עזרה עסק שמסרב לבטל עסקה ולהחזיר תשלום - כשהביטול תוך 48 שעות- מה הייתם עושים?

מצב
הנושא נעול.

bekkiback

משתמש מקצוען
עסקה על ס"כ 900 ש"ח.
מעוניין רק לספק זיכוי
טעון שהרבה נוהגים כך ולא מצייתים לחוק.

מה דעתכם, תנו עצה
תודה!

שירז

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תקליטי ותפני לעורך דין (או רק לאיים - לפעמים זה מספיק)

bekkiback

משתמש מקצוען
תקליטי ותפני לעורך דין (או רק לאיים - לפעמים זה מספיק)

תודה.
העניין מוקלט.
אין לי חשבונית כי היא הוחזרה עם הבגד.

לא איימתי רק הבהרתי שאני רוצה את כספי בחזרה שמגיע לי ביושר בניקוי 7%
המוכרת אמרה שהיא לא נבהלת מאיומים ולא אוהבת איומים.

וכמובן ניסתה את מזלה בכך שהיא לא יודעת אם הלכתית מותר לי להתלונן...
הסברתי לה שהלכתית ,אסור לה כרגע להחזיק את כספי, לאחר שהבגד אצלה כדין.

רוטב שום

משתמש מקצוען
תבדקי בזכויות הצרכן מה דינו
לכל עסק יש דין שונה בנוגע לזיכויים

אני רציתי לבטל עסקה של 2000 ש"ח, בדקתי בחוק וראיתי שמותרלבטל תוך מספר מסוים של ימים, אבל בניכוי 100 ש"ח או 5% הזול מביניהם
פניתי לעסק כמובן תחילה לא הסכימו לבטל, והקראתי להם את לשון החוק.
במקרה גם עמדתי מול בימ"ש לתביעות קטנות, וציינתי להם שאני ממול ונכנסת לפתוח תביעה, חזרו אלי אחרי 5 דק' וביטלו את העיסקה והעסקה היתה באשראי זיכו את האשראי

Idjdjdjshjs

משתמש מקצוען
תודה.
העניין מוקלט.
אין לי חשבונית כי היא הוחזרה עם הבגד.

לא איימתי רק הבהרתי שאני רוצה את כספי בחזרה שמגיע לי ביושר בניקוי 7%
המוכרת אמרה שהיא לא נבהלת מאיומים ולא אוהבת איומים.

וכמובן ניסתה את מזלה בכך שהיא לא יודעת אם הלכתית מותר לי להתלונן...
הסברתי לה שהלכתית ,אסור לה כרגע להחזיק את כספי, לאחר שהבגד אצלה כדין.
אני הייתי מגישה תלונה למועצה להגנת הצרכן, ובמקביל שולחת מכתב מעוד עם דרישה לתשלום שכר טרחת עו"ד!!
יש כאן קייס רציני, וזו חוצפה שמנצלים את כוחו של האזרח הקטן וטוענים שהם עובדים קשה ולא מתפרנסים! אנשים הגונים מתפרנסים בכבוד וביושר.

ולשאול שאלת רב אם לפרסם את שם המקום כאזהרה לקונים פוטנציאלים.

רוטב שום

משתמש מקצוען
העתקתי מלשון החוק- פשוט תני לה לקרוא

קבוצה 2: ביגוד, הנעלה, תכשיטים

המוצרים: ביגוד והנעלה בתנאי שלא הוסרה תווית המחיר.
תכשיטים שערכם אינו עולה על 3000 שקלים

מועד אחרון לביטול העסקה: ניתן לבטל את העסקה מיום הרכישה ועד תום שני ימים שלאחריו שאינם ימי מנוחה.

דמי ביטול עקב חרטה: 5% או 100 ₪ (הנמוך מביניהם)

http://www.consumers.org.il/category/group-2
תכנסי לקישור יש שם טבלה מדויקת מה מותר להחזיר ובאיזה מצב (לא הצלחתי להעתיק)

bekkiback

משתמש מקצוען
העתקתי מלשון החוק- פשוט תני לה לקרוא

קבוצה 2: ביגוד, הנעלה, תכשיטים

המוצרים: ביגוד והנעלה בתנאי שלא הוסרה תווית המחיר.
תכשיטים שערכם אינו עולה על 3000 שקלים

מועד אחרון לביטול העסקה: ניתן לבטל את העסקה מיום הרכישה ועד תום שני ימים שלאחריו שאינם ימי מנוחה.

דמי ביטול עקב חרטה: 5% או 100 ₪ (הנמוך מביניהם)

http://www.consumers.org.il/category/group-2
תכנסי לקישור יש שם טבלה מדויקת מה מותר להחזיר ובאיזה מצב (לא הצלחתי להעתיק)
היא יודעת את לשון החוק יותר טוב ממני וממך.
פשוט מצפצפת.

וטוענת שיש לה סיבות טובות לכך שהיא תולה מודעה גדולה שהקונים יחשבו לפני שהם משלמים.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
מה שידוע לי, לא שאני פוסקת הלכות, שאם קנית בגד ושילמת עליו, אין לך שום צידוק להחזיר אותו סתם כי לא בא לך. אלא אם כן מצאת בו פגם אחרי שקנית, ואז זה נקרא מיקח טעות.
ממליצה לך לשאול רב, מסתבר שזה יותר מורכב מהסבר פשטני זה.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מה שידוע לי, לא שאני פוסקת הלכות, שאם קנית בגד ושילמת עליו, אין לך שום צידוק להחזיר אותו סתם כי לא בא לך. אלא אם כן מצאת בו פגם אחרי שקנית, ואז זה נקרא מיקח טעות.
בהלכות אלו יש משקל רב מאוד להוראות החוק. מסתבר שכשאדם רוכש מוצר יש סבירות גבוהה (אומדנא דמוכח) שרכש את החפץ עם התנאים שמציב החוק. זה קביל גם מבחינה הלכתית.

bekkiback

משתמש מקצוען

הכל היה טוב אלמלא יש איזו התנהגות מבישה של אנשים משלנו שמוכנים להזיק לאחרים באצטלא הלכתית.

זה קצת נשמע מופרך לחשוב שההלכה עומדת תמיד לימין הגוזל.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
הכל היה טוב אלמלא יש איזו התנהגות מבישה של אנשים משלנו שמוכנים להזיק לאחרים באצטלא הלכתית.

אכן כדאי לברר אצל רב, ולבוא עם תשובה שכבר בדקת וזוהי חובתם.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים

היה ברור לך שאם תבקשי החזר כספי, יתנו לך?
כשאני קונה במקום חרדי אני לוקחת בחשבון שיש מצב שהם לא יתנו לי החזר כספי, אז צריך לשאול בזמן הקניה,
השאלה מה ההלכה במצב כזה אומרת, אבל ברגע שהלכתית לא חייבים להחזיר כסף, אז אין פה שום קשר לגזל, זה בסך הכל חוק במדינה, ומה היה לפני שהחוק הזה קם?

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
ומה היה לפני שהחוק הזה קם?
אממממ שאלה טובה
מה היה לפני כשהחוק הזה היה קיים
המוכרים היו גונבים אותנו ומחזיקים את כספנו וצחקו כל הדרך אל הבנק

היו נותנים לנו איזה פתקון עלוב שהיה כתוב שמה זיכוי
ולמה היו צוחקים כל הדרך אל הבנק
כי הם ידעו שהפתק הזה שווה לצור על פי צלוחיתו במקרה הטוב
והוא יאבד מהר מאד לפני שנגיע הביתה עם זה
ואם כבר כן הצלחנו להגיע הביתה עם זה
זה יאבד מתי שהוא ברבות הימים
ולא נחזור לחנות אף פעם לממש את הזיכוי גם אם יש לנו את זה
כי זה רחוק
כי אין להם את מה שאנו רוצים

וגלגלו עינים מצטדקות:
נו מה אנחנו אשמים ?
יש לכם זיכוי תממשו את זה
והכל בשם איזה תירוץ עלוב
הכנסתי כבר למחשב, הוצאתי חשבונית כבר וכו'

ורוב המוחלט של הזיכויים לא מומש אף פעם
וזה מה שנקרא גזל

עד כאן יש לי כח לכתוב
ואתכם הסליחה ;)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אממממ שאלה טובה
מה היה לפני כשהחוק הזה היה קיים
המוכרים היו גונבים אותנו ומחזיקים את כספנו וצחקו כל הדרך אל הבנק

היו נותנים לנו איזה פתקון עלוב שהיה כתוב שמה זיכוי
ולמה היו צוחקים כל הדרך אל הבנק
כי הם ידעו שהפתק הזה שווה לצור על פי צלוחיתו במקרה הטוב
והוא יאבד מהר מאד לפני שנגיע הביתה עם זה
ואם כבר כן הצלחנו להגיע הביתה עם זה
זה יאבד מתי שהוא ברבות הימים
ולא נחזור לחנות אף פעם לממש את הזיכוי גם אם יש לנו את זה
כי זה רחוק
כי אין להם את מה שאנו רוצים

וגלגלו עינים מצטדקות:
נו מה אנחנו אשמים ?
יש לכם זיכוי תממשו את זה
והכל בשם איזה תירוץ עלוב
הכנסתי כבר למחשב, הוצאתי חשבונית כבר וכו'

ורוב המוחלט של הזיכויים לא מומש אף פעם
וזה מה שנקרא גזל

עד כאן יש לי כח לכתוב
ואתכם הסליחה ;)
אז בעצם גם היום הם גונבים אותנו, אחרי 48 שעות...

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
אז בעצם גם היום הם גונבים אותנו, אחרי 48 שעות...
מסתבר
אבל יש הבדל אחד קטן (או אולי גדול)
פעם זה היה הרוב המוחלט שחגגו/גנבו/גזלו
היום זה אחוז מזערי (כרגע)

מה שמדהים זה הפרדוקס
בעבר הם גנבו אותנו בשם החוק
(לא יכולים לבטל עסקה אחרי שנכנס למחברת/למחשב/חשבונית)
והיום הם גונבים בשם ההלכה
(אסור ללכת לבית משפט/להתלונן/משטרה וכו')

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה