פאות עם הכשר

מצב
הנושא נעול.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שהפאות הטובות של היום לא זקוקות להכשר
אלא רק אלה עם השיער המעובד

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תכננתי לא להתערב, אבל אחרי שבת שלימה של התלבטויות אני בכל אופן מעיזה לכתוב את המידע שיש בידי

שנת תשס"ד
שמועות עקשניות שחזרו על עצמם שוב ושוב, סיפרו על מנהג מאוס של מאות מליוני מאמינים, אשר משתדלים לפחות פעם בחייהם לגלח את שיער ראשם, ולהקריבו לכבוד הפסל הנמצא בעיר 'טירופאתי' שבמדינת הודו, שם קיים מרכז הטומאה המרכזי והגדול של דת ה'הינדו'.
בטרם מגלחים אותם מאמינים את שערם, הם משקיעים בו טיפוח ברמה גבוהה ומושחים אותו בשמן קוקוס משובח מידי יום, כאשר הם בטוחים שבכך הם ממלאים את רצונו של הפסל אשר דורש זאת מהם.
אמנם מחמת שהיה ספק מהי בדיוק כוונתם של המתגלחים במעשה זה, ביקש מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל מאת הגרא"ד דונר שליט"א מלונדון שיעשה מאמץ להכנס פנימה ולברר ולבדוק את הענין לעומק.
ביום רביעי כ"א אייר תשס"ד הוא אכן הגיע בטיסה ישירה מהודו היישר למעונו של הגריש"א זצ"ל וסיפר לו שהוא שמע מפיהם של מתגלחים רבים שהם עושים זאת לשם העבודה הזרה היות והאליל שלהם מאוד אוהב שיער...
וכשהוא מחופש בתחפושת של כומר ובסיוע גורמים ממשלתיים שונים אשר חשבוהו לשליח אישי של הותיקן הוא הצליח לחדור למקומות הנסתרים ביותר ולקבל אינפורמציה מדויקת איך שהם בטוחים שהקרבן עושה נחת רוח לפסל ואף ממלמלים ומזכירים את שמו תוך כדי גילוח.
כאשר שמע זאת מרן זצ"ל הוא פסק להלכה באופן מוחלט שלפאות יש דין של תקרובת עבודה זרה והן חייבות בביעור.
מומחים נוספים אשר ערכו מסעות בהודו מספרים על כעשרים אלף מתגלחים מידי יום ביומו ועל מאות "מקדשים" טמאים אשר מפוזרים ברחבי הודו שגם בהם גוזזים שיער איכותי ומשובח לכבוד הפסלים שלהם.
גם הגר"נ קרליץ וגם הגר"ש וואזנר שליט"א הכריעו שהדבר אסור ובמכתב לבנו כותב הגרי"ש כך: מי יודע אם גם זה גרם להרבה מקרים גופניים ונפשיים בבתי ישראל.
ואז חזרה הפאה בחותמת כשרות.
פאניות רבות נשאלו, מהי הדרישה של ועדת הכשרות ממכן? ואיזה הגבלת ביקורת הציבו משגיחי הכשרות סביב ספקי השיער והפאות אשר מספקים לכן סחורה? (אני לא מצטטת את התשובה)

המשך ציטוט:
כל מי שקצת מכיר את שוק השיער יודע שאין שום מציאות בעולם לפקח על כך, משום שבאותו שוק מגיעים מאות סוחרים מהרבה מאוד מדינות, ומוכרים שיער בלי שום אפשרות לזהות מדינת יצור של אותו שיער, גם הפאניות שמצהירות שהסחורה שלהן משיער איטלקי או שיער רוסי משובח וכדו' יודעות שבפועל אין שום ביטחון שאותו שיער לא חצה ימים ויבשות, והגיע מהקצה השני של העולם,
וכידוע לכל העוסקים בכך בכל שנה מיוצרות קרוב למאה מליון פאות ברחבי העולם, כאשר תשעים אחוז מהשיער המגיע לשם, מקורו מהמקדשים בהודו, שם רבבות רבבות של בנות מגלחות את שיערן לפסל.

להנות מכל דבר השייך לגוף המת, ובהרבה מדינות מקובל שכאשר בנות צעירות מתות, גוזזים את שיערן, ואת אותו שיער מצרפים לשוק השיער העולמי, עד שבמשך הזמן גם ממנו מיצרים פאה טבעית מצוינת, לדעת פוסקים רבים היא עוברת בכך על איסור תורה של הנאה ממת, משום שהשער נגזז אחרי המיתה.

אל תאמינו לי תבררו לבד

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
קסטאם בזמנו היה מותר
רק טבעיות היה בהם בעיה

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש פאניות שעובדות רק עם שיער שקיבל הכשר, ולמיטב ידיעתי- עדיין צריך להקפיד על ההכשרים ולוודא מה מקורו של השיער

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
סתם, ממה עשויה פאת קאסטם? האם השיער של פאת קאסטם לא עובר דרך שוק השיער העולמי?

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1889922:

אני מניחה ששערות של פאת קאסטם טבעית עוברות בשוק השיער העולמי.
הפאניות קונות שיערות מחו"ל ולא נראה לי שממשווקים יהודיים...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י סטודיו פלאש;1889922:

סטודיו פלאש,
אני יודעת ממקור ראשון על כך שיש יצרניות קונות שיער ישירות מהכפר בו גוזרים את השיער
כלומר:
השיער בוודאות לא עובר דרך שוק שיער כזה או אחר
השיער בוודאות לא נגזז ממת
השיער בוודאות אינו תקרובת לעבודה זרה
השיער בוודאות לא מהודו :)

מוטל על כל אחת לבדוק, ומה שבטוח: פאות באיכות ירודה הן בהחלט בסימן שאלה לגבי כשרות השיער.

שירה בירה

משתמש מקצוען
פאות עם הכשר

יש את פאות זהבה - שכידוע לי יש להם הכשר
יש פאות של גלית איטליה עם הכשר
ויש עוד כמה אני חושבת ש - ריקי זיסוביץ גם עם הכשר

אם את רוצה אני יכולה להביא לך מספר לברר את זה
עם משגיח שאחראי על זה מהכשרות של הרב גרוס

בהצלחה....

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
יש מושג של 'פאות אמשינוב',
שע"פ הוראת האדמור, משתמשים רק בשיער שיש עליו פיקוח מוחלט מרגע הגזירה ועד ההגעה אל הפאנית שבונה את הפאה.
ואני מכירה פאניות שמכינות פאות כאלו לפי הזמנה.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שירה בירה;1890099:
יש את פאות זהבה - שכידוע לי יש להם הכשר
יש פאות של גלית איטליה עם הכשר
ויש עוד כמה אני חושבת ש - ריקי זיסוביץ גם עם הכשר

אם את רוצה אני יכולה להביא לך מספר לברר את זה
עם משגיח שאחראי על זה מהכשרות של הרב גרוס

בהצלחה....

גלית איטליה: http://www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=5A667A536B56704A3570633D
רואים אותה בפרוש קונה שיער בשוק הפרוץ בסרטון זה.. (מופיע גם באתר שלי)
(קיבלתי את הסרטון מארגונים של צניעות, אין לי כל קשר לעריכה שעשו שם)
וגם ציטטו אותה בספר מסוים שהיא אומרת: 'אין כזה דבר שיער איטלקי, שאף אחד לא ישקר עליכם, יש כזה דבר שיער שמעובד באיטליה'...

נ.ב.
ברור שכל פאנית שתשאלו תגיד לכם שיש לה הכשר, לכן צריך לברר מאיפה היא קונה שיער
ולא מיד להאמין.

שירה בירה

משתמש מקצוען
גלית איטליה

נכתב ע"י סטודיו פלאש;1890125:
גלית איטליה: http://www.jumbomail.co.il/Downloads.aspx?sid=5A667A536B56704A3570633D
רואים אותה בפרוש קונה שיער בשוק הפרוץ בסרטון זה.. (מופיע גם באתר שלי)
(קיבלתי את הסרטון מארגונים של צניעות, אין לי כל קשר לעריכה שעשו שם)
וגם ציטטו אותה בספר מסוים שהיא אומרת: 'אין כזה דבר שיער איטלקי, שאף אחד לא ישקר עליכם, יש כזה דבר שיער שמעובד באיטליה'...

נ.ב.
ברור שכל פאנית שתשאלו תגיד לכם שיש לה הכשר, לכן צריך לברר מאיפה היא קונה שיער
ולא מיד להאמין.

חלק מהפאות של גלית איטליה כשרות....
ויש הרבה פאניות שברישמי אומרות שזה בלי כשרות רק סומכות על היצרנית,
כי היא אישה חרדית.....
אבל אני מסכימה אם זה שאי אפשר להאמין לפאנית,
אני אישית מבררת על כל פאה לפני שאני קונה האם יש לה כשרות,
ולא אצל הפאנית....

עפולה

משתמש מקצוען
אני מבינה שחוץ מהכשרות של הרב גרוס אין עוד כשרויות שעוסקות בזה?!
מי שקונה בלי הכשר על מה היא סומכת?

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
סטודיו פלאש מה שכתבת זה חמור מאוד!!! לומר על גוף כשרות שנותן הכשר שא"א לסמוך עליו, זה דבר חמור, כי אם כך איך אפשר לסמוך עליו בשאר דברים!!!
נראה לי שבמקום לסמוך על זכור לי וכדו' ולהוציא לעז, אפשר להרים טלפןן לנותני ההכשר, ולברר איתם ישירות, הם לא איזה ניק אנונימי מפרוג....
נ.ב אני מדברת רק מצד האיסור של ע"ז וכדו' לא מצד צניעות.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י צמח;1890226:
סטודיו פלאש מה שכתבת זה חמור מאוד!!! לומר על גוף כשרות שנותן הכשר שא"א לסמוך עליו, זה דבר חמור, כי אם כך איך אפשר לסמוך עליו בשאר דברים!!!
נראה לי שבמקום לסמוך על זכור לי וכדו' ולהוציא לעז, אפשר להרים טלפןן לנותני ההכשר, ולברר איתם ישירות, הם לא איזה ניק אנונימי מפרוג....
נ.ב אני מדברת רק מצד האיסור של ע"ז וכדו' לא מצד צניעות.

קיבלתי את דברייך וערכתי את הודעתי
מה שידוע המקור השארתי אפשר לברר בטלפון שנתתי שם
הם בדקו את הדברים
מה שזכור לי ולא מצאתי מקור, מחקתי

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני קניתי בזמנו ממישהי שקונה בעצמה את השיער בטורקיה, ישר מן הכפריות המקומיות.

יש גם דברים כאלו.

סטודיו פלאש, היות הדברים שהעלית נכתבו מתוך מגמתיות ברורה, ממילא אי אפשר לראות אותם כמידע אובייקטיבי.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה עצוב, אבל אישית שמעתי מפאנית שמשלמת מידי חודש כבר שנים רבות להכשר של הרב גרוס שתהיה לה תעודה, ואיש לא בא לבדק מקור השיער וכו'. זה כבר בעיה עצובה אחרת..............

שירה בירה

משתמש מקצוען
....

נכתב ע"י start;1890295:
זה עצוב, אבל אישית שמעתי מפאנית שמשלמת מידי חודש כבר שנים רבות להכשר של הרב גרוס שתהיה לה תעודה, ואיש לא בא לבדק מקור השיער וכו'. זה כבר בעיה עצובה אחרת..............

ואני מכירה אישית אישה שהעבודה שלה
היא לעבור ולבדוק שאין שיער שהגיע ממקומות אחרים
וזה מטעם ההכשר של הרב גרוס ;)

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י גלבוע;1890284:
סטודיו פלאש, היות הדברים שהעלית נכתבו מתוך מגמתיות ברורה, ממילא אי אפשר לראות אותם כמידע אובייקטיבי.

לכן אל תאמיני למשווקות שיער, כי יש לה מגמתיות ברורה יותר ממני
והאוביקטיביות....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה