיל חודש ושלושה שבועות הפך לנסיך שלמה.
יכול להיות שאם לא היו כל כך הרבה תלונות על מותו של יקוואל, הסוף היה שונה, יש לי תחושה שמיה היתה 'ממיתה' את הנסיך הקטנטן או שלחלופין גיבור הספר- פדהאל לא היה שורד את הנפילה ומת לאחר שוידא את מותו של יוסף.
מעניין אם ומתי מיה קינן תתרץ את כל הקושיות...

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

פ. הלר

משתמש מקצוען
אחרי כל מה שהיא חטפה על מותו של יקוואל אני מבינה אותה שהיא החליטה לעשות הפי אנד מושלם, בלי ששום קורא מעריץ ישגע אותה למה היא הרגה את XXXX כל שהוא.
כבר כתבתי על זה במהלך האשכול:
כפי שכתבתי - אני ממש לא מתנגדת לסוף מושלם, להפך.
אבל לא כאשר הוא מתרחש בצורה כזו, אפשר היה לעשות זאת בצורה חכמה יותר ולא כך שברגע אחד כל הבעיות נפתרו.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלי ששום קורא מעריץ ישגע אותה למה היא הרגה את XXXX כל שהוא.
חוץ מיוסף דיאלידאן ולאבו מטריאס כמובן...
אבל על זה נאמר 'באבוד רשעים רינה'...
ואגב לאבו מטריאס, למה הרגו אותו? כמורד במלכות? אז איסתרק היה אמור להרוג את כל חברי הממשלה בכוזר החדשה וגם את הגיס של אביי וכו', למה דווקא את לאבו?

GBSA

משתמש סופר מקצוען
ואגב לאבו מטריאס, למה הרגו אותו? כמורד במלכות? אז איסתרק היה אמור להרוג את כל חברי הממשלה בכוזר החדשה וגם את הגיס של אביי וכו', למה דווקא את לאבו?
הוא היה הראשון למרוד ביחד עם יוסף וניסה לרצוח את איסתרק ומיכאל בתחילת האירוע.

כל השאר נסחפו אחר כך.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכון, היה צריך לתלות את כל ראשי המועצה הכוזרית בשל היותם מורדים במלכות- מלכותו של איסתרק,
אז למה רק לאבו מת?
בעיקרון כי הוא השותף המרכזי לכל מעשיו של יוסף החל מהרג הבק ועד לחטיפת רעואל.
אבל אם היה מדובר בעלילה שמתרחשת באמת הייתי אומרת שפשוט הוא לא אציל במקור ואין לו קרובי משפחה מכובדים בצמרת אתיל שיבקשו חנינה עליו וידאגו שהוא יחיה, בדיוק כשם שמהללאל קיבל את החנינה הטובה ביותר רק משום שהוא בנו של שר הצבא
( יש לו רק איזה גיס שיכור ואחיין חביב בשם גדעון שלמרות שירותו ונאמנות לממלכה, הוא נשכח מלב הסופרת וגיבורי הסיפור רגע אחרי שיצא לאתיל).

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הוא הודיע שהוא מסכים לקפוץ

והיה כפסע מלעשות זאת
נתון לפרשנות
אגב, איפה שמענו שאדם שנופל מגג אחד מצליח להעיף עמו אדם מבוגר העומד על הגג מתחתיו ולצנוח יחדיו מחוברים אל הגג שמתחת?
הוא לא נפל. הוא קפץ ונתן דחיפה חזקה לקיר, כך שהקפיצה הייתה מעט אלכסונית. הוא התנגש בעוצמה ביוסף ושניהם עפו למטה.

אני מבינה אותה שהיא החליטה לעשות הפי אנד מושלם
לכאורה היא לקחה את הבסיס של העלילה ממלך האריות
ושם זה הפיאנד מושלם.
למה שלא יהיה גם כאן?

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לכאורה היא לקחה את הבסיס של העלילה ממלך האריות
ושם זה הפיאנד מושלם.
למה שלא יהיה גם כאן?
חחח השאלה הזאת הצליחה להצחיק אותי.

חוץ מההפי אנד בשתי העלילות, את יכולה להביא עוד נקודות להשוואה? סתם כך בשביל הדיון.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
חוץ מההפי אנד בשתי העלילות, את יכולה להביא עוד נקודות להשוואה? סתם כך בשביל הדיון.
לא, מה פתאום.
לא צריך יותר מזה את לא יודעת?
מספיק שזה מוצלח מאד מאד ויש משהו שדומה לזה, אבל ממש ממש.
וזאת העתקה, מה לא ברור?

נכתב בציניות.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
@פירי
מקווה שאת לא נעלבת בשבילה.
הכתיבה שלה משובחת.
היא לקחה עלילה דיי משעממת ובנאלית והפכה אותה לעולם שלם שחי אצל הקוראים לא פחות ואולי יותר מהארי פוטר
(אם נשווה שרביטים לקידות, אז הרבה מעניין לחקות את הקידות מאשר נפנופים מטופשים ביד...)

ואף ספר אין כזו ביקורת פשוט כי אף ספר לא קוראים בצורה כל כך יסודית.

אבל כן, אחרי שקניתי וקראתי ונהניתי מאוד! מותר לי בהחלט לבקר ולציין את החורים בעלילה.
העובדה שאני לא עושה את זה לעגור הברונזה למשל זה נטו כי זו טרילוגיה שנמשכה לאורך שנים והיה לי זמן לקרא הלוך ושוב את הספרים.
והספרים נעשים מורכבים יותר מספר לספר, ולכן החורים צפופים יותר...

אז כן, יש ביקורת! והיא לגיטימית!
והיא נועדה להסב את תשומת ליבה של הסופרת לשגיאות
והיא נועדה לנסות להבין את העלילה יותר טוב
ולדייק עובדות.

וזה חלק מהכיף בקריאה!

והיות שלא ידוע לנו על ספר המשך לממלכה, אז זו גם קצת מסיבת פרידה

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אחד רוצח את השני
מגרש את הבן היורש לאיזה אקונה מטטה
מתיישב על כיסאו
באמת קשה לחשוב על זה לבד.
להביא לך כמה מלחמות אמיתות שהתחילו בצורה כזאת?

אולי זאת צורת מבט שקשורה לאופי.
כשאני קוראת משהו טוב שאהבתי הדבר הכי משפיל שאוכל לעשות בעולם זה לנסות לחקות אותו.
ללמוד כן, בוודאי.
אבל לחקות?

בעיני סופר מוצלח שמכבד את עצמו, לא יעתיק בצורה שאת מנסה לצייר.
ומיה קינן היא בהחלט סופרת שמכבדת את עצמה.

והדיון הזה כבר נהיה לא נעים.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אז כן, יש ביקורת! והיא לגיטימית!
והיא נועדה להסב את תשומת ליבה של הסופרת לשגיאות
והיא נועדה לנסות להבין את העלילה יותר טוב
ולדייק עובדות.
אבל כן, אחרי שקניתי וקראתי ונהניתי מאוד! מותר לי בהחלט לבקר ולציין את החורים בעלילה.
בוודאי, אין בזה שום דבר רע.

אין לי בעיה שתעשי תחקיר עומק ותבואי עם מסקנות מבוססות, אחרי בירור מול האדם שכתב את הספר בעצמו.
אם יהיה צורך אני גם אתנצל שפקפקתי בך.
אבל כל עוד את מסתמכת על השערות והסופרת לא כאן כדי להגן על עצמה -זה עוול.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
היה לי ממש מוזר שהוא הסכים שייפדו את שתי הבנות
הרי הן הקלף מיקוח שלו מול האח​
אולי מבחינת הסולטן התפקיד האחרון שהוא רצה מדיזר היה הרצח של איסתרק. אז אחרי שהוא כבר שלח אותו לדרך (ובטוח שהוא יבצע את התפקיד) כבר לא אכפת לו לשחרר אותן...
(אבל זה תירוץ קצת קלוש...)

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אחד רוצח את השני
מגרש את הבן היורש לאיזה אקונה מטטה
מתיישב על כיסאו

איך איסתרק נגמר? אה כן: "הם, אנחנו אינך רואה כל הבדל?"

להמשיך?
עוד לא החלטתי אם קובו זה מהללאל או דיזר, למרות ששניהם ממלאים את אותו תפקיד

איך פדהאל מתחיל? וכל זה יהיה שלי? ....
זה כל הדמיון?
אני באמת רוצה להבין, אחת ולתמיד. אז בואי תרחיבי.

אחד שמגרש את היורש ומתיישב על כסאו, זה אממ בואו נאמר לא רעיון גאוני או לא קיים או מפונטז מדי.

אין שום בעיה עם ביקורת, אבל כל עוד היא לא מנומקת זו סתם קטילה.
אם כבר, באמת לא הבנתי את התגובות כאן שקטלו את הספר. אם הספר לא שווה קריאה, אין מה לבקר אותו. גם אם כן קראתם מכל סיבה שהיא.

(לא קראתי את מלך האריות, ככה שכנראה לא הבנתי את כל הרמזים שכתבת כאן. אני באמת מצפה שתרחיבי ותסבירי.)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בלת"ק
מה ההיתר של איסתרק לקפוץ אל מותו בשביל להציל את בנו?
על פי התורה זה איסור גמור
איסתרק עבר אימוני כושר עוד לפני היותו מלך. ליוסף הרובץ על כסאו אין, לכאורה, מדי הרבה מידע על כושרו הגופני של איסתרק.
אני מניחה שבין ההכשרות שלו - הוא ידע לקפוץ מגובה בצורה חלקה.

אגב, איפה שמענו שאדם שנופל מגג אחד מצליח להעיף עמו אדם מבוגר העומד על הגג מתחתיו ולצנוח יחדיו מחוברים אל הגג שמתחת?
פיזיקה פשוטה.
הסבירו את זה היטב במשך השרשור.
ברעיון, התנופה לעבר גופו של יוסף אמורה לגרום לו לאיבוד שיווי המשקל וכתוצאה מכך - תעופה פתאומית והתרסקות בתחתית.
הוא היה זה שהוביל את השיירה בנקרת באטר!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה