עריכה תורנית

קוצקער

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מי אמר שאני חושב שלא? :)
אח שלי שאל אותי אם שווה להתמקצע בתחום, אם יש ביקוש?

גרפוס

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ביקוש יש

אם ימצה עבודה זה כבר תלוי בתפילות ובמזל

ערך רב

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הכל תלוי במזל

מה נבהלת שהוא הזכיר מזל?
ובפרט שהוא הזכיר לפני כן גם תפילות?

כיון שמדובר על פרנסה, הרי הגמרא במועד קטן (כח, א) אומרת בפירוש "חיי בני ומזוני לא בזכותא תליא מילתא אלא במזלא תליא מילתא" (לא בזכות תלוי הדבר, אלא במזל).
יתר על כן, על הגמרא במסכת קידושין (פב, א) האומרת: "ילמד אדם את בנו אומנות נקיה וקלה ויתפלל למי שהעושר והנכסים שלו... שלא עניות מן האומנות ולא עשירות מן האומנות אלא הכל לפי זכותו", טורחים תוספות להדגיש ולציין שאין הכוונה זכות אלא מזל, על פי הגמרא שהבאנו קודם.

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מנסיון, יש הרבה אנשים שחושבים שבגלל שהצליחו בישיבה הם מתאימים לעבודה זו. וגם נפלתי כאן בפורום כשהזמנתי עבודה. למעשה, למי שיודע לכתוב כמו שצריך, ונכנס מהר לחומר ומבין הראש של המחבר, יש דרישה.

קהילות יעקב

משתמש פעיל
כל כך הרבה אנשים ניסו להיכנס לתחום ונפסלו על הסף או אחרי הגשה ראשונה.
מכיר המון ששרדו שנה-שנתיים במכונים בשכר זעום ונפלו כשניסו להיכנס לשוק הפרטי

לכולם אני אומר:
לא ראי זה כראי זה, אם הצלחת במכון כזה או אחר אין זה אומר שתצליח במקום שדורש יצירתיות ועריכה מקצועית.

לכן, שוב, חשוב מאוד להפריד בין עורך תורני במכון דוגמת 'מתיבתא' וכיו"ב שבזה יכול כמעט כל בר דעת שלמד בישיבה וניחון בכישורי כתיבה מממוצעים להצליח. לבין עורך תורני [הנצרך מאוד בשוק הפרטי] שיודע לקחת חומר גולמי ולהפוך אותו למשהו מרתק ומעניין.

ועוד הרבה יש להאריך בזה וקצר המצע מלהשתרע...

הנ"ל נכתב לתועלת וח"ו לא לרפות ידיים.

shar

משתמש צעיר
עריכה תורנית
עורכים תורניים מוצלחים יכולים למצא עבודה, אם הם בקיאים ברזי בענינים

קבצים מצורפים

• זה השער.pdf
    KB 57.7 · צפיות: 30

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה